Pompka

Moderator: Moderatorzy WBP

Awatar użytkownika
Hans00
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 396
Rejestracja: 14 stycznia 2017, 11:50
Tematy: 17
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Pompka

Post autor: Hans00 »

andwal pisze: 24 lutego 2024, 09:49 " Nie oszukujemy się ale strzelby firmowe z górnej półki kosztują mniej niż nasze pistolety więc... Warto kupić coś markowego" Co kurna? Nie wiem jaki masz pistolet i za ile ale chyba pojęcia bladego nie masz ile kosztują markowe strzelby! Są to ceny od powiedzmy 8 tyś do kilku dziesięciu tysięcy złotych nie wspomnę o Bockach gdzie i 200tyś to nie jest górna granica
Mossberg Maverick 88 - ok. 2k
Mossberg 500 - ok. 3k
Mossberg 590 - ok. 3,5k
Mossberg 940 - ok. 5,5k
Benelli Nova/Supernova - od ok. 3,5k
Benelli M3 - ok. 9k
Benelli M4 - ok. 10-12k
Beretta 1301 - od ok. 9k
Winchester SX3 i SX4 - od ok. 4k
Remington 870 - od ok. 4k

Taki mały przekrój markowych strzelb. Ceny zaczynają się od tanich polimerowych pistoletów typu Glock 17 (ok 2,5k) do bardziej wypaśnych (ok 10-12k), więc kolega miał sporo racji w swojej wypowiedzi. A co do bocków za 200 tyś zł... nie patrzmy na jakieś skrajne przypadki broni robionej przez rusznikarzy na zamówienie ze złotymi ornamentami :) W podanym przedziale cenowym tj. 2-12k da się kupić bardzo wiele cenionych konstrukcji - tak samo pistoletów jak i strzelb.
andwal
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 676
Rejestracja: 18 listopada 2018, 08:05
Tematy: 6
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Pompka

Post autor: andwal »

Ponad 100 tyś kosztuje zwykły Perazzi zrobiony pod "ciebie" i nie jest to sprzęt złocony ani wysadzany drogimi kamieniami,podałeś ceny sprzętów z niskiej pólki cenowej na zawody podwórkowe, Benelli za 18tyś to nie jest jakaś wygórowana cena,sprawdź cenniki znanych firm to zobaczysz np.Beretta za 40 tys,więc prosze nie pisać głupot że pistolety sa droższe,może tylko Alien za ok 22 ps.mój znajomy strzela rzutki z Krieghoffa K-80 za 22 tyś $ więc " strzelby z górnej pólki" nie są tańsze niż jak to kolega wyżej napisał jego pistolety.
Ostatnio zmieniony 24 lutego 2024, 17:04 przez andwal, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Hans00
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 396
Rejestracja: 14 stycznia 2017, 11:50
Tematy: 17
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Pompka

Post autor: Hans00 »

andwal pisze: 24 lutego 2024, 16:52 Ponad 100 tyś kosztuje zwykły Perazzi zrobiony pod "ciebie" i nie jest to sprzęt złocony ani wysadzany drogimi kamieniami,podałeś ceny sprzętów z niskiej pólki Benelli za 18tyś to nie jest jakaś wygórowana cena,sprawdź cenniki znanych firm to zobaczysz np.Beretta za 40 tys,więc prosze nie pisać głupot że pistolety sa droższe,może tylko Alien za ok 22
Punkt widzenia zależy od punktu siedzenia.
Nie wiem po co rozmawiać o butikowych i niszowych strzelbach w snobistycznych cenach.
Bardziej każdy pod terminem "dobra strzelba, z wyższej półki" ma na myśli produkt popularny i na miarę np. elitarnych służb, coś w stylu Benelli M4, niż konstrukcje egzotyczne, gdzie nieproporcjonalnie rośnie ilość strzelby w strzelbie do wykorzystanego budżetu.

