Sprowadzanie czarnoprochowców z zagranicy.

Moderator: Moderatorzy CP

Herrmannek
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 166
Rejestracja: 14 listopada 2003, 14:13
Tematy: 12
Lokalizacja: Wrocław
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Sprowadzanie czarnoprochowców z zagranicy.

Post autor: Herrmannek »

Przypuśćmy :( , że znalazłem osobę lub sklep zagraniczny któr(a/y) sprzedaje czarnoprochowce za granicę. Jak mogę tę broń sprowadzić do Polski nie wyjeżdżając do tego kraju po tę broń?
-Tzn. jak tę paczkę ma oznaczyć sprzedający by nie została skonfiskowana?
-Jaki urząd ja muszę poinformować o zaistaniałej sytuacji, jakie pozwolenia lub inne dokumenty muszę przedstawić by wszytko się pozytywnie zakończyło?
Awatar użytkownika
maab
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 881
Rejestracja: 24 lutego 2003, 23:52
Tematy: 13
Lokalizacja: VI krąg piekieł
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Post autor: maab »

Na razie poczekaj do 1 stycznia. Potem temat i tak bedzie rozpracowany do praktycznego zastosowania.

maab
Herrmannek
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 166
Rejestracja: 14 listopada 2003, 14:13
Tematy: 12
Lokalizacja: Wrocław
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Post autor: Herrmannek »

Zacząłem głębsze poszukiwania osób/sklepów zaa oceanu sprzedających wysyłkowo za granicę. Gdzieś przeczytałem, że wysyłanie broni w Polsce pocztą jest zabronione więc chcę wiedzieć czy to może być jakiś kłopot, jak wygląda sprowadzanie broni zza granicy od strony dokumentów, pozwoleń, osobistego zaanagażowania, czy bradzo się będzie różniło od sprowadzania broni post-1850 roku i czy tędy prowadzi jakś droga. W końcu kiedyś trzeba zacząć co nie :) ?
Herrmannek
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 166
Rejestracja: 14 listopada 2003, 14:13
Tematy: 12
Lokalizacja: Wrocław
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Post autor: Herrmannek »

Ok na razie znalazłem jedną firmę sprzedającą czarnoprochowce za granicę
w ofercie znalazłem stzrelby CVA i Traditions. Niestety import ze stanów nie wygląda różowo :(. Szukam dalej :)

http://www.gunfinder.net/
Q. Can you sell to foreign countries?
A. We can sell guns outside the US if you can provide us the import documents from your government. The US exporter charges $100. per gun plus actual shipping charges above the price of the gun.

EXPORTING:
http://www.gunbroker.com/user/importexport.asp

EXPORT SERVICES

To help this process go as smooth as possible, here are some general guidelines. To apply for your license, we are required to submit the following information:

1. Purchase Order - This document must be from the foreign end user, requesting these items be shipped to them. We need to have this in English, either typed or handwritten (if legible). This can be mailed or faxed to us. It needs to include:
a) Name, address, phone and FAX of foreign end-user.
b) Name, address, phone and FAX of any foreign consignees, if needed.
c) U.S.A. Source or seller’s name and address. Phone & FAX are optional.
d) Make, model, caliber, serial number, type (ie. rifle) and dollar value for each item.
e) End use of the firearms (ie. collection, resale, sport shooting, hunting, etc.)
f) If the country being exported to does NOT require an import permit (Germany for example), place a statement on the purchase order certifying an import permit is not required for these items, and sign it.

