Dobieranie śrutu na stanowisku testowym w fabryce JSB

Moderator: Moderatorzy wiatrówkowi

bruno_Hof
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 507
Rejestracja: 02 lutego 2023, 21:43
Tematy: 7
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Dobieranie śrutu na stanowisku testowym w fabryce JSB

Post autor: bruno_Hof »

..
Ostatnio zmieniony 04 lutego 2024, 08:04 przez bruno_Hof, łącznie zmieniany 1 raz.
HW95K HW50S Typhoon FT.
Awatar użytkownika
jarni8
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 314
Rejestracja: 17 stycznia 2023, 22:34
Tematy: 10
Lokalizacja: Kraków
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Dobieranie śrutu na stanowisku testowym w fabryce JSB

Post autor: jarni8 »

bruno_Hof pisze: 09 stycznia 2024, 19:46 Przed chwilą postrzelałem z tej innej 54 :-D i na 44m mam mniej niż 15mm,czyli czasami nalepka też swoje robi ;laughing:
Ja kupiłem dokładnie z tą samą nalepką co była na testach. Pozostaje mi WIERZYĆ, że wszystko co kupiłem to będzie to samo co na testach :piwo:
Weihrauch HW100T by Witboj + Falcon Endura S10i 1-10x24

Małopolski Klub Strzelecki Dragon LOK
Awatar użytkownika
Kacper_Potocki
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 1367
Rejestracja: 05 listopada 2022, 00:18
Tematy: 28
Lokalizacja: Kęty
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy
Kontakt:

Re: Dobieranie śrutu na stanowisku testowym w fabryce JSB

Post autor: Kacper_Potocki »

Może się kiedyś wybiorę, chchiałbym, tylko czasu brak. Ale jak strzelałem na okrytej strzelnicy z 50m ze stolika, to skupienie wydawało się znacznie lepsze niż tutaj z imadła. Hmmm...

PS. Jest szansa, że na wiosnę będę budował halę i będę miał 50m pod dachem. W tej chwili mam trzy karabinki i chcę się jednego pozbyć. Ale zanim się pozbędę, to muszę być pewny, że dwa, które zostawiłem są tymi celniejszymi. Do tego potrzebuję koniecznie toru pod dachem 50m.
Grupa BESKID TARGET
--------------------------------------------------------------------
LG400 HFT | LG400 BR | LGM-2 PCA | LG200 PCP | P17
Awatar użytkownika
TOMEK K
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 1317
Rejestracja: 13 sierpnia 2008, 19:39
Tematy: 110
Lokalizacja: KRAKÓW
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Dobieranie śrutu na stanowisku testowym w fabryce JSB

Post autor: TOMEK K »

bruno_Hof pisze: 09 stycznia 2024, 19:46 Przed chwilą postrzelałem z tej innej 54 :-D i na 44m mam mniej niż 15mm,czyli czasami nalepka też swoje robi ;laughing:
Nie, to nie nalepka.
Po prostu lepsze skupienia wystrzelacie karabinkiem nie mocowanym "na sztywno" w imadle.
Awatar użytkownika
jarni8
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 314
Rejestracja: 17 stycznia 2023, 22:34
Tematy: 10
Lokalizacja: Kraków
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Dobieranie śrutu na stanowisku testowym w fabryce JSB

Post autor: jarni8 »

Kacper_Potocki pisze: 10 stycznia 2024, 09:39 Może się kiedyś wybiorę, chchiałbym, tylko czasu brak. Ale jak strzelałem na okrytej strzelnicy z 50m ze stolika, to skupienie wydawało się znacznie lepsze niż tutaj z imadła. Hmmm...
Testowanie z imadła ma swoich zwolenników i przeciwników. Niektórzy uważają, że są w stanie strzelić lepiej, a inni przeciwnie. Jedno można powiedzieć na pewno - warunki testowe są obiektywe i porównywalne. Pytanie czy imadło to najlepsze co da się zrobić. Pewnie zależy od strzelca.

