Zouave .58

Moderator: Moderatorzy CP

Awatar użytkownika
norikum
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 1246
Rejestracja: 28 sierpnia 2008, 20:52
Tematy: 0
Lokalizacja: Bieżyń
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Post autor: norikum »

koledzy może się nie znam ale mówicie o enfieldach a ja pytam o zouave... nie wiem czy to to samo...
mam minie i wyprubuję jutro, jak na razie nie mam skąd wziąść kulek do tego ustrojstwa bo każdy kogo pytam mówi że niema. Chciałem zakupić na tracku formę dominie z LEE tą 575.
Zielonorogi
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 1309
Rejestracja: 19 stycznia 2007, 09:34
Tematy: 49
Lokalizacja: Śląsk
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Post autor: Zielonorogi »

Sprawdź najpierw jaki masz rzeczywisty kaliber lufy - czy .575 nie będzie za luźna

I nie kupuj Lee, jakość słaba, szkoda kasy
Kup stalową np. Lyman, RCBS

Endfield i Zouave - te same zasady uzytkowania
Tu masz kompendium wiedzy o Enfieldzie :
http://www.researchpress.co.uk/firearms ... gement.htm
Awatar użytkownika
norikum
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 1246
Rejestracja: 28 sierpnia 2008, 20:52
Tematy: 0
Lokalizacja: Bieżyń
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Post autor: norikum »

a ma ktoś jakieś info czy można tym w miarę celnie na 100 metrów strzelać? ( pisząc w miarę celnie mam na myśli trafianie wogóle w punktowane miejsca na tarczy) Nie chodzi o jakieś wyczynowe strzelanie.
Zielonorogi
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 1309
Rejestracja: 19 stycznia 2007, 09:34
Tematy: 49
Lokalizacja: Śląsk
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Post autor: Zielonorogi »

W punktowane na 100 m na pewno trafia
Jak dopasujesz amunicję i dogadasz się z przerzutową szczerbiną to może i jakieś skupienie będzie

Miałem krótka przygodę z Zouave Zoli
Strzelał przyzwoicie ale rodzaj szczerbiny mi nie odpowiadał, sprzedałem
madrak
Gość
Gość
Reactions:
Tematy: 
Grupa: Goście

Post autor: madrak »

Od początku jak interesuje sie CP zawsze miałem problemy które pociski jak się nazywają ale pomówmy o tych z płaskim dnem sześcioma rowkami długości 32 mm i wadze 33 gramy. Poniżej 4 gram pociski koziołkują .Zamówiłem ostatnio i przetestowałem pociski o połowę krótsze z dwoma rowkami i stożkowatym otworem z dołu.Pociski wchodzą do lufy i jedne i drugie na wcisk kciukiem.Nigdy nie stosuje żadnej przybitki bo jak już gdzieś pisałem wcześniej uważam że filc działa jak amortyzator i pocisk nie ma prawa sie skrócić i werznąć w gwint,a tektura co ma dać, ktoś pisał że czyści lufę, prywatne moje zdanie ( bzdura ) .Wracając do tych krótszych pocisków,karabin mniej kopie co jest oczywiste bo pocisk lżejszy ale na 100 metrów bo tylko na takim dystansie strzelam mają większy rozrzut, ta firanka u spodu chyba również się nie wkręca w gwint bo jest pocisk za twardy albo ścianka za gruba ale te domysły sprawdzę przy okazji.Z kuli na flejtuchu nie miałem okazji strzelać
MaciekSz
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 4535
Rejestracja: 04 czerwca 2006, 16:22
Tematy: 162
Lokalizacja: Krakow
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Post autor: MaciekSz »

Te drugie pociski, o ktorych piszesz, to Minie. Nie daje sie do nich zadnej przybitki, wiec robisz OK. Powinno sie je odlewac z czystego olowiu i podsypac odpoweidnia nawazke, wtedy dolna czesc rozdyma sie i pocisk wcina sie w gwinty.

