Spust Diana T01 zablokowany

Tematy dotyczące wiatrówek

Moderator: Moderatorzy wiatrówkowi

Josef
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 2973
Rejestracja: 26 grudnia 2006, 17:06
Tematy: 40
Lokalizacja: Kalisz
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Spust Diana T01 zablokowany

Post autor: Josef »

@Szymon 1980.
Dopisałem PS do mojego ostatniego postu.
Wytarcie tłoka z jednej strony może być spowodowane brakiem jednej kulki. Zaczep tłoka razem z tłokiem na skutek nacisku pozostałych dwóch kulek nie pracował idealnie w osi.
Awatar użytkownika
Senio
Moderator globalny
Moderator globalny
Reactions:
Posty: 9728
Rejestracja: 16 października 2004, 00:39
Tematy: 310
Lokalizacja: Koło.wlkp
Grupa: Moderatorzy globalni

Re: Spust Diana T01 zablokowany

Post autor: Senio »

Szymon 1980 pisze: 03 lutego 2024, 17:20
25, 30 lat temu nikt nie szanował wsk, malucha, dużego Fiata, syreny uległy biodegradacji. Na potęgę szły na złom, miały wiele wad,j(tak jak ta diana) a dziś to klasyki, z tymi kiepskimi osiagami, niedogrzanymi wnetrzami, kiepskimi światłami, a mi to przy maluchu koło odpadło.
I grupka pasjonatów gruzu czci obecnie te relikty PRL-u bo na porządne zabytkowe auto brak talarów. Nic w tym złego nie ma, ale niczego dobrego też w tym osobiście nie dostrzegam.
bruno_Hof pisze: 03 lutego 2024, 17:43 Dla mnie wniosek jeden,dla gapiów i zapominalskich pakować w rurę.
Uszykuj zestawy z rury kanalizacyjnej grubej i do tego karton kwadratowy. Na allego jako zestaw i pójdzie jak ciepłe bułki.......... Darmową przesyłkę zrób smartem.

Ja wiem że jesteś nie do pokonania. Żadne argumenty nie docierają bo Ty wiesz zawsze lepiej. Twoje jest twojsze i koniec. Jak byś miał okazję zobaczyć to wszystko na żywo, to i tak byś nie uwierzył, że twoje nie jest twojsze. 99.99999 % przyjeżdżało w cienkiej siwej rurze. Raz czy dwa była ta gruba kanalizacyjna. Szkoda gadać. Żyjesz w swoim zamkniętym świecie i nie dopuszczasz myśli że może być inaczej. PAS ..... :)
Szymon 1980
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 22
Rejestracja: 07 listopada 2021, 10:28
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Spust Diana T01 zablokowany

Post autor: Szymon 1980 »

Jozef
Szkoda ze nie znam właściciela . Były właściciel pewnie wie jak to wszystko działało, jakieś wszesniejsze zacięcia, problemy ze spustem,dało by to duży wgląd w obecną sytuację
Senio

Nie będę cię przekonywał do swojego zdania, ani do Diany i spustu t01 ani do motoryzacji PRL ani do żywej choinki ani do rury pcv Dziękuję za wszystkie rady opisy, filmy. Jesteś fachowiec w swojej dziedzinie ja w swojej. Życzę zdrowia i normalnych kijentow.

Panowie gdyby ktoś chciał mi jakoś doradzić komuś się coś przypomni, proszę o kontakt na priv
Ja tak jak pisałem, jeżeli wszystko się uda to wstawię zięcia i wpis na temat mojej Diany 52, t01. Narazie koniec bo nie ma co wody lać. Pozdrawiam
Awatar użytkownika
Senio
Moderator globalny
Moderator globalny
Reactions:
Posty: 9728
Rejestracja: 16 października 2004, 00:39
Tematy: 310
Lokalizacja: Koło.wlkp
Grupa: Moderatorzy globalni

Re: Spust Diana T01 zablokowany

Post autor: Senio »

Miałem już o tym nic nie pisać, ale na pewną okoliczność napisze dwa zdania.
bruno_Hof pisze: 03 lutego 2024, 17:43 Dla mnie wniosek jeden,dla gapiów i zapominalskich pakować w rurę.
To jest najnowszy rodzaj rury z dzisiaj. To niżej było zabezpieczeniem na spuście, reszta kilka razy w folię, taśma na okrętkę i poszło w świat :one: . Genialne w swoje prostocie :). Tylko teraz trzeba "tą rurę" jakoś odtworzyć......

Obrazek
Awatar użytkownika
czemar
Moderator
Moderator
Reactions:
Posty: 1418
Rejestracja: 17 marca 2007, 08:55
Tematy: 23
Lokalizacja: Koło/ZŁota
Grupa: Moderatorzy wiatrówkowi

Re: Spust Diana T01 zablokowany

Post autor: czemar »

Folię jeszcze kumam ale ten kawałek gałęzi :583:
M.
Vortex na Kruszynie :one:
muczacz
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 757
Rejestracja: 27 września 2020, 03:45
Tematy: 8
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Spust Diana T01 zablokowany

Post autor: muczacz »

to jest taka specjalna celuloza do pakowania ;laughing:
Awatar użytkownika
Senio
Moderator globalny
Moderator globalny
Reactions:
Posty: 9728
Rejestracja: 16 października 2004, 00:39
Tematy: 310
Lokalizacja: Koło.wlkp
Grupa: Moderatorzy globalni

