Butle PCP gdzie można nabić

Łódzka Grupa "Orzeł"

Moderator: Moderatorzy wiatrówkowi

Awatar użytkownika
wookash
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 724
Rejestracja: 27 czerwca 2009, 18:20
Tematy: 0
Lokalizacja: Zduńska Wola
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Butle PCP gdzie można nabić

Post autor: wookash »

Witam,
Chciałem zapytać z czystej ciekawości kolegów, czy orientujecie się może, gdzie w Zduńskiej Woli lub okolicach (Sieradz, Łask) można nabić butlę na sprężone powietrze i jakie są tego orientacyjne koszta. Myślę powiedzmy o butli 3 maks 6 litrów 300bar.
Pozdrawiam
Bez wątpienia największym wynalazkiem ludzkości jest piwo. Koło też jest ważne, ale nie pasuje do pizzy…
09042
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 245
Rejestracja: 31 stycznia 2006, 12:30
Tematy: 0
Lokalizacja: inąd
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Post autor: 09042 »

Kolego szukaj u siebie w okolicy Straży pożarnej , oni maja kompresory do nabijania aparatów tlenowych do 300 bar i robią to za przysłowiowe Bóg zapłać.
NITRO , PCP, CO2 i napęd ręczny oraz brak wolnego czasu
tomek74sa
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 38
Rejestracja: 08 października 2008, 22:29
Tematy: 0
Lokalizacja: Łódź
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Post autor: tomek74sa »

napisz do kolegi Wojtek.pl on jest z Łasku to ci podpowie gdzie najbliżej można napełnić butlę HP.
pozdr
Łódzka Grupa Strzelecka "Orzeł"
Awatar użytkownika
jarek1300
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 284
Rejestracja: 20 kwietnia 2009, 14:40
Tematy: 18
Lokalizacja: Grochów
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Post autor: jarek1300 »

Koszt napełnienia butli nie powinien być wysoki w Warszawie w Centrum Nurkowym Vertigo płace 5 zł. Wiem, że w Sieradzu też jest Centrum Nurkowe „Megalodon" Sieradzkie Centrum Nurkowe Piotr Gotkowicz Sieradz, ul. Wojska Polskiego 5, tel. 43 8229065 tam tez powinni mieć kompresory do napełniania butli. Zaletą napełniania butli w takich miejscach jest to, że mają dobre filtry na sprężarkach, co gwarantuje nam napełnienie butli czystym powietrzem bez zanieczyszczeń i nadmiaru wody w powietrzu. Ale jak masz potrzebę napełnienia kartusza to daj znać do niedzieli jestem w Zduńskiej Woli i mam ze sobą przypadkiem butlę z powietrzem :) .
ZKS
Przeżyłem wiele lat i miałem wiele problemów, z których większość nigdy się nie wydarzyła. Mark Twain
Awatar użytkownika
wookash
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 724
Rejestracja: 27 czerwca 2009, 18:20
Tematy: 0
Lokalizacja: Zduńska Wola
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Post autor: wookash »

jarek1300 pisze:Koszt napełnienia butli nie powinien być wysoki w Warszawie w Centrum Nurkowym Vertigo płace 5 zł. Wiem, że w Sieradzu też jest Centrum Nurkowe „Megalodon" Sieradzkie Centrum Nurkowe Piotr Gotkowicz Sieradz, ul. Wojska Polskiego 5, tel. 43 8229065 tam tez powinni mieć kompresory do napełniania butli. Zaletą napełniania butli w takich miejscach jest to, że mają dobre filtry na sprężarkach, co gwarantuje nam napełnienie butli czystym powietrzem bez zanieczyszczeń i nadmiaru wody w powietrzu. Ale jak masz potrzebę napełnienia kartusza to daj znać do niedzieli jestem w Zduńskiej Woli i mam ze sobą przypadkiem butlę z powietrzem :) .
Dzięki bardzo za ofertę butli, ale jeszcze nie na to czas. Dlatego, że na chwilę obecną zastanawiam się nad kupnem pcp i po prostu badam rynek pod kątem kosztów jego użytkowania.
Dzięki za info.
Bez wątpienia największym wynalazkiem ludzkości jest piwo. Koło też jest ważne, ale nie pasuje do pizzy…
Awatar użytkownika
jarek1300
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 284
Rejestracja: 20 kwietnia 2009, 14:40
Tematy: 18
Lokalizacja: Grochów
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Post autor: jarek1300 »

