ZDUŃSKA WOLA gdzie strzelać?

Łódzka Grupa "Orzeł"

Moderator: Moderatorzy wiatrówkowi

Awatar użytkownika
zdaszek
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 680
Rejestracja: 07 czerwca 2009, 00:27
Tematy: 0
Lokalizacja: Pabianice
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Post autor: zdaszek »

Nie jestem na 100% pewny, ale ten drugi klub może mieć siedzibę w budynku TP SA.
Bodajże ul. Piwna.
ŁGS LOK
Awatar użytkownika
jarek1300
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 283
Rejestracja: 20 kwietnia 2009, 14:40
Tematy: 18
Lokalizacja: Grochów
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Post autor: jarek1300 »

Dziękuje poszukam ich w necie :-D
ZKS
Przeżyłem wiele lat i miałem wiele problemów, z których większość nigdy się nie wydarzyła. Mark Twain
Awatar użytkownika
mario8
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 532
Rejestracja: 30 września 2009, 20:14
Tematy: 0
Lokalizacja: Zduńska Wola
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Post autor: mario8 »

Witam.

Od niedawna też pykam . Mam Slavie i jak na razie strzelam na podwórku na 10 m .
Na dłuższe dystanse zostaje Kępina lub okoliczne lasy .
Jak macie jakieś fajne pomysły to dajcie znać . Może się kiedyś gdzieś umówimy i coś się wykombinuje .

Pozdrawiam wszystkich śrutujących .
Awatar użytkownika
jarek1300
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 283
Rejestracja: 20 kwietnia 2009, 14:40
Tematy: 18
Lokalizacja: Grochów
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Post autor: jarek1300 »

Kępina i okoliczne lasy to chyba nie najlepszy pomysł nie ma tam odpowiednich warunków do strzelania( mam na myśli bezpieczeństwo) sporo ludzi tam spaceruje. Spróbuj może w Klubie strzeleckimi "SM LOKATOR" lub LOK Sokół na pewno już o tych miejscach przeczytałeś w tym wątku. Bezpieczeństwo jest naprawdę w tym sporcie (i nie tylko tym) na pierwszym miejscu. Nie trudno sobie i innym narobić kłopotu. Jak będziesz przypadkiem w Warszawie zapraszam na Siekierki jest tam fajne i bezpieczne miejsce do strzelania :-D ( i za darmo).
Pozdrawiam Jarek
link
http://www.zdunskawola.pl/www_new/portal?id=64251
ZKS
Przeżyłem wiele lat i miałem wiele problemów, z których większość nigdy się nie wydarzyła. Mark Twain
Awatar użytkownika
jarek1300
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 283
Rejestracja: 20 kwietnia 2009, 14:40
Tematy: 18
Lokalizacja: Grochów
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Post autor: jarek1300 »

quote="mario8"]Witam.

Jarek 1300 właśnie szukam czegoś aby popykać zimą . Ale w Zduni jest tylko Lokator ,muszę tam podjechać i się wszystkiego wywiedzieć .
Jak była pogoda to albo moje podwórko , ma jakieś 30 m , lub łąki za moim domem (kawał pola).
Czasami jeżdżę nad rzekę lub do lasu . Jak do tej pory nikomu krzywdy nie zrobiłem ani nikomu to nie przeszkadzało . Wręcz przeciwnie , ludzie pytali czy też mogą popykać . W kilka osób zawsze raźniej .
Jest koło zduni kilka miejsc w plenerze gdzie można strzelać bez problemu .
Wystarczy pogłówkować .

A może wiesz czy na Orle w Łodzi to teren otwarty czy hala ?


Pozdrowionka .[/quote]


Jest jeszcze Szkolny Klub Strzelectwa Sportowego LOK Sokół
ul. Szadkowska 16a
98-220 Zduńska Wola
tel. 0-43-825-43-83 lub 608 330 765
Ciekawe gdzie oni strzelają ?
ZKS
Przeżyłem wiele lat i miałem wiele problemów, z których większość nigdy się nie wydarzyła. Mark Twain
Awatar użytkownika
zdaszek
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 680
Rejestracja: 07 czerwca 2009, 00:27
Tematy: 0
Lokalizacja: Pabianice
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Post autor: zdaszek »

