Naprawa HW90

Moderator: Moderatorzy wiatrówkowi

Awatar użytkownika
Jaca
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 23
Rejestracja: 14 lipca 2006, 18:55
Tematy: 0
Lokalizacja: Mirków/Wrocław
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Naprawa HW90

Post autor: Jaca »

Znacie może kogoś, kto we Wrocławiu lub okolicach podjąłby się pogrzebania w moim HW 90? Jakiś czas temu nieopacznie pod swoją nieobecność zostawiłem karabinek znajomemu, skutkiem czego była skrzywiona lufa. Udało mi się ją skutecznie naprostować, ale potem pojawiły się problemy ze złożeniem systemu. Otóż nie zaskakuje blokada lufy - po złamaniu lufa odskakuje zamiast pozostać w pozycji złamanej. Sytuacja była dla mnie o tyle dziwna, że gdy wyjąłem system z osady wszystko działało - lufa się blokowała, można było bez problemu oddać strzał. Po umieszczeniu w osadzie problem wracał. Raz co prawda udało mi się wszystko złożyć w sposób pozwalający na oddanie strzału, ale nie działał bezpiecznik. Po kilkunastu strzałach bezpiecznik niespodziewanie zaczął działać, ale po kolejnych kilkunastu przestał działać spust, zaś strzał następował po wciśnięciu bezpiecznika!!! Ponownie wszystko rozebrałem, przyjrzałem się spustowi, ale moje niefachowe oko niczego podejrzanego tam nie zobaczyło - sprężyny są na miejscu, nic nie blokuje mechanizmu itd. Ja się poddaję, bo nie chcę pogorszyć sytuacji, może znajdzie się ktoś kompetentny. Jeśli nie, to pozostaje kłopotliwa wysyłka całego karabinka do guru Senia.
Carl Gustaf 6,5x55 + Leupold VX-3 4,5-14 x 50
HW 90 + Bushnell Legend
Umarex 850 AirMagnum a'la PCP
Awatar użytkownika
TeEn
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 125
Rejestracja: 15 października 2011, 17:06
Tematy: 4
Lokalizacja: Wrocław
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Post autor: TeEn »

Witam,

Spytaj kolegę matjas, miał taki karabinek, czytałem, że grzebie - czy się podejmie - tego nie wiem :).

Pozdrawiam
==========
Awatar użytkownika
czyżyk
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 37
Rejestracja: 06 listopada 2014, 09:31
Tematy: 1
Lokalizacja: Katowice/Imielin
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Naprawa HW90

Post autor: czyżyk »

Odgrzebuje temat , u mnie po zdjęciu osłony spustu sytuacja identyczna nie wiem o co chodzi :583: .
Dzięki za jakieś sugestie.
Takie tam....mam-bo lubię :)
Awatar użytkownika
Kiersnowski Artur
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 381
Rejestracja: 22 sierpnia 2006, 15:33
Tematy: 8
Lokalizacja: Błonie
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Naprawa HW90

Post autor: Kiersnowski Artur »

Bezpiecznik zazwyczaj siada gdy się wyrobi lub zookrągli jego zatrzask, ujawnia się po rozebraniu i złożeniu, gdy części przestają idealnie na siebie trafiać. Pod dźwignią naciągu masz taki plastykowy ślizg, gdy się wyrobi, lubi wypaść i zaczynają się problemy. Najpierw sprawdź ten ślizg i wymień, koszt niewielki kilkanaście złotych. Co do spustu i nie strzelania czy samo strzału, jak za mocno skręcisz śruby, będzie występować takie zjawisko, wystąpi zwłaszcza wtedy gy nie włożysz podkładek sprężynujących, które są między kabłąkiem a systemem.
Slavia 631 + Blog 3,5-10X40 SFE
Remik .44
Awatar użytkownika
czyżyk
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 37
Rejestracja: 06 listopada 2014, 09:31
Tematy: 1
Lokalizacja: Katowice/Imielin
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Naprawa HW90

Post autor: czyżyk »

Dzięki za sugestie :516: .
Moja Hawajka jest po przejściach śruby kabłąka były wkręcone na klej :651: i żadnych podkładek pod spodem :mad: .
Jakie to mają być podkładki (grubość?).
Takie tam....mam-bo lubię :)
Awatar użytkownika
Kiersnowski Artur
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 381
Rejestracja: 22 sierpnia 2006, 15:33
Tematy: 8
Lokalizacja: Błonie
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Naprawa HW90

Post autor: Kiersnowski Artur »

Poszukaj standardowych sprężynujących. Ja w swojej, jak sprężynujące pogubiłem, to zastosowałem wzmacniane (grubsze z płaskiego drutu) kółeczka łącznikowe, tak tak ,wędkarskie ;-) ;-) i też doskonale zdały egzamin.
Slavia 631 + Blog 3,5-10X40 SFE
Remik .44
Awatar użytkownika
czyżyk
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 37
Rejestracja: 06 listopada 2014, 09:31
Tematy: 1
Lokalizacja: Katowice/Imielin
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Naprawa HW90

Post autor: czyżyk »

Dzięki :one: .
U mnie podkładka musiała być tylko z przodu o grubości 0.5 mm inaczej się nie zazębiało.
Takie tam....mam-bo lubię :)
ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Grupa Strzelecka Wrocław”