WPA Gdańsk - po staremu

Moderator: Moderatorzy WBP

Awatar użytkownika
Mumin_
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 1209
Rejestracja: 24 marca 2019, 16:15
Tematy: 12
Lokalizacja: między Polską a Czechami
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: WPA Gdańsk - po staremu

Post autor: Mumin_ »

Hoz85 pisze: 15 lipca 2023, 09:23dostałem pismo o zakończeniu postępowania i możliwości wglądu w akta sprawy.
Ale to nie ma sensu. Możliwość wglądu w akta strony mają na każdym etapie postępowania i informacja o tym jest w piśmie o wszczęciu postępowania...
My od lat już gawędzimy o Maryni i to nawet - szczerze mówiąc - nie o całej

Слава Україні!
pablitomk1
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik
Reactions:
Posty: 5
Rejestracja: 23 lipca 2023, 11:42
Tematy: 0
Grupa: Nowo zarejestrowani użytkownicy

Re: WPA Gdańsk - po staremu

Post autor: pablitomk1 »

pablitomk1 pisze: 23 lipca 2023, 11:48 23.06 złożone 3 wnioski - sport, kolekcja, dopuszczenie, pochwała w recepcji za krótkie i treściwe wnioski
03.07 - telefon od dzielnicowego, aby się umówić na wizytę
09.07 wizyta dzielnicowego
14.07 - data pism o zakończeniu postępowania administracyjnego oraz drugie pismo o wydłużonym terminie do 23.08 z uwagi na konieczność umożliwienia stronie, przed wydaniem decyzji, zapoznania się i wypoiwedzenia w sprawie zgromadzonych materiałów w toku prowadzonego postępowania administracyjnego
19.07 awizo w skrzynce z wyżej wymienionymi pismami
20.07 wieczorem epuapem pismo o rezygnacji z prawa do zapoznania się z materiałami opisanymi w piśmie i prośba o niezwłoczne wydanie decyzji administracyjnej

Ciekawe czy z początkiem sierpnia albo i może z końcem lipca dostanę decyzję. Pytając kolege to on składał miesiąc przede mną i do dziś żadnych listów nie dostał oprócz przedłużenia.

Pytanie jeszcze do Was, aby się upewnić. To co się u mnie wydarzyło to już praktycznie finisz?
Hoz85 pisze: 15 lipca 2023, 09:23 Jak ja przechodziłem przez procedurę uzyskania pozwolenia, to dostałem pismo o zakończeniu postępowania i możliwości wglądu w akta sprawy.

Także przed decyzją miałem pismo w sprawie.
Po ilu dniach dostałeś decyzję od pisma z możliwością wglądu w akta?
Papiery otrzymane, decyzja pozytywna, pismo o rezygnacji z prawa do wglądu w akta faktycznie coś dało, bo pismo wysłane w czwartek o 23:00 dnia 20.07, a dnia 26.07 orzymuję awizo, a na poczcie do odebrania decyzja i ksiazeczka z dopuszczeniem. Pisma datowane na 21.07 czyli od razu na drugi dzień wystawiona decyzja. Nie mogę złego słowa powiedzieć na WPA, ale to pewnie zasługa Pani, która obrabiała moje papiery. Znajomy czeka już 60 dni ponad i cisza.
Awatar użytkownika
biper
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 3252
Rejestracja: 20 stycznia 2015, 09:28
Tematy: 18
Lokalizacja: okolice 3city
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: WPA Gdańsk - po staremu

Post autor: biper »

Niech znajomy przejdzie się na swoją pocztę, bo może już dawno jakieś pismo na niego czeka.. Nawet bez awiza. Może w obrębie samego miasta takich jaj nie ma, ale na obrzeżach to się cuda dzieją..