To tak trochę jak dyskusja nt. samochodów. Możesz założyć, że wszystko poniżej Lamborghini to niska półka i tak możemy debatować w nieskończoność :-D
andwal
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 676
Rejestracja: 18 listopada 2018, 08:05
Tematy: 6
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Pompka

Post autor: andwal »

To nie są butikowe ani niszowe ceny ani sprzęty,tyle kosztuje sprzet którym strzela się na codzień na treningu czy zawodach pewnej rangi oczywiście.Sam stzrelam dla zabawy z Browninga 725 który kosztował 18tyś i czy to jest jakiś super sprzęt?Nie to tylko średnio niższa pólka.
Awatar użytkownika
Hans00
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 396
Rejestracja: 14 stycznia 2017, 11:50
Tematy: 17
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Pompka

Post autor: Hans00 »

andwal pisze: 24 lutego 2024, 17:06 To nie są butikowe ani niszowe ceny ani sprzęty,tyle kosztuje sprzet którym strzela się na codzień na treningu czy zawodach pewnej rangi oczywiście.
A może strzelanie na codzień na treningu czy zawodach pewnej rangi z takiego sprzętu tyczy się bardzo wąskiej grupy, nie jest to grupa reprezentatywna tylko jakiś ułamek społeczności strzeleckiej?

Nie zrozum mnie źle. Rowerzysta amator, rowerzysta pasjonat i zawodowy kolarz też inaczej podejdą do kwestii rowerów i który wedle nich będzie słaby/średni/dobry. Myślę, że po prostu powołujesz się na daną niszę aby podważyć pewne założenia. Mogę się założyć, że dla powiedzmy 95% strzelców taki M4 za 12k to dobra i stosunkowo droga strzelba. Znajdziemy też pewnie ludzi dla których Mossberg za 2-3k jest drogi bo można kupić turecki produkt strzelbopodobny za połowę tej kwoty.
andwal
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 676
Rejestracja: 18 listopada 2018, 08:05
Tematy: 6
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Pompka

Post autor: andwal »

Oczywiście,ja nie polemizuję z tobą tylko z wpisem jednego z kolegów wyżej co zresztą zacytowałem.
Awatar użytkownika
Hans00
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 396
Rejestracja: 14 stycznia 2017, 11:50
Tematy: 17
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Pompka

Post autor: Hans00 »

andwal pisze: 24 lutego 2024, 17:26 Oczywiście,ja nie polemizuję z tobą tylko z wpisem jednego z kolegów wyżej co zresztą zacytowałem.
Ja wcześniej poparłem ten wpis, stąd dyskusja z mojej strony.
eskie
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 126
Rejestracja: 26 lipca 2023, 08:41
Tematy: 1
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Pompka

Post autor: eskie »

Hans00 pisze: 24 lutego 2024, 17:13można kupić turecki produkt strzelbopodobny za połowę tej kwoty.
Cześć, rzadko spotyka się tak skrajne opinie o Turkach. Pytam bez podpuchy, ironii, czy czegoś podobnego. Możesz mi proszę podać wady DEC II bo już prawie się zdecydowałem. Cel strzelanie rekreacyjne, rzutki, dynamika bez parcia na wynik. Zależy mi na bezawaryjnej pracy. Dlatego jeżdzę toyotami, mam G19X i STAG M4.

Mój priorytet to bezawaryjna zabawka. Półautomat.
Bóg, honor, ojczyzna. Trzy najczęstsze przyczyny śmierci polskiej szlachty.
Awatar użytkownika
biper
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 3255
Rejestracja: 20 stycznia 2015, 09:28
Tematy: 18
Lokalizacja: okolice 3city
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Pompka

Post autor: biper »

Dzisiejsze zawody. Podworkowo-klubowy Trap.
Dwóch strzelców.
Mossberg 940 - zacinki co drugi strzał.
DEC II - bez problemów.
SKS Ardea || Pomorskie Stowarzyszenie Strzelecko-Kolekcjonerskie "DO BRONI"
eskie
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 126
Rejestracja: 26 lipca 2023, 08:41
Tematy: 1
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Pompka

Post autor: eskie »

Dziękuję
Bóg, honor, ojczyzna. Trzy najczęstsze przyczyny śmierci polskiej szlachty.
raiden_pl
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 354
Rejestracja: 02 kwietnia 2015, 09:27
Tematy: 11
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Pompka

Post autor: raiden_pl »

a bez podtekstów - autentycznie jestem ciekaw. Czy Doruk to marka tylko na rynek polski ? chciałem zobaczyć w YT jakieś wideo z rozkładania i zorientowałem się, że znajduję tylko polskie filmy. Za granicą taka marka nie istnieje, w sumie nie ma tez strony www (chyba ze to Eternal Arms, ale to też wygląda na stronę z kreatora raczej)
--
KKS Arsenał
Awatar użytkownika
biper
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 3255
Rejestracja: 20 stycznia 2015, 09:28
Tematy: 18
Lokalizacja: okolice 3city
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Pompka

Post autor: biper »

