Nowa strzelnica w Wadowicach

Ciekawe i mniej ciekawe dyskusje, które nie pasują do żadnego innego działu.

Moderatorzy: Moderatorzy WBP, Moderatorzy wiatrówkowi, Moderatorzy CP

Niccodem
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 18
Rejestracja: 23 stycznia 2024, 10:18
Tematy: 3
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Nowa strzelnica w Wadowicach

Post autor: Niccodem »

https://businessinsider.com.pl/wiadomos ... en/yns0bk2

Nie pałam miłością do braterstwa po akcji "Nie dla psa kiełbasa", nie mam też dostępu do ich forum żeby widzieć co się tam dzieje ale mam wrażenie że artykuł jest pisany na zamówienie. Ciekawe co tak naprawdę się tam dzieje.

Kilka cytatów:
wrocławskie stowarzyszenie KS Amator
(...)
Trudno znaleźć numer telefoniczny, w sieci nie ma też innych danych kontaktowych
(...)
tajemnicze stowarzyszenie
(...)
Wokół stowarzyszenia też jest wiele znaków zapytania. W branży strzeleckiej nie jest ono szeroko znane. Siedzibę ma w małym domu na przedmieściach Wrocławia. Mimo tego, iż zapewnia, że ma kilkadziesiąt tysięcy członków, niemal zupełnie nie istnieje w mediach społecznościowych. Próbowaliśmy podpytać o stowarzyszenie we wrocławskim środowisku sportowym. Mało kto tam nazwę KS Amator jednak kojarzy.
krzychu22lr
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 1077
Rejestracja: 25 maja 2013, 19:41
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Nowa strzelnica w Wadowicach

Post autor: krzychu22lr »

Niccodem pisze: 11 marca 2024, 12:49 W branży strzeleckiej nie jest ono szeroko znane (...) Próbowaliśmy podpytać o stowarzyszenie we wrocławskim środowisku sportowym. Mało kto tam nazwę KS Amator jednak kojarzy.
Być może jakieś wrocławskie bractwo kurkowe, albo zawodowy trener strzelectwa sportowego, który nie słyszał o Braterstwie/KS Amator, ale w środowisku strzeleckim są całe rzesze ludzi z patentami i pozwoleniami, którzy korzystali z materiałów Braterstwa. Ba, czyż to nie Braterstwo wywołało swego czasu krucjatę (dziś już byłego) prezesa Kwietnia przeciwko "wirtualnym klubom"?

Natomiast zgadzam się, że przekazanie publicznego terenu na budowę strzelnicy Braterstwu/Amatorowi może budzić wątpliwości jeśli ma ona służyć ogółowi. Strzelnice Braterstwa są dostępne tylko dla członków stowarzyszenia, tak jest na Waldorffa, i z tego co widzę na stronie, tak jest też w Żmigrodzie. Być może umowa między Braterstwem, a miastem Wadowice zawiera klauzulę w tej kwestii, niemniej wątpliwości nie są bezpodstawne.
Szpieg ze Stumilowego Lasu.
Awatar użytkownika
duber
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 8534
Rejestracja: 21 czerwca 2009, 17:03
Tematy: 40
Lokalizacja: Lubuskie
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Nowa strzelnica w Wadowicach

Post autor: duber »

Żaden klub w Polsce na ma nawet 1/10 członków co oni,nie wiem jak można o nich nie słyszeć :-/
Co tam się dzieje ? A kogo to obchodzi...
Chcesz wiedzieć zapisz się zapłacić i tyle
308,223,22lr,9x19,9x18,12/70,
Niccodem
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 18
Rejestracja: 23 stycznia 2024, 10:18
Tematy: 3
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Nowa strzelnica w Wadowicach

Post autor: Niccodem »