2. Import Authorization - This document is either an original permit or certificate issued by the foreign government, authorizing the import of the items specified in the purchase order. It usually contains an official signature, government seal and validity period or expiration date. Typically a firearms dealers, business license or authorization to own or carry a firearm is insufficient. Check with your local laws to determine what your government requires. We would like an original, if possible. If not, a certified copy can be used. We must receive the original or certified copy via mail. Faxed copies are no longer acceptable. If the permit is not in English, we will need an English translation also. The translation can be faxed to us. We have had several licenses rejected because of a lack of an English translation. If you are in an Organization of American States country, an original import permit is required.
After we receive these documents, we will apply for your license. An approval can take 4-8 weeks to get back from the U.S. Department of State, sometimes longer. The clearer and more complete the supporting documentation is, the quicker they seem to process the application.
We cannot guarantee approval for every firearm you want. There are some guns that cannot be exported and some guns that other countries will not allow to be imported. The U.S. Department of State is constantly changing the list of "friendly" countries where we can ship guns, which can affect approval. We will ship the guns after the export license is received.
For 50 guns or more, we will also need an original U.S. form DSP-83, Non-transfer and Use Certificate. We can supply you with this form. Contact us for further information and guidelines. The original form must be submitted with the application.
Many countries require Air Freight shipments of firearms, especially for larger quantities. Some countries allow Air Parcel Post for smaller shipments, which cost less than standard air freight. Check with your local regulations. Note that the maximum amount of insurance available for Air Parcel Post is usually less than for air freight.
When your guns are shipped to us from the seller, there MUST be an invoice or packing list on the OUTSIDE of the parcel with firearm manufacturer, type, model, caliber, serial number & value listed. Also, have them shipped in sturdy containers that can be opened by us and resealed. If we need to repack them, there will be additional charges. Each gun should also have a tag attached to it with your name and address and the words "FOR EXPORT". For larger shipments from multiple dealers, we may need to build a wooden crate. They will hold up to 800 lbs (365 Kgs) and are the safest way to ship.
What is it going to cost? Our fee for processing your export license is $200 for 1 to 4 guns, with additional guns being $30.00 each. This fee needs to be received before we can submit your application and is not refundable in case of rejection from the U.S. State Department. For larger shipments, and antiques, there may be an additional handling fee of $10.00 per gun. If a wooden crate is needed, the charge is $150. We accept cash, checks, Visa, MasterCard.
There are additional fees that we have little control over. They include all shipping costs from here to the foreign end-user, brokers fees, storage fees, insurance, duty, etc. These fees are collected at the time of pick-up or delivery of the shipment. They can range from $350 to $900+. It depends on value of shipment, weight, distance, etc. We can get an estimate of these costs for you once we know what the shipment will be and where it is going. You will be liable for these fees, even if there is an error made by our agents or customs personnel. If your foreign postal system handles firearms, the shipping costs will probably be lower. Check with your local service first, and request to have your firearms shipped Air Parcel Post.
There are some exceptions to the rules. Check with us for more details if you are wanting antique or obsolete firearms, generally manufactured on or before 1898, as well as inoperable replicas of such firearms, temporary export of firearms and ammunition for personal use - with certain restrictions. Contact us if this is your situation.
We realize this can be a long drawn out frustrating process at times. Processing and approvals can take several months. One time an application can come back in as little as 3 weeks, while another one, submitted the same day, may take 8 weeks. Getting an import permit from some countries can be harder than others. Because of these variables, which are beyond our control, we cannot give you a schedule as to when your items can be shipped or when they will arrive.
Thank you for letting us serve as your U.S. firearms exporter. We will try our best to make this sometimes treacherous process as smooth as possible.
Herrmannek
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 166
Rejestracja: 14 listopada 2003, 14:13
Tematy: 12
Lokalizacja: Wrocław
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Post autor: Herrmannek »

OK nastepny :). Ten jest w europie, więc do UE wysyła bez cła ceny w euro.

http://www.guns2u.com

ale mają chyba tylko rewolwery

http://www.guns2u.com/products/bp_guns/index.htm
Awatar użytkownika
Samuel Hawken
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 651
Rejestracja: 20 listopada 2003, 12:44
Tematy: 24
Lokalizacja: Bractwo Kurkowe
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Post autor: Samuel Hawken »

