Korona lufy

Moderator: Moderatorzy wiatrówkowi

Awatar użytkownika
Darksensei
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 55
Rejestracja: 22 maja 2007, 15:10
Tematy: 0
Lokalizacja: Wrocław
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Korona lufy

Post autor: Darksensei »

Witam

Mam pytanie, czy znacie kogoś we Wrocławiu kto byłby w stanie obciąć lufę i zrobić koronę? Może ktoś z was podjąłby się tego ;) ? . Ja niestety nie mam zaplecza warsztatowego i wymaganych umiejętności :)

Przy okazji szukam kogoś z chrono, wymieniono mi starą Chinkę GL (ta miała na exact 4.53 196m/s ) na egzemplarz gwintowany i chciałbym zobaczyć i czy są jakieś zmiany. Sprawia wrażenie mocniejszej ale z tym sprzętem to nigdy nic nie wiadomo :) . Może po prostu znowu tłok się zaciera :D

Pozdrawiam
Iż-53M,Makarov, Slavia 634, AR2078, Beretta M9A-1, Dan Wesson 4"
Awatar użytkownika
badiss
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 141
Rejestracja: 29 listopada 2004, 20:18
Tematy: 0
Lokalizacja: Wrocław
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Post autor: badiss »

Czesc, sorka za OT, Wymienili ci na nowa:) Nie chcieli naprawiac? Czyli jednak to w lufie to nie byl gwint ?:) Szkoda, ze nie udalo sie kaski wziasc:/
AA ProSport | GSDZ
Awatar użytkownika
Darksensei
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 55
Rejestracja: 22 maja 2007, 15:10
Tematy: 0
Lokalizacja: Wrocław
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Post autor: Darksensei »

To nie był gwint w żadnym wypadku :) . Poszedłem do nich i wymienili od ręki na nową (ponoć najnowszy model :D z tru-glo :D :D :D potrzebne mi to jak pryszcz na ... ) . Załatwili bez żadnego wpisu tak więc w papierach nic nie ma. O kasie mogę zapomnieć :( . Trzeba męczyć się dalej a porównując siłę potrzebną do naciągu z tą starą to ta ma ze 30J :D , ale gwint jest ;) . Reasumując męczarni ciąg dalszy i dlatego zależy mi na obcince i koronie żebym chociaż do puszek trafiał ;)
Iż-53M,Makarov, Slavia 634, AR2078, Beretta M9A-1, Dan Wesson 4"
Awatar użytkownika
panther2
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 123
Rejestracja: 16 września 2006, 23:24
Tematy: 0
Lokalizacja: Wrocław
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Post autor: panther2 »

Witaj Grześku, mówisz o swojej dzierganej ze podlegała wymianie?
Jeżeli obetniesz lufę to stracisz gwarancję....a tak może za jakiś czas znowu będzie nowa :D ...
Osobiście bym zrobił tak, że zapytałbym się czy istnieje możliwość dopłaty do wartości tej nowej chinki i wzięcia czegoś innego.

Co do obcinki lufy zrobić to powinien każdy zakład ślusarski, a koronę to możesz wykonać sam, ja do wykonania korony użyłem dremla Dedry /do nabycia np.w Castoramie/ o końcówce odwróconego U o odpowiednim fi....materiał był w tej lufce tak miękki ze poszło bez problemu :D

pozdro
Grzegorz
FWB 300S Universal... i inne takie tam
mike
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 1040
Rejestracja: 02 czerwca 2004, 19:00
Tematy: 0
Lokalizacja: Dolny Śląsk
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Post autor: mike »

panther2 pisze:
Co do obcinki lufy zrobić to powinien każdy zakład ślusarski, a koronę to możesz wykonać sam, ja do wykonania korony użyłem dremla Dedry /do nabycia np.w Castoramie/ o końcówce odwróconego U o odpowiednim fi....materiał był w tej lufce tak miękki ze poszło bez problemu :D

