Twardy spust Glock 17 co robić?...

Moderator: Moderatorzy WBP

Awatar użytkownika
JakubPrzybylski
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 98
Rejestracja: 17 stycznia 2023, 18:02
Tematy: 14
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Twardy spust Glock 17 co robić?...

Post autor: JakubPrzybylski »

Mam pytanie czy istnieje jakaś szansa na doprowadzenie spustu Glocka do należytej pracy? Tzn kupiłem Glocka, wymieniłem sam ( z youtube ) konektor "Ghost" i w zasadzie du** nie urywa...Nie wiem czy pistolety Cz mają jeszcze bardziej miększe spusty niż Glock po wymianie konektora?...Zastanawiam się czy można uzyskac w Glocku taki nacisk jaki jest w sztucerach, czy specyfika tego urządzenia raczej na to nie pozwala?..
Awatar użytkownika
Dexter
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 2022
Rejestracja: 11 lutego 2006, 18:00
Tematy: 7
Lokalizacja: Kraków
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Twardy spust Glock 17 co robić?...

Post autor: Dexter »

Cudów nigdy nie będzie bo przecież spustem częściowo napinasz bijnik. Można poprawiać ale dobrze to nie będzie. Chcesz dobry spust no to raczej kurkowiec. A przynajmniej coś co strzela z napiętego bijnikA.
ArtP
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 224
Rejestracja: 19 lipca 2016, 15:18
Tematy: 0
Lokalizacja: Legionowo
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Twardy spust Glock 17 co robić?...

Post autor: ArtP »

Dobrze robi wymiana na Glock Performance Trigger - po przeładowaniu bijnik jest napięty całkowicie, kultura pracy znacząco wzrasta, siła zmniejszona do ~20N.
DD5V2, DD M4 V11 PRO, HK MR223, HK USP CS, HK USP45 CT, HK45T, G17 gen5, G20 gen5, Sig Sauer P226 LDC, Sig Sauer P320 X-FIVE Legion, XDM 4.5 .45ACP, Beretta PX4, Fabarm STF12
Mateusz70
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 1130
Rejestracja: 17 marca 2019, 10:45
Tematy: 12
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Twardy spust Glock 17 co robić?...

Post autor: Mateusz70 »

Są spusty, które mają duży opór, a chodzą płynnie. Są pistolety, które muszą się dotrzeć. Po iluś strzałach Glock zacznie prawdopodobnie działać w miarę miękko. Obecnie dodają niekiedy tak lekkie spusty za dopłatą, że konkurencja nie istnieje. Dawno, dawno temu mówili, że z Glocka trzeba umieć strzelać, ale teraz modele są inne. Trudno powiedzieć, co w konkretnym przypadku może się zdarzać. Może być felerny. Może strzelec ściska go i broń się odwzajemnia niecelnością. Każdy mechanizm ma to do siebie, że z czasem wyciera się w miejscach, w których jedne części trą o inne cżeści. To nie jest zła broń i potrafi być celna. Pewnie wiele zależy od konkretnego egzemplarza.
Awatar użytkownika
JakubPrzybylski
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 98
Rejestracja: 17 stycznia 2023, 18:02
Tematy: 14
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Twardy spust Glock 17 co robić?...

Post autor: JakubPrzybylski »

Ok dziękuje za odpowiedz wszystkim. Rzeczywiście mam świeżynkę i cudów nie mogę oczekiwać…być może przesadzam, bo w sztucerze czy kałachu inaczej to wszystko chodziło, więc być może tez niepotrzebnie porównuję prace spustu do tamtych modeli…Czyli przepuszczać dużo pestek , niech się dociera sprzęt…Rzucę jeszcze okiem na ten Glock Performance System, tylko juz doinwestowałem o konektor Ghosta. no i zastanawiam się, czy mimo to nowy system coś wniesie do tematu i zrobi dodatkową różnicę, bo chyba to jest to samo - nie uważacie?...
Awatar użytkownika
Abad
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 211
Rejestracja: 19 grudnia 2017, 22:08
Tematy: 6
Lokalizacja: ELE
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Twardy spust Glock 17 co robić?...

