Merkel SR1

Moderator: Moderatorzy WBP

Piotr2075
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 152
Rejestracja: 22 lipca 2023, 17:47
Tematy: 20
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Merkel SR1

Post autor: Piotr2075 »

Nabyłem takowy sztucerek i pierwsze wrażenia mieszane mocno. Nie o stan techniczny bo ten znakomity co o samą broń. Sztucer jest bardzo lekkki i dobrze wykonany,wszystkie części spasowane bardzo ładnie i tu bez zarzutu. Rozebranie przypomina nieco rozbieranie boka. Zdejmujemy czółenko wyciskamy kołek montażowy i broń rozebrana do czyszczenie. Można jeszcze wyjąc zamek ale to wymaga z początku cierpliwości sporej.
Magazynek mieści trzy naboje czwarty może być w komorze. Żeby magazynek wypiąć trzeba nacisnąć przód kabłąka spustu. Magazynek wyskakuje bez problemu.Załadowanie broni polega na odciągnięciu zamka w tylne położenie i zwolnienie go za pomoca przycisku zrzutu zamka-broń jest sampowtarzalna czy tez półautomatyczna -to dla purystów słownych. Ciekawostką jest to że zamek nie zatrzyma się w tylnym położeniu jeśli magazynek nie jest podpięty. Nie mam doświadczenia z bronią tego typu więc nie wiem czy w takim AR np.jest podobnie. Przyrządy celownicze mechaniczne to takie nie wiadomo co. Stała szczerbinka i regulowana mucha. Będę na strzelnicy to zobaczę jak to się sprawdza. Baskila o dziwo jest wykonana z jakiegoś stopu i istnieje możliwość regulacja zmiany nachylenia kolby poprzez dodanie podkładek które ponoć przychodzą z bronią. Ja kupiłem używkę i nie będę się mądrzył. Mój egzemplarz poprzedni właściciel doposażył w szynę picantini więc tylko dołożę kolimator lub lunetę. Czekam na możliwość przystrzelania broni ale to dopiero po świętach. Chciałbym jeszcze wkleić instrukcję w WORD niestety nie potrafię
Piotr2075
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 152
Rejestracja: 22 lipca 2023, 17:47
Tematy: 20
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Merkel SR1

Post autor: Piotr2075 »



Awatar użytkownika
Ryba
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 928
Rejestracja: 13 marca 2012, 17:25
Tematy: 106
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Merkel SR1

Post autor: Ryba »

Piotr 2075

A dlaczego "Zaloguj się na konto Google. Aby uzyskać dostęp do tych treści, musisz się zalogować"?. Taki napis trzykrotnie widzę w Twoim poście.
...nie wiesz co ci powie Ryba i skąd nadpływa...
krzychu22lr
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 1077
Rejestracja: 25 maja 2013, 19:41
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Merkel SR1

Post autor: krzychu22lr »

Kolega prawdopodobnie chce umieścić w poście zdjęcia, które ma na swoim koncie Google, tylko niestety Google na to nie pozwala, nawet przy ustawieniach udostępniania "dla wszystkich".
Piotr2075 pisze: 20 marca 2024, 19:13 Ciekawostką jest to że zamek nie zatrzyma się w tylnym położeniu jeśli magazynek nie jest podpięty. Nie mam doświadczenia z bronią tego typu więc nie wiem czy w takim AR np.jest podobnie.
Normalne - zatrzask jest "aktywowany" przez podajnik magazynka. Żeby zablokować zamek w tylnej pozycji bez magazynka trzeba ręcznie wcisnąć zatrzask (do góry). Tak to też powinno działać w SR1, jeśli Niemcy czegoś nie przekombinowali (na pewno działało w H&K SLB 2000, poprzedniku SR1).
Piotr2075 pisze: 20 marca 2024, 19:13 Chciałbym jeszcze wkleić instrukcję w WORD niestety nie potrafię
Instrukcja jest dostępna na stronie producenta.
Szpieg ze Stumilowego Lasu.
Piotr2075
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 152
Rejestracja: 22 lipca 2023, 17:47
Tematy: 20
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Merkel SR1

Post autor: Piotr2075 »

Ryba pisze: 21 marca 2024, 15:01 Piotr 2075

A dlaczego "Zaloguj się na konto Google. Aby uzyskać dostęp do tych treści, musisz się zalogować"?. Taki napis trzykrotnie widzę w Twoim poście.
Zmieniłem uprawnienia dostępu. Czy masz teraz dostęp? Jeśli nie trudno. Nie będę zakładał kont na fotosikach czy innych miejscach. Krzychu 22 lr- instrukcja jest dostępna w języku niemieckim i angielskim , ja mam po polsku. Zatrzask zamka w tylnym położeniu działa tylko z magazynkiem. Ręcznie bez magazynka nie można go przestawić
Awatar użytkownika
Ryba
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 928
Rejestracja: 13 marca 2012, 17:25
Tematy: 106
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Merkel SR1

Post autor: Ryba »

Teraz już jest OK ;)
...nie wiesz co ci powie Ryba i skąd nadpływa...
ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Broń i amunicja - WBP”