pozdro
Grzegorz
i ja podbobnie wykonywalem korone w crosmanie-jak sie spisuje tego nie wiem,bo crosman do ludzi poszedl,swoja droga propozycja Panthera jest b.sluszna-tylko ciekawe czy sprzedawca sie zgodzi ,jakby marudzil -zawsze mozna zakrzyknac kierownika :) a noz ten bedzie przychylniejszy,ja ze swojej strony moge Ci poradzic tyle:jako ,ze towar konsumpcyjny byl niezgodny z umowa (brak bylo gwintu ? ) to przysluguja Ci prawo do wymiany na nowy czy usuniecia wady, jesli to okaze sie niewystarczajace mozesz od umowy odstapic albo zadac obnizenia ceny.Jako,ze nowa wiatrowka,ktora dostales-nie jest tym samym modelem,mozesz powiedziec,ze odstepujesz od umowy(zwrot wiatrowki,a kasa do Ciebie) ,jesli powiedza,ze jak takis cwany :) to oni wade usuna -to powiedz,ze ok,tylko musi to nastapic w najblizszym czasie,bo jak nie to odstepujesz(moze nie bedzie im sie chcialo naprawiac ) (art 8ust 4 tej ustawy: http://www.abc.com.pl/serwis/du/2002/1176.htm ) jak beda marudzic ,to powiedz,ze jest ktos taki jak Powiatowy Rzecznik Ochrony Konsumenta ,i ze bardzo chetnie skorzysta on z tytułu IIIb KPC : http://bap-psp.lex.pl/serwis/kodeksy/akty/64.43.296.htm :)
aria compressa
Awatar użytkownika
badiss
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 141
Rejestracja: 29 listopada 2004, 20:18
Tematy: 0
Lokalizacja: Wrocław
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Post autor: badiss »

Tak jak koledzy pisza, nie obcinaj lufy bo stracisz gwarancje i mozliwosc ewentualnej wymiany a jak sam zauwazyles, ze ciezko dziala to moze sie takowa zdazyc:/. Korone oczywiscie popraw tego nie zauwaza:) Mysle , ze obcinka lufy i tak nie poprawi znaczaco celnosci a z naciagnieciem przy krotszej dzwigni to bedzie sajgon:)

ps.
fajnie by bylo gdyby rzeczywiscie miala 30J . Wtedy mozna by im narobic kolo du**:)
AA ProSport | GSDZ
Awatar użytkownika
Escorpio
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 393
Rejestracja: 15 czerwca 2007, 15:16
Tematy: 0
Lokalizacja: Bardzo Dziki Zachód
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Post autor: Escorpio »

badiss pisze: fajnie by bylo gdyby rzeczywiscie miala 30J . Wtedy mozna by im narobic kolo du**:)
o_O Chinol 30J o_O to byłoby niezłe. Według mnie, wystarczy, że kopie jak te 30J prze może 12J. Gdyby miała te 30J, to żeby z niej strzelać trzeba by było zamontować ją na transporterze opancerzonym, albo na bardzo wytrzymałym murku. Załóżmy, że zmieniłoby się tak:

Przy 10-12J - kopie jak30J
Przy 30J(3 razy więcej) - kopie jak 90J(!) zakładając, że siła kopa rośnie wprost proporcjonalnie do siły eee... wiatrówki(no, wtedy może można by było nazwać to wiatrówką).

A, że tak raczej nie jest to podejrzewam, że jej odrzut równałby się odrzutowi gładkolufowej armaty montowanej na czołgu T-80. Dla przypomnienia: kaliber 125 mm.

Ale, jak fani szmocy by się ucieszyli - ich liderki narkomanie i inne badziewi kopiące jak prawdziwe armaty...
AA S400 + Zeiss Diatal 6x42T*

Grupa Strzelecka Dziki Zachód
Knives.pl Dolny Śląsk
Awatar użytkownika
Darksensei
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 55
Rejestracja: 22 maja 2007, 15:10
Tematy: 0
Lokalizacja: Wrocław
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Post autor: Darksensei »

Oj panowie, ja nie pisałem że kopie jak 30J tylko się naciąga jak 30J :) . I to nie z powodu ciężko pracującego mechanizmu (tłok i cylinder spolerowany, wszelkie zadziory usunięte, wypolerowane końcówki sprężyny, przesmarowana, założony PET ;) ) tylko sprężyny, dłuższej od tej w poprzedniej Chince o prawie 40mm :) . Tak więc sam naciąg jest płynny bez zgrzytów i takich tam, tylko ciężko przez sprężynę idzie . Z resztą te 30J to tak obrazowo podałem ;) . Miałem okazję strzelać z Hatsana 70 i ten na pewno kopie bardziej :) . A oddać to raczej już nie mogę bo Chinka przeszła pewne modyfikacje wizualne i raczej mi nie uwierzą że nic przy niej nie robiłem :) . Jako ciekawostkę powiem że mój poprzedni sprzęt został wystawiony do sprzedaży, stoi sobie spokojnie na wystawie ( poznałem po charakterystycznym uszkodzeniu łoża, które sam zresztą przez nie uwagę zrobiłem :) , ciekawe tylko czy założyli gwintowaną lufę czy czekają na takiego jelenia jak ja :D ) . Obcinka i korona miałaby być po prostu kolejnym krokiem i tyle, gwarancji nie stracę bo raczej nie już czego ;) , wysłałbym do Senia ale szkoda kasy w to ładować. Trzeba chyba będzie zamieścić ogłoszenie na forum co do zakupu Slavi 634 bo na wymarzone HW97/98 to raczej szybko nie uzbieram. A jak się już tak rozpisałem, to może ktoś z was przez przypadek ma Slavię 634 na zbyciu ? ;)
Iż-53M,Makarov, Slavia 634, AR2078, Beretta M9A-1, Dan Wesson 4"
Awatar użytkownika
Escorpio
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 393
Rejestracja: 15 czerwca 2007, 15:16
Tematy: 0
Lokalizacja: Bardzo Dziki Zachód
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Post autor: Escorpio »

