Śrut do FAC-a 5.5mm

Czyli wiatrówki o energii powyżej 17 J

Moderatorzy: Moderatorzy WBP, Moderatorzy wiatrówkowi, Moderatorzy CP

Rafal4343
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik
Reactions:
Posty: 9
Rejestracja: 10 marca 2024, 22:33
Tematy: 2
Grupa: Nowo zarejestrowani użytkownicy

Śrut do FAC-a 5.5mm

Post autor: Rafal4343 »

Hejka. Jaki śrut byście polecili wytestowac w Fac-u 50j 5.5? Mam lyre reximexa(tak wiem turek ale w testaach ludzi na internecie wypada dobrze w wersji limitowej). Miałem brac exact ale jakos padło na jsb hades, w miare celny, wstepnie testowane na 50m to 5cm uskokow i jsb stratton jumbo ostre, tutaj gorzej moze dlatego ze wiało troche, stestuje jeszcze raz. Moze spróbowac exact heavy 5.52/5.53 do takiej mocy ?
Awatar użytkownika
wichura
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 600
Rejestracja: 01 lutego 2019, 18:03
Tematy: 5
Lokalizacja: Kielce i okolice
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Śrut do FAC-a 5.5mm

Post autor: wichura »

Te pięciocentymetrowe odskoki są w jednym kierunku czy losowo w róznych? Jak często się powtarzają, raz na 3-5-10 strzałow? Co do heavy, jak najbardziej, powinieneś spróbować. Wszelkie ,,szpice,, na razie odpuść, testuj na początku ,,grzybki,,. Mozesz spróbowac coś z H&N.
.177, .22, .25, .30, .44
Awatar użytkownika
Yurko
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 1437
Rejestracja: 21 czerwca 2018, 20:36
Tematy: 33
Lokalizacja: Warszawa
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Śrut do FAC-a 5.5mm

Post autor: Yurko »

Jeśli chcesz strzelać na dalsze odległości, grzybkowe śruty mogą nie być najlepszym wyborem. :583:

Z moich skromnych doświadczeń Hades jest praktycznie zamiennikiem Jumbo Exact-a. Rzeczywiście przy Twojej energii te śruty mogą być za lekkie. Też spodobał mi się Straton Moster (w odróżnieniu od normalnego Monster) Gdybyś próbował slugów, jeśli Twoja lufa w ogóle jakoś je trawi, to na początek lepiej daruj sobie Olympię i Apolo. Prawie na pewno będą latać nie wiadomo gdzie/ Natomiast JSB KO dają względnie przyzwoite skupienie nawet przy niskiej energii. Nie sprawdzałem H&N ani innych markowych...
"Nie ma nic bardziej praktycznego niż dobra teoria" Ludwig Eduard Boltzmann (1844–1906)
Rafal4343
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik
Reactions:
Posty: 9
Rejestracja: 10 marca 2024, 22:33
Tematy: 2
Grupa: Nowo zarejestrowani użytkownicy

Re: Śrut do FAC-a 5.5mm

Post autor: Rafal4343 »

Gora dół i na boki, czasami 5cm a czasami trafi w to samo,
, też widac różnice jak ciśnienie spada ale to gora dół to normalne. Co ile hmm bym powiedział ze powtarzalność w jedno miejsce było ciezko zachować na 50m chociaz raz udało mi się połówkę orzecha włoskiego zestrzelić, na 30/40 juz na spokojniej. Tak jak pisałem ostry do 20/30m względnie ok, jsb hades do 50 jak testowałem dawał względnie radę. Przy uderzeniu na 50m to ciężko juz było to nazwać srutem albo jego podobizną, odniosłem wrażenie ze latają trochę jak chcą, moze dlatego ze niekiedy i sukienka leciutko gdzieś mogla być nie równa... Plus duza moc i lekki śrut. Tak jak mówisz wypróbuje te heavy. Chyba ze masz jeszcze jakieś dobre do tej mocy i kalibru
Rafal4343
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik
Reactions:
Posty: 9
Rejestracja: 10 marca 2024, 22:33
Tematy: 2
Grupa: Nowo zarejestrowani użytkownicy

Re: Śrut do FAC-a 5.5mm

Post autor: Rafal4343 »

W takim razie Spróbuję najpierw jsb exact heavy, zobaczymy jak to lata. Najwyżej potem jak mówisz spróbuję monstera 😅
Awatar użytkownika
Yurko
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 1437
Rejestracja: 21 czerwca 2018, 20:36
Tematy: 33
Lokalizacja: Warszawa
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Śrut do FAC-a 5.5mm

Post autor: Yurko »

PS. Z tym HN chodziło mi że nie sprawdzałem slugów HN... Natomiast przyzwoita była normalna ("ciężka" 1,37g) Baracuda

https://www.hn-sport.de/de/air-gun-hunting/baracuda-22
https://www.hn-sport.de/de/air-gun-hunt ... a-match-22
"Nie ma nic bardziej praktycznego niż dobra teoria" Ludwig Eduard Boltzmann (1844–1906)
Awatar użytkownika
wichura
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 600
Rejestracja: 01 lutego 2019, 18:03
Tematy: 5
Lokalizacja: Kielce i okolice
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Śrut do FAC-a 5.5mm

