WPA/KWP-Kraków?

Moderator: Moderatorzy WBP

noleg
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 26
Rejestracja: 07 stycznia 2020, 19:14
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: WPA/KWP-Kraków?

Post autor: noleg »

Maciej.N pisze: 10 listopada 2020, 13:32 Dzwoniłem i pani w słuchawce oświadczyła, że tylko poczta. Nie przyjmują petentów
Jak nie przyjmują?
No to jak pojechać postrzelać? A jak są zawody, jak się wybrać?
Jutro i tak podjadę to zdam relację z osobistej wizyty
EDIT:
na stronie rzeczywiście jest info:
https://malopolska.policja.gov.pl/krk/k ... encje.html
mike4356
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 127
Rejestracja: 03 października 2012, 23:19
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: WPA/KWP-Kraków?

Post autor: mike4356 »

Jak jechać strzelać? Normalnie. Decyzja i faktura do kieszeni i jedziesz :-D
noleg
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 26
Rejestracja: 07 stycznia 2020, 19:14
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: WPA/KWP-Kraków?

Post autor: noleg »

Wydział zamknięty dla interesantów, tak jak było napisane na stronie.
Dzisiaj zadzwoniłem do WPA i przemiły Pan podpowiedział - proszę dopisać w podaniu o rejestrację prośbę o wpis do legitymacji w późniejszym terminie i wysłać oddzielnie i jeździć z kopią umowy/ fakturą.
Broń zarejestrowana a wpis w dogodnym terminie. Minus taki, że jak to pierwsza sztuka w danym kalibrze to nie kupisz ammo :)
Awatar użytkownika
Mariusz888
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 363
Rejestracja: 24 marca 2016, 18:05
Tematy: 0
Lokalizacja: Kraków
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: WPA/KWP-Kraków?

Post autor: Mariusz888 »

Czy coś się ruszyło z obsługą w naszym WPA? Można rejestrować osobiście czy nadal informacja ze strony obowiązuje (tzn że tylko wysyłanie pocztą)? Po zakupie jak zgłaszać? Jakimś epuapem czy po prostu po przyjeździe ze sklepu lecieć z fakturą i książeczką na pocztę wraz z podaniem o rejestrację i wpis do książeczki?
Awatar użytkownika
Darlon
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 883
Rejestracja: 31 grudnia 2009, 19:04
Tematy: 0
Lokalizacja: Kraków
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: WPA/KWP-Kraków?

Post autor: Darlon »

tylko poczta. wysyłasz priorytetem, jest na następny dzień w wpa. potem max kilka dni na wpis i do 2 tygodni na zwrot pocztą. już bez priorytetu bo im żal tej jednej złotówki żeby obywatel miał następnego dnia. ja ostatnio wysłałem w połowie pierwszego tygodnia marca, dotarło następnego dnia (potwierdzenie odbioru) i do dziś czekam aż poczta mi przyniesie kopertę. wszystko przez pocztę bo wpa wyrabia się w miarę spoko z terminami. ale zwrot musi na poczcie odleżeć swoje...

epuapem nie ma sensu. niczego nie zyskasz na czasie.
Investarm Hawken .45"
P-H Enfield 1858
Awatar użytkownika
Mariusz888
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 363
Rejestracja: 24 marca 2016, 18:05
Tematy: 0
Lokalizacja: Kraków
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: WPA/KWP-Kraków?

Post autor: Mariusz888 »

Szkoda - po dzisiejszej wizycie na poczcie (50min żeby wysłać 1 polecony a kolejka przede mną była może 6 osób) daruję sobie zakupy aż przywrócą normalną obsługę. Ktoś próbował pytać czy coś wiadomo na temat przywrócenia przyjmowania interesantów (Covid przeszedłem w październiku, zaszczepiony jestem pierwszą dawką Astry a i tak nie mogę nic załatwić osobiście.... :/ )?
Awatar użytkownika
tGW Hunter
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 380
Rejestracja: 30 października 2005, 09:23
Tematy: 0
Lokalizacja: Jawiszowice
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: WPA/KWP-Kraków?

Post autor: tGW Hunter »

nie wiem kolego z czym masz problem... ja w ciągu ostatniego roku 3 jednostki nowe rejestrowałem. Null problem... Co do poczty masz faktycznie pecha, ja tam góra 10 min każdorazowo (wraz z załatwieniem formalności)...

Mnie osobiście pasuje taka opcja bez tak naprawdę wyjeżdżania po za wieś... Ale racja zwrotnie to mogłaby się czasem ta nasza poczta pośpieszyć...
Jednego razu to szybciej książeczka ze wpisem wróciła niż potwierdzenie odbioru listu przez komendę :D.
FWB300s; Umarex Colt SAA diabolo; KWC Colt 1911; TOZ 34EP - 12/70; TOZ 34EP CUSTOM 30.06+12/70; Sabatti Rover 870 cal. 7x64 mm, Rossi M1892 cal. 44 magnum; Uberti Colt 1862 Police Pocket 5,5" i Uberti Remington New Army 5,5" kal. 44 w inoxie
Awatar użytkownika
Mariusz888
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 363
Rejestracja: 24 marca 2016, 18:05
Tematy: 0
Lokalizacja: Kraków
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: WPA/KWP-Kraków?