Co tam się dzieje ? A kogo to obchodzi...
Chcesz wiedzieć zapisz się zapłacić i tyle
Ale zdajesz sobie sprawę że napisałem to w kontekście strzelnicy, Wadowic, negatywnej prasy, a nie stricte braterstwa?
Awatar użytkownika
duber
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 8534
Rejestracja: 21 czerwca 2009, 17:03
Tematy: 40
Lokalizacja: Lubuskie
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Nowa strzelnica w Wadowicach

Post autor: duber »

Jak nie wiadomo o co chodzi to zawsze wiadomo że o kasę
308,223,22lr,9x19,9x18,12/70,
Tomtap
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 622
Rejestracja: 31 października 2018, 09:47
Tematy: 21
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Nowa strzelnica w Wadowicach

Post autor: Tomtap »

Zasady w KS Amator - nazwa spopularyzowana i używana choćby w domenie www "Braterstwo" - są jasne, konkretne, opisane w części dostępnej publicznie.
Nie ma wstępu na strzelnicę "z ulicy". Wstęp jest dla członków, którzy spełnią kilka warunków:
- członkostwo w stowarzyszeniu (kolekcjonerskie) - 10 zł składka roczna,
- dwukrotny udział w zawodach (chodzi o pokazanie się fizyczne, sprawdzenie jak zachowujesz się na strzelnicy, czy znasz zasady).
Dodatkowe elementy, np. część szkoleń bardziej wyspecjalizowanych, stają się dostępne po zaliczeniu odpowiednich % odpowiedzi z "egzaminów" online, które trzeba powtarzać raz na pół roku. Zaliczenie można zrobić w pół godziny siedząc na kibelku, przy czym nie jest ono w sumie potrzebne na poziomie podstawowego dostępu do obiektów, udziału w zawodach.

W zamian członkowie mają - tu podaję przykład warszawskiej strzelnicy - codziennie prawo do jednej godziny treningu za darmo, 2ga godzina w ciągu kosztuje bodajże 10 zł, trzecia 15 i zgodnie z filozofią Prezesa jest to tylko rodzaj bariery mającej zniechęcać do blokowania dostępu innym (obłożenie w Warszawie jest w oczywisty sposób wysokie). Można rezerwować miejsce z jedną osobą towarzyszącą. na strzelnicy takiej jak Kwietno, są trochę inne zasady, nieco swobodniejsze, bo inny charakter obiektu i mniejsze obłożenie.

Ponadto jest cały zestaw zachęt różnego rodzaju - członkowie udzielający się jako wolontariusze na imprezach, wykonujący prace na rzecz stow. mają wysokie zniżki w składkach, kosztach szkoleń, czy startowym w zawodach, znam takich którzy przez lata nie będą płacić za nic.

Co do dostępu mieszkańców, którzy nie są członkami - tu jest to zrobione na bazie organizacji imprez - pikników, wstęp jest darmowy, płaci się za amunicję, często też są akcje z młodzieżą szkolną, gdzie strzelanie jest całkiem bezpłatne.

Taka polityka gwarantuje wysokie bezpieczeństwo, po prostu nie ma ludzi przypadkowych, ponadto jest to łatwe organizacyjnie dla stowarzyszenia, jak i członków, przy takiej skali działania musi mieć to jakieś ramki organizacyjne.

Przypomnieć trzeba, że KS Amator ma status Organizacji Pożytku Publicznego. Tu także jest zasada, że wpłata 1,5% na KRS stowarzyszenia, obniża koszty członkostwa.

Gwoli wyjaśnienia - nie zależy mi na promowaniu B, natomiast narastanie mitologii na podstawie plotek, niesprawdzonych informacji "nie wiem jak to tam jest, ale się wypowiem, że to jest słabe", no po prostu drażni mnie.
duber pisze: 11 marca 2024, 19:43 Jak nie wiadomo o co chodzi to zawsze wiadomo że o kasę
W tym przypadku akurat tylko o politykę i klasyczną niechęć do strzelnic. Stąd niedaleko do przeinaczania bądź przemilczania faktów przez hmmm "dziennikarzy".
Awatar użytkownika
Jezzman
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 431
Rejestracja: 17 kwietnia 2017, 12:18
Tematy: 8
Lokalizacja: Wado-Vice
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Nowa strzelnica w Wadowicach

