bron w prywatnych rękach a stan wojenny

Ciekawe i mniej ciekawe dyskusje, które nie pasują do żadnego innego działu.

Moderatorzy: Moderatorzy WBP, Moderatorzy wiatrówkowi, Moderatorzy CP

Awatar użytkownika
Ultra3000
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 955
Rejestracja: 31 marca 2019, 22:34
Tematy: 30
Lokalizacja: Waw
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: bron w prywatnych rękach a stan wojenny

Post autor: Ultra3000 »

To że masz wolność słowa nie znaczy że można bełkotać to co do głowy przyjdzie.
Z pustego to i Salomon nie strzeli...
Awatar użytkownika
jamtex
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 371
Rejestracja: 02 stycznia 2010, 09:22
Tematy: 4
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: bron w prywatnych rękach a stan wojenny

Post autor: jamtex »

Podczas II WŚ Polskim Partyzantom brakowało broni. Jednocześnie niezliczone ilości broni pozostawały w ukryciu, zakopane w lasach czy jakiś grobach.
Nie zamierzam zgrywać postawy romantycznego bohatera, jednak uważam obronę swojej rodziny, domu, Ojczyzny za przyzwoitość.
Mam wiedzę, zasoby, materiały słowem wszystko by być dość upierdliwym człowiekiem dla wroga.
Pomijając uprawiane sporty, to wiedza z zakresu chemii oraz elektroniki daje już sporą przewagę.
Jednocześnie żyjemy w czasach tak masowej produkcji, że dywersja zakładów produkcyjnych czy logistyki wroga jest tylko opróżnianiem jego działań wojennych.
Jedyna rzecz która najtrudniej obecnie szybko odtworzyć to siła żywa. Tu przykład pandemii pokazał, że 1 wirus może rozłożyć cały świat.
Nie potrzeba do tego armii, może wystarczy 1 człowiek i agresywny szczep.
Prawdopodobnie w przypadku wybuchu wojny, działania partyzanckie będą wymierzone w zaplecze wroga na jego własnym terenie.
„Mówić, nie myśląc – to strzelać, nie celując.”

Miguel de Cervantes
Awatar użytkownika
Ultra3000
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 955
Rejestracja: 31 marca 2019, 22:34
Tematy: 30
Lokalizacja: Waw
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: bron w prywatnych rękach a stan wojenny

Post autor: Ultra3000 »

To nie wirus rozłożył cały świat ale irracjonalne działania rzadow oraz mediów tzw "niezależnych"...Co do reszty to się zgadzam.
Z pustego to i Salomon nie strzeli...
bruno_Hof
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 507
Rejestracja: 02 lutego 2023, 21:43
Tematy: 7
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: bron w prywatnych rękach a stan wojenny

Post autor: bruno_Hof »

jamtex pisze: 02 marca 2024, 05:29 Podczas II WŚ Polskim Partyzantom brakowało broni. Jednocześnie niezliczone ilości broni pozostawały w ukryciu, zakopane w lasach czy jakiś grobach.
Nie zamierzam zgrywać postawy romantycznego bohatera, jednak uważam obronę swojej rodziny, domu, Ojczyzny za przyzwoitość.
Mam wiedzę, zasoby, materiały słowem wszystko by być dość upierdliwym człowiekiem dla wroga.
Pomijając uprawiane sporty, to wiedza z zakresu chemii oraz elektroniki daje już sporą przewagę.
Jednocześnie żyjemy w czasach tak masowej produkcji, że dywersja zakładów produkcyjnych czy logistyki wroga jest tylko opróżnianiem jego działań wojennych.
Nie chcesz być w regularnej armii :-D Współczesny partyzant ma gorzej niż ten z IIWŚ,czy ten z wietnamskiej dżungli. Dzisiaj trudniej się ukryć /drony,satelity w miastach nasrane kamer/. Partyzant w razie postrzelenia ma mniejsze szanse na przeżycie niż żołnierz a gdy wpadnie w ręce wroga,to szanse na przeżycie ma znikome.
HW95K HW50S Typhoon FT.
eskie
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 126
Rejestracja: 26 lipca 2023, 08:41
Tematy: 1
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: bron w prywatnych rękach a stan wojenny

Post autor: eskie »

