Wiatrówka sprężynowa do 1000zl

Co kupić ? Co do czego i z czym....

Moderator: Moderatorzy wiatrówkowi

Awatar użytkownika
Senio
Moderator globalny
Moderator globalny
Reactions:
Posty: 9728
Rejestracja: 16 października 2004, 00:39
Tematy: 310
Lokalizacja: Koło.wlkp
Grupa: Moderatorzy globalni

Re: Wiatrówka sprężynowa do 1000zl

Post autor: Senio »

MarcinKr pisze: 02 października 2023, 16:13
Ja znalazłem karabinek, który odpowiada mniej więcej oczekiwaniom pytającego.
Gamo Roadster IGT 10x. 3kg masy.

- ma mieć moc (o energii nic autor nie pisał)
-500-600 PLN
- ma trafiać w puszki na 20m, jak będzie celniej to jest.dodatkowy atut
Pisałem o nim wcześniej. On nie ma MOCY. One na bdb. sprężynie mają około 12-13 J. Wszystkie gamo mają jednakowy cylinder i jednakowy tłok i sprężynę. Nikt tam niczego nie wymyśla od lat. Dokładają tylko coraz więcej tu z wtryskarki tam z wtryskarki żeby się różniło wyglądem, wymyślają nową nazwę i na handel. Te plastikowe gamo obecnie, to jednorazówki do zabawy na chwile i do kubła. Ten magazynek rozlata się po chwili i jest nie do naprawienia. Importerzy nie zapewniają ŻANYCH części do niego. Napisz do Militarii, że chcesz kupić magazynek do tego czegoś czy cokolwiek innego z części do spustu czy cokolwiek. Napisz co Ci odpiszą. Na początku z dwa miałem i odjechały jak przyjechały. Od jakiegoś czasu jak słyszę gamo - nie kontynuuję rozmowy bo nie ma o czym gadać. Nie naprawialne z braku części bardzo miernej jakości wyroby jednorazowego użytku. Masz utopić tysiaka, wywalić do kubła i kupić kolejnego. Tak jak ze wszystkim obecnie, co jest tylko namiastką danego urządzenia.
Awatar użytkownika
MarcinKr
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 958
Rejestracja: 20 lipca 2016, 13:13
Tematy: 1
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Wiatrówka sprężynowa do 1000zl

Post autor: MarcinKr »

@senio
Oto i moc jeśli jest potrzebna:
https://www.balistas.pl/recenzja-gamo-r ... 2-45mm-24j
Jak da się 24J to i 17 jest zapewne możliwe.

Rękojmia to obecnie dwa lata. Po co cokolwiek naprawiać w jakimś serwisie tym bardziej nieautoryzowanym? Pakujesz, wysyłasz z wypełniona karta zwrotu, dobrze załączyć film/zdjęcia z usterka żeby wiedzieli że je posiadasz.
Dwa lata to czas żeby się znudziło albo żeby dojść do wniosku że chce się lepiej i celniej.
Awatar użytkownika
Yurko
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 1427
Rejestracja: 21 czerwca 2018, 20:36
Tematy: 33
Lokalizacja: Warszawa
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Wiatrówka sprężynowa do 1000zl

Post autor: Yurko »

Ja też coś śmiesznego znalazłem (głównie w filmie) - Crosman Mag-Fire:



https://militaria.pl/p/wiatrowka-crosma ... x32-139205

https://www.balistas.pl/crosman-magfire-mission-45-mm
"Nie ma nic bardziej praktycznego niż dobra teoria" Ludwig Eduard Boltzmann (1844–1906)
Awatar użytkownika
czemar
Moderator
Moderator
Reactions:
Posty: 1418
Rejestracja: 17 marca 2007, 08:55
Tematy: 23
Lokalizacja: Koło/ZŁota
Grupa: Moderatorzy wiatrówkowi

Re: Wiatrówka sprężynowa do 1000zl

Post autor: czemar »

