QB 18-kilka fotek

Wiatrówki chińskie i inny sprzęt na tym poziomie

Moderator: Moderatorzy wiatrówkowi

Awatar użytkownika
motorr6
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 56
Rejestracja: 16 grudnia 2007, 21:54
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

QB 18-kilka fotek

Post autor: motorr6 »

Zamieszczam kilka fotek karabinka QB 18,mogą komus sie przydać,sam kiedys bylem zainteresowany i szukalem jakiejs wzmianki ze zdieciem. :one:

http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/d29 ... de8aa.html

http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/35d ... 2826a.html

http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/33a ... 1ff8c.html

Niebawem foty z terenu :P
Ostatnio zmieniony 20 stycznia 2008, 13:06 przez motorr6, łącznie zmieniany 1 raz.
Hatsan 125
Awatar użytkownika
stworek5
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 1412
Rejestracja: 27 listopada 2005, 13:03
Tematy: 0
Lokalizacja: Goleniów
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Post autor: stworek5 »

może jakieś zewnętrzne fotki mechanizmów? Mechanizm spustu, bezpiecznika etc ;) wystarczy odkręcić całość od łoża.
TX200 HC
Awatar użytkownika
motorr6
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 56
Rejestracja: 16 grudnia 2007, 21:54
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Post autor: motorr6 »

Bedzie mały problem,bo aktualnie wiatrowka jest poza moim zasięgiem. :/
HW nigdy niewidzialem i niewiem jakie jest podobieństwo ale MAGNUM mialem ostatnio w reku i nawet oddalem kilka strzałów,najpierw pomyslalem,ze spust sie w niej zepsuł,potem przy łamaniu,ze spręzyna przerdzewiala i wlasnie padła bo wydawala glosne zgrzyty i ciezko sie naciągała,a to uroki tego typu karabinka,dodać estetyke całego wyrobu i smiało moge powiedziec,ze QB niebyła robiona w tej samej fabryce co MAGNUM.

Chinka Chince nie równa! :kosci:
Hatsan 125
Amateur_PL
Reactions:
Posty: 10
Rejestracja: 21 stycznia 2008, 20:36
Tematy: 0
Lokalizacja: Dolnyśląsk
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Post autor: Amateur_PL »

ok a jak sie ma celność w tej wiatrówce ?? i czy nie odnosi sie wrażenia że wszystko sie zaraz rozsypie albo że jest w niej wiecej lakieru niż drewna ?? tak jak w narconiach i liderach ??

Zastanawiam się nad kupnem jakiejś wiatrówki i ta mi padła w oko... chociaż wolałbym żeby to nie była chinka... to bedzie dobry wybór??
Awatar użytkownika
wolan83
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 539
Rejestracja: 09 września 2006, 03:33
Tematy: 0
Lokalizacja: Lublin
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy
Kontakt:

Post autor: wolan83 »

Ja bym jej "za Chiny" nie kupił, tyle już było na ten temat na forum...
Poszukaj, poczytaj...
HW98 + Vortex Diamondback Tactical 4-16x44 FFP
HW40 + Delta MiniDot
Awatar użytkownika
gonsalez
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 123
Rejestracja: 21 lipca 2007, 22:02
Tematy: 0
Lokalizacja: Elbląg
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Post autor: gonsalez »

Ja mam QB 78 i jesli QB 18 jest wykonana tak samo jak 78 to ja rowniez bym kupiel zeby miec tez jakas sprezyne.
Ignavis semper feriae QB 78 + PP 3-9x40 Sharp Innova 1110 4,5mm Walther CP 88 Haenel Jaeger 8x57 IS Forester 12x76
Awatar użytkownika
motorr6
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 56
Rejestracja: 16 grudnia 2007, 21:54
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Post autor: motorr6 »

