WPA Gdańsk - po staremu

Moderator: Moderatorzy WBP

Awatar użytkownika
Mumin_
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 1209
Rejestracja: 24 marca 2019, 16:15
Tematy: 12
Lokalizacja: między Polską a Czechami
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: WPA Gdańsk - po staremu

Post autor: Mumin_ »

Adam Piekacz pisze: 25 listopada 2022, 15:06do wyrejestrowania (słownie i ustawowo w ciągu pięciu dni)
Gwoli ścisłości - 5 dni jest na zarejestrowanie, wyrejestrować trzeba "niezwłocznie" (czyli "bez zbędnej zwłoki" - niezbędna zwłoka może być tak długa, jak długo jest niezbędna :))
My od lat już gawędzimy o Maryni i to nawet - szczerze mówiąc - nie o całej

Слава Україні!
andwal
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 676
Rejestracja: 18 listopada 2018, 08:05
Tematy: 6
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: WPA Gdańsk - po staremu

Post autor: andwal »

Czekałem na zwrot książeczki po wyrejestrowaniu sprzedanej broni 3 miesiące,własnie do mnie wróciła także kolego niebawem wróci i twoja do ciebie.Gdańskie WPA to totalne dno! Przed kowidem takie sprawy załatwiane były na miejscu w 5 minut,teraz zajmuje im to od 3 do 4 miesięcy.
Awatar użytkownika
Adam Piekacz
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 112
Rejestracja: 04 września 2006, 14:05
Tematy: 4
Lokalizacja: Malbork
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: WPA Gdańsk - po staremu

Post autor: Adam Piekacz »

Masz rację Mumin_ jest wyraźnie określone że "niezwłocznie", ja wysłałem pismo o wyrejestrowanie następnego dnia po sprzedaży, więc raczej było to niezwłocznie. Wiem, muszę czekać nie mam wyjścia, nie będę się kopał z tym urzędem. Na szczęście mam jeszcze jedną książeczkę i powtarzają mi się w niej potrzebne do zakupu amunicji kalibry.
Pozdrawiam z twierdzy Malbork
KKS VIS Kwidzyn
el Padrino
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik
Reactions:
Posty: 8
Rejestracja: 04 listopada 2022, 20:50
Tematy: 0
Lokalizacja: 3city
Grupa: Nowo zarejestrowani użytkownicy

Re: WPA Gdańsk - po staremu

Post autor: el Padrino »

1.07 poszedł wniosek, a już 8.12 decyzja pozytywna :)
Po drodze odwołanie od badań do wompu, odwołanie od psychiatry do wompu, pytanie o zawnioskowaną ilość, odmowa wnioskowanej ilości oraz cała reszta innych pierdół.

Dawno nie przypomniało mi się wojo, a tu od razu wszystkie wspomnienia z walci z betonem się skumulowały ;laughing: ;laughing: ;laughing:
Awatar użytkownika
Hoz85
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 626
Rejestracja: 26 czerwca 2018, 22:33
Tematy: 10
Lokalizacja: Gdańsk
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: WPA Gdańsk - po staremu

Post autor: Hoz85 »

W takim wypadku, gratuluję wytrwałości i wyjścia na swoje.

Swoją drogą - skoro masz już decyzję, a WPA / Komendant robili Tobie pod górkę bez uzasadnienia (co wykazała pozytywna weryfikacja Twojej osoby w WOMP), może warto złożyć skargę na przebieg postępowania?
Stolem
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 27
Rejestracja: 23 czerwca 2022, 12:29
Tematy: 1
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: WPA Gdańsk - po staremu

Post autor: Stolem »

Z dużym prawdopodobieństwem skarga zostanie uznana że bezzasadną.
WPA było uprawnione do wzmiankowanych działań i działało zgodnie z przepisami prawa.
Po to jest właśnie ścieżka odwoławcza żeby nie było uznaniowości co ostatecznie zostało potwierdzone.
Jedyne co dziwi to arbirtalne ustalanie dopuszczalnych ilości przez różne WPA - to akurat mogłoby być unormowane.
Z drugiej strony każda norma to znajdzie swoich oponentów.
Tak na marginesie to gdyby sklepy z bronią szacowaly popyt na podstawie ilości w wydawanych pozwoleniach, to towar powinni kontenerami zwozić.
el Padrino
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik
Reactions:
Posty: 8
Rejestracja: 04 listopada 2022, 20:50
Tematy: 0
Lokalizacja: 3city
Grupa: Nowo zarejestrowani użytkownicy

Re: WPA Gdańsk - po staremu

Post autor: el Padrino »

Wnioskowanie o 10 szt to aż taki problem? Przeciez na kolekcję dostałem od ręki 20szt, a sport został okrojony do 5szt. Gdzie logika?
St0rk
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 35
Rejestracja: 08 listopada 2018, 11:06
Tematy: 3
Lokalizacja: Gdańsk, pomorskie
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: WPA Gdańsk - po staremu

Post autor: St0rk »

el Padrino pisze: 08 grudnia 2022, 19:07 Wnioskowanie o 10 szt to aż taki problem? Przeciez na kolekcję dostałem od ręki 20szt, a sport został okrojony do 5szt. Gdzie logika?
Panie, tu jest Urząd, tu się przystawia pieczątki, proszę w to nie mieszać logiki, bo ona tu nie ma nic do czynienia.
Pozdrawiam,
Sebastian
(Gdańsk, Trójmiasto, pomorskie)
neon
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik
Reactions:
Posty: 2
Rejestracja: 09 września 2022, 23:23
Tematy: 0
Grupa: Nowo zarejestrowani użytkownicy

Re: WPA Gdańsk - po staremu

Post autor: neon »

