jak niebezpieczny jest srut wystrzelony z FAC'a np. 40j?

Czyli wiatrówki o energii powyżej 17 J

Moderatorzy: Moderatorzy WBP, Moderatorzy wiatrówkowi, Moderatorzy CP

Awatar użytkownika
jareczek
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 347
Rejestracja: 29 grudnia 2009, 00:08
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy
Kontakt:

Post autor: jareczek »

Sniper Elite pisze:
kominiarz pisze:strzelalem w wojsku z ak em esa i na 300 metrów w popiersie nie było problemów trafic raz za razem.
Według danych balistycznych pocisk ten na odległości 300 metrów ma energię 884 J i leci z prędkością 471 m/s Kominiarz czy mógłbyś podać wymiary tej "tarczy" bo jeżeli to była standardowa 1:1 czyli taka jak na tym filmie ---> Klik to nawet w tunelu balistycznym gdzie nie ma wiatru (a więc idealne warunki) bardzo dobry strzelec pomimo oddania aż 5 strzałów NIE może trafić w sylwetkę człowieka z odległości zaledwie 200 yardów (182 metry) a widać po rozrzucie lewo - prawo że nawet zastosowanie lunety celowniczej niewiele tutaj pomoże, co prawda test odbył się na karabinku AK a nie AKMS ale jest to tak naprawdę ta sama broń z tą samą długością lufy 415 mm i linii celowniczej 378 mm strzelająca tym samym nabojem 7,62x39 (Vo 715 m/s Eo 2000 J)

Jak widzę nie byłeś w wojsku, więc głupoty tu piszesz :!:
AKMS jest w miarę celnym karabinkiem, który pozwala trafiać na 300 metrów w odpowiednio duży cel....

Pojedź sobie na strzelnicę i poproś kogoś by Ci pozwolił to sprawdzić. Taka dyskusja nie ma żadnego celu !!
Awatar użytkownika
mak107
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 216
Rejestracja: 19 marca 2010, 08:13
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Post autor: mak107 »

Największy cel dla AK to tzw Bolek i Lolek czyli wstające sylwetki i o ile pamięć mnie nie myli to max odległość nie przekracza 200m i strzelasz serią .I to chyba najodleglejsze strzelanie z AK, fakt że łatwo położyć każdą.
Oczywiście posadzenie lupki zwiększa możliwości karabinka może Beryl jest celniejszy na tym dystansie ale z AK szału nie ma.
Sniper Elite
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 451
Rejestracja: 07 grudnia 2009, 21:17
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Post autor: Sniper Elite »

jareczek pisze:Jak widzę nie byłeś w wojsku, więc głupoty tu piszesz :!:
AKMS jest w miarę celnym karabinkiem, który pozwala trafiać na 300 metrów w odpowiednio duży cel....

Pojedź sobie na strzelnicę i poproś kogoś by Ci pozwolił to sprawdzić. Taka dyskusja nie ma żadnego celu !!
Moje głupoty opierają się na tym co zobaczyłem na filmie więc proszę pisać NIE do mnie tylko do kanału Discovery że emitują na antenie głupoty a prowadzący program eksperci od balistyki nie umieją strzelać i opowiadają głupoty wprowadzając miliony ludzi przed TV w błąd ! Podaje Panu link do kontaktu z kanałem Discovery --> http://www.yourdiscovery.com/web/contact-us/poland/
Ludzie czy Wy umiecie czytać co ja piszę ? kolejna osoba znowu pisze o "moich głupotach" to nie jest mój wymysł ja TYLKO komentuje Film który był pokazywany w TV, w ten sposób naprawdę ciężko nawiązać jakąś dyskusję i wymienić się informacjami.
Kolejny przykład:
jareczek pisze:...który pozwala trafiać na 300 metrów w odpowiednio duży cel....
Nic mi to nie mówi :-? może Pan rozwinąć wypowiedź ? jaki to jest odpowiednio duży cel ?
W wojsku niestety nie byłem i bardzo tego żałuję

No i tak zrobił się Mega off-top
Awatar użytkownika
Rafael
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 455
Rejestracja: 13 października 2008, 10:38
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy
Kontakt:

Post autor: Rafael »

Głupoty, nie głupoty ale AK i tak śrutem nie strzela a o nim była chyba mowa?

Pzdr.
Awatar użytkownika
variag
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 10180
Rejestracja: 15 kwietnia 2003, 20:34
Tematy: 192
Lokalizacja: Bełchatów
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy
Kontakt:

Post autor: variag »

Do tego strzelania z kbk AK to mogli wybrać trochę lepszego strzelca :-D
Praca na spuście w wykonaniu strzelca z tego filmu to jakaś porażka :cry:
Facet zrywa każdy strzał.
I muszka w kbk AK też jest jakaś poobcierana z boku, wyginali ją do tego filmu czy co?
Jednym zdaniem: udowodnili chyba to co chcieli udowodnić.