Post autor: Abad »

Strzelałeś przed zakupem Glocka z innych pistoletów bezkurkowych? Mnie osobiście Glock nie przypadł do gustu i nigdy nie rozumiałem zachwytów nad tą bronią. Przed zakupem swojego pierwszego pistoletu popróbowałem strzelania z różnych modeli i wybrałem to co mnie najbardziej odpowiadało. Za cenę Glocka i spustów customowych można znaleźć już coś bardzo fajnie strzelającego prosto z pudełka. Przemyśl czy nie wykorzystać największej chyba zalety Glocka - tzn. możliwości łatwej odsprzedaży i kup sobie coś co od razu dobrze działa.
Dobrze czasem postrzelać...
Awatar użytkownika
bezduszny
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 3762
Rejestracja: 06 stycznia 2017, 20:42
Tematy: 79
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Twardy spust Glock 17 co robić?...

Post autor: bezduszny »

Mam Glock Performance Trigger... i jest już bardzo ok. Musisz go "dotrzeć" kilkoma paczkami amunicji lub pomóc w tym polerowaniem.
Można jeszcze dać Tymney'a ale to kosztuje już x2 tyle co GPT i jest jeszcze lepszy.

Na G17 nigdy nie będziesz miał spustu jak PDP czy SFP9 Match.
Taka jego specyfika.
G17 kupuje się z innych podwodów niż spust.
Są pogrzeby o których mówi cały świat i jest taki, na który czeka cały naród.
autor nieznany
Awatar użytkownika
JakubPrzybylski
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 98
Rejestracja: 17 stycznia 2023, 18:02
Tematy: 14
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Twardy spust Glock 17 co robić?...

Post autor: JakubPrzybylski »

Abad pisze: 13 stycznia 2024, 09:04 Strzelałeś przed zakupem Glocka z innych pistoletów bezkurkowych? Mnie osobiście Glock nie przypadł do gustu i nigdy nie rozumiałem zachwytów nad tą bronią. Przed zakupem swojego pierwszego pistoletu popróbowałem strzelania z różnych modeli i wybrałem to co mnie najbardziej odpowiadało. Za cenę Glocka i spustów customowych można znaleźć już coś bardzo fajnie strzelającego prosto z pudełka. Przemyśl czy nie wykorzystać największej chyba zalety Glocka - tzn. możliwości łatwej odsprzedaży i kup sobie coś co od razu dobrze działa.
Właśnie ja nie miałem okazji postrzelać przed zakupem, no i niestety poleciałem za ciosem...być może zasugerowałem się marką nad wyraz przereklamowaną, a być może znajomy ze sklepu wyperswadował mi, że Glocki mają lufy poligonalne nie do zajechania, no i to także w pewnym sensie mnie przekonało...choć biorąc pod uwagę moje rzadkie i weekendowe strzelectwo, zakładam że lufy Cz -tki tez bym nie zajechał aż do śmierci...Wiesz teraz zmieniłem sobie konektor, doinwestowałem o nową lufę gwintowaną pod tłumik, zatem zastanawiam się czy nie dużo stracę przy odsprzedaży i czy na dzień dzisiejszy jest sens...
Awatar użytkownika
JakubPrzybylski
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 98
Rejestracja: 17 stycznia 2023, 18:02
Tematy: 14
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Twardy spust Glock 17 co robić?...

Post autor: JakubPrzybylski »

bezduszny pisze: 13 stycznia 2024, 09:08 Mam Glock Performance Trigger... i jest już bardzo ok. Musisz go "dotrzeć" kilkoma paczkami amunicji lub pomóc w tym polerowaniem.
Można jeszcze dać Tymney'a ale to kosztuje już x2 tyle co GPT i jest jeszcze lepszy.