Re: Spust Diana T01 zablokowany

Post autor: Senio »

czemar pisze: 06 lutego 2024, 20:02 Folię jeszcze kumam ale ten kawałek gałęzi :583:
M.
No napisałem przecież, że to jest zabezpieczenie języka spustowego bo złom bez opału jechał.
Awatar użytkownika
czemar
Moderator
Moderator
Reactions:
Posty: 1418
Rejestracja: 17 marca 2007, 08:55
Tematy: 23
Lokalizacja: Koło/ZŁota
Grupa: Moderatorzy wiatrówkowi

Re: Spust Diana T01 zablokowany

Post autor: czemar »

:)
M.
Vortex na Kruszynie :one:
Josef
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 2973
Rejestracja: 26 grudnia 2006, 17:06
Tematy: 40
Lokalizacja: Kalisz
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Spust Diana T01 zablokowany

Post autor: Josef »

@Szymon 1980 - z czystej ciekawości. Diana T01 naprawiona?
Szymon 1980
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 22
Rejestracja: 07 listopada 2021, 10:28
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Spust Diana T01 zablokowany

Post autor: Szymon 1980 »

Cześć, dziś dopiero złożyłem spust, nowa tuleja jest niedostępna w środę dostałem info od Andrzeja z AK hobby.
No wiec, zspawane oba otwory i rozwiercone na wzór tej gdzie nie było kulki i gniazdo nie było wyrobione. Po zlozezenu działa prawidłowo. We wtorek ma dojść uszczelka do Diany 6, i wtedy Andrzej mi wyśle sprężyne, uszczelke tłoka i lufy do 52.
Jak złożę wszystko to się napewno pochwalę niezależnie od tego czy będzie ok czy będą problemy
Szymon 1980
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 22
Rejestracja: 07 listopada 2021, 10:28
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Spust Diana T01 zablokowany

Post autor: Szymon 1980 »

Mój przyjaciel chciał mi zrobić od podstaw te tuleje ale i tak kasy by nie chciał więc namówiłem go żeby tylko zrobił regeneracje. 2 opcja to był pomysł żeby większe kulki zrobić z 4,7na 4,8 mm ale to znowu inny kolega by mógł zrobić, to rozwiązanie odpuściłem. Nagrałem filmik jak to teraz wygląda ale pojawia sie jakiś błąd.
Awatar użytkownika
Senio
Moderator globalny
Moderator globalny
Reactions:
Posty: 9728
Rejestracja: 16 października 2004, 00:39
Tematy: 310
Lokalizacja: Koło.wlkp
Grupa: Moderatorzy globalni

Re: Spust Diana T01 zablokowany

Post autor: Senio »

Szymon 1980 pisze: 16 lutego 2024, 20:26 No wiec, zspawane oba otwory i rozwiercone na wzór tej gdzie nie było kulki i gniazdo nie było wyrobione.
Pamiętaj że ten element jest hartowany. Po spawaniu jego właściwości są żadne. Tym bardziej miejsca kulek są newralgiczne. Postaraj się kupić ten element gdzieś w DE jeśli uparłeś się na ten T01, bo w miejscu spustu nic nie spawamy. Poza tym to nie są przelotowe otwory a stożkowe, więc jak to rozwierciłeś nie wiem. Miej też zawsze z przodu głowy, że palce i inne narządy nie odrastają a licho nie śpi.

Edit

Schematycznie tak wygląda gniazdo kulki w T01

Obrazek
Szymon 1980
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 22
Rejestracja: 07 listopada 2021, 10:28
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Spust Diana T01 zablokowany

Post autor: Szymon 1980 »

Cześć, ja na metalu sie nie znam, mam przyjaciela który jest kierownikiem dużego zakładu (70 osób) mają tam różne maszyny i speców od obróbki metalu. Wiem że są stożki bo tak jak pisałem jedno gniazdo było orginalne, te dwa to na chama można było przecisnąć kulki teraz wszystkie tak samo są zagłębione.
Uparłem się, raczej nie, nie mam twojego doświadczenia, to drugi spust który rozebrałem, pierwszy to iż 512 🤣 tak więc odpoczywam i cieszę się z postępów prac. Wiem że jako usługę naprawa tej diany średnio się opłaca ale ja to robię dla siebie, praktycznie to koszt zakupu i sprężyna i 3 kulki.
Jeszcze jeden pacjent czeka w kolejce, to diana 6,ale to za jakiś czas, mam dużo pracy płytki, malowanie, szachlowanie.
Jak dojdzie sprężyna to się odezwę. Pozdrawiam
Szymon 1980
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 22
Rejestracja: 07 listopada 2021, 10:28
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Spust Diana T01 zablokowany

Post autor: Szymon 1980 »

Witam, panowie wczoraj przyszły części z AK hobby, dziś złożyłem wszystko niestety podczas naciągu złamała się dźwignia naciągu, chamsko ja naprawie żeby sprawdzić system ale jeżeli ktoś ma taką leżeć to proszę o kontakt.
Awatar użytkownika
Senio
Moderator globalny
Moderator globalny
Reactions:
Posty: 9728
Rejestracja: 16 października 2004, 00:39
Tematy: 310
Lokalizacja: Koło.wlkp
Grupa: Moderatorzy globalni

Re: Spust Diana T01 zablokowany

Post autor: Senio »

ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Wiatrówki”