A o jakim karabinku myślisz?
ZKS
Przeżyłem wiele lat i miałem wiele problemów, z których większość nigdy się nie wydarzyła. Mark Twain
Bartek z Łodzi
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 1350
Rejestracja: 06 czerwca 2003, 13:51
Tematy: 49
Lokalizacja:
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy
Kontakt:

Post autor: Bartek z Łodzi »

Dokładnie jak kolega napisał. :wink:
Państwowa Straż Pożarna ma w większych miejscowościach kompresorownie i nabijają sprężonym powietrzem butle JRG z danej okolicy.
Albo sklepy i kluby nurkowe.
Czasem jakieś firmy operujące wysokimi ciśnieniami, lub testujące gaśnice, czy zbiorniki ciśnieniowe.
Listę namiarów na miejsca nabijania butli w Łodzi masz na naszym łódzkim forum tutaj:
http://orzel.org.pl/viewtopic.php?f=4&t=290
Jak sprawdzisz jakiś namiar - to daj znać, chętnie wzbogacimy naszą listę firmami spoza Łodzi. :wink:

Pozdrawiam,
Bartek :wink:
CZ 200s+ Delta Optical 4-16 x 50 AO mildot
Pamiętaj, że woda i świnia zawsze znajdą drogę do koryta - autorstwa własnego ;-)
Awatar użytkownika
wookash
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 724
Rejestracja: 27 czerwca 2009, 18:20
Tematy: 0
Lokalizacja: Zduńska Wola
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Post autor: wookash »

Byłem w Zduńskiej Woli w straży. Można się z nimi dogadać. Nie chcą nawet kasy, bo są jednostką budżetową, ale mówią, że chętnie pomogą. Czy i jak będzie się układała współpraca z nimi, czas pokaże.
Co do centrum nurkowego w sieradzu, to raczej firma się zlikwidowała, bo śladu po niej nie ma pod tym adresem.
Bez wątpienia największym wynalazkiem ludzkości jest piwo. Koło też jest ważne, ale nie pasuje do pizzy…
RafoDuck
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 52
Rejestracja: 27 stycznia 2010, 21:22
Tematy: 0
Lokalizacja: ZduńskaWola,Hatfield
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Post autor: RafoDuck »

No i jak wookash testowales juz nabijanie butli u strazakow, czy dalej pompujesz?
AT44-10S LW 4,5mm + AGS 8-32x56
Awatar użytkownika
wookash
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 724
Rejestracja: 27 czerwca 2009, 18:20
Tematy: 0
Lokalizacja: Zduńska Wola
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Post autor: wookash »

Nie pompuję już. Pompkę sprzedałem i zakupiłem butlę.

Butlę ładuję już regularnie u strażaków, od kilku miesięcy. Oczywiście bez żadnego problemu.
Bez wątpienia największym wynalazkiem ludzkości jest piwo. Koło też jest ważne, ale nie pasuje do pizzy…
RafoDuck
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 52
Rejestracja: 27 stycznia 2010, 21:22
Tematy: 0
Lokalizacja: ZduńskaWola,Hatfield
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Post autor: RafoDuck »

Tak myslalem:)
Tez sie przerzucam na butle.
Nabijasz na ul. Dlugiej, tak? I do 300bar nabijaja, czy mniej?
AT44-10S LW 4,5mm + AGS 8-32x56
Awatar użytkownika
wookash
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 724
Rejestracja: 27 czerwca 2009, 18:20
Tematy: 0
Lokalizacja: Zduńska Wola
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Post autor: wookash »

Czy straż jest na długiej? Nigdy się nie zastanawiałem co to jest za ulica. :)
Przy obwodnicy, koło biedronki :)

Nabijają więcej jak do 300bar, żeby nie opadło poniżej jak butla ostygnie. Tylko jedna rzecz, ja załatwiałem cały temat z zastępcą komendanta. Od niego mam zielone światło do nabijania butli. Na pałę tego nie zrobisz.
Bez wątpienia największym wynalazkiem ludzkości jest piwo. Koło też jest ważne, ale nie pasuje do pizzy…
ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Łódzka Grupa "Orzeł"”