Co do Twoich skupień to owszech, są lepsze ale nie zapominaj, że w LG400 masz lufę zgatunku zaje**fajnych, która strzela Ci wszystkich co wsadzisz. Steyr też na 54 pokazał pazur na 50m. Oba sprzęty najwyższa półka. U nas była to zbieranina losowych luf. 2 lufy HW takie jakie fabryka dała w pudle rok i 12 lat temu. 1 Tsar z Anglii, który cholera wiedział jak będzie strzelał i FX skręcony przez Łukasza na jakiejś pierwszej pasującej lufie z Anschutza. Ten wpis nie miał na celu pochwalenia się jak super strzeliliśmy. Miał pokazać jak realnie mogą wyglądać grupy. Bo na pewno nie jest to zawsze groszówka...a zwykle tylko takie zdjęcia się wrzucają, bo albo ktoś ma super lufę i się pochwali dobrymi testami, albo ma trochę gorzej i raczej zachowa to dla siebie ;) Sporo osób może wpadać w kompleksy widząc tylko te najlepsze tarcze. Tutaj można zobaczyć jaki jest true life z tymi wiatrówkami :-D
Weihrauch HW100T by Witboj + Falcon Endura S10i 1-10x24

Małopolski Klub Strzelecki Dragon LOK
Awatar użytkownika
Kacper_Potocki
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 1367
Rejestracja: 05 listopada 2022, 00:18
Tematy: 28
Lokalizacja: Kęty
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy
Kontakt:

Re: Dobieranie śrutu na stanowisku testowym w fabryce JSB

Post autor: Kacper_Potocki »

No tak, szczególnie, że jest ogromna róznica między 50m i 42m w skupieniu, a mało kto szuka karabinka na 50m, ale raczej chce mieć celny na 42m, aby się mieścić w tych 35-40mm. To jest chyba moneta 5zł, albo ciu więcej, więc takie skupienia w zupełności wystarczą.

No to teraz jeszcze bardziej interesuje mnie jak by wypadł każdy z moich karabinków. Może jak się nieco ociepli, bo przez te ostatni dni, to ja w pracy siedzę w czapce i szaliku, nie cierpię zimy...
Grupa BESKID TARGET
--------------------------------------------------------------------
LG400 HFT | LG400 BR | LGM-2 PCA | LG200 PCP | P17
Awatar użytkownika
Jezzman
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 431
Rejestracja: 17 kwietnia 2017, 12:18
Tematy: 8
Lokalizacja: Wado-Vice
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Dobieranie śrutu na stanowisku testowym w fabryce JSB

Post autor: Jezzman »

Przy testowaniu w Bohuminie dochodzi jeszcze ta kwestia, że nie ma praktycznie przestrzeliwania lufy po zmianie matrycy, tylko od razu leci się ze skupieniem i może lufa się nie zawsze zdąży ułożyć pod dany śrut.
"Człowiek nieskalany treningiem" :) - - - - - -|- - - - - - TSAR + EFR, Impact idzie do żymianina, Diana 75
-----------------------------------------------------------------
Małopolski Klub Strzelectwa Terenowego Dragon LOK
bruno_Hof
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 507
Rejestracja: 02 lutego 2023, 21:43
Tematy: 7
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Dobieranie śrutu na stanowisku testowym w fabryce JSB

Post autor: bruno_Hof »

..
Ostatnio zmieniony 04 lutego 2024, 08:05 przez bruno_Hof, łącznie zmieniany 1 raz.
HW95K HW50S Typhoon FT.
Awatar użytkownika
tommylee
Administrator
Administrator
Reactions:
Posty: 2599
Rejestracja: 13 maja 2007, 10:24
Tematy: 160
Lokalizacja: Kędzierzyn-Koźle
Grupa: Administratorzy

Re: Dobieranie śrutu na stanowisku testowym w fabryce JSB

Post autor: tommylee »

jarni8 pisze: 10 stycznia 2024, 10:10 Miał pokazać jak realnie mogą wyglądać grupy. Bo na pewno nie jest to zawsze groszówka...a zwykle tylko takie zdjęcia się wrzucają, bo albo ktoś ma super lufę i się pochwali dobrymi testami, albo ma trochę gorzej i raczej zachowa to dla siebie ;) Sporo osób może wpadać w kompleksy widząc tylko te najlepsze tarcze.
Bardzo dobrze napisane. Da się lepiej, jasne ale to nie jest tak, że są ludzie ze sprzętem który zawsze wali grupy poniżej grosza. Ten mit trzeba w końcu obalić. Np. Kłapek ma fajne podejście. Jak jest w okolicach 50 groszy to uważa, że jest super, a to już inna średnica :-D