Na Orle można postrzelać i na dworze i w hali - jak kto lubi.
A co do LOK-u na szadkowskiej, to postaram się wybadać temat.
Prosiłbym o dokładniejsze informacje, gdzie dokładnie są te miejsca do popykania w plenerze ?Co prawda, ja na brak miejsca narzekać nie mogę - przez całe podwórko mam (mierzone) 113m.
Chciałbym jednak wiedzieć, gdzie to jest, żeby się spotkać ze strzelcami ze Zduni i okolic(jak np. ja :-D )
ŁGS LOK
Awatar użytkownika
jarek1300
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 283
Rejestracja: 20 kwietnia 2009, 14:40
Tematy: 18
Lokalizacja: Grochów
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Post autor: jarek1300 »

Mario8 zna takie miejsca napiszę do niego na PW za tydzień będę w Zduńskiej Woli i strzeliłbym parę razy w dobrym towarzystwie. :-D
ZKS
Przeżyłem wiele lat i miałem wiele problemów, z których większość nigdy się nie wydarzyła. Mark Twain
Awatar użytkownika
zdaszek
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 680
Rejestracja: 07 czerwca 2009, 00:27
Tematy: 0
Lokalizacja: Pabianice
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Post autor: zdaszek »

No to super :-D
Jak coś, to proszę o PW z datą, godziną i miejscem spotkania.
Zdrówka !
ŁGS LOK
Awatar użytkownika
zdaszek
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 680
Rejestracja: 07 czerwca 2009, 00:27
Tematy: 0
Lokalizacja: Pabianice
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Post autor: zdaszek »

Witam !
Wybadałem co i jak z tym Sokołem.
Nie warto szukać na necie adresu bo kłamią :)
Siedziba jest przy ul. Pomorskiej (wjazd od łódzkiej).
Czynne we wtorki i czwartki w godzinach 16-20.
Nie wiem czy absolutnie nie można wejść sobie od tak sobie i postrzelać za jakąś tam opłatą.
Badałem temat z kolegą i po prostu zapisalismy się.
Wpisowe 10zł oraz 20zł za kwartał.
Była to moja pierwsza wizyta, więc odniesienia do innych klubów strzeleckich nie mam.
Na początek dali nam po IŻ-u 38 i 10 śrutów.
Strzelaliśmy do "tarczy pistoletowej" - czarne pole dość duże, obejmujące sobą również 6.(napisałem dokładnie bo każdy ma takie tarccze pistoletowe jakie chce :wink: ).
Podziurawiliśmy tarczki, i po podliczeniu wyników powiedziano nam "to by było na tyle" :shock: .
Powiedzieli nam, że przy następnym treningu/wizycie oddamy 2 serie po 10 strzałów, zaś przy kolejnej będziemy bogli strzelić aż 30 razy ! ;laughing: .
Po trzeciej wizycie, jeśli wyniki będą powyżej 75 punktów przejdziemy na "haenelkę" - prawdopodobnie 312.
Celowo rozpisałem przebieg pierwszej wizyty w klubie strzeleckim, aby potem inni sie nie dziwili.
Mam nadzieję, żę pomoglem (również osobnikom nie udzielającym się w wątku).
ŁGS LOK
Awatar użytkownika
mario8
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 532
Rejestracja: 30 września 2009, 20:14
Tematy: 0
Lokalizacja: Zduńska Wola
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Post autor: mario8 »

Witam.

Dzisiaj byłem na strzelnicy w Lokatorze . Czysto,ciepło,przytulnie,miło . Jest sześć stanowisk . Czynne poniedziałek i środa od 17 do 20 . Opłata 30 PLN na kwartał . Sprzęt mają ,jaki nie wiem nie znam się aż tak . Ja i tak zawsze biorę wiatrówę,śrut i tarcze . Można pykać do woli . Na początku było kilka dzieci . Miło popatrzeć jak maluchy śrutują .
Dystans 10 metrów . Jak dla mnie przez zimę może być . Plus lub minus : nie ma zasięgu w telefoni komórkowej . Może są chętni aby się tam spiknąć . Zawsze można się doszkolić i wymienić poglądy .


Pozdrawim.
Awatar użytkownika
zdaszek
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 680
Rejestracja: 07 czerwca 2009, 00:27
Tematy: 0
Lokalizacja: Pabianice
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Post autor: zdaszek »

Hmm, ja się muszę popytać w Sokole, ale jakoś tak głupio startować na 10 metrów z lupką :)
A co do Sokoła - bardzo dużo ludu - dzieci raczej. Stanowisk jest chyba 16 (bo jest pięterko czyli 2x8stanowisk), a i tak trzeba było trochę poczekać...
ŁGS LOK
Awatar użytkownika
mario8
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 532
Rejestracja: 30 września 2009, 20:14
Tematy: 0
Lokalizacja: Zduńska Wola
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Post autor: mario8 »

Witam.