MarcinKr pisze: 02 października 2023, 16:59 @senio
Oto i moc jeśli jest potrzebna:
https://www.balistas.pl/recenzja-gamo-r ... 2-45mm-24j
Jak da się 24J to i 17 jest zapewne możliwe
Bez jaj plastikowa kostka + magazynek i 24 J
Przy 17J strach że się rozpadnie i dostaniesz sprężyną w czoło
Druga rzecz plastik pusty w środku wyobraź sobie jak to trzepie.
Co do opinii to naprawdę proszę..... większość z nich pisze się pod zamówienie lub po prostu kopiuje i wkleja .
Co do filmu to przemilczę , dosyć tu już było pisania uprzejmości pod adresem Militari :)
M .
Vortex na Kruszynie :one:
Awatar użytkownika
Senio
Moderator globalny
Moderator globalny
Reactions:
Posty: 9728
Rejestracja: 16 października 2004, 00:39
Tematy: 310
Lokalizacja: Koło.wlkp
Grupa: Moderatorzy globalni

Re: Wiatrówka sprężynowa do 1000zl

Post autor: Senio »

MarcinKr pisze: 02 października 2023, 16:59 Oto i moc jeśli jest potrzebna:
Pytanie retoryczne. Czy ty kiedykolwiek widziałeś karabinek gamo zewnątrz i wewnątrz ?.

Wiesz taka opowiastka mi się przypomniała. Szedł facet i zobaczył na płocie napis d..pa. Co się stało później musisz się domyśleć sam.

@Yurko

To jest to samo pod nazwa crosman. Oni od jakiegoś czasu pchają takie dublety pod dwoma nazwami.

Z mojej strony koniec udzielania się w tym i podobnych tematach :). Bawcie się dalej dobrze.
Awatar użytkownika
wichura
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 593
Rejestracja: 01 lutego 2019, 18:03
Tematy: 5
Lokalizacja: Kielce i okolice
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Wiatrówka sprężynowa do 1000zl

Post autor: wichura »

Panowie, cztery strony produkcji, a sam zainteresowany i tak zapewne dokonał wyboru :wink:
.177, .22, .25, .30, .44
Awatar użytkownika
MarcinKr
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 958
Rejestracja: 20 lipca 2016, 13:13
Tematy: 1
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Wiatrówka sprężynowa do 1000zl

Post autor: MarcinKr »

Nie widziałem i zapewnie nie zobaczę, bo i po co. Nie słyszałem też o ofiarach, które otrzymały cios sprężyna w czoło.
Tak, zapewne trzepie, zapewne jest średnio celne jak na standardy hft czy kpn no i finalnie szansa że się zepsuje jest większa. Ale za to spełnia większość jeśli nie wszystkie oczekiwania kupującego, jeśli indoktrynacja okaże się nie do końca skuteczna.
Jak pytający pisał magazynek jest opcja, więc może jest coś lepszego do 600 PLN bez magazynka? Ja tu wkleiłem pierwszy lepszy karabinek jaki znalazłem w internecie. To ważne - ja nie prosiłem o pomoc w wyborze, więc to nie mnie pomagacie.
Donat123
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik
Reactions:
Posty: 5
Rejestracja: 30 września 2023, 23:02
Tematy: 1
Grupa: Nowo zarejestrowani użytkownicy

Re: Wiatrówka sprężynowa do 1000zl

Post autor: Donat123 »

Nie jest mi koniecznie potrzebny magazynek, chce coś w miarę mocnego i zarazem celnego.
Tylko tyle, uważam więc że hatsan 95 będzie dobry + tuning u słonia
Kedorlaomer
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 87
Rejestracja: 13 listopada 2014, 23:56
Tematy: 10
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Wiatrówka sprężynowa do 1000zl

Post autor: Kedorlaomer »