Dariusz DC pisze: 01 marca 2024, 10:09 Każdy ma prawo do własnej opinii i próby ułożenia sobie "planu" na wypadek W
Do tej pory uważałem Cię, za wyjątkowo ograniczonego umysłowo moderatora - sprawa 88. Wpis z którego cytat pochodzi, całkowicie temu przeczy. Poważnie, szacunek dla Ciebie, za tak racjonalne podejście i argumentację. No cóż, też mam prawo do błędu.
Bóg, honor, ojczyzna. Trzy najczęstsze przyczyny śmierci polskiej szlachty.
eskie
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 126
Rejestracja: 26 lipca 2023, 08:41
Tematy: 1
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: bron w prywatnych rękach a stan wojenny

Post autor: eskie »

W koncepcji mordowania, rabowania, palenia, gwałcenia itp. ważna jest kolejność !

Cytat chyba z Sapkowskiego.

Teraz serio, myślałem, o naiwny, że forum beżowe jest bardziej merytoryczne. Ale czytam, że i tu, jest uwielbienie dla teoretyzowania, pierdolenia od rzeczy i dzielenia gówna na atomy. Szkoda
Bóg, honor, ojczyzna. Trzy najczęstsze przyczyny śmierci polskiej szlachty.
wujo1
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 417
Rejestracja: 25 sierpnia 2022, 07:59
Tematy: 5
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: bron w prywatnych rękach a stan wojenny

Post autor: wujo1 »

eskie pisze: 02 marca 2024, 10:26 Teraz serio, myślałem, o naiwny, że forum beżowe jest bardziej merytoryczne. Ale czytam, że i tu, jest uwielbienie dla teoretyzowania, pierdolenia od rzeczy i dzielenia gówna na atomy. Szkoda
Każdy amator znajdzie swoje perełki. Wybór czego szukam6 należy do każdego z nas
Awatar użytkownika
rawla
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 179
Rejestracja: 24 sierpnia 2023, 12:47
Tematy: 2
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: bron w prywatnych rękach a stan wojenny

Post autor: rawla »

eskie pisze: 02 marca 2024, 10:26 Teraz serio, myślałem, o naiwny, że forum beżowe jest bardziej merytoryczne.

Wchodząc na to forum po raz pierwszy też miałem takie przekonanie. Zadałem, nawet parę pytań ale po uzyskaniu odpowiedzi dość szybko zrozumiałem że:
eskie pisze: 02 marca 2024, 10:26 i tu, jest uwielbienie dla teoretyzowania, pierdolenia od rzeczy i dzielenia gówna na atomy.
czytaj powyższe wpisy w tym temacie
wujo1 pisze: 02 marca 2024, 11:51
Każdy amator znajdzie swoje perełki. Wybór czego szukam6 należy do każdego z nas
Perełki powiadasz....
Awatar użytkownika
Hoplofob
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 835
Rejestracja: 01 lutego 2016, 21:23
Tematy: 13
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: bron w prywatnych rękach a stan wojenny

Post autor: Hoplofob »

Dariusz DC pisze: 01 marca 2024, 10:09Kłamstwo o przyczynach dymisji a raczej odwołania Denisowej, jak również fakty o gwałtach i bestialstwie rosyjskich żołnierzy na Ukrainie, są tak łatwe do weryfikacji, ze trzeba być mentalnie "zakutym w błędzie i kłamstwie" aby tego nie zrobić.
Denisowa została odwołana ze stanowiska ombudsmana po otwartym liście 140 lekarzy i dziennikarzy, w którym przedstawiono jej 7 zarzutów.
Pierwszym z nich było rzucanie przez nią oskarżeń bez wystarczających dowodów i podawanie informacji bez pokrycia w faktach:
Оприлюднювати тільки ту інформацію, щодо якої є достатньо доказів; перед публікацією перевіряти факти.
https://detector.media/community/articl ... has-viyny/
Kolejne również sugerowały że mija się z prawdą: zażądano od niej informacji tym, które z przedstawianych przez nią wydarzeń zostały skierowane do organów ścigania, czy ofiary otrzymały pomoc, a także nawoływano ją do używania precyzyjnej terminologii.

Spodziewam się przeprosin za nazwanie podawanych przeze mnie informacji ^^^ "kłamstwem".

Spodziewam się przeprosin za strollowanie wątku poprzez nadanie mojemu postowi odmiennego kontekstu: odnosi się on - tak jak początkowa dyskusja w tym temacie - do wchodzenia wojsk "zimą 2022 roku", a nie do późniejszego etapu wojny.

