Zorganizujmy się

Moderator: Moderatorzy wiatrówkowi

Awatar użytkownika
szyszlel
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 117
Rejestracja: 01 marca 2007, 12:26
Tematy: 0
Lokalizacja: Twierdza Wrocław
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Zorganizujmy się

Post autor: szyszlel »

Jest miło. Spotykamy się razem, pykamy ze swoich dmuchawek, wymieniamy się poglądami i radami. Tworzymy już jakąś grupę. A może by tak to sformalizować? Inne grupki maja już swoje logo, są zarejestrowani itd. Może i my tak zrobimy? Co o tym sądzicie?
Slawia 634, Delta Optical Classic 3-9 x 40
Awatar użytkownika
Palindrom
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 633
Rejestracja: 13 sierpnia 2006, 11:35
Tematy: 0
Lokalizacja: Wrocław
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Post autor: Palindrom »

Heh, grupa strzelecka Dziki Wrocław a na logo walniemy sobie wiadukt :D
(żartuję oczywiście)

Jestem dość mocno chory i nie mam żadnych twórczych pomysłów, ból głowy skutecznie mnie paraliżuje.
Jakieś pomysły?
Logun Solo; HW50s; HW40; LOV-21; C357; Remington NMA .44; Whitworth
Strzelcy Wrocławia, ROMB
Awatar użytkownika
szyszlel
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 117
Rejestracja: 01 marca 2007, 12:26
Tematy: 0
Lokalizacja: Twierdza Wrocław
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Post autor: szyszlel »

Pozwalam sobie wkleić tekst jaki wyczytałem na Podlaskiej Grupie Strzeleckiej. Oto on:

Najlatwiej jest założyć "cus" zwane "stowarzyszeniem sportowym nieprowadzącym działalności gospodarczej", nazywanym przez przepisy stowarzyszeniem kultury fizycznej działającym na podstawie ustawy z dnia 18 stycznia 1996 r. o kulturze fizycznej oraz ustawy z dnia 7 kwietnia 1989 r. Prawo o stowarzyszeniach. Co jest potrzebne? Otóż, jak sie okazuje, niewiele:

- wniosek komitetu założycielskiego o wpisanie do ewidencji stowarzyszeń kultury fizycznej
- listę członków założycieli (co najmniej 15 osób)
- listę obecności na zebraniu założycielskim
- protokół zebrania założycielskiego zawierający uchwałę członków założycieli o powołaniu stowarzyszenia i przyjęciu statutu oraz uchwałę o wyborze komitetu założycielskiego
- statut stowarzyszenia
- informację o adresie stałej siedziby stowarzyszenia (może to być np. mieszkanie prywatne)


Powyższe dokumenty składa sie w siedzibie prezydenta miasta, płaci cale 5zl za złożenie wniosku i 0,5zl za każdy z załączników, i grzecznie czeka na rejestracje. Tyle. No wiec kiedy i gdzie zebranie założycielskie?
Slawia 634, Delta Optical Classic 3-9 x 40
Awatar użytkownika
mapes
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 40
Rejestracja: 26 stycznia 2007, 20:18
Tematy: 0
Lokalizacja: Wrocław
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Post autor: mapes »

heh to już lepiej: Pierwsza Samodzielna Brygada Gadowiankowa ;).

A kiedy i gdzie, hmm. Ja sie dostosuje bo sam nie mam pomyslu.
Piwo
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 68
Rejestracja: 17 września 2006, 22:43
Tematy: 0
Lokalizacja: Wrocław
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Zorganizujmy się

Post autor: Piwo »

szyszlel pisze:Jest miło. Spotykamy się razem, pykamy ze swoich dmuchawek, wymieniamy się poglądami i radami. Tworzymy już jakąś grupę. A może by tak to sformalizować?
Doceniam zaangażowanie, ale z drugiej strony muszę zapytać: jakie korzyści da nam sformalizowanie całej sprawy? Jestem słabo zorientowany w tematyce stowarzyszeń etc. więc proszę o wyrozumiałość przy tłumaczeniu zawiłości.
Awatar użytkownika
szyszlel
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 117
Rejestracja: 01 marca 2007, 12:26
Tematy: 0
Lokalizacja: Twierdza Wrocław
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Zorganizujmy się