Post autor: wichura »

Przejrzyj lufę, zlikwiduj ewentualne niedoróbki portu ładowania i korony. Przestrzel przez chrono czy trzyma prędkość. Tarcze ustaw na 25-30m, dopiero kiedy będziesz zadowolony z wyników zwiększ dystans. Z jakiej pozycji strzelasz?Jeśli ze stolika i na 50m ostrzał mieści się w okręgu 10cm, to coś nie tak. Albo z karabinkiem, albo strzelcem.
.177, .22, .25, .30, .44
Rafal4343
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik
Reactions:
Posty: 9
Rejestracja: 10 marca 2024, 22:33
Tematy: 2
Grupa: Nowo zarejestrowani użytkownicy

Re: Śrut do FAC-a 5.5mm

Post autor: Rafal4343 »

Chrono właśnie doszło, sprawdze prędkości, lufę wstępnie patrzyłem wydawało sie okej, ewentualnie dla zasady lekko papierkiem lizne, poczekam na sruty ciezsze i stestuje, trochę czytałem forum i właśnie pisali ze podstawowa amunicja może na Fac-u siać 😅
Awatar użytkownika
wichura
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 600
Rejestracja: 01 lutego 2019, 18:03
Tematy: 5
Lokalizacja: Kielce i okolice
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Śrut do FAC-a 5.5mm

Post autor: wichura »

Jeśli przy 45J, na dystansie 50m, da się spokojnie wystrzelać 2zł, właśnie jumbo heavy, to raczej ta "amunicja" nie sieje. A karabinek - zwykłe SPA m11, za 2 tysie spokojnie taki kupisz.
.177, .22, .25, .30, .44
Rafal4343
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik
Reactions:
Posty: 9
Rejestracja: 10 marca 2024, 22:33
Tematy: 2
Grupa: Nowo zarejestrowani użytkownicy

Re: Śrut do FAC-a 5.5mm

Post autor: Rafal4343 »

W najbliższych dniach dojdzie, wytestuje i dam znać jak to wygląda :one:
Awatar użytkownika
wichura
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 600
Rejestracja: 01 lutego 2019, 18:03
Tematy: 5
Lokalizacja: Kielce i okolice
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Śrut do FAC-a 5.5mm

Post autor: wichura »

I może sie okazać że cięższy śrut będzie latał lepiej. "Grzybki" lubią określone prędkości, puścisz za szybko, będzie kiszka. A na cięższym poleci wolniej i będzie OK. Do większych prędkości wskazane są kluski, pod warunkiem że lufa jest odpowiednia. Ale żeby dojść do tego co przez lufę puszczać żeby miało sens, musisz trochę ołowiu wystrzelić, parę m3 powietrza przetłoczyć :wink:.
A tak przy okazji, skąd wiesz jaką energię generuje Twój karabinek?
.177, .22, .25, .30, .44
Rafal4343
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik
Reactions:
Posty: 9
Rejestracja: 10 marca 2024, 22:33
Tematy: 2
Grupa: Nowo zarejestrowani użytkownicy

Re: Śrut do FAC-a 5.5mm

Post autor: Rafal4343 »

Z deklaracji producenta.. Bede patrzył na dniach moc. Mocno wiało ostatnio i czasu bardzo nie mialem, testowalem aby exact heavy 5.53, na 30m 4x w to samo miejsce az myślałem ze śrut obok poleciał 😅 na 30m skupienie na 50 groszy idzie robić. Zobaczymy jeszcze 50m
Awatar użytkownika
wichura
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 600
Rejestracja: 01 lutego 2019, 18:03
Tematy: 5
Lokalizacja: Kielce i okolice
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Śrut do FAC-a 5.5mm

Post autor: wichura »

Powtórzę, zanim tarczkę przeniesiesz na 50m poćwicz aż do znudzenia 25-30m. Kiedy stwierdzisz że jest nuda, zwiększ dystans. Wbrew pozorom 50 czy 100m to daleko, albo bardzo daleko.
.177, .22, .25, .30, .44
Rafal4343
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik
Reactions:
Posty: 9
Rejestracja: 10 marca 2024, 22:33
Tematy: 2
Grupa: Nowo zarejestrowani użytkownicy

Re: Śrut do FAC-a 5.5mm

Post autor: Rafal4343 »

Oczytałem sie ze fac to conajmniej 100m, gdzie realnie to nie jest takie łatwe i budżetowo strzelając kosztuje nielada wysiłku 😅Niestety chronograf przyszedł zepsuty... Wiec jeszcze poczekam. Ale exact heavy 30/40m celny fest 50 groszy /1zl skupienia. Postrzelam trochę i przejdę dalej ale póki co więcej niz 50/60 m mi ni le potrzebne
Awatar użytkownika
wichura
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 600
Rejestracja: 01 lutego 2019, 18:03
Tematy: 5
Lokalizacja: Kielce i okolice
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Śrut do FAC-a 5.5mm

Post autor: wichura »

Tu nie do końca się zgodzę, FAC to nie koniecznie 100m, ale 100m łatwiej strzelać z FAC. Zostań jeszcze na 30m, jak wystrzelasz 5gr, w kilku seriach pod rząd, wtedy przesuń na 50m.
.177, .22, .25, .30, .44
ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „FAC”