Mój przykład:
26.07.2023 dostałem awizo.
27.07.2023 pojechałem odebrać (pomijam, że 26-ego cały czas ktoś był w domu, pal licho)

Okazało się, że to było pismo polecone ze Skarbówki.. datowane jako wysłane.. 26 CZERWCA 2023.
QWA miesiąc leżało na poczcie!
Całe szczęście, że to było "ponowne wezwanie do korekty" PITa, w którym wkradł mi się mały błąd, i którą to sprawę załatwiłem już na początku lipca - po pierwszym piśmie, które też przyszło z opóźnieniem, ale nie AŻ TAKIM.
Poczta Polska to jest jakieś TOTALNE nieporozumienie!
SKS Ardea || Pomorskie Stowarzyszenie Strzelecko-Kolekcjonerskie "DO BRONI"
pablitomk1
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik
Reactions:
Posty: 5
Rejestracja: 23 lipca 2023, 11:42
Tematy: 0
Grupa: Nowo zarejestrowani użytkownicy

Re: WPA Gdańsk - po staremu

Post autor: pablitomk1 »

Akurat ja do trójmiasta mam ponad 60km, a on jest z trójmiasta, przekaże mu to, żeby sprawdził pocztę. Chociaż czas wszystkiego u mnie i tak mnie mocno pozytywnie zaskoczył.
damian2121
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik
Reactions:
Posty: 10
Rejestracja: 03 stycznia 2023, 21:12
Tematy: 5
Grupa: Nowo zarejestrowani użytkownicy

Re: WPA Gdańsk - po staremu

Post autor: damian2121 »

Cześć.
Wiem że decyzja została wysłana do mnie pocztą.
Czy mogę już dać wniosek o promesy czy muszę odebrać decyzję z poczty?
andwal
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 676
Rejestracja: 18 listopada 2018, 08:05
Tematy: 6
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: WPA Gdańsk - po staremu

Post autor: andwal »

Możesz wnioskowac o promesy
Masahuku
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik
Reactions:
Posty: 3
Rejestracja: 26 października 2022, 17:14
Tematy: 0
Grupa: Nowo zarejestrowani użytkownicy

Re: WPA Gdańsk - po staremu

Post autor: Masahuku »

Żeby nie generować kolejnego tematu bez sensu, mam pytanko czy ktoś może w ostatnim czasie załatwiał papiery w Gdańsku? Wniosek złożyłem równo miesiąc temu 21.07 osobiście (komplet sport + kolekcja + dopuszczenie 5+10 na pełnym "standardzie", nie mam potwierdzenia, pani po prostu wzięła teczkę, przejrzała czy jest wszystko i tyle), po tygodniu zadzwoniłem do dzielnicowego, ale jeszcze nie miał na mnie zlecenia z WPA. Do teraz nie dostałem żadnej poczty, brak wizyty / kontaktu od dzielnicowego, pani przez telefon przy 8-mej próbie dodzwonienia powiedziała mi, że nie może mi udzielić odpowiedzi co jest na jakim etapie i "jak coś będzie to przyjdzie pocztą". Jest jakiś mechanizm żeby sprawdzić czy w ogóle mój wniosek jest procesowany i się np. nie zgubił? :) Jak wyrabiałem pół roku temu EKB pod CP to trwało 2 miesiące ponad, no ale to "niezwłocznie", tutaj te timingi są jakoś określone do niby 30 dni więc przyznam zdziebkę zaczynam się martwić.
Awatar użytkownika
Mumin_
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 1209
Rejestracja: 24 marca 2019, 16:15
Tematy: 12
Lokalizacja: między Polską a Czechami
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: WPA Gdańsk - po staremu

Post autor: Mumin_ »

Masahuku pisze: 22 sierpnia 2023, 12:22Jest jakiś mechanizm żeby sprawdzić czy w ogóle mój wniosek jest procesowany i się np. nie zgubił? :)
Jesteś stroną postępowania, masz prawo wglądu w dokumenty.
My od lat już gawędzimy o Maryni i to nawet - szczerze mówiąc - nie o całej

Слава Україні!
Masahuku
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik
Reactions:
Posty: 3
Rejestracja: 26 października 2022, 17:14
Tematy: 0
Grupa: Nowo zarejestrowani użytkownicy

Re: WPA Gdańsk - po staremu

Post autor: Masahuku »