Post autor: szyszlel »

Piwo pisze:Doceniam zaangażowanie, ale z drugiej strony muszę zapytać: jakie korzyści da nam sformalizowanie całej sprawy? Jestem słabo zorientowany w tematyce stowarzyszeń etc. więc proszę o wyrozumiałość przy tłumaczeniu zawiłości.
We Wrocławiu jest kilka strzelnic opuszczonych (np strzelnica w Zespole Szkół Rolniczych na Praczach). Pieczę nad nia ma teren miasta. Swego czasu zrobiłem stamtąd fotoreportaż więc można zobaczyć jak to wygląda. Opuszczone strzelnice oficjalnie należą do terenu miasta. Będąc oficjalnie zarejestrowanym stowarzyszeniem można nieodpłatnie lub za grosze korzystać z nich i wtedy żadna policja nie będzie się czepiać (wystarczy że będzie sie miało zezwolenie od Urzędu Miasta). To po pierwsze. po drugie. Będąc zarejestrowani będzie można np postarać sie o dzierżawę jakiegoś skrawka terenu od Urzędu miasta by go przystosować na strzelnicę (mało realne by sie zgodzili na gądowiankę ;) ). W przyszłości zorganizowanie zawodów HFT nie będzie nastręczało dużo problemów. tak więc korzyści jest sporo.
Slawia 634, Delta Optical Classic 3-9 x 40
Awatar użytkownika
Palindrom
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 633
Rejestracja: 13 sierpnia 2006, 11:35
Tematy: 0
Lokalizacja: Wrocław
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Post autor: Palindrom »

26 osób z samego Wrocławia + 9 osób z innych miejscowości w Grupie. Jest nieźle.
Andrzej Kliszewski też jest w naszej grupie :D

Nie wiem ilu mamy tutaj artystów ale może ogłosimy konkurs na logo? Zwycięzca zostanie ucałowany przez wszystkich członków Zarządu :D

Hmmm... Dziki zachód to naprawdę fajna nazwa dla stowarzyszenia. Szkoda że zajęta :|

STATUT
Moim zdaniem trzeba wziąć kilka statutów innych stowarzyszeń i wycisnąć z nich najlepsze pomysły. Mam teraz chwilę, poszperam i dam znać.

SIEDZIBA
Jakiego mamy największego zapaleńca?
Wawi? Badiss? Tomek? Tak tylko luźno rzucam kandydatury :)
Ktoś w końcu musi stać na czele -> może najbardziej utytułowany? (Sensei) :D
No! Chyba że założyciel tematu / pomysłodawca / inicjator podrzucił pomysł wraz z sugestią przewodnictwa :)
Logun Solo; HW50s; HW40; LOV-21; C357; Remington NMA .44; Whitworth
Strzelcy Wrocławia, ROMB
mike
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 1040
Rejestracja: 02 czerwca 2004, 19:00
Tematy: 0
Lokalizacja: Dolny Śląsk
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Post autor: mike »

Sluchajcie,cos takiego juz bylo we Wrocku przed laty,spotykali sie chlopaki na Olimpijskim, ja mialem okazje uczestniczyc w ostatnim spotkaniu grupy wrocławskiej wlasnie na owej strzelnicy na Praczach-byli nawet goscie z innych regionow kraju,potem forum fieldtarget.net padło ,nie wiem gdzie sa teraz koledzy Skipper,JM,Papug,Robcell,max999,Troll i paru innych(tu ich cos nie widac :/) -ale cos takiego jak Wrocławska Grupa strzelecka juz istnieje -tylko sie jakos rozleciała,ale jak popatrzycie na fotki z pierwszych zlotów w Morsku-to byla wlasnie reprezentacja Wrocławia,swego czasu na isp jeszcze znane byly PCP wytwarzane przez kolegow z naszego miasta .
Prawdobodobna przyczyna jest brak czasu,zyjemy w coraz wiekszym pospiechu-i sam po sobie widze,ze strzelam teraz przy okazji(jadac na ryby, na grilla do znajomych na wieś,podwożąc brata gdzies do kolegow za miasto)a juz na wyjscia po to by specjalnie postrzelac-brakuje czasu,a niekiedy i ochoty,bo czlowiek padniety po calym tygodniu ma ochote jedynie zalec gdzies z kilkoma puszkami browara
Brakuje tez miejsca -Gądowianka ok,ale nie jest to teren zupelnie odludny i mogacy pomiescic spora liczbe strzelcow(podobnie zreszta jak strzelnica na Praczach)Olimpijski jest dosc daleko od Centrum.(a poza tym-lepiej strzela sie na lonie natury),jest sporo fajnych miejsc ,ale nie kazdy ma jak tam sie dostac,a poza tym to trwa.Najfajniej byloby miec tak jak koledzy z Warszawy "swoja" strzelnice-ale to nie takie latwe,no niemniej warto spróbowac cos wykrecic,moze wreszcie sie uda :)
aria compressa
mike
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 1040
Rejestracja: 02 czerwca 2004, 19:00
Tematy: 0
Lokalizacja: Dolny Śląsk
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Post autor: mike »

