Słuzba mundurowa z bronią palną, a warunkowe umożenie

Moderator: Moderatorzy WBP

Awatar użytkownika
Krolik
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 485
Rejestracja: 12 września 2021, 10:00
Tematy: 3
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Słuzba mundurowa z bronią palną, a warunkowe umożenie

Post autor: Krolik »

Ggoogg pisze: 23 kwietnia 2024, 05:10 Zaswiadczenie o niekaralności dostarczone pracodawcy, tylko takie w ktorym nie ma informacji o tym, ze byłem sądzony za "przestępstwo" (powyżej 0,5 promila w wydychanym).
Ten cudzysłów mówi bardzo dużo...
Awatar użytkownika
Gruzin
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 17
Rejestracja: 06 lutego 2024, 13:21
Tematy: 1
Lokalizacja: Warszawa
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Słuzba mundurowa z bronią palną, a warunkowe umożenie

Post autor: Gruzin »

BigCoal pisze: 23 kwietnia 2024, 08:00
Ggoogg pisze: 23 kwietnia 2024, 05:10 byłem sądzony za "przestępstwo" (powyżej 0,5 promila w wydychanym).
Dlaczego cudzysłów? Mogłeś kogoś zabić - myślisz, że to żart?
Cudzysłów niepotrzebny, bo to przestępstwo, ale świętoszkowanie też przesada. Nie zrównujmy prawa z moralnością. Nie byłoby to przestępstwem w większości krajów Europy. Czy one są gorsze od nas moralnie? Mają więcej wypadków śmiertelnych? Nie. Daruj sobie takie moralizowanie.

I żeby było jasne: piłeś, nie jedź.

(edit dla kontekstu, bo wpadła odpowiedź inna)
BigCoal
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 157
Rejestracja: 22 lutego 2020, 22:17
Tematy: 1
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Słuzba mundurowa z bronią palną, a warunkowe umożenie

Post autor: BigCoal »

Gruzin pisze: 23 kwietnia 2024, 08:11 Nie zrównujmy prawa z moralnością. Nie byłoby to przestępstwem w większości krajów Europy. Czy one są gorsze od nas moralnie? Mają więcej wypadków śmiertelnych? Nie. Daruj sobie takie moralizowanie.
a) pół promila to limit w większości świata więc pozdrawiam,
b) nie wiesz ile miał, jak zakładasz 0.51 to podziwiam naiwność,
c) tak, na całym świecie jazda po alkoholu to główny (per capita) powód spowodowania wypadku,
d) to przestępstwo zabija ludzi każdego dnia - powiedzenie, że moralizuje to jakiś nieśmieszny żart,
e) ostatnio jak napisałem, że prawo to nie moralność to była wojna na 5 stron, no ale teraz chodzi o hehe wódeczkę więc nikt nic nie napisze bo to w Polsce świętość.
Awatar użytkownika
Gruzin
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 17
Rejestracja: 06 lutego 2024, 13:21
Tematy: 1
Lokalizacja: Warszawa
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Słuzba mundurowa z bronią palną, a warunkowe umożenie

Post autor: Gruzin »

Rzeczywiście, założyłem, że miał 0.5, a nie więcej. Natomiast pozdrowień nie rozumiem. Chciałem tylko zobrazować, że jest to generalnie arbitralna liczba, i gdyby to było forum brytyjskie to nie rozmawialibyśmy bo tam można mieć bodaj 0.8.

Fakt, że ktoś ma alkohol we krwi nie robi z niego moralnie potencjalnego zabójcy, chociaż w naszym prawie tak jest: wsiada za kółko z zamiarem ewentualnym.

Mówię tylko, że prawo to nie moralność. Alkohol nie ma tutaj nic do rzeczy, nie będę go bronił. Alkohol jest kulturowo u nas przyjęty, ale jest jak ciężki i mocno uzależniający narkotyk.