Możesz sobie kupić Beemana 2060 Bay Cat.
Chinka w cenie "Narkomanii", Lidera B2, a jakości wykonania lepszej niż Crosmany Copperhead. To jest kopia starszego modelu Crosmana, o ile się nie mylę - jak wiele Beemanów.
Jest dosyć mocna, bo na ogół pudełkowe egzemplarze biją na 16,5-17 Juli. Kolba polimerowa, dosyć to lekkie.
Co do celności nie wiem, bo strzelałem tylko przez chwile, ale na pewno na poziomie Crosmanów Coperhead czy Summita.
Zupełnie nic z tym nie rób - po prostu strzelaj.
Jak Ci nie podpasuje, to możesz zawsze zwrócić do sklepu, lub oddać komuś, bo cena jest śmieszna.
Hatsany przy swojej jakości, powinny kosztować o połowę mniej, tu masz to za co płacisz.
W kategorii cena/jakość ten Beeman jest nie do pobicia.
Awatar użytkownika
wichura
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 593
Rejestracja: 01 lutego 2019, 18:03
Tematy: 5
Lokalizacja: Kielce i okolice
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Wiatrówka sprężynowa do 1000zl

Post autor: wichura »

Donat123 pisze: 03 października 2023, 21:53 Nie jest mi koniecznie potrzebny magazynek, chce coś w miarę mocnego i zarazem celnego.
Tylko tyle, uważam więc że hatsan 95 będzie dobry + tuning u słonia
Tak jak myślałem, decyzja podjęta ;) , i wydaje mi się że właściwa. Co prawda HW30 jest łatwiejsza w odsprzedaży, ale na Hatsanie i tak nie stracisz tyle co na Gamo. A że będą zmiany, to raczej pewne, jak złapiesz bakcyla to będziesz gonił króliczka :wink:
Kedorlaomer pisze: 04 października 2023, 17:51 Możesz sobie kupić Beemana 2060 Bay Cat.
Jest dosyć mocna, bo na ogół pudełkowe egzemplarze biją na 16,5-17 Juli. Kolba polimerowa, dosyć to lekkie.
Co do celności nie wiem, bo strzelałem tylko przez chwile, ale na pewno na poziomie Crosmanów Coperhead czy Summita.
Czegoś nie rozumiem, nie wiesz jaka celność, strzelałeś tylko przez chwilę, ale wiesz ile energii generują pudełkowe egzeplaże. Czyżbyś testował wszystkie które wychodzą do sprzedaży :wink:
Kedorlaomer pisze: 04 października 2023, 17:51 Hatsany przy swojej jakości, powinny kosztować o połowę mniej
Jest cała masa karabinków które spełniają te kryteria, łącznie z tymi o których byś nawet nie pomyślał :052:
.177, .22, .25, .30, .44
Kedorlaomer
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 87
Rejestracja: 13 listopada 2014, 23:56
Tematy: 10
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Wiatrówka sprężynowa do 1000zl

Post autor: Kedorlaomer »

Nie mierzyłem wszystkich, mierzyłem egzemplarz kolegi i chrono pokazywało 16,5 - 17 Julianów.
Strzelaliśmy do puszek na 25 metrów - wszystkie obrywały, tak więc celność "grilowa" występuje :-D
Porównywaliśmy tego Beemana z moim HW 35, który bije tak na 13,5-14 Julianów i byłem w szoku, ze ta chinka wcale mocniej nie wierzga od mojego HW.
bruno_Hof
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 506
Rejestracja: 02 lutego 2023, 21:43
Tematy: 7
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Wiatrówka sprężynowa do 1000zl

Post autor: bruno_Hof »

Kedorlaomer pisze: 04 października 2023, 21:30 Nie mierzyłem wszystkich, mierzyłem egzemplarz kolegi i chrono pokazywało 16,5 - 17 Julianów.
Strzelaliśmy do puszek na 25 metrów - wszystkie obrywały, tak więc celność "grilowa" występuje :-D
Porównywaliśmy tego Beemana z moim HW 35, który bije tak na 13,5-14 Julianów i byłem w szoku, ze ta chinka wcale mocniej nie wierzga od mojego HW.
Moja HW95 przy 16,8J kopała jak muł a celność na 40m daleko odbiegała od celności grilowej ;laughing:
Obrazek
HW95K HW50S Typhoon FT.
Kedorlaomer
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 87
Rejestracja: 13 listopada 2014, 23:56
Tematy: 10
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Wiatrówka sprężynowa do 1000zl