Ja bym jej "za Chiny" nie kupił..
Pewnie nawet jej w ręku nietrzymałes a zabierasz tak stanowcze zdanie,jak bys sam poczytal wiecej na forum,wyciągną bys wnioski,ze QB są przyzwoitymi karabinkami za rozsądną cene.
Miałem kiedys Czeską produkcje Lideropodobnego zasmarowanego lakierem kawałka drewna zespolonego z pozwijaną blachą,wiec wiem co to zmora strzelania,a w QB nie mam sie do czego przyczepic.Mam stycznosc z wlascicielem Hatsana 55 i wedlug mnie Turecki produkt jest bardziej chiński(twardy spust,łoze wyskrobane ze sztachety i b.wielki kop) niz QB.Niewiem jak z wytrzymaloscią bo wylecialo z niej dopiero ok 3.500 sztuk srutu,wiec duzo jeszcze przed nią :P .
Oczywiscie wszystko tu zawarte jest moją subiektywną oceną.
Jeszcze jedno,na 45 m trafiam w gwint zarówki 60W i jajko kurze(niestrzelam do tarcz),a w puszke po Tigerze za kazdym razem,strzelam srutem CROSMAN POINTED z pozycji kleczacej.

Czyzbym miał wyjątkowy model "LIMITED"... :)
Hatsan 125
Awatar użytkownika
wolan83
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 539
Rejestracja: 09 września 2006, 03:33
Tematy: 0
Lokalizacja: Lublin
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy
Kontakt:

Post autor: wolan83 »

motorr6 pisze:Pewnie nawet jej w ręku nietrzymałes a zabierasz tak stanowcze zdanie
Wyobraź sobie, że trzymałem, ba, nawet strzelałem.
motorr6 pisze:jak bys sam poczytal wiecej na forum,wyciągną bys wnioski,ze QB są przyzwoitymi karabinkami za rozsądną cene.
Czytam, czytam, codziennie, wnikliwie i ze zrozumieniem. Dlatego interesuje mnie, gdzie, w którym temacie wyczytałeś opis QB 18, pod wpływem treści którego wyciągnąłeś cytowane przeze mnie wyżej Twoje wnioski.
motorr6 pisze:Miałem kiedys Czeską produkcje Lideropodobnego zasmarowanego lakierem kawałka drewna zespolonego z pozwijaną blachą,wiec wiem co to zmora strzelania,a w QB nie mam sie do czego przyczepic.
Hmm, a skąd wiesz, że to była czeska produkcja? Pamiętasz może nazwę producenta?
motorr6 pisze:Mam stycznosc z wlascicielem Hatsana 55 i wedlug mnie Turecki produkt jest bardziej chiński(twardy spust,łoze wyskrobane ze sztachety i b.wielki kop) niz QB.Niewiem jak z wytrzymaloscią bo wylecialo z niej dopiero ok 3.500 sztuk srutu,wiec duzo jeszcze przed nią :P . Oczywiscie wszystko tu zawarte jest moją subiektywną oceną.
Dobrze, że dodałeś ostatnie zdanie. Bo ja osobiście wolałbym Hatsana. Moja ocena subiektywna.
motorr6 pisze:Jeszcze jedno,na 45 m trafiam w gwint zarówki 60W i jajko kurze(niestrzelam do tarcz),a w puszke po Tigerze za kazdym razem,strzelam srutem CROSMAN POINTED z pozycji kleczacej.
Nic dodać nic ująć, zapraszamy na zawody :)
motorr6 pisze:Czyzbym miał wyjątkowy model "LIMITED"... :)
Zapewne :)

A teraz mam prośbę: wrzuć jednak jakąś fotkę ostrzelanej tarczy, chociażby kartki, może być z klęczącej z 45m, chętnie bym obejrzał.
Aha, "prawie jak FAC!" w twoim opisie oznacza zapewne, że przestrzelałeś sprzęt przez Chrono, także jeżeli nie sprawi Ci to problemu, to podaj, jaką energię początkową ma Twój karabinek.
A, i jeszcze jedno, naprawdę fajnie wyglądają posty pisane z użyciem polskich znaków. :)
Pozdrawiam serdecznie!
HW98 + Vortex Diamondback Tactical 4-16x44 FFP
HW40 + Delta MiniDot
Amateur_PL
Reactions:
Posty: 10
Rejestracja: 21 stycznia 2008, 20:36
Tematy: 0
Lokalizacja: Dolnyśląsk
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Post autor: Amateur_PL »