Jesli masz wolny gwint, a z koziolkowania Reali wnosze, ze tak, to moze sprobuj Maxiballi?
Maciek
.62 i .69
madrak
Gość
Gość
Reactions:
Tematy: 
Grupa: Goście

Post autor: madrak »

Jezu Real Minie Maxibal zabiłeś mi klina ja to chyba sobie narysuje i opisze bo strzelam już trzy lata i nie wiem które jest które,a gwint mam 1/18 .Obawiam sie że czystego ołowiu nie da się uzyskać i zawsze coś tam około 2% cyny będzie ale zawsze jak przychodzi dostawa to sprawdzam chociaż paznokciem czy da się zeskrobać powierzchnie
MaciekSz
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 4535
Rejestracja: 04 czerwca 2006, 16:22
Tematy: 162
Lokalizacja: Krakow
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Post autor: MaciekSz »

Real:
http://images.google.pl/images?hl=pl&um ... k&aq=f&oq=

Minie:
http://images.google.pl/images?hl=pl&um ... t&aq=f&oq=

Maxiball:
http://www.capandball.eu/image/product/748_0_.jpg

Czysty olow mozesz bez problemu kupic w sklepie, jako gaska hutnicza albo blache. Olow ze zlomu to troche loteria - moze miec rozne dziwne domieszki. Na kule sie nadaje, na pociski niekoniecznie.

Ale teraz to ty zabiles klina mnie, bo z takiego szybkiego gwintu lepiej powinny latac dlugie pociski. Nie bede sie madrzyl, bo rusznik i inni pisali o tym setki razy.
Maciek
.62 i .69
Zielonorogi
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 1309
Rejestracja: 19 stycznia 2007, 09:34
Tematy: 49
Lokalizacja: Śląsk
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Post autor: Zielonorogi »

Madrak - jak masz dalej PH Volunteer to te Twoje pociski są na granicy możliwości tego karabinu
Lyman ma kulolejkę dedykowaną do Twojego karabinu, pocisk lżejszy bo tylko 450 grain i krótszy ok. 28 mm z hakiem
http://www.trackofthewolf.com/(S(5yixzjy1tsqiya55k354go45))/categories/partDetail.aspx?catId=18&subId=126&styleId=972&partNum=LYMAN-451-114
madrak
Gość
Gość
Reactions:
Tematy: 
Grupa: Goście

Post autor: madrak »

Dzięki Maćku za wiedzę ,te które testowałem teraz to te Minie 17 mm długie ale ich nie ważyłem natomiast nie widzę tu tych z których strzelam i masz rację długie latają lepiej jak pisałem wcześniej moje pociski mają długość 32 mm sześć rowków i płaskie dno, przyznam szczerze że nie widziałem dłuższych naważkę daje zawsze tę samą 4 gram Czecha
Zielonorogi
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 1309
Rejestracja: 19 stycznia 2007, 09:34
Tematy: 49
Lokalizacja: Śląsk
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Post autor: Zielonorogi »

Może na tych zdjęciach znajdziesz pocisk podobny do Twojego :
http://www.brooksmoulds.com/bullets.html
MaciekSz
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 4535
Rejestracja: 04 czerwca 2006, 16:22
Tematy: 162
Lokalizacja: Krakow
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Post autor: MaciekSz »

madrak pisze:przyznam szczerze że nie widziałem dłuższych
Moj blad, zapomnialem ze nie wszystko jest w kalibrze 69 :)
Maciek
.62 i .69
Awatar użytkownika
norikum
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 1246
Rejestracja: 28 sierpnia 2008, 20:52
Tematy: 0
Lokalizacja: Bieżyń
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Post autor: norikum »

W wyniku szeregu prób wykonanych na pociskach typu Modern Minie z formy LEE; Real z Formy LEE;, Minie typu Hodgon z formy LYMANA,oraz clasic Minie z formy LEE
Przy nawżkach od 3,2 do 4,2 najlepiej zachowywł się ( bez względu na dystans od 50 do 100 metrów) minie typu Hodgon, potem Reale a na końcu reszta Minie.
Niestety wybrałem mniejsze zło i zamówiłem formy do Reali i Modern Minie z LEE ( na lymany mnie nie stać )...
Tak mnie na próbach wyszło.
Reszta moich spostrzeżeń jest taka- przyżądy celownicze naprawdę są takie sobie ( w dodatku ja na wpół ślepy) więc strzelanie na 100 metrów to dla mnie wyzwanie,karabin trochę waży, szybko się człowiek męczy. To tyle z negatywnych doznań reszta jest OK.
To że jest dość celny to wiem bo kolega z Poznania na trzy strzały jeden miał w dziesiątce a dwa prawie... no ale cóż.
Zielonorogi
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 1309
Rejestracja: 19 stycznia 2007, 09:34
Tematy: 49
Lokalizacja: Śląsk
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Post autor: Zielonorogi »

Jak miałeś Hodgon-y to one są z RCBS i kaliber .580
Modern i Oryginal Lee to .575
I to może być przyczyna
Awatar użytkownika
norikum
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 1246
Rejestracja: 28 sierpnia 2008, 20:52
Tematy: 0
Lokalizacja: Bieżyń
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Post autor: norikum »

a to pewnie masz rację.
ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Broń - CP”