czytajac watek "Chodząc po Morsku, zbierając kwiatki ..

Ciekawe i mniej ciekawe dyskusje, które nie pasują do żadnego innego działu.

Moderatorzy: Moderatorzy WBP, Moderatorzy wiatrówkowi, Moderatorzy CP

mein
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 137
Rejestracja: 02 września 2005, 18:58
Tematy: 0
Lokalizacja: słupsk
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

czytajac watek "Chodząc po Morsku, zbierając kwiatki ..

Post autor: mein »

witam. czytając wyzej wymieniony watek nasunela mi sie jedna mysl. wszyscy by chcieli swobody w kupnie i posiadaniu najrozniejszych karabinkow i tych bez limitu i tych z limitem, ba co niektorzy nawet bron palna. i tutaj wara ode mnie (mam na mysli policje i inne organy tego typu bo mozemy posiadac taką bron ,zalozmy tak? walczylismy o swobode i uzytkowanie zalezy tylko od ZDROWEGO ROZSADKU przeciez, nie? ) a tu nas boli ze nie mozemy kupic sobie np glocka 19 i spokojnie postrzelac na strzelnicy.ZDROWY ROZSADEK , wydaje mi sie ze posiadacze wiatrówek w 95 % NALEZA do ludzi MYSLACYCH.bylem jeszcze w lwp wiec nauczyli mnie tam jak sie powinno obchodzic z karabinkami, malo tego widzialem na wlasne oczy czym grozi glupota(niestety wypadek smiertelny. jak ktos mi pisze ze mam nosic karabinek lufa w dól w pokrowcu który nie ma pasa umozliwiajacego przenoszenie w wyzej wymieniony sposób bo taki mialem pomysl zeby nosic go tak jak walizke, to mam wrazenie ze ktos probuje mnie uczyc podstawowych spraw jezeli chodzi o bezpieczenstwo i malo tego okazuje sie ze sobie bym nie postrzelal bo uwaga traktuje sie ludzi jak w panstwie policyjnym ( ty sie nie znasz masz robic tak jak mi sie widzi). szczerze pogonil bym takiego kolesa z takimi zasadami gdzie pieprz rosnie. takie historie mnie denerwuja. troche zaufania panowie do ludzi.
ps ale jak przeczytalem ze koles zaladowal i strzelil sobie do jakiejs budy,nie patyczkowal bym sie tylko dal w morde potem bym sie wydarl co chamie robisz i wlepil czerwona kartke, i na koniec gratis od firmy jeszcze kopa w rzyc.
pozdrawiam Kris
TomAcik
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 2918
Rejestracja: 29 listopada 2002, 21:32
Tematy: 64
Lokalizacja: Warszawa
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Post autor: TomAcik »

Fajnie...
Jedno mi tylko wyjaśnij - po jaką cholerę założyłeś nowy wątek?
Go ahead - make my day.
mein
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 137
Rejestracja: 02 września 2005, 18:58
Tematy: 0
Lokalizacja: słupsk
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Post autor: mein »

he pytanie podchwytliwe... no coz nie ukrywam ze nie bylem NIGDY na tego typu zlotach czy zawodach, malo tego nie jestem czlonkiem pfta wiec nie moge tam pisac. ale cos tam wiem na temat poslugiwania sie "pukawkami". mam na mysli to ze nie powinno sie traktowac doroslych ludzi jak dzieci. szlag mnie trafia jak czytam ze tego nie mozna tamtego nie mozna a jeszcze czego innego w szczegolnosci,bo przeciez czlowiek ktory jest na torze lub poza nim chce koniecznie do kogos strzelic i setki ludzi patrzy mu na rece aby przypadkiem tego nie zrobil.to jakas paranoja.
Blue
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 166
Rejestracja: 10 maja 2004, 22:43
Tematy: 0
Lokalizacja: Front Wschodni
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Post autor: Blue »

a może właśnie dlatego, że nie byłeś to nie wiesz co się dzieje, jak oprócz zawodników przyjadą "dzieci" i co one tam robią zupełnie nieświadome.

Jednakże odpowiedź moderatora w twoim temacie nie odnosi się do treści merytorycznych lecz do tego, iż temat poboczny już istnieje na forum dla użytkowników nie będących członkami PFTA. Tylko włączyć lupkę. ;)
kupię przedwojenne: DKW, NSU, Sokół 600, ITP. - do remontu.

Krzysztof
TomAcik
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 2918
Rejestracja: 29 listopada 2002, 21:32
Tematy: 64
Lokalizacja: Warszawa
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Post autor: TomAcik »

Pytanie jest jeszcze bardziej podchwytliwe. Założyłeś w tej sprawie nie drugi, ale TRZECI wątek.
Drugi, ogólnodostępny, jest tu:
http://forum-bron.pl/viewtopic.php?t=32906
Ponieważ nie byłeś na zlocie i nie należysz do PFTA pytanie podstawowe nadal brzmi - po jaką cholerę?
Dodatkowe zaś - po co, skoro Cię to nie dotyczy?
Go ahead - make my day.
Cypis
Gość
Gość
Reactions:
Tematy: 
Grupa: Goście

Post autor: Cypis »

mein pisze:nie powinno sie traktowac doroslych ludzi jak dzieci
Nawet wtedy gdy zachowują się jak niefrasobliwe dzieci?
Jason
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 85
Rejestracja: 02 lutego 2004, 20:12
Tematy: 1
Lokalizacja: kraków
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Post autor: Jason »

Cypis pisze:
mein pisze:nie powinno sie traktowac doroslych ludzi jak dzieci
Nawet wtedy gdy zachowują się jak niefrasobliwe dzieci?
Nawet wtedy. Specyfiką dorosłości jest ponoszenie konsekwencji.
Tylko technokracja.
Cypis
Gość
Gość
Reactions:
Tematy: 
Grupa: Goście

Post autor: Cypis »

Jason pisze:Nawet wtedy. Specyfiką dorosłości jest ponoszenie konsekwencji.
Nie gniewaj się ale specyfiką dorosłości jest między innymi chęć zapobiegania nieszczęściom a nie tylko umiejętność usuwania szkód.