Udało się dowiedzieć od pani z sekretariatu, że „w trakcie rozpatrywania”, ale nic więcej powiedzieć nie może. Tajemnicze te ludki, że aż człowiek się zastanawia czy może jednak nie wie, że coś przeskrobał :). Dzielnicowy też jeszcze zlecenia nie dostał, więc chyba czas przestać liczyć dni i zacząć liczyć na cierpliwość. :)
Awatar użytkownika
MagicD
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 43
Rejestracja: 26 lipca 2023, 19:14
Tematy: 0
Lokalizacja: Gdańsk
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: WPA Gdańsk - po staremu

Post autor: MagicD »

WPA Gdańsk ile razy ich odwiedzam to narzekają na braki kadrowe (a teraz dodatkowo wakacje/urlopy).
Od ponad miesiąca trzymają moją legitymacje do wpisu.
Jedyne co dostajesz szybko to promesy - zamawiasz i masz po tygodniu w skrzynce.
Wszystko co wymaga ksiażeczki to miesiac lub dłużej.
pablitomk1
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik
Reactions:
Posty: 5
Rejestracja: 23 lipca 2023, 11:42
Tematy: 0
Grupa: Nowo zarejestrowani użytkownicy

Re: WPA Gdańsk - po staremu

Post autor: pablitomk1 »

6 września z rana złożyłem wniosek o rejestrację pierwszej sztuki broni, jak myślicie ile czasu jeszcze przede mną, żeby odebrać książeczkę?
andwal
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 676
Rejestracja: 18 listopada 2018, 08:05
Tematy: 6
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: WPA Gdańsk - po staremu

Post autor: andwal »

Wpis i wyrejestrowanie czekam na książeczkę od 14 Lipca,dostarczyłem osobiście choć może będziesz miał szczęście i otrzymasz ją szybko.
St0rk
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 35
Rejestracja: 08 listopada 2018, 11:06
Tematy: 3
Lokalizacja: Gdańsk, pomorskie
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: WPA Gdańsk - po staremu

Post autor: St0rk »

W lipcu robiłem porządki w szafie, 4 sztuki poszły do ludzi, książeczki zawiozłem do WPA, no i cisza, nawet telefonu nie odbierają.
Pozdrawiam,
Sebastian
(Gdańsk, Trójmiasto, pomorskie)
Awatar użytkownika
Gregski
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 60
Rejestracja: 05 września 2023, 10:31
Tematy: 1
Lokalizacja: Na Kociewiu lub na morzu
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: WPA Gdańsk - po staremu

Post autor: Gregski »

Ja w kwietniu upiłem M1Carbine i zawiozłem książeczkę z fakturą. Po miesiącu zadzwoniłem i pani była oburzona, że raptem miesiąc minął i się już dopytuje. Trochę sobie popyskowaliśmy poczym pani mnie przełączyła do jakiegoś gościa który obiecał, że w następnym tygodniu książeczkę dostanę. I słowa dotrzymał.
Jeszcze przed cowidem wpisy dostawało się od ręki. Teraz to jest tam masakra.
Tu będzie jakaś głęboka sentencja, tylko w tej chwili nie mam czasu poszukać czegoś odpowiedniego.
Awatar użytkownika
MagicD
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 43
Rejestracja: 26 lipca 2023, 19:14
Tematy: 0
Lokalizacja: Gdańsk
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: WPA Gdańsk - po staremu

Post autor: MagicD »

Wygląda na to, że rąk do pracy w WPA coraz mniej a ludzi co czegoś chcą od WPA coraz więcej.
Też już dwa miesiące na książeczke czekam, dodzwoniłem się ostatnio do WPA już pytając czy się przypadkiem nie zgubiła...
Po kilku minutach oddzwonili, że książeczka jest ale wpisu jeszcze nie ma więc "może w przeciągu 2 tygodni uda sie ogarnąć".
Niestety posiadacze broni palnej muszą być ludźmi o wyjatkowej cierpliwości - pozostaje chodzić z fakturą i decyzją w formacie A4...
ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Prawo i broń - WBP”