Palindrom pisze:26 osób z samego Wrocławia + 9 osób z innych miejscowości w Grupie. Jest nieźle.
Andrzej Kliszewski też jest w naszej grupie :D

Nie wiem ilu mamy tutaj artystów ale może ogłosimy konkurs na logo? Zwycięzca zostanie ucałowany przez wszystkich członków Zarządu :D
Obrazek
zeby mnie znow o marudzenie nie oskarżono:)
moja propozycja,choc na tej nagodzie jakos nieszczególnie mi zalezy :D -oczywiscie bez urazy
dla Zarządu :)
aria compressa
Awatar użytkownika
Palindrom
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 633
Rejestracja: 13 sierpnia 2006, 11:35
Tematy: 0
Lokalizacja: Wrocław
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Post autor: Palindrom »

Status standardowy (ramowy) do edycji
http://www.petanque.com.pl/faq/files/ra ... skfndg.doc
Trzeba tylko go edytować i trochę pozmieniać :)

Wysłałem pw do max999, zobaczymy czy nadciągnie ;)
Jeszcze nie mam pomysłu na logo. Jak będę miał pomysł to pewnie nie będę miał czasu ;)

mike,
A może 30/30 będzie wyglądał lepiej niż mil-dot? :D
Logun Solo; HW50s; HW40; LOV-21; C357; Remington NMA .44; Whitworth
Strzelcy Wrocławia, ROMB
Awatar użytkownika
szyszlel
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 117
Rejestracja: 01 marca 2007, 12:26
Tematy: 0
Lokalizacja: Twierdza Wrocław
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Post autor: szyszlel »

Logo jest świetne. Bardzo mi sie podoba.
Statut przeczytam w pracy i sprobuje pod edytować.
A co z resztą Wrocławian? Bo na razie tylko 3 osoby sie wypowiadają.
Slawia 634, Delta Optical Classic 3-9 x 40
Awatar użytkownika
Palindrom
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 633
Rejestracja: 13 sierpnia 2006, 11:35
Tematy: 0
Lokalizacja: Wrocław
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Post autor: Palindrom »

Nie chce mi się sprawdzać obecności na Forum ;)
Chętni się wypowiedzą.
Do edycji jest tylko kilka linijek (co już zrobiłem). Pozostaje kilka kwestii "do przegłosowania"

Do edycji proponuję:

Rozdział I, § 6
Skoro nie prowadzimy działalności gospodarczej, pieczęć jest zbędna. Tak?

Rozdział II, § 7, ustęp 7
Hmmm... Uzależnienia?

Rozdział III, § 14, ustęp 2, podpunkt 4
Może lepiej tam wstawić 2 lata? Jeżeli będą zbierane opłaty np. na renowację strzelnicy, to też przedłużyć? 18 miesięcy? To i tak nie będzie ściśle kontrolowane :D

Rozdział IV, § 16, ustęp 2, podpunkt 1
"Organizowanie życia sportowego" w rozumieniu ogólnym, statutowym. Faktycznym życiem sportowym kieruje Prezes: Rozdział IV, § 19, ustęp 7