Post autor: Jezzman »

Jako, że jestem z Wadowic, to pozwolę sobie zabrać głos w temacie.
Ja akurat działam tylko w pneumatykach, więc w razie czego pójdę sobie strzelać w krzakach obok.
Nurtuje mnie natomiast jedno zgadnienie, w którym nasz "wspaniałomyślny" pan burmistrz deklaruje, że strzelnica będzie ogólnodostępna. Ciekawe jak to się ma do zasad panujących na strzelnicach tego operatora ;laughing:
Jeżeli będzie tylko dla członków klubu, to trochę słabo, że oddaje się publiczny teren za 1% jego wartości, gdzie potem z inwestycji będzie mogło korzystać tylko określone grono ludzi.
Ostatnio zmieniony 12 marca 2024, 10:36 przez Jezzman, łącznie zmieniany 1 raz.
"Człowiek nieskalany treningiem" :) - - - - - -|- - - - - - TSAR + EFR, Impact idzie do żymianina, Diana 75
-----------------------------------------------------------------
Małopolski Klub Strzelectwa Terenowego Dragon LOK
Awatar użytkownika
duber
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 8534
Rejestracja: 21 czerwca 2009, 17:03
Tematy: 40
Lokalizacja: Lubuskie
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Nowa strzelnica w Wadowicach

Post autor: duber »

Będzie ogólnodostępna jak Ci się uda dopchać ;laughing:
308,223,22lr,9x19,9x18,12/70,
Awatar użytkownika
Jezzman
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 431
Rejestracja: 17 kwietnia 2017, 12:18
Tematy: 8
Lokalizacja: Wado-Vice
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Nowa strzelnica w Wadowicach

Post autor: Jezzman »

Dla mnie to nie problem, bo z pneumatykiem to się położę po drugiej stronie wału w krzakach i tyle. Łaski bez, jak to mówią :-D
"Człowiek nieskalany treningiem" :) - - - - - -|- - - - - - TSAR + EFR, Impact idzie do żymianina, Diana 75
-----------------------------------------------------------------
Małopolski Klub Strzelectwa Terenowego Dragon LOK
Awatar użytkownika
duber
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 8534
Rejestracja: 21 czerwca 2009, 17:03
Tematy: 40
Lokalizacja: Lubuskie
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Nowa strzelnica w Wadowicach

Post autor: duber »

Dla mnie też nie problem
W promieniu 10 km mam 3 strzelnice, w 20 km już 5, w 40km z 10, 70km 13
Tak mniej więcej....
Od krytych po 300m
308,223,22lr,9x19,9x18,12/70,
Awatar użytkownika
Jezzman
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 431
Rejestracja: 17 kwietnia 2017, 12:18
Tematy: 8
Lokalizacja: Wado-Vice
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Nowa strzelnica w Wadowicach

Post autor: Jezzman »

Do Wadowic i tak pewnie byś się nie fatygował, no chyba że akurat nabrałbyś ochoty na kremówkę :512:
"Człowiek nieskalany treningiem" :) - - - - - -|- - - - - - TSAR + EFR, Impact idzie do żymianina, Diana 75
-----------------------------------------------------------------
Małopolski Klub Strzelectwa Terenowego Dragon LOK
krzychu22lr
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 1077
Rejestracja: 25 maja 2013, 19:41
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Nowa strzelnica w Wadowicach

Post autor: krzychu22lr »

Jezzman pisze: 12 marca 2024, 10:24 Nurtuje mnie natomiast jedno zgadnienie, w którym nasz "wspaniałomyślny" pan burmistrz deklaruje, że strzelnica będzie ogólnodostępna. (...)
Jeżeli będzie tylko dla członków klubu, to trochę słabo, że oddaje się publiczny teren za 1% jego wartości, gdzie potem z inwestycji będzie mogło korzystać tylko określone grono ludzi.
Uważaj, bo ktoś jeszcze Ci zarzuci "klasyczną niechęć do strzelnic".