A temat można by wydzielić i przenieść do WBP.
Zbyt często pragnienie tego czego nie mamy
nie pozwala nam się cieszyć tym co posiadamy.
irekdekarz
Reactions:
Posty: 5
Rejestracja: 29 listopada 2010, 22:09
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Post autor: irekdekarz »

Kiedy bylem w monie na 100m, pięć pestek 48-50 pkt,na 300 tarcza 1-1 wszystkie w celu ,postawa klecząca,leżąca,normalne zawsze 5 dni urlopu,a byłem już żonaty to wiecie,zależało na urlopie.kbkak to bardzo dobra bron pod warunkiem odpowiedniej higeny.
hatsan 90 stg sas
irekdekarz
Reactions:
Posty: 5
Rejestracja: 29 listopada 2010, 22:09
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Post autor: irekdekarz »

aaaaaa i jeszcze jedno do tej giwerki było 8 różnych pestek,przestrzeliwałem to troche,ustawiałem celowniki do strzelan elektronicznych taka fajna zabawa dla mlodych żołnierzy.
hatsan 90 stg sas
Leon07
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik
Reactions:
Posty: 6
Rejestracja: 04 kwietnia 2023, 21:07
Tematy: 1
Grupa: Nowo zarejestrowani użytkownicy

Re: jak niebezpieczny jest srut wystrzelony z FAC'a np. 40j?

Post autor: Leon07 »

Ja trochę z innej beczki .
Interesuje mnie czy jest tu jakiś fachowiec od Beryla ,chodzi o tzw wizowanie różnych celuwnikow na berylu w Wojsku ,kto był lub jest wie jak to wygląda.
Chodzi o to np mechanika bije Ok, dostajesz celownik na stan np hws,pcs5,lub rubina zbliża się strzelanie jak zwiziwac bez oddania strzalu ,nie ma takiej opcji nikt du** nie ruszy z kadry aby to ogarnąć ,radź sobie sam ,i są tu chyba dwie szkoły, jedna mechanika pod cel na 100m i celownik też, druga mechanika pod cel celownik w środek celu ,podobno można jeszcze mechanika pod cel icelownik wyżej na przewyzszenie nad linia celowania resztę robi strzał bezwzględny,.
Pytanie jest takie która opcja jest optymalna i jak poprawnie to wykonać?
Awatar użytkownika
wichura
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 593
Rejestracja: 01 lutego 2019, 18:03
Tematy: 5
Lokalizacja: Kielce i okolice
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: jak niebezpieczny jest srut wystrzelony z FAC'a np. 40j?

Post autor: wichura »

Rubin 714 podawał obraz w kolorze, ale lubił podpalać firanki (samozapłon). Beryl102 był dużo stabilniejszy, jednak w przeciwieństwie do Rubina cz/b :(
.177, .22, .25, .30, .44
Mateusz70
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 1130
Rejestracja: 17 marca 2019, 10:45
Tematy: 12
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: jak niebezpieczny jest srut wystrzelony z FAC'a np. 40j?

Post autor: Mateusz70 »

A ten Beryl 102 to nie mieścił się w limicie? Czterej pancerni też chyba byli na nim widoczni. Kolega Leon, to chyba "żecyfiscie" coś z innej beczki pociągał, bo już w kolejnym temacie pneumatycznym dziwne pytania zadaje.
uczciwy07
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik
Reactions:
Posty: 3
Rejestracja: 27 grudnia 2023, 02:29
Tematy: 0
Grupa: Nowo zarejestrowani użytkownicy

Re: jak niebezpieczny jest srut wystrzelony z FAC'a np. 40j?

Post autor: uczciwy07 »

Temat b.ważny i ZDROWY, wbrew niektórym bo wielu myśli, że z wiatrówki dużej krzywdy się nie zrobi a to nieprawda. Można zabić i TRZEBA o tym głośno dyskutować aby ci z mniejszą wyobraźnią nawet nie próbowali na zwierzętach.
Marysh
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 164
Rejestracja: 18 lipca 2016, 21:50
Tematy: 2
Lokalizacja: Zaolzie
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: jak niebezpieczny jest srut wystrzelony z FAC'a np. 40j?

Post autor: Marysh »

Do nabijania postów użyj inny temat i napisz coś konkretnego. Tu nie jest facebook, tu proszę merytorycznie i wnosząc coś nowego.
Reynevan
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik
Reactions:
Posty: 2
Rejestracja: 23 lutego 2024, 20:48
Tematy: 0
Grupa: Nowo zarejestrowani użytkownicy

Re: jak niebezpieczny jest srut wystrzelony z FAC'a np. 40j?

Post autor: Reynevan »

Cześć Wszystkim,
Nie znalazłem podobnego tematu na forum, więc podpytam tu i jeżeli pudło, to nie będę zawracał gitary. Czy ktoś z szanownych tutaj ogarnia temat Less Lethal?
Czy przerobiony marker paintballowy też kwalifikuje się do rejestracji?
Pozdrawiam
Marek
Awatar użytkownika
wichura
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 593
Rejestracja: 01 lutego 2019, 18:03
Tematy: 5
Lokalizacja: Kielce i okolice
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: jak niebezpieczny jest srut wystrzelony z FAC'a np. 40j?

Post autor: wichura »

Wszystko co generuje energię pocisku pow. 17J kwalifikuje sie do rejestracji. Mówimy oczywiście o pneumatykach, nie czarnoprochowcach, procach, łukach.
.177, .22, .25, .30, .44
Reynevan
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik
Reactions:
Posty: 2
Rejestracja: 23 lutego 2024, 20:48
Tematy: 0
Grupa: Nowo zarejestrowani użytkownicy

Re: jak niebezpieczny jest srut wystrzelony z FAC'a np. 40j?

Post autor: Reynevan »

Super, dzięki za odpowiedź. Lubię paitballowy kaliber. Co prawda pociski wychodzą drożej niż amunicja do broni palnej, ale żadna dynia, arbuz, kokos czy stary telewizor nie mają szans :) Dźwięk też jest świetny.
Pozdrawiam
ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „FAC”