Nie wiem, jak to jest z samą bronia, ale wszelkie akcesoria do niej mozna zamawiać przez internet w firmach Pedersoli i Track of the wolf ( www.davide-pedersoli.com www.trackofthe wolf.com ) Opłata karta kredytowa, czas dostarczania przesyłki od 3 do 10 dni.
Awatar użytkownika
marekp
Moderator
Moderator
Reactions:
Posty: 7304
Rejestracja: 06 stycznia 2003, 20:13
Tematy: 294
Lokalizacja: Warszawa
Grupa: Moderatorzy CP

Post autor: marekp »

Przegladalem ten watek i jedno mnie zastanawia. Dlaczego nie chcecie czytac tego co pisza w tych firmach wysylkowych? Z podanych adresow tylko Track of the Wolf wysyla sprzet do Polski. Reszta owszem wysyla ale podaja liste krajow gdzie moga wyslac. Prowadzilem kiedys negocjacje z jedna z firm i dostalem odpowiedz ze nie wysla mimo ze to nie byla bron tylko chcialem prochownice i klucz do kominkow. Poprosilem kolege w USA ze wysla do niego a on odesle. Okazalo sie ze nawet zaplaci nie mge bo z Polski. Skonczylo sie na tym ze kolega kupil (czym zreszta wprawil mnie w zaklopotanie) przepakowal i wyslal. Wiec nie liczcie w najblizszym czasie na zakup rewolweru przez poczte. Pomijam tu dziecinny zachwyt rewolwerem. Ani one nie sa celne ani fajne jak sie dluzej przyjrzec ale co kto lubi.

Pozdrawiam

MarekP
Herrmannek
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 166
Rejestracja: 14 listopada 2003, 14:13
Tematy: 12
Lokalizacja: Wrocław
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Post autor: Herrmannek »

marekp pisze:Przegladalem ten watek i jedno mnie zastanawia. Dlaczego nie chcecie czytac tego co pisza w tych firmach wysylkowych? Z podanych adresow tylko Track of the Wolf wysyla sprzet do Polski.
No własnie kto tu co czyta :) Wszystkie DWA sklepy które wspomniałem wysyłają do Polski
IMPORTANT INFORMATION!

Some of our products could be illegal!

We can deliver all the goods on our website anywhere in the world - its our speciality! However some of the items may be slightly or very illegal to import or own in your country or state. So please check with your authorities before ordering (if you are bothered that is!)

Any more info send an email to info@guns2u.com

Click here to access our product pages
W sklepie amerykańskim sprawa, wygląda trudniej ponieważ sprzedaż prowadzona jest przy pomocy licencjonowanego exportera(osoby nie związanej ze sklepem) co wiąże się z dużymi dodatkowymi opłatami>>100$ i potrzebą uzyskania i przesłania wielu dodatkowych dokumentów :( .
Awatar użytkownika
marekp
Moderator
Moderator
Reactions:
Posty: 7304
Rejestracja: 06 stycznia 2003, 20:13
Tematy: 294
Lokalizacja: Warszawa
Grupa: Moderatorzy CP

Post autor: marekp »

Herrmannek pisze:
marekp pisze:Przegladalem ten watek i jedno mnie zastanawia. Dlaczego nie chcecie czytac tego co pisza w tych firmach wysylkowych? Z podanych adresow tylko Track of the Wolf wysyla sprzet do Polski.
No własnie kto tu co czyta :) Wszystkie DWA sklepy które wspomniałem wysyłają do Polski


Nie wysylaja do POLSKI! Zobacz spis krajown w czesci gdzie sie placi. Sprouj wybrac cos i zaplacic. Nie dojdziesz do numeru karty jak sie dowiesz ze moze byc Portugalia, lub gdzie indziej ale nie ma Polski. Na pcieszenie baedzo wielu krajow nie ma. Poza tym oni maja licencje i moge nie miec na export do Polski - nie wysla wtedy nic. Jak zwykle. Sprawdzilem w praktyce.

