Walther Colt 1911 A1 - upgrade?

Moderator: Moderatorzy WBP

DaroN123
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik
Reactions:
Posty: 4
Rejestracja: 29 kwietnia 2024, 11:55
Tematy: 1
Grupa: Nowo zarejestrowani użytkownicy

Walther Colt 1911 A1 - upgrade?

Post autor: DaroN123 »

Witam, pewnie nie potrafię korzystać z lupki, ale tematu nie znalazłem... :)
Pytanie brzmi:
- czy ktokolwiek wie - może podać namiar na adapter na lufę do kompensatora/tłumika oraz polecić kompensator do tego pistoletu?
- Jakie przyrządy 3 dot a jeszcze lepiej na światłowodach pasują do tego modelu? Jest ich dużo i różnych, a jedno pewne, że fabryczne (czarne) są dla mnie masakrycznie niewidoczne...
- czy ktoś próbował "podrasować" spust? Odnoszę wrażenie, że w Glocku mam lżejszy niż w tej .22 a na pewno bardziej płyny... Sporo oferują części - pytanie tylko, co może pomóc, a co tylko wygląd poprawia :)

Ktoś coś?
Pozdrawiam!

PS. Odpuszczamy sobie dywagacje typu "kup prawdziwego 1911 45ACP" - bo jakbym chciał, to bym kupił. Pytam konkretnie o Walthera-Colt 1911 .22lr. :wink:
halif
Reactions:
Posty: 5
Rejestracja: 12 maja 2007, 19:45
Tematy: 1
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Walther Colt 1911 A1 - upgrade?

Post autor: halif »

To twoja pierwsza 1911? Spust jest nietypowy, bo tam jest relatywnie długa szyna spustowa. Można ja polerować. Możesz wymienić sprężynę główna, sprężynę kurka i to zmieni charakterystykę pracy. Chociaż pamiętaj, że w 22lr ten Walther pracuje trochę jak zamek swobodny, a zestawy sprężyn najczęściej są dla 1911 w 9x19/45acp
muczacz
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 826
Rejestracja: 27 września 2020, 03:45
Tematy: 7
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Walther Colt 1911 A1 - upgrade?

Post autor: muczacz »

DaroN123 pisze: 29 kwietnia 2024, 12:37 Witam, pewnie nie potrafię korzystać z lupki, ale tematu nie znalazłem... :)
Pytanie brzmi:
- czy ktokolwiek wie - może podać namiar na adapter na lufę do kompensatora/tłumika oraz polecić kompensator do tego pistoletu?
- Jakie przyrządy 3 dot a jeszcze lepiej na światłowodach pasują do tego modelu? Jest ich dużo i różnych, a jedno pewne, że fabryczne (czarne) są dla mnie masakrycznie niewidoczne...
- czy ktoś próbował "podrasować" spust? Odnoszę wrażenie, że w Glocku mam lżejszy niż w tej .22 a na pewno bardziej płyny... Sporo oferują części - pytanie tylko, co może pomóc, a co tylko wygląd poprawia :)

Ktoś coś?
Pozdrawiam!

PS. Odpuszczamy sobie dywagacje typu "kup prawdziwego 1911 45ACP" - bo jakbym chciał, to bym kupił. Pytam konkretnie o Walthera-Colt 1911 .22lr. :wink:
z tym pistoletem niewiele zdziałasz , nie spotkałem się z adapterem do kompensatora czy tłumika , kompensator jest bezpośrednio zintegrowany z łożyskiem lufy i działa jak zatrzask tak jak ori ,lufa całą średnica musi przeleźć przez kompensator a przy kalibrze .22lr działanie gazów będzie znikome ,oprócz efektu wizualnego nic nie wniesie do tematu poprawy ergonomii strzelania , temat tłumik musiał byś mieć nakręcany na lufę , jeżeli nie masz gwintu nic nie zdziałasz , temat kompensatora przerabiałem do .45ACP dostępności w RP brak , możesz spróbować od wiatrówek ,ja próbowałem wymiary inne mi nie spasowało , spust jest jaki jest ja nie narzekam , mam Sig Sauera .22lr ale odpuściłem temat tuningowania , wymiana sprężyn w/g mnie szkoda kasy tarczówki z tego nie będzie ale wygląda fajnie strzela się też fajnie , przyrządy celownicze można spróbować od normalnego Colta np.

https://rparms.pl/przyrzady-do-broni-kr ... l18ri.html

ale czy będą pasować ciężko określić bez kupna , może ktoś coś próbował to niech da znać na forum

taka porada nie strzelaj na sucho mnie kosztowało to zakup iglicy :)
mój nie lubi słabej amunicji typu sub sonic nie przeładowuje :) , natomiast najlepiej strzela na najtańszym Magtechu , ani jednego zacięcia czy nie przeładowania
DaroN123
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik
Reactions:
Posty: 4
Rejestracja: 29 kwietnia 2024, 11:55
Tematy: 1
Grupa: Nowo zarejestrowani użytkownicy

Re: Walther Colt 1911 A1 - upgrade?

Post autor: DaroN123 »

Dzięki za poradę. Też się zastanwiałem, czy do .22 w ogóle coś da kompensator, no ale marketing sprzeda wszystko ;).
Co do celowników, widzę że chyba muszę po prostu podjechać do sklepu i tyle. Pytałem, bo niby wszystko pasuje to, co do colta 45, ale nawet tutaj ponoć są jakieś dwa rodzaje systemów montażu.
Co do amu - to mój idealnie wciąga SK, belotke, Na CCBlazer zdarza się, że zamek zostanie z tyłu mimo, że magazynek pełny... Dziwne to, ale jednak.
Pzdr.
ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Broń i amunicja - WBP”