Spodziewam się przeprosin również za pisanie mojego nicka małą literą, za agresywny to całego postu i sugestie w nim zawarte.

Jest to zachowanie nieprzystające moderatorowi.
Nie obawiam się idiotów głoszących oczywiste prorosyjskie bzdury, boję się tych, którzy pracują dla kacapów ukrywając swoje prorosyjskie poglądy
Józef Piłsudski
wujo1
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 417
Rejestracja: 25 sierpnia 2022, 07:59
Tematy: 5
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: bron w prywatnych rękach a stan wojenny

Post autor: wujo1 »

rawla pisze: 02 marca 2024, 13:06
eskie pisze: 02 marca 2024, 10:26 Teraz serio, myślałem, o naiwny, że forum beżowe jest bardziej merytoryczne.

Wchodząc na to forum po raz pierwszy też miałem takie przekonanie. Zadałem, nawet parę pytań ale po uzyskaniu odpowiedzi dość szybko zrozumiałem że:
eskie pisze: 02 marca 2024, 10:26 i tu, jest uwielbienie dla teoretyzowania, pierdolenia od rzeczy i dzielenia gówna na atomy.
czytaj powyższe wpisy w tym temacie

To fajnie, że zostałeś.
Dariusz DC
Moderator
Moderator
Reactions:
Posty: 931
Rejestracja: 09 lipca 2015, 20:54
Tematy: 34
Lokalizacja: Warszawa
Grupa: Moderatorzy WBP
Kontakt:

Re: bron w prywatnych rękach a stan wojenny

Post autor: Dariusz DC »

Hoplofob pisze: 02 marca 2024, 13:13
Dariusz DC pisze: 01 marca 2024, 10:09Kłamstwo o przyczynach dymisji a raczej odwołania Denisowej, jak również fakty o gwałtach i bestialstwie rosyjskich żołnierzy na Ukrainie, są tak łatwe do weryfikacji, ze trzeba być mentalnie "zakutym w błędzie i kłamstwie" aby tego nie zrobić.
Denisowa została odwołana ze stanowiska ombudsmana po otwartym liście 140 lekarzy i dziennikarzy, w którym przedstawiono jej 7 zarzutów.
Pierwszym z nich było rzucanie przez nią oskarżeń bez wystarczających dowodów i podawanie informacji bez pokrycia w faktach:
Оприлюднювати тільки ту інформацію, щодо якої є достатньо доказів; перед публікацією перевіряти факти.
https://detector.media/community/articl ... has-viyny/
Kolejne również sugerowały że mija się z prawdą: zażądano od niej informacji tym, które z przedstawianych przez nią wydarzeń zostały skierowane do organów ścigania, czy ofiary otrzymały pomoc, a także nawoływano ją do używania precyzyjnej terminologii.

Spodziewam się przeprosin za nazwanie podawanych przeze mnie informacji ^^^ "kłamstwem".

Spodziewam się przeprosin za strollowanie wątku poprzez nadanie mojemu postowi odmiennego kontekstu: odnosi się on - tak jak początkowa dyskusja w tym temacie - do wchodzenia wojsk "zimą 2022 roku", a nie do późniejszego etapu wojny.

Spodziewam się przeprosin również za pisanie mojego nicka małą literą, za agresywny to całego postu i sugestie w nim zawarte.

Jest to zachowanie nieprzystające moderatorowi.

spodziewałem się inteligentnej dyskusji, zamiast szerzenia ruskiej narracji

https://konkret24.tvn24.pl/swiat/byla-r ... -ls5791404
DC jeszcze nie 9
Awatar użytkownika
rawla
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 179
Rejestracja: 24 sierpnia 2023, 12:47
Tematy: 2
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: bron w prywatnych rękach a stan wojenny

Post autor: rawla »

wujo1 pisze: 02 marca 2024, 13:23
rawla pisze: 02 marca 2024, 13:06
eskie pisze: 02 marca 2024, 10:26 Teraz serio, myślałem, o naiwny, że forum beżowe jest bardziej merytoryczne.