Tak to Eternal. I tak też jest na strzelbie (np. na mojej Etenal z ich logo [producent] Dynamic [model])
Jak rozumiem Doruk to modele/strzelby robiona przez Eternal wg projektu/założeń i pod zamówienie Magazynu Uzbrojenia.
W sumie to nie wiem, skąd seię wzięło to Doruk :)

Może trochę tak, jak z oznaczeniem modeli w innych sklepach.
Np karabinki Live Free Armory: na stronie sklepu (hubertus) jest opisany jako LFA LF308 (i tak jest w fakturach i potem w legitymacji), a na "lowerze" LF-10.
SKS Ardea || Pomorskie Stowarzyszenie Strzelecko-Kolekcjonerskie "DO BRONI"
Awatar użytkownika
Hans00
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 396
Rejestracja: 14 stycznia 2017, 11:50
Tematy: 17
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Pompka

Post autor: Hans00 »

eskie pisze: 25 lutego 2024, 11:25
Hans00 pisze: 24 lutego 2024, 17:13można kupić turecki produkt strzelbopodobny za połowę tej kwoty.
Cześć, rzadko spotyka się tak skrajne opinie o Turkach. Pytam bez podpuchy, ironii, czy czegoś podobnego.
Przeczytaj ze zrozumieniem post który napisałem.
Hans00 pisze: 24 lutego 2024, 17:13 Znajdziemy też pewnie ludzi dla których Mossberg za 2-3k jest drogi bo można kupić turecki produkt strzelbopodobny za połowę tej kwoty.
2-3k dzielone na 2 to 1-1,5k.
Strzelba o której mówisz jest z innej kategorii cenowej, nie miałem jej na myśli.
W tyle głowy miałem inną turecką markę, której produkty kupiło wiele osób w moim klubie, problemy z ekstrakcją łusek i zbijaniem spłonek oraz inne przypadłości są w nich bardzo częste, wręcz powszednie, a posiadacze bardzo się źle o nich wypowiadają i raczej kurzą się w szafie bo zabieranie ich na strzelnice to tylko irytacja.
biper pisze: 25 lutego 2024, 11:38 Dzisiejsze zawody. Podworkowo-klubowy Trap.
Dwóch strzelców.
Mossberg 940 - zacinki co drugi strzał.
DEC II - bez problemów.
Czyżby w przypadku Mośka nie wyglądało to jak z 1:36?
Awatar użytkownika
biper
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 3255
Rejestracja: 20 stycznia 2015, 09:28
Tematy: 18
Lokalizacja: okolice 3city
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Pompka

Post autor: biper »

Nie.. to nie ta przypadłość. Wyglądało to raczej jak problem z odpaleniem naboju/niezbijaniem spłonek.
Odpalały za drugim razem.

DECII w samopowtarzalnych (~2k PLN) to odpowiednik Gladiatora w pompkach (1.5k PLN) - znam sporo osób zadowolonych z obu i sam używam (Gladiator).
Te o których Ty piszesz to też samopowtarzalne? Są takie za 1-1.5k PLN?

I nie bój się powiedzieć nazwy. Są tureckie strzelby, których ja też bym unikał, bo widziałem jak się cięły. Fakt to było parę ładnych lat temu, ale jakbym miał kupować i mieć do wyboru TYLKO: Uzkon lub Mavarick 88 (którego nie uważam za dobrą (w sensie ergonomiczną i fajną, a nie zawodną) strzelbę) to wybrałbym Mavericka.

Ale są na naszym rynku tureckie strzelby dobre, niedrogie (acz nie najtańsze z dostępnych) i sprawdzone już przez ładnych parę lat na naszym rynku.
SKS Ardea || Pomorskie Stowarzyszenie Strzelecko-Kolekcjonerskie "DO BRONI"
m2c
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 1109
Rejestracja: 17 maja 2007, 12:52
Tematy: 4
Lokalizacja: Warszawa
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Pompka

Post autor: m2c »

DEC jest bezproblemowy. Problem jest z ostatnią partią Advanced (pompka) ale Magazyn uzbrojenia wysyła poprawione części.
Ja ze swoim Mossbergiem 930 nie miałem nigdy problemów, z 940 też strzelałem nie raz i było wszystko ok, zwłaszcza że to praktycznie 930 z częściami od OR3GUN i lepszym czółenkiem :P
A Maverick to nadal moja ulubiona strzelba :P Może kiedyś ją zastąpi 590A1, a właściwie to do niej dołączy.
ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Broń i amunicja - WBP”