Termowizja

Łuki, noże, szable, maczety... ale też latarki, GPSy i inne gadżety

Moderatorzy: Moderatorzy WBP, Moderatorzy wiatrówkowi, Moderatorzy CP

Awatar użytkownika
jks
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 62
Rejestracja: 26 listopada 2015, 20:27
Tematy: 9
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Termowizja

Post autor: jks »

Czy ktoś z was ma doświadczenia z używania termowizji np Flir Scout, AGM itp

Jak wygląda realna detekcja sylwetki człowieka, lub zwierzęcia. Z jedne strony czytałem opinie, że niektóre termowizory deklarują detekcje na poziomie 700-1000m ale patrząc się na wideo w Internecie mam wrażenie że jest to detekcja jednego piksela...

Czy ktoś np zna potencjalną zależność między modele (matrycą i optyką) a realną odległością na której podczas patrolu można poprzez monokular, celownik zidentyfikować co się widzi.
Dino1984
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 760
Rejestracja: 05 czerwca 2008, 14:22
Tematy: 93
Lokalizacja: Warszawa
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Termowizja

Post autor: Dino1984 »

Miałem zarówno zabawki typu Flir Scout TK jak i poważne urządzenia Flir Scout III 320 i współczesne łowieckie termo Pulsara.

"detekcja" z samej swojej definicji to jest wykrycie jednego pixela, tak jak napisałeś. Dopiero podany dystans rozpoznania należy traktować jako miarę tego z jakiej odległości da się poznać, że to człowiek a nie np. jeleń.

Zależność między parametrami jakie podałeś jest prosta - większa rozdzielczość sensora, większe powiększenie (optyczne, nie mylić z cyfrowym) daje większy zasięg detekcji i rozpoznania.

Oczywiście parametry podawane przez producenta należy traktować jako bardzo optymistyczne :-D
.177, 22LR, 5,45x39, .223, 6,5x55 SE, .300BLK, .308, 7,62x54R, 30-06, 9x19, 44 Mag, 12 ga
KS Proelia
"Ubi concordia, ibi victoria"
ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Broń biała, survival i militaria”