Zdaszek w Lokatorze jest pusto . Może zamiast się tłoczyć zajrzyj do Lokatora . Co do szkiełka , to ja mam frajdę . Jak byłem w Łodzi to też pykali z takich wypasów (chyba PCP ) z takimi szkłami ... Nawet kolega dał mi popykać . Fajnie było .

Pozdrawiam.
Awatar użytkownika
zdaszek
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 680
Rejestracja: 07 czerwca 2009, 00:27
Tematy: 0
Lokalizacja: Pabianice
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Post autor: zdaszek »

No cóż, tak trochę głupio zapisać się i zaraz wypisywać :-/
A co do własnej wiatrówki to raczej od wielkiego dzwonu przywiózłbym swoją, bo do szkoły jeżdżę autobusem, a w autobusie miejskim budziłbym niemałe zainteresowanie, gdybym wsiadł z futerałem...
Podoba mi się, że nie ma tak dużo ludzi, ale w Sokole bardziej pasują mi godziny otwarcia.
Pozdrawiam.
ŁGS LOK
KINOMYSZ
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 42
Rejestracja: 17 września 2006, 13:40
Tematy: 0
Lokalizacja: ZDUŃSKA WOLA
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy
Kontakt:

W Zduńskiej jest gdzie strzelać trzeba tylko dobrze poszukać

Post autor: KINOMYSZ »

Witam kolegów ze Zd-Woli.Niestety te wszystkie kluby o których piszecie w zasadzie nie nadają się do strzelania rekreacyjnego.Rekreacja-przynajmniej w moim rozumieniu zaczyna się od 20 metrów.Strzelanie na 10 m to strzelectwo sportowe z reguły z karabinków matchowych <7J.Oczywiście zimą można postrzelać coby się nie zastać,ale ja osobiście przyjemności w tym nie widzę.Kiedyś poszedłem do SOKOŁA żeby zobaczyć o co tam biega.
Jak strzeliłem z Pro Sporta to wszystkie śruty z kulochwytu powyskakiwały.Po trzech oddanych strzałach podziękowałem i wyszedłem.Myślałem że strzelam z KBKSu.Ci co tam byli dziwowali i dotykali jakby wiatrówki nie widzieli.Ich wiedza w temacie wiatrówek rekreacyjnych również jest znikoma.Na takie nazwy jak Weichrauch,Air Arms robią wielkie oczy.Oni znają tylko Iże i niemieckie matchówki.To zupełnie inny sport.Poza tym oni lubią małe ciasne zamknięte pomieszczenia,a my raczej otwarte tereny i dystanse 40-50m.Jak na wiatrówkę to już jest coś.Tak więc trzeba czekać jak się ociepli,chociaż prawda jest taka że nawet zimą można postrzelać.Kwestia wyczekania fajnego słonecznego bezwietrznego dnia.Nawet na mrozie może być ciekawie,byle nie za długo.Co do miejsc w których można się spotkać w Zd-Woli to trochę ich jest,trzeba tylko trochę poszukać.Jeżeli będą chętni na jakieś strzelanie to ja się piszę.Co do miejsca to coś wynajdę na 40-50 metrów.Na forum w zasadzie bywam rzadko w związku z czym jak będą chętni to proszę dzwonić lub smsować.Jeżeli będę w stanie pomóc lub doradzić w kwestii związanej z naszym wspólnym hobby to pomogę.Póki co pozdrawiam wszystkich lubiących ten sport
i zapraszam do integracji i wspólnego strzelanka.Mój numer to 506 333 187 Grzegorz
HW 100T + DOT 4,5-14x44 FFP AO
Awatar użytkownika
variag
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 10180
Rejestracja: 15 kwietnia 2003, 20:34
Tematy: 192
Lokalizacja: Bełchatów
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy
Kontakt:

Post autor: variag »

Ci co tam byli dziwowali i dotykali jakby wiatrówki nie widzieli.Ich wiedza w temacie wiatrówek rekreacyjnych również jest znikoma.Na takie nazwy jak Weichrauch,Air Arms robią wielkie oczy.Oni znają tylko Iże i niemieckie matchówki.To zupełnie inny sport.Poza tym oni lubią małe ciasne zamknięte pomieszczenia,a my raczej otwarte tereny i dystanse 40-50m.
To co napisałeś jest świetnym przykładem na to jak można wyciągnąć złe wnioski z "pierwszego wrażenia".
I wierz mi że strzelają nie tylko na 10 metrów, choć niekoniecznie z wiatrówek.
Zbyt często pragnienie tego czego nie mamy
nie pozwala nam się cieszyć tym co posiadamy.
ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Łódzka Grupa "Orzeł"”