Ja też się wyleczyłem z traumy 1 groszowej i jak mam być szczery to chyba nie wystrzelałem takiej, no może z Daystate MK4 :-D
Kacper_Potocki pisze: 10 stycznia 2024, 10:14 szczególnie, że jest ogromna różnica między 50m i 42m w skupieniu
Właśnie, przepaść. Tutaj akurat 9/8 mm w 10 strzałach wystrzelałem nie raz.
Kacper_Potocki pisze: 10 stycznia 2024, 10:14 No to teraz jeszcze bardziej interesuje mnie jak by wypadł każdy z moich karabinków.
Jakby któraś z matryc podeszła to myślę, że bardzo dobrze około centymetr / centymetr :651:
Jezzman pisze: 10 stycznia 2024, 10:20 Przy testowaniu w Bohuminie dochodzi jeszcze ta kwestia, że nie ma praktycznie przestrzeliwania lufy po zmianie matrycy,
Też prawda. Wszystkie lufy jakie miałem i te testowane od innych - grupy zaczęły się układać po 15 strzałach a najlepiej po 30.
Czasami pierwsza grupa laser a kolejne 4 takie sobie.
bruno_Hof pisze: 10 stycznia 2024, 12:10 Skupienia jak na 50m,to nie są takie złe.
Jasne, jak się utrzymają w terenie to rewelka.
Moje się nie utrzymały, niestety.
Pozdrawiam Tomek :-)
LG300 XT + LCS 35*45 / Leupold 3-9*33 EFR
http://forum-bron.pl/app.php/rules
Awatar użytkownika
Kacper_Potocki
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 1367
Rejestracja: 05 listopada 2022, 00:18
Tematy: 28
Lokalizacja: Kęty
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy
Kontakt:

Re: Dobieranie śrutu na stanowisku testowym w fabryce JSB

Post autor: Kacper_Potocki »

Ten 1 cm to byłby jakiś kosmiczny wynik, ale pewnie jest do zrobienia. Moim najlepszym wynikiem było 1,5cm. To teraz jestem jeszcze bardziej chętny aby tam pojechać i sprawdzić wszystkie trzy sprzęty. Wiosno! Przychodź ...
Grupa BESKID TARGET
--------------------------------------------------------------------
LG400 HFT | LG400 BR | LGM-2 PCA | LG200 PCP | P17
Awatar użytkownika
jarni8
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 314
Rejestracja: 17 stycznia 2023, 22:34
Tematy: 10
Lokalizacja: Kraków
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Dobieranie śrutu na stanowisku testowym w fabryce JSB

Post autor: jarni8 »

Kacper_Potocki pisze: 10 stycznia 2024, 14:03 Ten 1 cm to byłby jakiś kosmiczny wynik, ale pewnie jest do zrobienia. Moim najlepszym wynikiem było 1,5cm. To teraz jestem jeszcze bardziej chętny aby tam pojechać i sprawdzić wszystkie trzy sprzęty. Wiosno! Przychodź ...
Kacper, przy Twoim zacięciu do testowania i odległości jaką masz do Bohuminia jest nie do uwierzenia, że jeszcze tam nie byłeś :-D A na wiosnę czekać nie trzeba. Ogrzewanie w środku jest elegancko, więc i wczoraj przy -18 stC testy przebiegały w komfortowych warunkach jakbyś w salonie siedział ;)
Weihrauch HW100T by Witboj + Falcon Endura S10i 1-10x24

Małopolski Klub Strzelecki Dragon LOK
Awatar użytkownika
Kacper_Potocki
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 1367
Rejestracja: 05 listopada 2022, 00:18
Tematy: 28
Lokalizacja: Kęty
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy
Kontakt:

Re: Dobieranie śrutu na stanowisku testowym w fabryce JSB

Post autor: Kacper_Potocki »

Opiszesz jak się umawiałeś i jak się dogadywaliście? Ja po angielsku wszystko rozumiem, ale nie umiem mówić. Po Czesku kompletnie nic :) Fajnie by było napisać ze szczegółami jak taką wycieczkę od podstaw przeprowadzić, na co zwrócić uwagę, itd...
Grupa BESKID TARGET
--------------------------------------------------------------------
LG400 HFT | LG400 BR | LGM-2 PCA | LG200 PCP | P17
Awatar użytkownika
Jezzman
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 431
Rejestracja: 17 kwietnia 2017, 12:18
Tematy: 8
Lokalizacja: Wado-Vice
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Dobieranie śrutu na stanowisku testowym w fabryce JSB

Post autor: Jezzman »

Czeski jest na tyle podobny, że nawet kompletnie nie znając tego języka i tak jesteś w stanie bez problemu się dogadać. Czy Jirka czy pracownicy na sklepie po polsku tez rozumieją.
"Człowiek nieskalany treningiem" :) - - - - - -|- - - - - - TSAR + EFR, Impact idzie do żymianina, Diana 75
-----------------------------------------------------------------
Małopolski Klub Strzelectwa Terenowego Dragon LOK
Awatar użytkownika
Kacper_Potocki
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 1367
Rejestracja: 05 listopada 2022, 00:18
Tematy: 28
Lokalizacja: Kęty
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy
Kontakt:

Re: Dobieranie śrutu na stanowisku testowym w fabryce JSB

Post autor: Kacper_Potocki »

Szczerze pisząc, to 25m już mam wyśrubowane, i nie widzę sensu więcej strzelać w hali. Nic lepiej nie podciągnę. Teraz trzeba uczyć się strzelać na zewnątrz, z wiatrakami - uczyć się ich zachowania i różnych wiatrów. Śrut mam dobrany, zapas puszek zrobiony.

Teraz mnie interesuje 50m. Tak samo trzeba wyśrubować tę odległość. Tutaj bez Bohumina nie dam rady, bo hali tak długiej brak. Nawet myślałem, aby wynająć halę sportową w moim miasteczku, ale ona ma tylko trochę ponad 40m :)
Grupa BESKID TARGET
--------------------------------------------------------------------
LG400 HFT | LG400 BR | LGM-2 PCA | LG200 PCP | P17
Awatar użytkownika
jarni8
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 314
Rejestracja: 17 stycznia 2023, 22:34
Tematy: 10
Lokalizacja: Kraków
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Dobieranie śrutu na stanowisku testowym w fabryce JSB

Post autor: jarni8 »

Kacper_Potocki pisze: 10 stycznia 2024, 14:17 Opiszesz jak się umawiałeś i jak się dogadywaliście? Ja po angielsku wszystko rozumiem, ale nie umiem mówić. Po Czesku kompletnie nic :) Fajnie by było napisać ze szczegółami jak taką wycieczkę od podstaw przeprowadzić, na co zwrócić uwagę, itd...
Jak zadzwonisz na główny nr telefonu z Google, to tam Ci powiedzą, że się tym nie zajmują i będą odsyłać Cię dalej i dalej. W pewnym momencie od miłej Pani dostaniesz maila do Jiri Prazana. Z nim się umawiasz na testy mailowo i także on przeprowadza testy. Miły starszy Pan.
Mail to: prazan(małpa)schulzdiabolo.cz
Piszesz maila po angielsku (ja tak pisałem, ale pewnie po polsku też by przeszło) i ugadujecie termin. Warto wspomnieć ile karabinków weźmiesz. Każdy karabinek będzie pewnie przestrzelany ok 4-7 matrycami, zwykle 2 grupy po 10 strzałów na 50m. Myślę, że śmiało można liczyć ok 30-60min na karabinek. Testują tylko PCPy. Na miejscu jest butla z przetoczką i masą końcówek, ale warto wziąć swoje w razie czego. Płatność KC/EUR kartą lub gotówką, obecnie 13 EUR za puszkę. Nie ma przymusu zakupu czegokolwiek. Sam Jirka rozumie po polsku, więc można się na żywo dogadać z grubsza.

Warto zabrać: gotówkę, karabinek z ustawioną lunetą (szybciej trafi w tarczę na 50m) i zdemontowanym palmrestem (żeby wsadzić w imadło), lufa dotarta ale nie brudna (imho idealnie mieć min. ze 100 śrucin przebiegu po ostatnim czyszczeniu lufy).

Warto wyjechać wcześniej, bo trasa obfituje w korki i uważać na czeskie wysokie mandaty po minięciu granicy (nie sprawdzaliśmy oczywiście ;laughing:).

Na miejscu jak mówiłem jest ogrzewanie, telewizorek do śledzenia wyników LIVE (ogląda się czasem z emocjami jak na dobrym meczu), toalety. Jirka nawet zaproponował kawę w połowie testów ;)

Strzelane jest przez chrono i można śledzić na bieżąco prędkości. Na stanie jest ok 5-10 matryc, których mają spory zapas. Zwykle całkiem świeżo wybite. Imadło ma szmatkę w środku, więc nie ma się co bać o porysowania.

Ufff..się spisałem. To chyba z grubsza tyle :)

A i jeszcze 2 fotki z wczoraj:
413001595_1408191410076120_1424799324504697601_n.jpg
418369584_896089898643613_4990083459986810607_n.jpg
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
Weihrauch HW100T by Witboj + Falcon Endura S10i 1-10x24

Małopolski Klub Strzelecki Dragon LOK
ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Testy sprzętu - Wiatrówki”