MarekP
Herrmannek
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 166
Rejestracja: 14 listopada 2003, 14:13
Tematy: 12
Lokalizacja: Wrocław
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Post autor: Herrmannek »

Guns2u.com Doszedłeś do autoryzacji karty czy zatrzymałeś się na wyborze państw w oknie koszyka? Nie miałem żadnych problemów do momentu autoryzacji, potem nie wypełniałem z oczywistych wzgłędów.
Awatar użytkownika
marekp
Moderator
Moderator
Reactions:
Posty: 7304
Rejestracja: 06 stycznia 2003, 20:13
Tematy: 294
Lokalizacja: Warszawa
Grupa: Moderatorzy CP

Post autor: marekp »

Herrmannek pisze:Guns2u.com Doszedłeś do autoryzacji karty czy zatrzymałeś się na wyborze państw w oknie koszyka? Nie miałem żadnych problemów do momentu autoryzacji, potem nie wypełniałem z oczywistych wzgłędów.
Pisalem ze nie chca nawet karty! Adres byl w Teksasie. Nie chciali karty z Polski. Mozesz wypelnic - za jakis czas przyjdzie mail ze nas nie obsluguja.

MarekP
Herrmannek
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 166
Rejestracja: 14 listopada 2003, 14:13
Tematy: 12
Lokalizacja: Wrocław
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Post autor: Herrmannek »

Jak nie chcą karty z Polski, trzeba konto założyć w zachodnim banku :)
Awatar użytkownika
marekp
Moderator
Moderator
Reactions:
Posty: 7304
Rejestracja: 06 stycznia 2003, 20:13
Tematy: 294
Lokalizacja: Warszawa
Grupa: Moderatorzy CP

Post autor: marekp »

Herrmannek pisze:Jak nie chcą karty z Polski, trzeba konto założyć w zachodnim banku :)
Jeszt taki powiedznie. Chcesz sobie pogadac czy co innego? To jest bicie piany. Mowie ze nie udaje sie sprowadzic broni do Polski. Nie jest to tak proste jak by wygladalo. I to nie ze wzgledu na nasze przepisy. Oni tez maja ograniczenia. Wiec nie nalezy wpadac w euforie ze tam jest tak tanio. Beznzyne tez maja pare razy tansza niz u nas i co z tego? Maja koncesje. Moga nie miec koncesji na eksport. Do Polski czesto nie chca wysylac z prostego powodu. Cos kupuje i potem zglaszam reklamacje w banku. Bank zwykle zwraca pieniadze i potem zaczyna wyjasniac. Mozna sie nie przyznac ze cos kupowalem. Wtedy maja strate. Platnosci internetowe sa traktowane tak zabawnie ze dosc latwo sie wycofac. Mozesz teraz rozwinac watek jak to jakis bank robi inaczej. Byc moze. Dobrze jest sobie zdawac sprawe ze sprzedarz wysylkowa nie zawsze nas dotyczy.
Jesli chodzi o konto w innym banmu to mojemu koledze z Teksasu bez zadnyh problemow sprzedali a mnie nie chcieli nawet prochownicy wyslac. Sklep nie ma licencji na eksport do Polski i nie sprzedadza obojetne co to ma byc.

Mam nadzieje ze bedziesz umial weryfikowac to co napisale po wlasnych doswiadczeniach. Bo opis to moze byc nieco za malo. Zresszta pierwsze pytanie - skad jestes? Nie ma liscie Polski. To co napiszesz? Ze z Niemiec? Mozesz. Ale potem bedzie bank weryfikowany. I nie musza chciec wyslac na polski adres.

Prosty problem a to juz nie wiem ktory post. Jesli widac wielblada to widac on istnieje nawet jesli to tylko miraz. Nie mozna zaprzeczac jego istnieniu.