Co oczywiście nie zmienia faktu, że to jest rzeczywisty problem z tą całą wadowicką strzelnicą, a cała sytuacja pachnie co najmniej niekompetencją burmistrza.
Szpieg ze Stumilowego Lasu.
ANTEQ
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 29
Rejestracja: 29 grudnia 2014, 22:23
Tematy: 1
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Nowa strzelnica w Wadowicach

Post autor: ANTEQ »

Jak będą ogólnodostępne zajęcia to będzie korzystał każdy kto będzie chciał, będą też zajęcia dla członków klubu, będą korzystały lokalne służby i wtedy nie będzie zajęć ani dla mieszkańców ani dla członków klubu podobnie gdy będą zajęcia dla uczniów lokalnych szkół.
Chyba, że ogólnodostępna rozumiecie jako strzelnicę na której będzie przypięty łańcuchem do stołu kałach a obok wiadro amunicji i każdy o każdej porze może sobie przyjść postrzelać, to fakt, tak nie będzie.
Nie ma ograniczeń i każdy zainteresowany może tym członkiem zostać, nie ma wprowadzających, stażu, znajomości, trzeba poświęcić kilka minut przez komputerem.
Piszecie to pewnie wiecie, sam bym się chętnie dowiedział jaka według mieszkańców jest ta mityczna wartość tego terenu? Gmina robiła badania geologiczne i wiedzą jaka objętość śmieci jest tam zasypana, koszt rekultywacji podany czyli 120mln. to tylko koszt umieszczenia tej objętości śmieci na innym wysypisku, bez kosztu wykopania ich, transportu, wypełnienia wykopu ziemią, kruszywem itp... patrząc po ogłoszeniach to teren przemysłowy w tamtej okolicy to maks. 3,5mln zł/ha z MPZP pod usługi/produkcje a nie teren zielony z dopuszczeniem pod strzelnice. Mi wychodzi, że działka ma wartość ok. - (minus) 110mln/zł i tylko wtedy jak uda się zmienić MPZP....
Ale może kłamię jak burmistrz i napiszecie mi ile to na prawdę jest warte?
Awatar użytkownika
Mumin_
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 1209
Rejestracja: 24 marca 2019, 16:15
Tematy: 12
Lokalizacja: między Polską a Czechami
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Nowa strzelnica w Wadowicach

Post autor: Mumin_ »

duber pisze: 11 marca 2024, 17:35 Żaden klub w Polsce na ma nawet 1/10 członków co oni,nie wiem jak można o nich nie słyszeć :-/
Bo większość ludzi słyszała o "Braterstwie". O "KS Amator" faktycznie mało kto (i tylko oni wiedzą, że to to samo).
My od lat już gawędzimy o Maryni i to nawet - szczerze mówiąc - nie o całej

Слава Україні!
eskie
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 126
Rejestracja: 26 lipca 2023, 08:41
Tematy: 1
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Nowa strzelnica w Wadowicach

Post autor: eskie »

Jestem w braterstwie, to jest płacę 10 pln rocznie za dostęp do forum i możliwość robienia zawodów z czego nie korzystam. Dziś czytałem wpis gdzie jeden z członków sekcji sportowej braterstwa. chciał zaprosić 6 kolegów na strzelnice braterstwa i prezes user mu nie zezwoli bo waldorfa 23 to nie jest strzelnica komercyjna. Także mieszkańcy Wadowic będą mogli se strzelić z procy...

https://braterstwo.eu/tforum/t/1357748#amv
Ostatnio zmieniony 14 marca 2024, 20:54 przez eskie, łącznie zmieniany 2 razy.
Bóg, honor, ojczyzna. Trzy najczęstsze przyczyny śmierci polskiej szlachty.
ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Pozatematyczny”