Wątek rowerowy

Ciekawe i mniej ciekawe dyskusje, które nie pasują do żadnego innego działu.

Moderatorzy: Moderatorzy WBP, Moderatorzy wiatrówkowi, Moderatorzy CP

Awatar użytkownika
Jka
Zasłużony dla forum
Zasłużony dla forum
Reactions:
Posty: 5704
Rejestracja: 25 lipca 2003, 11:39
Tematy: 120
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Wątek rowerowy

Post autor: Jka »

Michał siodełka to specyficzny temat, nawet nie liczę ile już mi się ich przewinęło przez ten okres 5 lat jak wróciłem do jazdy na rowerze.
Ale jeżeli masz warsztat, sklep itp, to widzisz co klienci kupują, co mają pozakładane.
Daje to jakąś skalę porównawcza i tutaj WTB naprawdę jest wysoko :)

Jka
Ludzie dzielą się na tych co żyją co umarli i tych co pływali po morzach i oceanach.....
Awatar użytkownika
Michaus
Moderator globalny
Moderator globalny
Reactions:
Posty: 1394
Rejestracja: 20 maja 2010, 14:04
Tematy: 69
Lokalizacja: Pabianice
Grupa: Moderatorzy globalni

Re: Wątek rowerowy

Post autor: Michaus »

Co mają pozakładane? Głównie taniochę.
Z drugiej strony, ten rower głównie dojeżdża do sklepu, rynku, sąsiada i często jest bardzo zaniedbany.
Ma mieć ramę, dwa koła, pedały w tej samej ilości, kierownicę i siodełko. Dobrze gdy ma oświetlenie.
Gdyby kupowali wiatrówkę, to byłaby B2 albo Narcomania Dżermany.

Ci, którzy mają większe wymagania, nie biorą siodełka z półki, tylko zamawiają, co im się w danym momencie wydaje dobrym wyborem.
Oni dzielą się na dwie grupy.
Pierwsza: "to dobre siodełko, choć tanie nie było" i ono zawsze będzie "naj", bo nie przyznają się przez żoną i znajomymi, że kupili gniota za kwadratowe pieniądze, od którego tyłek im odpada po pięciu kilometrach. Będą tę mantrę tak długo powtarzać, aż sami w nią uwierzą (pamiętam takiego pozera, który za 1200,-PLN kupił dla znaczka firmowego takie coś, co wyglądało jak dwie szkolne linijki i wiem, że było podłe, bo się kiedyś przejechałem kawałek na rowerze z czymś takim, znajomi twierdzili, że to porażka, a facet skrzywiony, jakby go zęby bolały, uparcie powtarzał, że jest fantastyczne).
Druga grupa przewala masę sprzętu, zanim dojdzie do jakiegoś złotego środka, jak mają szczęście i trochę mu pomagają, to poszukiwania nie są aż tak długie (chociaż to pojęcie względne).
"Nie muszę wyważać drzwi co już zostały wyważone."
Awatar użytkownika
variag
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 10179
Rejestracja: 15 kwietnia 2003, 20:34
Tematy: 192
Lokalizacja: Bełchatów
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy
Kontakt:

Re: Wątek rowerowy

Post autor: variag »

Jurek, za późno przeczytałem post i zakupiłem Wittkopa. Da się na nim jeździć choć 100% komfortu mi nie zapewnia. Ale 70 km bez spodenek z wkładką przejechałem jak po maśle (tylko proszę bez skojarzeń z Ostatnim tangiem) :one:
Obrazek
Zbyt często pragnienie tego czego nie mamy
nie pozwala nam się cieszyć tym co posiadamy.
Awatar użytkownika
V@A
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 254
Rejestracja: 30 grudnia 2018, 18:09
Tematy: 7
Lokalizacja: CANADA - QUEBEC
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Wątek rowerowy

Post autor: V@A »

Malzonka chciala miec skladaka jak za dawnych lat wiec jej kupilem. Raz sie przejechala i rower stoi teraz i zbiera sie tylko na nim kurz :(

Obrazek
The older I get, the less I care about your feelings....
Awatar użytkownika
Dexter
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 1948
Rejestracja: 11 lutego 2006, 18:00
Tematy: 8
Lokalizacja: Kraków
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Wątek rowerowy

Post autor: Dexter »

Ja sobie ostatecznie sprawiłem niedawno gravelka i jestem zachwycony :D. Żałuję tylko, że od razu nie wziąłem Boreasa 2 zamiast Boreasa 1 ze względu na hamulce (normalnie mi brakuje mocy w przednim hamulcu...). Może przesiądę się na większa tarczę bo na zmianę hamulców mnie nie stać. Za to 1 ładniejsza od 2 :D.
Awatar użytkownika
Dexter
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 1948
Rejestracja: 11 lutego 2006, 18:00
Tematy: 8
Lokalizacja: Kraków
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Wątek rowerowy

Post autor: Dexter »