Wchodząc na to forum po raz pierwszy też miałem takie przekonanie. Zadałem, nawet parę pytań ale po uzyskaniu odpowiedzi dość szybko zrozumiałem że:
eskie pisze: 02 marca 2024, 10:26 i tu, jest uwielbienie dla teoretyzowania, pierdolenia od rzeczy i dzielenia gówna na atomy.
czytaj powyższe wpisy w tym temacie

To fajnie, że zostałeś.
też tak myslę
Awatar użytkownika
Hoplofob
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 835
Rejestracja: 01 lutego 2016, 21:23
Tematy: 13
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: bron w prywatnych rękach a stan wojenny

Post autor: Hoplofob »

Dariusz DC pisze: 02 marca 2024, 13:31spodziewałem się inteligentnej dyskusji, zamiast szerzenia ruskiej narracji
Chyba się trochę zagalopowałeś.
Napisałem:
Hoplofob pisze: 29 lutego 2024, 20:55Były odstępstwa, ale oskarżenia o masowe gwałty nie doprowadziły do żadnego procesu, a jedynie do dymisji minister Ludmiły Denisowej, która oskarżenia wysuwała.
^^^ wskaż proszę, w którym miejscu to zdanie mija się z faktami.

Amicus Plato, sed magis amica veritas
Nie obawiam się idiotów głoszących oczywiste prorosyjskie bzdury, boję się tych, którzy pracują dla kacapów ukrywając swoje prorosyjskie poglądy
Józef Piłsudski
rokada
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 1392
Rejestracja: 04 stycznia 2018, 20:55
Tematy: 0
Lokalizacja: Warszawa
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: bron w prywatnych rękach a stan wojenny

Post autor: rokada »

cardil pisze: 01 marca 2024, 18:21
Artkor pisze: 01 marca 2024, 10:32Ja, nie mając co dać jeść dziecku, na pewno nie miałbym żadnych skrupułów.
I co, zabijesz z zimną krwią inne polskie dziecko, razem z jego mamą, żeby dać jeść swojemu?
Po pierwsze, dlaczego "z zminą krwią"? W takiej sytuacji (problemy z przetrwaniem własnym i swojej rodziny( raczej nie ma mowy o "zimnej krwi".
Po drugie, dlaczego od razu "zabić"? Mając broń można próbować zastraszyć bezbronnych ludzi, i często pewnie będzie to skuteczne.
Po trzecie, dlaczego koniecznie "dziecko z mamą", a nie jakiegoś mężczyznę?

Rozumiem, że pokazałeś przykład ekstremalny. Mnie życie nauczyło, że nie należy się wypowiadać o tym, co by się zrobiło w sytuacji dalece niestandardowej (w sensie stresu), a zwłaszcza ekstremalnej (jeśli naprawdę chodzi o fizyczne przetrwanie, to jest to sytuacja ekstremalna), o ile nie było sie już parokrotnie w takiej sytuacji, bo będzie to jedynie daleko posunięte teoretyzowanie. Można swoje pewne przemyślenia, swoje zamiary, ale jak przyjdzie co do czego, to będzie tak, jak będzie.
Smalcmen
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 422
Rejestracja: 07 września 2010, 15:07
Tematy: 11
Lokalizacja: Konstancin-Jeziorna
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: bron w prywatnych rękach a stan wojenny

Post autor: Smalcmen »

Kolego Hoplofob miałem nie zabierać głosu w tym wątku ale twoje wpisy mnie do tego zmuszają. Nawet nie ten pierwszy o tej bratniej armii radzieckiej tylko to, że dalej w to brniesz i jeszcze ta Twoja stopka. Mówiąc krótko kolega Dariusz pisząc o rosyjskiej narracji obszedł się z Tobą naprawdę delikatnie.
Co się zaś tyczy gwałcenia czyichś żon czy mężów to proszę pamiętać, że ekstremalne warunki a takimi bez wątpienia są działania wojenne powodują, że zapominamy jak należy jeść ostrygi a górę biorą pierwotne instynkty więc nie piszcie, że w razie zagrożenia siebie bądź sowich najbliższych będziecie się zastanawiali co robić.
Żeby nie było, że jestem stronniczy. Od lat zastanawiam się co jest gorsze, Moskal czy Bandera i niestety wychodzi mi, że są to rozważania nad wyższością Świąt Bożego Narodzenia nad Świętami Wielkiej Nocy.
P.S. kol. Hoplofob uważał bym z tymi żądaniami przeprosin. Jeden taki po otrzymaniu przeprosin "zniknął" z tego forum.
Niestety na świecie jest wielu, dla których myślenie okazało się doświadczeniem przykrym a czasami i groźnym.
Utajonych głupców.
ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Pozatematyczny”