Chyba tyle.
Logun Solo; HW50s; HW40; LOV-21; C357; Remington NMA .44; Whitworth
Strzelcy Wrocławia, ROMB
Awatar użytkownika
TomalaW
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 15
Rejestracja: 31 lipca 2007, 00:01
Tematy: 0
Lokalizacja: Wrocław
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Post autor: TomalaW »

witam,
ja choć od niedawna strzelam w zupełności popieram taką inicjatywę. Cieszę się że coś nareszcie się dzieje na forum "wrocławskiej grupy strzeleckiej".
Oczywiście jak tylko czas pozwoli mogę pomóc przy organizacji tego przedsięwzięcia.
Fajnie by było od przyszłego roku rozpocząć sezon strzelecki pod "szyldem" wrocławskiej grupy strzeleckiej :)
pozdrawiam
AA TX200HC + Hawke Varmint 4-16x44 AO
JM
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 1949
Rejestracja: 14 lutego 2003, 02:11
Tematy: 113
Lokalizacja: Wrocław
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Post autor: JM »

Witajcie.

Dzisiaj widziałem się z Mirkiem (max999) żyje i jest cały. Szyperek też żyje i też jest cały. Ja też jak widać. Fakt dawno się nic nie działo, a czasy mamy takie jakie mamy.

Jeli można to może nieśmiało coś zaproponuję. Ostatnio mieszkam więcej w moim domu w górkach niż we Wrocławiu i dlatego mniej bywam na Olimpijskim. Ale... mam u siebie a dokładnie w Górach Sowich 2,5 ha ziemi. Można tam zorganizaować niezłe strzelanko. Teren jest mój, więc nikt nam zabronić nie może. Można nawet zorganizować strzelanko na 200 metrów. Dlatego to chyba tłumaczy moje niebywanie na ostatnich naszych strzelankach ;) ;) ;)

W domu mam trochę miejsca. Mam tam też 4 pokoje goscinne. Wejdzie 8 osób na łóżkach i z 4 na podłodze. Jak się upchnie i wciśnie to i więcej wejdzie. Jeśłi mi ktoś pomoże możemy zorganizować tam spotkanko nasze wrocławskie i to 2 dniowe z noclegiem.

Mam tam fajnego murowanego grilla i domek myśłiwski na 18 osób. Więc mozna zrobić imprezę. Polecam też zabranie wędki, bo są tam 2 stawy i po strzelanku mozna połowić sobie i wsadzić rybkę na grilla. Można też zrobić ogromne ognisko i to wszystko w samych Górkach Sowich.

Zresztą tam gdzie teraz większą część życia przebywam można zrobić niezłą trasę. Górki, doliny, stawy, strumienie.. a wszystko 200 metrów od podziemnych miast hitlerowskich... są tam też bunkry, sztolnie i inne ciekawostki ... zresztą do oglądnięcia w piątkowycm filmie Twierdza Szyfrów.

Jeśli ktoś mi pomoże, to możemy tam coś jeszcze w tym roku zorganizować.

Odległość od Wrocławia to dokładnie 70 kilometrów od Bielan Wrocławskich.

Chętnych proszę o kontakt na priva. Zapraszam serdecznie. :D
Awatar użytkownika
szyszlel
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 117
Rejestracja: 01 marca 2007, 12:26
Tematy: 0
Lokalizacja: Twierdza Wrocław
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Post autor: szyszlel »

JM pisze: Jeśli ktoś mi pomoże, to możemy tam coś jeszcze w tym roku zorganizować.

Odległość od Wrocławia to dokładnie 70 kilometrów od Bielan Wrocławskich.

Chętnych proszę o kontakt na priva. Zapraszam serdecznie. :D

No wspaniale. To nie jest tam takie malutkie strzelanko weekendowe, ale można zrobić z tego wspaniałe strzelanie. Albo też STRZELANIE prez duże "S". Jestem w razie czego chętny. Jeśli jeszcze do łowienia w tych stawach nie trzeba karty to wziąłbym wędkę.
Proponowałbym byś założył nowy post na forum gdzie można by dokładniej umówić na taki wypad. PW jest ok, ale po co np powtarzać po kilkanaście razy to samo dla wszystkich chętnych :) . A tak wszyscy będą mogli się zgrać co do przewozu na miejsce, kosztów bagażu itd. Wielkie brawo dla Ciebie za tą inicjatywę :one:
Slawia 634, Delta Optical Classic 3-9 x 40
ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Grupa Strzelecka Wrocław”