Współczesna amunicja w CP

Moderator: Moderatorzy CP

Syn mehmeda
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik
Reactions:
Posty: 3
Rejestracja: 04 lutego 2024, 22:54
Tematy: 1
Grupa: Nowo zarejestrowani użytkownicy

Współczesna amunicja w CP

Post autor: Syn mehmeda »

Witam, zwracam się z pytaniem czy mogę ładować broń CP pociskami do elaboracji amunicji scalonej bez ryzyka uszkodzenia borni?
Awatar użytkownika
zbiho
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 460
Rejestracja: 17 kwietnia 2017, 00:11
Tematy: 7
Lokalizacja: Bochnia
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Współczesna amunicja w CP

Post autor: zbiho »

To może napisz jakie pociski i do jakiej broni, bo to ważne.
Ale skoro pytasz w ten sposób, to tak.
Albo rybki i akwarium.
muczacz
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 759
Rejestracja: 27 września 2020, 03:45
Tematy: 8
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Współczesna amunicja w CP

Post autor: muczacz »

ja bym nie rydzykował , pociski do broni konwencjonalnej są twardsze , mają płaszcz mosiężny lub miedziany , lufa w CP jest miękka jak ...no , może nastąpić rozdęcie , szkoda broni , ołów przejdzie przez wszystko , podda się nawet nadkalibrowy , mosiądz już nie bardzo ,w/g mnie lepiej nie kombinować
Syn mehmeda
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik
Reactions:
Posty: 3
Rejestracja: 04 lutego 2024, 22:54
Tematy: 1
Grupa: Nowo zarejestrowani użytkownicy

Re: Współczesna amunicja w CP

Post autor: Syn mehmeda »

To po co sprzedają broń w kalibrze 9 mm, jeżeli użycie amunicji przykłądowo fmj jest zagrożeniem?
muczacz
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 759
Rejestracja: 27 września 2020, 03:45
Tematy: 8
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Współczesna amunicja w CP

Post autor: muczacz »

no tak ale tutaj piszemy o czarnoprochowcach przewidzianych do amunicji ołowianej , zresztą trzeba najpierw zobaczyć czy taki pocisk da się wepchnąć najpierw do bębna rewolweru , a druga sprawa z bronią odprzodową jeżeli wejdzie do lufy to myślę że strzelanie takim pociskiem będzie bezpieczne , ogólnie lufy rewolwerów CP są bardzo miękkie i sam jestem ciekaw jak ona będzie wyglądała po wystrzeleniu kilkuset pocisków FMJ :502:
myślę że z pociskami jest jak z prochem, do CP nitro się nie nadaje ale już czarnuchem z normalnego pistoletu da się strzelać
Grad74
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik
Reactions:
Posty: 13
Rejestracja: 21 listopada 2022, 13:34
Tematy: 1
Lokalizacja: Siechnice
Grupa: Nowo zarejestrowani użytkownicy

Re: Współczesna amunicja w CP

Post autor: Grad74 »

Pomijając wszelkie inne kwestie trwałości lufy, bębenka w rewolwerach itp to to chyba "lekko" nielegalne jest? Ale generalnie bałbym się dostać w twarz odłamkiem rozerwanej stali.
Przyjaciół nikt nie będzie mi wybierał, Wrogów poszukam sobie sam...
Awatar użytkownika
zbisz41
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 410
Rejestracja: 19 stycznia 2016, 18:29
Tematy: 25
Lokalizacja: Tarnowskie Góry
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Współczesna amunicja w CP

Post autor: zbisz41 »

Nie wiem czy sam pocisk podlega pod ustawę ,ale wiem ze strzelają z CP ( jeśli to pociski pełno płaszczowe?) , nie pamiętam w którym wątku ale ktoś wstawiał nawet tarcze i twierdzi ze ma najlepsze wyniki .
Walther LG+ Falcon 1-10x24 -*-FWB-150-*
"ten kto zajął ostatnie miejsce zawsze jest lepszy od tego, który nie brał udziału"
GraySaint
Awatar użytkownika
slepe_oko
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 1027
Rejestracja: 30 maja 2013, 12:54
Tematy: 6
Lokalizacja: Między Łodzią a Warszawą
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy
Kontakt:

Re: Współczesna amunicja w CP

Post autor: slepe_oko »

Amunicja,pocisk,kula? Co ma być i do jakiej konkretnie broni? I czy masz papier?
:512:
Awatar użytkownika
slepe_oko
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 1027
Rejestracja: 30 maja 2013, 12:54
Tematy: 6
Lokalizacja: Między Łodzią a Warszawą
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy
Kontakt:

Re: Współczesna amunicja w CP

Post autor: slepe_oko »

Grad74 pisze: 06 lutego 2024, 11:40 Pomijając wszelkie inne kwestie trwałości lufy, bębenka w rewolwerach itp to to chyba "lekko" nielegalne jest? Ale generalnie bałbym się dostać w twarz odłamkiem rozerwanej stali.
Generalnie to i śrutem z wiatrowki możesz dostać.
:512:
Telesfor
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 1345
Rejestracja: 21 sierpnia 2004, 18:49
Tematy: 47
Lokalizacja: W-wa
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Współczesna amunicja w CP

Post autor: Telesfor »

Generalnie to jaki jest sens? Do zawodów CP nie dopuszczą bo rodzaj kuli/pocisku jest ściśle określony dla danej kategorii i broni. Np. konkurencje rewolwerowe - tylko kulka ołowiana , już pocisk typu conical powoduje dyskwalifikację. Do konkurencji pistoletowcy - znowu tylko kulka ołowiana. Do karabinów- kalibry CP i WBP sa kompletnie inne , nie sądzę,że można znaleźć kompatybilne/ zamienniki.
I ta sama sytuacja - rodzaj historycznej amunicji na zawodach jest określony...
A do popykania? Ołowiane sam odlejesz - będzie tanio. Kupić gotowe - zawsze ołowiane , nawet w kalibrach współczesnych są tańsze od płaszczowych. A jeśli chodzi o celność , to przy prędkości napędu jakim jest CP, użycie pocisku płaszczowego moze spowodować wyrwanie z gwintu i trajektorię spiralną , z piruetami typu koziołkowanie. Wiec w praktyce - to kompletnie bez sensu, Prawnie - nie ma zakazu , a teoretyczne rozważania - raczej w stylu tych o ilości diabłów na główce szpilki , lub nośności cargo dla jaskółki europejskiej czy afrykańskiej :-D
Awatar użytkownika
sas88
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 5759
Rejestracja: 29 lipca 2005, 10:38
Tematy: 58
Lokalizacja: środek Polski
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Współczesna amunicja w CP

Post autor: sas88 »

Np. konkurencje rewolwerowe - tylko kulka ołowiana , już pocisk typu conical powoduje dyskwalifikację.
Od tak wytrawnego strzelca można by oczekiwać leszej znajomości przepisów.
“Put your trust in God; but mind to keep your powder dry!”
MireKK
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 75
Rejestracja: 28 lipca 2012, 16:06
Tematy: 2
Lokalizacja: Gdynia
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Współczesna amunicja w CP

Post autor: MireKK »

Strzelam pociskami pełnopłaszczowymi, mam MAYNARD,a 45/70 od producenta z Tarnowa. Karabin ma szybki gwint i gwint z miękkich pocisków jest ścinany.
Nawet producent broni zaleca pociski utwardzone domieszkami. Tak jak do karabinu SHARPS stosuje się pociski utwardzone, tak ja stosuję w swoim.
Nie jeżdżę na zawody, nie mam warunków do odlewania pocisków, a cena jest porównywalna do ołowianych to dlaczego nie. Elaboracja też jest bardzo prosta, nie ścina ołowiu, nie trzeba zaciskać pocisków, w łuskach trzymają się bardzo dobrze. Pociski mają cienki płaszcz miedziany a wewnątrz ołów jest bardzo miękki.