MarekP
Herrmannek
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 166
Rejestracja: 14 listopada 2003, 14:13
Tematy: 12
Lokalizacja: Wrocław
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Post autor: Herrmannek »

marekp pisze:
Herrmannek pisze:
Jak nie chcą karty z Polski, trzeba konto założyć w zachodnim banku :)
Jeszt taki powiedznie. Chcesz sobie pogadac czy co innego?
Chyba po to jest to forum :), jeśli nie to ja sznownego wodza najmocniej przepraszam.
marekp pisze: To jest bicie piany. Mowie ze nie udaje sie sprowadzic broni do Polski.
Nie jest to tak proste jak by wygladalo. I to nie ze wzgledu na nasze przepisy. Oni tez maja ograniczenia. Wiec nie nalezy wpadac w euforie ze tam jest tak tanio. Beznzyne tez maja pare razy tansza niz u nas i co z tego? Maja koncesje. Moga nie miec koncesji na eksport. Do Polski czesto nie chca wysylac z prostego powodu. Cos kupuje i potem zglaszam reklamacje w banku. Bank zwykle zwraca pieniadze i potem zaczyna wyjasniac. Mozna sie nie przyznac ze cos kupowalem. Wtedy maja strate. Platnosci internetowe sa traktowane tak zabawnie ze dosc latwo sie wycofac. Mozesz teraz rozwinac watek jak to jakis bank robi inaczej. Byc moze. Dobrze jest sobie zdawac sprawe ze sprzedarz wysylkowa nie zawsze nas dotyczy.
Jesli chodzi o konto w innym banmu to mojemu koledze z Teksasu bez zadnyh problemow sprzedali a mnie nie chcieli nawet prochownicy wyslac. Sklep nie ma licencji na eksport do Polski i nie sprzedadza obojetne co to ma byc.
To jest "europejski" sklep, jescze pół roku i nikt o żadne pozwolenia exportowe pytać się nie będzie. Z tego co wyczytałem ta firma nie przejmuje się zbytnio pozwoleniami obowiązującymi w innym miejscu jak z tego którego wysyła towar, po prostu pobiera opłatę, pakuje wszystko do pudła, zawija w szary papier i to już twój problem czy na polskim cle skonfiskują ci paczkę czy nie.
marekp pisze: Mam nadzieje ze bedziesz umial weryfikowac to co napisale po wlasnych doswiadczeniach. Bo opis to moze byc nieco za malo. Zresszta pierwsze pytanie - skad jestes? Nie ma liscie Polski. To co napiszesz? Ze z Niemiec? Mozesz. Ale potem bedzie bank weryfikowany. I nie musza chciec wyslac na polski adres.
Jakiej liscie?mógłbyś szczegółowo opisać o co ci chodzi? Jedyne miejsce gdzie wybierałem państwo była opłata pocztowa za wysłanie paczki do danego kraju, wybrałem inne=0$ i potem były tylko pola do ręcznego wypełniania aż do żądania autoryzacji gdzie spasowałem, można też dokonać opłaty telefonicznie. wiec jedyny kłopot jaki widzę na razie to to że nie będą honorować polskich kart
marekp pisze: Prosty problem a to juz nie wiem ktory post. Jesli widac wielblada to widac on istnieje nawet jesli to tylko miraz. Nie mozna zaprzeczac jego istnieniu.
MarekP
Tylko nie wiadomo kto tu jest wielbłądem :) . Pożyjemy zobaczymy, nie spieszy się.
Awatar użytkownika
marekp
Moderator
Moderator
Reactions:
Posty: 7304
Rejestracja: 06 stycznia 2003, 20:13
Tematy: 294
Lokalizacja: Warszawa
Grupa: Moderatorzy CP

Post autor: marekp »

Wiesz co? Zamow i kup. Proste jak parassol.

MarekP

PS. Lista jest do wymiany pogladow i spostrzezen. Zbierz doswiadczenia odnosnie zakupow za granica i napisz jak Ci poszlo.
ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Broń - CP”