Post autor: Mariusz888 »

Problem mam głównie w tym, że do tej pory to jak jeździłem na Zgody to w takie 50 min nawracałem w obie strony + załatwienie sprawy, a teraz tyle zajmuje mi wysłanie listu z informacją "co ja chcę". Dzięki temu rejestrowałem i mogłem jechać z dowolną bronią na dowolną strzelnicę - teraz pozbywam się książeczki na minimum 2 tyg więc nic nie kupię np jutro bo pod koniec marca mam w planach zawody... Jak książeczka nie wróci na czas (na co jak widać marne szanse) to po prostu nie pojadę na zawody ze swoją bronią... Mieszkam w Krakowie i generalnie dla mnie podjechanie na Zgody/ Ujastek czy też na Mogilską to nie jest problem nie do przeskoczenia, a każda z tych opcji jest szybsza niż stanie w kolejce do archaicznej instytucji jaką jest PP, gdzie jak widać wysłanie jednego listu zajmuje tylko co połowa czasu na jego dostarczenie (owy polecony wysyłałem do miejscowości oddalonej od Krakowa o ok. 80km gdzie jedzie się ok 1h15min czyli niewiele dłużej niż spędziłem w kolejce...). ;)
Awatar użytkownika
Darlon
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 883
Rejestracja: 31 grudnia 2009, 19:04
Tematy: 0
Lokalizacja: Kraków
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: WPA/KWP-Kraków?

Post autor: Darlon »

brak książeczki nie jest przeszkodą w kwestii przemieszczania. było wielokrotnie poruszane. bierzesz fakturę za jednostkę z którą się przemieszczasz i oryginał decyzji. jak dołączysz do tego dowód wysłania listu do WPA to już jesteś kryty w 102%.

art. 51 ust. 3 - masz dokument potwierdzający posiadanie pozwolenia czyli decyzję oraz fakturę która stwierdza że jesteś właścicielem broni. przecież jak kupujesz pierwszą sztukę broni to jeszcze nie masz książeczki i nikt ci za to nie zabierze pozwolenia. tylko amunicji nie kupisz i to wszystko (chyba że wraz z bronią na jednej fakturze)
Investarm Hawken .45"
P-H Enfield 1858
Awatar użytkownika
Mumin_
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 1216
Rejestracja: 24 marca 2019, 16:15
Tematy: 12
Lokalizacja: między Polską a Czechami
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: WPA/KWP-Kraków?

Post autor: Mumin_ »

Za brak papierów przy sobie nie odbiorą pozwolenia, najwyżej mandat 50zł.
My od lat już gawędzimy o Maryni i to nawet - szczerze mówiąc - nie o całej

Слава Україні!
Awatar użytkownika
Darlon
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 883
Rejestracja: 31 grudnia 2009, 19:04
Tematy: 0
Lokalizacja: Kraków
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: WPA/KWP-Kraków?

Post autor: Darlon »

BTW, jak kogoś interesuje to właśnie poczta przyniosła książeczkę. wysłane chyba 3.03, wpis 9.03. czyli 2 tygodnie bez 1 dnia. szału nie ma
Investarm Hawken .45"
P-H Enfield 1858
Awatar użytkownika
Mariusz888
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 363
Rejestracja: 24 marca 2016, 18:05
Tematy: 0
Lokalizacja: Kraków
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: WPA/KWP-Kraków?

Post autor: Mariusz888 »

Dzięki za informacje. Wysyłałeś na Mogilską 109? Przyznam, że nieco się zdziwiłem jak zobaczyłem ten "adres do korespondencji".
Awatar użytkownika
Darlon
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 883
Rejestracja: 31 grudnia 2009, 19:04
Tematy: 0
Lokalizacja: Kraków
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: WPA/KWP-Kraków?

Post autor: Darlon »

tak, Mogilska. nie wysyłaj na ujastek. ktoś to tłumaczył chyba tutaj albo na braterstwie.
Investarm Hawken .45"
P-H Enfield 1858
fincher
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik
Reactions:
Posty: 5
Rejestracja: 20 grudnia 2020, 17:17
Tematy: 0
Grupa: Nowo zarejestrowani użytkownicy

Re: WPA/KWP-Kraków?

Post autor: fincher »

Ja wysłałem Epuapem 17.03 co się dało a badania i zdjęcia 18.03 (19.03 dostałem potwierdzenie, że dostarczono). Chciałem dzisiaj ustalić prowadzącego sprawę ale dowiedziałem się, że mój wniosek nie został jeszcze zarejestrowany.
Wysyłałem "pismo ogólne do podmiotu publicznego- stary wzór" i poleconym na Mogilską.
Zobaczymy kiedy coś się ruszy.
Awatar użytkownika
Darlon
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 883
Rejestracja: 31 grudnia 2009, 19:04
Tematy: 0
Lokalizacja: Kraków
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: WPA/KWP-Kraków?

Post autor: Darlon »

a tyle razy było mówione tu i na braterstwie - nie wysyłać epuapem. to teraz poczekasz sobie aż ktoś włączy komputer, wydrukuje sobie twoje papiery i założy ci fizycznie teczkę
Investarm Hawken .45"
P-H Enfield 1858
ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Prawo i broń - WBP”