A może przerobić ją na wersję 16J? Przynajmniej do czegoś by się wtedy nadawała - mógłbyś sprzedać ją na alle ze sporym zyskiem -

"Mega niecelna wiatrówka kopiąca jak prawdziwa armata do nabycia tylko na mojej aukcji!!! Śrut z niej wystrzelony przebije butelkę, a samą wiatrówką zmasakrujesz wiadro!!!"

Pozdro
Grzegorz
AA S400 + Zeiss Diatal 6x42T*

Grupa Strzelecka Dziki Zachód
Knives.pl Dolny Śląsk
virco
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 110
Rejestracja: 03 kwietnia 2007, 18:01
Tematy: 0
Lokalizacja: wrocław
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Post autor: virco »

to już nie polujesz na jeżyka?

kurcze od czasu przeglądu mojej hawusi nie mam możliwości iść postrzelać..
ciągle leje ;/
ehh
HW-50s | BKL 263 | Leapers 3-9x32AOMDTS
IZH 53M
obie wiatróweczki miodzio :P
Awatar użytkownika
Darksensei
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 55
Rejestracja: 22 maja 2007, 15:10
Tematy: 0
Lokalizacja: Wrocław
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Post autor: Darksensei »

Jeżyk jak najbardziej, Łucznik też, ale to tak bardziej "kolekcjonersko" żeby oko nacieszyć, oczywiście czasami też postrzelać ;) . Ale do "właściwego"/codziennego strzelania to Slavie bym chciał :)

Właśnie jestem już chyba po 100 rozkręceniu Chinki (doszedłem już do perfekcji w tej materii) nagminnie uszczelka tłoka mi się odkręca :D
Iż-53M,Makarov, Slavia 634, AR2078, Beretta M9A-1, Dan Wesson 4"
Awatar użytkownika
Escorpio
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 393
Rejestracja: 15 czerwca 2007, 15:16
Tematy: 0
Lokalizacja: Bardzo Dziki Zachód
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Post autor: Escorpio »

To ją(uszczelkę) ;) ;) klejem przyklej ;) ;)
AA S400 + Zeiss Diatal 6x42T*

Grupa Strzelecka Dziki Zachód
Knives.pl Dolny Śląsk
Awatar użytkownika
panther2
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 123
Rejestracja: 16 września 2006, 23:24
Tematy: 0
Lokalizacja: Wrocław
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Post autor: panther2 »

Witaj Grześku, śrubę którą jest przykręcona uszczelka tłoka podklej loctite-m lub klejem 2-u składnikowym do uzupełniania ubytków w silnikach spalinowych /sklepy z cześciami samochodowymi/. Pamietaj o odtłuszczeniu gwintu w tłoku i na śrubie, powinno trzymać.
FWB 300S Universal... i inne takie tam
mike
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 1040
Rejestracja: 02 czerwca 2004, 19:00
Tematy: 0
Lokalizacja: Dolny Śląsk
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Post autor: mike »

ja lufe ciąłem zwykla tarczą tnaca do wiertarki(taka co to wyglada jak kolko z papieru sciernego),a sama korona- dremelkiem tak jak Panther2
aria compressa
Awatar użytkownika
panther2
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 123
Rejestracja: 16 września 2006, 23:24
Tematy: 0
Lokalizacja: Wrocław
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Post autor: panther2 »

ciąłem zwykla tarczą tnaca do wiertarki
:036: :zdziw: :galy: ...nie polecam takich zabiegów ponieważ kąt cięcia musi wynosić idealnie 90 stopni. Koronę możesz wykonać również za pomocą kulki łożyskowej i papieru ściernego.
FWB 300S Universal... i inne takie tam
ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Grupa Strzelecka Wrocław”