Swoją drogą ciekawe, że dostał się do służby mundurowej, która "statutowo" jest uzbrojona, a nie może nosić broni.
BigCoal
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 157
Rejestracja: 22 lutego 2020, 22:17
Tematy: 1
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Słuzba mundurowa z bronią palną, a warunkowe umożenie

Post autor: BigCoal »

Gruzin pisze: 23 kwietnia 2024, 08:27 Fakt, że ktoś ma alkohol we krwi nie robi z niego moralnie potencjalnego zabójcy, chociaż w naszym prawie tak jest: wsiada za kółko z zamiarem ewentualnym.

Mówię tylko, że prawo to nie moralność.
Absolutnie nie mogę się zgodzić. Jeżeli wsiadasz za kółko po alkoholu to albo liczysz się z możliwością, że kogoś zabijesz albo masz jakieś problemy logicznym myśleniem. Tu nie ma pola na dyskusję - jazda po alkoholu to idiotyzm.

I nie mówię tak bo takie mamy prawo, mówię tak bo statystyki jasno mówią jak się taka idiotyczna zabawa kończy.

PS co do UK - 49% krajów na świecie nie traktuje niewolnictwa jako przestępstwo. To, że znalazłeś jeden losowy kraj na mapie świata nie zmienia tego jak głupim trzeba być, żeby coś takiego odwalić.
Ggoogg
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik
Reactions:
Posty: 8
Rejestracja: 21 kwietnia 2024, 13:15
Tematy: 1
Grupa: Nowo zarejestrowani użytkownicy

Re: Słuzba mundurowa z bronią palną, a warunkowe umożenie

Post autor: Ggoogg »

Widzę, że schodzimy z tematu odnośnie którego potrzebowałem pomocy.

Umoralniać mnie nikt nie musi, zrobił to sąd który od tego jest... uznał niską szkodliwość czynu więc o co cho??? Normalne, że jakbym mial promil czy więcej to by i po prawku było, i pucha możliwa.


Pytanie brzmi czy próbowac dalej czy sobie darować ze względu na to, że to dosyc swieża sprawa?
Proszę o odpowiedzi dotyczące tematu sprawy i z góry dzięki za pomoc
Ggoogg
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik
Reactions:
Posty: 8
Rejestracja: 21 kwietnia 2024, 13:15
Tematy: 1
Grupa: Nowo zarejestrowani użytkownicy

Re: Słuzba mundurowa z bronią palną, a warunkowe umożenie

Post autor: Ggoogg »

Gruzin pisze: 23 kwietnia 2024, 08:27
Swoją drogą ciekawe, że dostał się do służby mundurowej, która "statutowo" jest uzbrojona, a nie może nosić broni.
Nosi broń każdy funkcjonariusz będący na służbie
pistol_waw
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 79
Rejestracja: 18 lutego 2010, 19:27
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Słuzba mundurowa z bronią palną, a warunkowe umożenie

Post autor: pistol_waw »

Ja bym nie rezygnował, najwyżej się nie uda. Konsekwencji żadnych nie będzie.
muczacz
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 804
Rejestracja: 27 września 2020, 03:45
Tematy: 8
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Słuzba mundurowa z bronią palną, a warunkowe umożenie

Post autor: muczacz »

Ggoogg pisze: 23 kwietnia 2024, 09:00 Widzę, że schodzimy z tematu odnośnie którego potrzebowałem pomocy.

Umoralniać mnie nikt nie musi, zrobił to sąd który od tego jest... uznał niską szkodliwość czynu więc o co cho??? Normalne, że jakbym mial promil czy więcej to by i po prawku było, i pucha możliwa.


Pytanie brzmi czy próbowac dalej czy sobie darować ze względu na to, że to dosyc swieża sprawa?
Proszę o odpowiedzi dotyczące tematu sprawy i z góry dzięki za pomoc
próbuj w/g mnie normalnie przejdziesz procedurę
ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Prawo i broń - WBP”