Błąd. Potrzebujesz czegoś twardego, być może węższego (ale może szerszego XD, kazda du** jest inna). Ewentualnie regulacja może wystarczyć: upewnij się, że masz siodło w miarę równolegle do ziemi i przesuń je ze 2cm do przodu bardziej. Powinno być lepiej. Z tym, że dobieranie siodła przez internet to wróżenie z fusów. Po prostu zanim wydasz kase na nowe- popróbuj z ustawieniami tego co masz.
Zbigniew Rybka
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 924
Rejestracja: 07 października 2011, 11:40
Tematy: 19
Lokalizacja: Radzików, Mazowsze
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Wątek rowerowy

Post autor: Zbigniew Rybka »

Kup cienkie karbonowe, świetnie amortyzuje, utrzymuje tyłek w tej same odległości od pedałów, w kolarce to ma kolosalne znaczenie. Do tego częściej wstawaj na pedałach w trudniejszym, bardziej wyboistym terenie, amortyzowanie nogami jest najefektywniejsze. Zmierz sobie odległość między wyrostkami kulszowymi (lewym i prawym) i staraj się dobrać siodło tak, żebyś opierał się tymi wyrostkami w najszerszej/najbardziej miękkiej części siodła. Chyba, że ciśnie Cię w zupełnie innych miejscach, wtedy szukaj odpowiedniego profilu siodła. Najlepiej, gdybyś miał kolegów w sklepie i pozwoliliby ci posiedzieć z godzinkę-dwie na każdym siodle inaczej jesteś skazany, jak każdy z nas, na pokaźną kolekcję siodeł... :-D
W. Moore .36 Bondini/L. Renzo, C. Moore Pedersoli .46 skałka, Colt Army 1860 Pietta, Mortimer .36 Bondini/L. Renzo, Alamo Rifle Pedersoli .50 skałka, Walther CPM 1, FWB C60.
Awatar użytkownika
Jka
Zasłużony dla forum
Zasłużony dla forum
Reactions:
Posty: 5704
Rejestracja: 25 lipca 2003, 11:39
Tematy: 120
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Wątek rowerowy

Post autor: Jka »

Zbigniew Rybka pisze: inaczej jesteś skazany, jak każdy z nas, na pokaźną kolekcję siodeł... :-D
Aż z ciekawości policzyłem :shock:
Siodełko Zielone (2).jpg
Siodełko zapas (1).jpg
Siodełko Terry (9).JPG
siodełka szosowe (1).jpg
Siodelko Oryginał Romet (2).JPG
Siodelko nr.3 (6).JPG
Siodelko Giant (1).jpg
siodelko bontrager zielone (3).jpg
Siodelko 1 (2).JPG
Siodelka San Marko i Bontrager do Treka (1).jpg
Siodelka miedzy innymi jakie mam Sierpień 2019 r (1).jpg
Na tą chwilę stanęło na tym,

BROOKS B17
20190917_133239.jpg
Fizyk do szosy.
20181215_103251.jpg
I to San Marco Ponza jako rezerwowe.
Siodelko San Marco (1).jpg
Jka
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
Ludzie dzielą się na tych co żyją co umarli i tych co pływali po morzach i oceanach.....
Awatar użytkownika
variag
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 10179
Rejestracja: 15 kwietnia 2003, 20:34
Tematy: 192
Lokalizacja: Bełchatów
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy
Kontakt:

Re: Wątek rowerowy

Post autor: variag »

Co do zakupu siodełka to w każdym szanującym się sklepie jest ktoś kto doradzi i szanowne cztery litery klienta usadzi na czymś czym można pomierzyć pupsko.
Co do zakupu siodełka karbonowego to własnie na dniach mój kolega kupił takie za bagatela 1200 zł :-D
Jurek, siodło Brooksa to istna klasyka z naturalnej skóry, i ma zdaje się zdolność adaptacji do pupy kolarza.
:one:
Zbyt często pragnienie tego czego nie mamy
nie pozwala nam się cieszyć tym co posiadamy.
Awatar użytkownika
Jka
Zasłużony dla forum
Zasłużony dla forum
Reactions:
Posty: 5704
Rejestracja: 25 lipca 2003, 11:39
Tematy: 120
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Wątek rowerowy

Post autor: Jka »

variag pisze: Jurek, siodło Brooksa to istna klasyka z naturalnej skóry, i ma zdaje się zdolność adaptacji do pupy kolarza.
:one:
Mariusz dokładnie jest ze skóry, i podobno dostosowuje się do właściciela, a to jest "magiczna śrubka.
20190816_150318.jpg
Z tym że to nie jest siodełko bezobsługowe, od czasu do czasu trzeba go 'popaćkać' choćby takim środkiem, bo te oryginalne BROOKS-a są cholernie drogie.
Środki do BROOKS-a (1).jpg
Jka
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
Ludzie dzielą się na tych co żyją co umarli i tych co pływali po morzach i oceanach.....
Awatar użytkownika
adnikauto
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 2537
Rejestracja: 20 sierpnia 2013, 19:26
Tematy: 214
Lokalizacja: Wschodnie Wybrzeze
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Wątek rowerowy

Post autor: adnikauto »

@Jka

:651: na litosc boska, serio....???