Na G17 nigdy nie będziesz miał spustu jak PDP czy SFP9 Match.
Taka jego specyfika.
G17 kupuje się z innych podwodów niż spust.
Masz rację, przed zakupem nie miałem o tym pojęcia jak to hula...słuchaj mówisz o przystrzeleniu kilku paczek, rozumiem że to samo mogę zrobić używając naboju ćwiczebnego - tak? bo chodzi głownie o zwalnianie zamka i docieranie blaszki?...
Awatar użytkownika
bezduszny
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 3762
Rejestracja: 06 stycznia 2017, 20:42
Tematy: 79
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Twardy spust Glock 17 co robić?...

Post autor: bezduszny »

Zaletą Glock'a jest banalnie prosta konstrukcja, pierdylion części do tuningu i tyle samo filmów na YT co można z nim zrobić i jak zrobić.
Zobacz na nich na czym polega polerowanie spustu.

Wstawienie innego przerywacza czy zabawa sprężynkami coś daje.. ale nie jest satysfakcjonujące w mojej ocenie.
Najlepsze efekty uzyskasz przez zamianę całego spustu na GPT lub lepszy.
Są pogrzeby o których mówi cały świat i jest taki, na który czeka cały naród.
autor nieznany
Awatar użytkownika
teku
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 169
Rejestracja: 15 listopada 2022, 20:49
Tematy: 11
Lokalizacja: Tarnów
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Twardy spust Glock 17 co robić?...

Post autor: teku »

Wymień cały spust - może nie jest to najtańsza opcja (1,2-1,5k), ale od jakiegoś czasu mam okazję postrzelać z Glock'a ze zmienionym spustem i jest naprawdę świetny.
Z Glock'a idzie naprawdę sporo wycisnąć poprzez tuning i naukę strzelania.
.177, .22, 7.62×25, 7.62x39, 9x18, 9x19, 12/70, i.... była statyka jest IPSC :)
Awatar użytkownika
Hans00
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 396
Rejestracja: 14 stycznia 2017, 11:50
Tematy: 17
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Twardy spust Glock 17 co robić?...

Post autor: Hans00 »

Moim zdaniem super połączeniem jest przerywacz (-) 2kg oryginalny Glockowski OEM + zestaw 3 sprężynek np. ZEV Competition Kit, z tym, że wymieniamy tylko sprężynę spustu i blokady iglicy. Sprężynę iglicy proponuję zostawić fabryczną Glockowską, zbija wszystko. Zawsze odradzam wymianę sprężyn iglicy na bardziej sportowe.

Kolega ma ten sam zestaw sprężyn (i wsadzone 2 z 3 jw.) jednak inny przerywacz (Ghosta, nie pamiętam modelu) i jego spust jest bardziej gumowy.

Z Glocka da się robić ładne grupy i celnie strzelać ale ta konstrukcja ma bardzo specyficzny spust, który wymaga czasu do opanowania.
Awatar użytkownika
bezduszny
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 3762
Rejestracja: 06 stycznia 2017, 20:42
Tematy: 79
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Twardy spust Glock 17 co robić?...

Post autor: bezduszny »

Niewiele daje taki zestaw...
Wydasz pieniądze i tak nie będzie to dobrze działało.
Są pogrzeby o których mówi cały świat i jest taki, na który czeka cały naród.
autor nieznany
Awatar użytkownika
JakubPrzybylski
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 98
Rejestracja: 17 stycznia 2023, 18:02
Tematy: 14
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Twardy spust Glock 17 co robić?...

Post autor: JakubPrzybylski »

Taaaa tyle samo przeciwników, co i zwolenników - jak widzę - alpejskich kombinacji ;) na razie zostawim co mam, bo jeszcze sperd...czasem można przedobrzyć i tyle..Po prostu na przyszłośc zawsze nalezy sprawdzać sprzęt przed zakupem aby nie mieć pozniej wątpliwości, czy niedosytu.
Awatar użytkownika
bezduszny
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 3762
Rejestracja: 06 stycznia 2017, 20:42
Tematy: 79
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Twardy spust Glock 17 co robić?...

Post autor: bezduszny »

Kupiłeś dobrą broń... tylko może nie pod Twoje oczekiwania.
Są pogrzeby o których mówi cały świat i jest taki, na który czeka cały naród.
autor nieznany
ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Broń i amunicja - WBP”