Mnie do kupna QB skłania brak kasy... ale pewnie i tak nie kupie... bo wole coś nie chińskiego... pewnie sie skończy na pistolecie predom-łuczniku :D :P
Awatar użytkownika
motorr6
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 56
Rejestracja: 16 grudnia 2007, 21:54
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Post autor: motorr6 »

No bardzo sarkastyczny kontratak.
ok teraz bez polskich znakow...
Napisalem
jak bys sam poczytal wiecej na forum,wyciągną bys wnioski,ze QB są przyzwoitymi karabinkami za rozsądną cene.
czyli mialem na mysli ogolem QB.
Miałem kiedys Czeską produkcje Lideropodobnego zasmarowanego lakierem kawałka drewna zespolonego z pozwijaną blachą,wiec wiem co to zmora strzelania,a w QB nie mam sie do czego przyczepic.
Strzelajac z niej myslalem,ze to ruskaja maszina,dopiero kolejny wlasciciel poinformowal mnie o tym,ze jednak to czeski produkt.
Co do hatsana to ocenialem wyglad i specyfike samego strzelania.
"prawie jak FAC!"
A to,to jest taki zarcik :D
Ostatnio zmieniony 23 stycznia 2008, 23:54 przez motorr6, łącznie zmieniany 1 raz.
Hatsan 125
Awatar użytkownika
motorr6
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 56
Rejestracja: 16 grudnia 2007, 21:54
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Post autor: motorr6 »

Mnie do kupna QB skłania brak kasy... ale pewnie i tak nie kupie... bo wole coś nie chińskiego...
Tez niechcialem ale nieSTETY mam i zadowolony jestem.
Nikogo nienamawiam tym postem,chce tylko wyrazic swoja opinie na temat tego modelu chinki,bo po to jest forum.

Ps.kumpel ma taka sama i jest rowniez zadowolony,to mamy juz dwa modele LIMITED ;)
Hatsan 125
Awatar użytkownika
wolan83
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 539
Rejestracja: 09 września 2006, 03:33
Tematy: 0
Lokalizacja: Lublin
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy
Kontakt:

Post autor: wolan83 »

motorr6 pisze:No bardzo sarkastyczny kontratak.
No to jesteśmy kwita :)
motorr6 pisze:
"prawie jak FAC!"
A to,to jest taki zarcik :D
Rozumiem :okulary:

Ale jakieś fotki przy okazji rozbiórki mógłbyś wrzucić, chętnie bym zobaczył co tam w środku siedzi. Piszę serio, bez ironii.

EDIT:
motorr6 pisze:Tez niechcialem ale nieSTETY mam i zadowolony jestem.
I cieszy mnie to, bo tak naprawdę sprzęt ma się podobać właścicielowi a nie innym (też bez ironii).

Pozdrawiam!
HW98 + Vortex Diamondback Tactical 4-16x44 FFP
HW40 + Delta MiniDot
Awatar użytkownika
motorr6
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 56
Rejestracja: 16 grudnia 2007, 21:54
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Post autor: motorr6 »

Nierozbieralem jej bo mam na nia gwarancje,jeszcze 10 m-cy,po tym okresie napewno przesmaruje itp,ale bede musial zasiegnąc jezyka w tym temacie.
Jestes z Lublina,ja z okolic Rzeszowa,macie gdzies po miedzy jakas strzelnice?Moze bym was odwiedzil na czasie..,ale bez chinki,zeby sie nikomu nienarazic ;) .
Hatsan 125
Awatar użytkownika
wolan83
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 539
Rejestracja: 09 września 2006, 03:33
Tematy: 0
Lokalizacja: Lublin
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy
Kontakt:

Post autor: wolan83 »

motorr6 pisze:Jestes z Lublina,ja z okolic Rzeszowa,macie gdzies po miedzy jakas strzelnice?
Raczej strzelamy w i tuż pod Lublinem, ale z tego co wiem, sporo ludzi strzela w Rzeszowie, poszukaj na forum :)
HW98 + Vortex Diamondback Tactical 4-16x44 FFP
HW40 + Delta MiniDot
Awatar użytkownika
motorr6
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 56
Rejestracja: 16 grudnia 2007, 21:54
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Post autor: motorr6 »

Dzieki wszystkim za opinie i pozdrawiam :)
Hatsan 125
ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „"Najlepsze, najszybsze, najtańsze"”