Na zawodach wśród dorosłych ale niefrasobliwych jak dzieci niosę MOJĄ głowę i tak długo jak ja tam będę bywał tak długo niefrasobliwość (lub nie daj Boże głupota) będzie przeze mnie piętnowana.
mein
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 137
Rejestracja: 02 września 2005, 18:58
Tematy: 0
Lokalizacja: słupsk
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Post autor: mein »

hmm co do watku to faktycznie nie sprawdzilem moja wina. a co do "dzieci"... no coz ja strzelam z wiatrówek bo lubie, staram sie poznac na ile to mozliwe co mozna czego nie mozna, czyli taka szkola dobrych manier. wiec wychodze z zalozenia ze ludzie którzy kupuja sprzet wiatrowy raczej tez sie do tych zasad stosuja.pewnie ze zdarzy sie "czesiu granatem od pluga oderwany" ze sprzetem za np 7000 pln i pokaze sie tylko po to aby inni zrobili glosne oooooooo ale fajny sprzecik i koles jest w 7 niebie a o zdrowym rozsadku nie slyszal ale mam nadzieje ze to jest wyjatek. wydaje mi sie ze z powodu jednego procenta takich delikwentow nie powinno sie traktowac wszystkich tak samo.jak juz pisalem wczesniej mnie by szlag trafil jakbym sobie grzecznie szedl z karabinkiem w pokrowcu poziomo i podlatuje do mnie jakis facio i mowi ze tak nie wolno bo takie przepisy. to jest po prostu zalosne.
Blue
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 166
Rejestracja: 10 maja 2004, 22:43
Tematy: 0
Lokalizacja: Front Wschodni
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Post autor: Blue »

i właśnie dlatego na odprawach powinno się informować o skutkach nieprzestrzegania regulaminu (czerwona kartka, dyskw.) i po kłopocie. :>
kupię przedwojenne: DKW, NSU, Sokół 600, ITP. - do remontu.

Krzysztof
Cypis
Gość
Gość
Reactions:
Tematy: 
Grupa: Goście

Post autor: Cypis »

mein pisze:mnie by szlag trafil jakbym sobie grzecznie szedl z karabinkiem w pokrowcu poziomo i podlatuje do mnie jakis facio i mowi ze tak nie wolno bo takie przepisy. to jest po prostu zalosne.
Zawody to nie obowiązek. To przywilej. Jak ci się nie podobają przepisy to na zawody nie przyjeżdżasz. Jak decydujesz się, to również przestrzegać owych przepisów nawet jeśli ci się wydają głupie. Proste.
Dale
Gość
Gość
Reactions:
Tematy: 
Grupa: Goście

Post autor: Dale »

Jason pisze:
Cypis pisze:
mein pisze:nie powinno sie traktowac doroslych ludzi jak dzieci
Nawet wtedy gdy zachowują się jak niefrasobliwe dzieci?
Nawet wtedy. Specyfiką dorosłości jest ponoszenie konsekwencji.
A ja bym położył nacisk na to iż dorosła osoba powinna przede wszystkim być odpowiedzialna, to znaczy np. nie stwarzać zagrożenia dla innych (lub jeśli jest normalna także dla siebie).

Kolego Mein, skoro mówimy już o naszych bolączkach to mnie irytuje kiedy ludzie duzi, którzy wystrzelili tysiące i setki tysięcy sztuk ołowiu poprzez własne zaniedbanie (pewnosć siebie) stwarzają zagrożenie dla mnie. Nie uważasz że to jednak narusza moją wolność ?
Na jakiej podstawie zakładasz że osoba strzelająca z wiatrówki czy innej broni nie popełnia błędów ? Jest to bardzo naiwne stwierdzenie dla kogoś kto był jeszcze w LWP. Poczytaj na forum, popytaj ludzi ile było wypadków. A potem miej do kogoś pretensję że traktuje kogoś jak dziecko.
Awatar użytkownika
piotreK
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 1098
Rejestracja: 16 grudnia 2002, 20:48
Tematy: 32
Lokalizacja: Przemysl
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy
Kontakt:

Post autor: piotreK »

Zalosne jest, ze wypowiadasz sie w temacie o ktorym praktycznie nie masz pojecia, bo jak sam piszesz, nigdy nie byles na zadnym zlocie.
Zalosne jest, ze oceniasz czyjes hipotetyczne zachowanie jako zalosne, na podstawie Twoje 'misie"
Zalosne jest rowniez, ze podejmujemy dyskusje w tym zalosnym TRZECIM temacie na ten sam temat.
Awatar użytkownika
piotreK
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 1098
Rejestracja: 16 grudnia 2002, 20:48
Tematy: 32
Lokalizacja: Przemysl
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy
Kontakt:

Post autor: piotreK »

Dosc.
Nie bedziemy mnozyc tematow.
Zapraszam: http://forum-bron.pl/viewtopic.php?t=32906
Zablokowany Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Pozatematyczny”