Skałka kupno

Moderator: Moderatorzy CP

snajp
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 160
Rejestracja: 14 sierpnia 2005, 13:50
Tematy: 10
Lokalizacja: Katowice
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Skałka kupno

Post autor: snajp »

Ostatnio chodzi mi po głowie kupno skałki, i mam do was pytanko jak z dostępność skałek . Jedyne co znalazłem to te agatowe od Saguaro ,jest jakiś inny lokalny dostawca skałek ?
Qb79 butla 9 były otwarte ,była 4x20 A teraz mam PP 3-12. Colt Army 1860 , Hawken 45
muczacz
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 806
Rejestracja: 27 września 2020, 03:45
Tematy: 8
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Skałka kupno

Post autor: muczacz »

Awatar użytkownika
marekp
Moderator
Moderator
Reactions:
Posty: 7304
Rejestracja: 06 stycznia 2003, 20:13
Tematy: 294
Lokalizacja: Warszawa
Grupa: Moderatorzy CP

Re: Skałka kupno

Post autor: marekp »

Po 100zl za sztuke? To taniej te agatowe.

MarekP

Mozesz jeszcze kupic bułę krzemienna i potluc ja np. oroczakiem (zeby iskier nie bylo to nie mlotkiem). Mozna to zrobic byle jak. Potem powybierac wlasciwe mniej wiecej kawalki. Nie musza byc koniecznie takie ladne jak te za 100zl ktore przy okazji moga sie polamac natychmiast. Czesto taki nieksztaltny kawalek daje bardzo dobre iskry. Jak ktos bedzie tlukl to dobrze zeby to robil nie w mieszkaniu. Jest duzo takich malych odpryskow ktorych potem sie nie pozbedzie. Plachta brezentowa jest niezla w ogrodku. I cos w rodzaju fartucha. Okulary i jakies rekawice. Krzemien jest bardzo ostry. Oczy nie odrastaja jakby co.

W sumie dobry temat - jak zrobic sobie skalki. Mozna pochodzic po kamieniolomach gdzie sa szanse na znalezienie krzemienia. Marny jest taki znaleziony na polu. Ale to zwykle jest marny. Warto pamietac ze niekoniecznie musza byc takie jak ze sklepu. Choc takie sa najlepsze. Te mniej ksztaltne bywaja rownie dobre.
muczacz
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 806
Rejestracja: 27 września 2020, 03:45
Tematy: 8
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Skałka kupno

Post autor: muczacz »

no cóż takie ceny :(
Zbigniew Rybka
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 933
Rejestracja: 07 października 2011, 11:40
Tematy: 19
Lokalizacja: Radzików, Mazowsze
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Skałka kupno

Post autor: Zbigniew Rybka »

"Zestaw zawiera 5 kamieni".
W. Moore .36 Bondini/L. Renzo, C. Moore Pedersoli .46 skałka, Colt Army 1860 Pietta, Mortimer .36 Bondini/L. Renzo, Alamo Rifle Pedersoli .50 skałka, Walther CPM 1, FWB C60.
Awatar użytkownika
marekp
Moderator
Moderator
Reactions:
Posty: 7304
Rejestracja: 06 stycznia 2003, 20:13
Tematy: 294
Lokalizacja: Warszawa
Grupa: Moderatorzy CP

Re: Skałka kupno

Post autor: marekp »

Zbyszku, przeciez sam sobie lupiesz skalki i zupelnie niezle w sensie funkcjonalnosci. Napisz moze jak to robisz? Nawet 5 za 100zl to jest drogo. Jak policzysz ze byc moze skalka da 5 razy dobra iskre (moze i 50 ale to nie wiadomo nim sie nie sprawdzi) a moze nie nada sie wcale. Mam ze dwie takie skalki ze nie daja iskry. Niby nic im nie dolega ale nie daja iskry. Lepiej poszukac zrodla takich buł krzemiennych. A moze agat i tarcza diamentowa i pociac sobie?

MarekP
ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Rusznikarnia - CP”