Post autor: Kedorlaomer »

bruno_Hof pisze: 05 października 2023, 08:45 Moja HW95 przy 16,8J kopała jak muł a celność na 40m daleko odbiegała od celności grilowej
Prawdę mówiąc mój HW 35, z 1968 roku, po zmianie tłoka na nowy typ i założeniu eksportowej sprężyny, przy tych 14J, też nieźle sobie kopie, ale nie jest to kop taki jak w Hatsanie 90, z którego kiedyś strzelałem.
Miał założoną jakąś tuningową sprężynę z bazaru i łupał jak dzikie zwierzę. Trafić byłem w stanie w puszkę z 10 metrów i to z ledwością.
Dla mnie to była dyskwalifikacja karabinka, dla kolegi cud, miód i najlepsza wiatrówka na świecie.
Dopiero jak mu dałem postrzelać z Jeżyka 38, to stwierdził, że jakoś lepiej mu się trafia, ale nie wiedział dlaczego ;laughing:

Co by nie robić off topu, w nawiązaniu do wiatrówki do 1000zł., myślę, że nada się któraś z Dianek ze starszej, jeszcze niemieckiej produkcji.
Nie potrafię powiedzieć, który dokładnie model, bo było tego sporo, a sam posiadam tylko pistolet Diana 5 z połowy lat 90-tych, który z czystym sumieniem mogę polecić, bo jest świetny.
Używana Dianka na pewno wyjdzie taniej niż HW 30.
bruno_Hof
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 506
Rejestracja: 02 lutego 2023, 21:43
Tematy: 7
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Wiatrówka sprężynowa do 1000zl

Post autor: bruno_Hof »

Kedorlaomer pisze: 05 października 2023, 12:45 ale nie jest to kop taki jak w Hatsanie 90, z którego kiedyś strzelałem.
No bo skąd się bierze kop! ;laughing: Głównie z wagi tłoka. Tłok Hatsana waży- 350g,typowy Weihrauch, TX, Prosport- 250g.
Najlżejsze mają Comety i Gamo - 180g.
HW95K HW50S Typhoon FT.
Donat123
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik
Reactions:
Posty: 5
Rejestracja: 30 września 2023, 23:02
Tematy: 1
Grupa: Nowo zarejestrowani użytkownicy

Re: Wiatrówka sprężynowa do 1000zl

Post autor: Donat123 »

Kedorlaomer pisze: 05 października 2023, 12:45
bruno_Hof pisze: 05 października 2023, 08:45 Moja HW95 przy 16,8J kopała jak muł a celność na 40m daleko odbiegała od celności grilowej
Prawdę mówiąc mój HW 35, z 1968 roku, po zmianie tłoka na nowy typ i założeniu eksportowej sprężyny, przy tych 14J, też nieźle sobie kopie, ale nie jest to kop taki jak w Hatsanie 90, z którego kiedyś strzelałem.
Miał założoną jakąś tuningową sprężynę z bazaru i łupał jak dzikie zwierzę. Trafić byłem w stanie w puszkę z 10 metrów i to z ledwością.
Dla mnie to była dyskwalifikacja karabinka, dla kolegi cud, miód i najlepsza wiatrówka na świecie.
Dopiero jak mu dałem postrzelać z Jeżyka 38, to stwierdził, że jakoś lepiej mu się trafia, ale nie wiedział dlaczego ;laughing:

Co by nie robić off topu, w nawiązaniu do wiatrówki do 1000zł., myślę, że nada się któraś z Dianek ze starszej, jeszcze niemieckiej produkcji.
Nie potrafię powiedzieć, który dokładnie model, bo było tego sporo, a sam posiadam tylko pistolet Diana 5 z połowy lat 90-tych, który z czystym sumieniem mogę polecić, bo jest świetny.
Używana Dianka na pewno wyjdzie taniej niż HW 30.
Jaki model tej Diany?
ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Piaskownica czyli pierwsze pytania...”