Na Allegro dawaj z nimi.... :wink:
Guns have two enemies politicians and rust. :502: Not sure, which is worst...
Awatar użytkownika
Michaus
Moderator globalny
Moderator globalny
Reactions:
Posty: 1394
Rejestracja: 20 maja 2010, 14:04
Tematy: 69
Lokalizacja: Pabianice
Grupa: Moderatorzy globalni

Re: Wątek rowerowy

Post autor: Michaus »

Czternaście sztuk, to nie jest zły wynik, zwłaszcza, że poszukiwania nie dotyczyły jednego roweru.
Przecież innego siodła potrzeba na rower miejski, innego na trekkinga, innego na szosowy - kolarski, a jeszcze innego na rower górski / cross... chociaż użytkownik ten sam.
Jeśli prócz wygody, dochodzą kwestie estetyczne, ew poszukiwania niższej wagi roweru, ew chęć zmiany dla samego zmieniania (bo się spodobało coś nowego), to kolekcja może znacząco urosnąć.
Rozstać się trudno, bo wydało się czasem kupę forsy, a na olx, czy alledrogo chcieliby, żebyś oddał za darmo i jeszcze za wysyłkę zapłacił.
Czasem trzymasz jakieś siodło, "bo może jeszcze założę do jakiegoś roweru" (ja mam takie, które 10 lat już tak leży). ;laughing:
"Nie muszę wyważać drzwi co już zostały wyważone."
Awatar użytkownika
kłapek
Ekspert Wiatrówki
Ekspert Wiatrówki
Reactions:
Posty: 1739
Rejestracja: 20 lutego 2006, 18:22
Tematy: 39
Lokalizacja: Grodków
Grupa: Ekspert Wiatrówki

Re: Wątek rowerowy

Post autor: kłapek »

Jurek ja mam około 5 lat Brooksa i to właśnie chyba model B17 klasycznego (bez wcięć) czarnego.
Kupiłem jak miałem zajawkę na jeżdżenie. Męczyłem się z 3 innymi super siodełkami do momentu aż nie siadłem na wielką skórzaną kanapę z ogromnymi sprężynami jak dobrze pamietam chyba był to stary Lepper :-D
Na takie cudo nie mogłem sobie pozwolić ze względów estetycznych i zdecydowałem się właśnie na ten model Brooksa (żona i tak wyśmiała). Siodełko ok, nie pielegnuję go jakoś specjalnie chociaż pastę oryginalną gdzieś mam. U mnie przyrdzewiały tylko nity, bo jakoś nie specjalnie szanuję rower tym bardziej nie rozpaczam nad siodełkiem ale poza tymi nitami wygląda super. Skórę smarowałem może ze 2x, a śruby do naciągania nie ruszałem. Wygląda i tak zdecydowanie lepiej jak Twoje :wink:

Z tym dopasowaniem chodzi chyba jednak o to, że kupujesz nowe siodełko i ono się dopasowuje do tyłka, bo różnimy się budową, ciężarem i pozycją na rowerze.
Przypuszczam, że analogicznie jak ze skórzanymi butami. Na początku nie koniecznie muszą być wygodne i te po kimś również mogą już tak nie pasaować.
Ostatnio zmieniony 01 października 2019, 09:25 przez kłapek, łącznie zmieniany 1 raz.
Mój nowy terapeuta na imię ma can-am :-D
Awatar użytkownika
Jka
Zasłużony dla forum
Zasłużony dla forum
Reactions:
Posty: 5704
Rejestracja: 25 lipca 2003, 11:39
Tematy: 120
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Wątek rowerowy

Post autor: Jka »

kłapek pisze:Jurek ja mam około 5 lat Brooksa i to właśnie chyba model B17 klasycznego (bez wcięć) czarnego.................................. Wygląda i tak zdecydowanie lepiej jak Twoje :wink:
Rafał moje jak przyszło nie wyglądało tak tragicznie :-D
20190816_150401.jpg
Ale jak to ja :shame: czasami uda mi się coś popsuć i wyszło jak wyszło, czyli po pomalowaniu bardzo drogo, a na dodatek farby i innych dodatków zostało mi tyle bym mógł pomalować jeszcze 77 i pół siodełka :-D
farba.jpg
Ja w młodości jeździłem na siodełkach BROOKS-a i stąd ciągotki do powrotu.
Jka
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
Ludzie dzielą się na tych co żyją co umarli i tych co pływali po morzach i oceanach.....
Awatar użytkownika
kłapek
Ekspert Wiatrówki
Ekspert Wiatrówki
Reactions:
Posty: 1739
Rejestracja: 20 lutego 2006, 18:22
Tematy: 39
Lokalizacja: Grodków
Grupa: Ekspert Wiatrówki

Re: Wątek rowerowy

Post autor: kłapek »

Wszystko przez ten kolor roweru :-D
Mi on się podoba ale na kawasaki i to pod warunkiem, że wiecej będzie czarnego lub jakiegoś grafitowego :wink:
Mój nowy terapeuta na imię ma can-am :-D
ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Pozatematyczny”