A tak wyglądają wystrzelone pociski z 30 gr. prochu wygrzebane z miękkiego piachu na dystansie 40m.
Pociski pełnopłaszczowe.jpg
dwa górne z lewej 405 gr pełnopłaszczowy, dalej utwardzane 352 gr SHARPS MODERN, 350 gr pełnopłaszczowy, 405 gr półpaszczowy, 300 gr pelnopłaszczowy.
Mirek
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
Awatar użytkownika
marekp
Moderator
Moderator
Reactions:
Posty: 7304
Rejestracja: 06 stycznia 2003, 20:13
Tematy: 294
Lokalizacja: Warszawa
Grupa: Moderatorzy CP

Re: Współczesna amunicja w CP

Post autor: marekp »

Dopuszczalny jest pocisk do rewolweru. To zeby wyjasnic bo ironia niewiele daje. Te lufy do Maynarda z Tarnowa maja niewielw wspolnego z Maynardem. To sa wspolczesne lufy wiec pocisk bedzie lepszy wspolczesny. Ja dwie grupy. Jedna to sa strzelcy powiedzmy historyczni. Staraja sie zachowac sposob strzelania jak kiedys bylo. Druga grupa to sa zwolennicy erzatzow. Bron prawdziwa bez pozwolenia. Nie chce im sie (a moze nie moga?) wyrobic pozwolenia i kombinuja jak kon pod gore. Mozna jeszcze dawac miekki olow owiniety w papier. Ale kazdy robi to na co ma ochote.

MarekP
Awatar użytkownika
kropek
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 1107
Rejestracja: 10 lutego 2004, 23:54
Tematy: 45
Lokalizacja: Lublin
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Współczesna amunicja w CP

Post autor: kropek »

zbisz41 pisze: 06 lutego 2024, 11:44 Nie wiem czy sam pocisk podlega pod ustawę ,ale wiem ze strzelają z CP ( jeśli to pociski pełno płaszczowe?) , nie pamiętam w którym wątku ale ktoś wstawiał nawet tarcze i twierdzi ze ma najlepsze wyniki .
W RP jeśli chodzi o broń palną WSZYSTKO podlega pod ustawę, która zabrania posiadania bp, a potem zawiera wyjątki, między innymi że nie potrzeba pozwolenia na bp wytworzoną do (czy przed, zapomniałem, nie jak pacierza!) 1885 (i amunicję do niej).

Warto powtarzać, bo naiwne podejście do prawa bardzo może szkodzić. Jeszcze raz, w Posce broni palnej bez pozwolenia nie można posiadać. Ustawa zawiera wyjątki.
.177-.69
muczacz
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 759
Rejestracja: 27 września 2020, 03:45
Tematy: 8
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Współczesna amunicja w CP

Post autor: muczacz »

MireKK pisze: 06 lutego 2024, 19:28 Strzelam pociskami pełnopłaszczowymi, mam MAYNARD,a 45/70 od producenta z Tarnowa. Karabin ma szybki gwint i gwint z miękkich pocisków jest ścinany.
Nawet producent broni zaleca pociski utwardzone domieszkami. Tak jak do karabinu SHARPS stosuje się pociski utwardzone, tak ja stosuję w swoim.
Nie jeżdżę na zawody, nie mam warunków do odlewania pocisków, a cena jest porównywalna do ołowianych to dlaczego nie. Elaboracja też jest bardzo prosta, nie ścina ołowiu, nie trzeba zaciskać pocisków, w łuskach trzymają się bardzo dobrze. Pociski mają cienki płaszcz miedziany a wewnątrz ołów jest bardzo miękki.

A tak wyglądają wystrzelone pociski z 30 gr. prochu wygrzebane z miękkiego piachu na dystansie 40m.

Pociski pełnopłaszczowe.jpg

dwa górne z lewej 405 gr pełnopłaszczowy, dalej utwardzane 352 gr SHARPS MODERN, 350 gr pełnopłaszczowy, 405 gr półpaszczowy, 300 gr pelnopłaszczowy.
Mirek
bardzo ciekawa koncepcja pocisków :one:
ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Amunicja - CP”