Dla odmiany może w trochę bardziej pozytywnym tonie. Pozwolenie dostarczone po niespełna 2-miesiącach od złożenia. Nie trzeba było cudować z danymi na CD czy pendrive, wystarczyły wydruki dokumentów z PZSS i klubu. Nie trzeba też dublować dokumentów do wniosków przy sporcie i kolekcji. Wystarczy jeden komplet dokumentów i jeden wniosek. Gdzieś wyczytałem, że wbrew obiegowej opini, ludzie w WPA myślą logicznie i wystarczy po prostu jasno napisać o co chodzi, żeby nie było prawnych wątpliwości i nikt nam nie będzie robił pod górę. We wnioskach zdarzają się podobno błędy, nieprecyzyjne sformułowania, masa zbędnych informacji i to tylko utrudnia później cały proces. To tak na marginesie. Ja poszedłem prostą ścieżką. Mało tekstu, max treści, załączniki obowiązkowe i... poszło gładko.
Promesy dostarczone do skrzynki w niespełna 2 tygodnie po złożeniu wniosku przez ePuap. Teraz czekam nieco ponad tydzień na dostarczenie książeczki po rejestracji, też przez ePuap. Moja pierwsza wizyta w WPA, przy okazji składaniu wniosku o pozwolenie, również była krótka i konkretna. Bardzo dobrą opcją wydaje się ePuap. Tyle ile da się tak załatwić, będę załatwiał. Teraz mam tylko nadzieję, że wystawianie i uzupełnianie książeczek przyspieszyło i nie będę wisiał na tym etapie 3-miesięcy. Póki co moja przygoda z WPA, jest bardzo dobra i wszystko dzieje się całkiem sprawnie.
damian2121
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik
Reactions:
Posty: 10
Rejestracja: 03 stycznia 2023, 21:12
Tematy: 5
Grupa: Nowo zarejestrowani użytkownicy

Re: WPA Gdańsk - po staremu

Post autor: damian2121 »

Witam Panowie.
Po ilu dniach/tygodniach wpa gdańsk wysyła zlecenie do dzielnicowego?
Awatar użytkownika
Hoz85
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 626
Rejestracja: 26 czerwca 2018, 22:33
Tematy: 10
Lokalizacja: Gdańsk
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: WPA Gdańsk - po staremu

Post autor: Hoz85 »

Dzisiaj koniec obostrzeń covidowych, także teoretycznie nie powinni już przyjmować w WPA do skrzynki tylko tak jak przed 2020 r. - normalnie w budynku.
damian2121
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik
Reactions:
Posty: 10
Rejestracja: 03 stycznia 2023, 21:12
Tematy: 5
Grupa: Nowo zarejestrowani użytkownicy

Re: WPA Gdańsk - po staremu

Post autor: damian2121 »

Pany czy dostaję się najpierw jakieś pismo zakończenie postępowania a później decyzję czy odrazu dezycje??
Awatar użytkownika
woytas
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 724
Rejestracja: 09 grudnia 2015, 11:19
Tematy: 14
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: WPA Gdańsk - po staremu

Post autor: woytas »

Decyzja
Ścieżka sprawiedliwych wiedzie przez nieprawości samolubnych i tyranię złych ludzi. Błogosławiony ten, co w imię miłosierdzia i dobrej woli prowadzi słabych doliną ciemności, bo on jest stróżem brata swego i znalazcą zagubionych dziatek.
Awatar użytkownika
Hoz85
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 626
Rejestracja: 26 czerwca 2018, 22:33
Tematy: 10
Lokalizacja: Gdańsk
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: WPA Gdańsk - po staremu

Post autor: Hoz85 »

Jak ja przechodziłem przez procedurę uzyskania pozwolenia, to dostałem pismo o zakończeniu postępowania i możliwości wglądu w akta sprawy.

Także przed decyzją miałem pismo w sprawie.
pablitomk1
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik
Reactions:
Posty: 5
Rejestracja: 23 lipca 2023, 11:42
Tematy: 0
Grupa: Nowo zarejestrowani użytkownicy

Re: WPA Gdańsk - po staremu

Post autor: pablitomk1 »

23.06 złożone 3 wnioski - sport, kolekcja, dopuszczenie, pochwała w recepcji za krótkie i treściwe wnioski
03.07 - telefon od dzielnicowego, aby się umówić na wizytę
09.07 wizyta dzielnicowego
14.07 - data pism o zakończeniu postępowania administracyjnego oraz drugie pismo o wydłużonym terminie do 23.08 z uwagi na konieczność umożliwienia stronie, przed wydaniem decyzji, zapoznania się i wypoiwedzenia w sprawie zgromadzonych materiałów w toku prowadzonego postępowania administracyjnego
19.07 awizo w skrzynce z wyżej wymienionymi pismami
20.07 wieczorem epuapem pismo o rezygnacji z prawa do zapoznania się z materiałami opisanymi w piśmie i prośba o niezwłoczne wydanie decyzji administracyjnej

Ciekawe czy z początkiem sierpnia albo i może z końcem lipca dostanę decyzję. Pytając kolege to on składał miesiąc przede mną i do dziś żadnych listów nie dostał oprócz przedłużenia.

Pytanie jeszcze do Was, aby się upewnić. To co się u mnie wydarzyło to już praktycznie finisz?
Hoz85 pisze: 15 lipca 2023, 09:23 Jak ja przechodziłem przez procedurę uzyskania pozwolenia, to dostałem pismo o zakończeniu postępowania i możliwości wglądu w akta sprawy.

Także przed decyzją miałem pismo w sprawie.
Po ilu dniach dostałeś decyzję od pisma z możliwością wglądu w akta?
ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Prawo i broń - WBP”