Czas zacząć zakupy

Moderator: Moderatorzy WBP

Frogulus
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 28
Rejestracja: 25 czerwca 2018, 18:05
Tematy: 7
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Czas zacząć zakupy

Post autor: Frogulus »

Moja rada jest zupełnie inna. Kup pistolet i tylko pistolet. Nic więcej. Potrenuj, poćwicz, pochodz ze 3 miesiące na strzelnice lub dłużej i daj sobie na wstrzymanie z zakupami. Gdy poznasz siebie to będziesz wiedział co kupić.
Tak będzie. Nie tylko z rozsądku, ale i z powodów finansowych :)
Drugi w kolejce będzie karabinek. Pompka znacznie później.
Sig Sauer P320 Full Size
Browning Buck Mark Plus Vision
Awatar użytkownika
MarcinKr
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 958
Rejestracja: 20 lipca 2016, 13:13
Tematy: 1
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Czas zacząć zakupy

Post autor: MarcinKr »

@bezduszny,
Bez obrazy i w formie żartu, ale co to za mistrzostwa Europy że udział wzięło 23 Polaków i 7 Niemców?
Ostatnio zmieniony 20 września 2023, 10:37 przez MarcinKr, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
bezduszny
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 3762
Rejestracja: 06 stycznia 2017, 20:42
Tematy: 79
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Czas zacząć zakupy

Post autor: bezduszny »

Taki status ma impreza... i chyba jest to najwyższa rangą impreza w naszym krajowym kalendarzu. Sama konkurencja 22LR dopiero niedawno się pojawiła w tym kalendarzu co świadczy o rosnącej popularności długiej broni bocznego zapłonu....
Ale nie to jest istotne.

Istotne jest to, że CZ457 Varmint mimo, że jest kilkukrotnie tańsza niż Antki to nie traci celnością do nich proporcjonalnie do ceny.
Jak widać po wyniku różnica jest tylko 1pkt ale więcej centralnych "10".

Kupującemu życzę osiągnięcia kresu możliwości 457 i powiedzenia... "ta broń mnie ogranicza" :-D
Są pogrzeby o których mówi cały świat i jest taki, na który czeka cały naród.
autor nieznany
Frogulus
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 28
Rejestracja: 25 czerwca 2018, 18:05
Tematy: 7
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Czas zacząć zakupy

Post autor: Frogulus »

Czy znacie sklepy w Płn.Wsch Polsce, w których można przed zakupem strzelić na strzelnicy kilka razy z danego modelu?
Sig Sauer P320 Full Size
Browning Buck Mark Plus Vision
Awatar użytkownika
Mandrake
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 58
Rejestracja: 25 listopada 2019, 10:39
Tematy: 3
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Czas zacząć zakupy

Post autor: Mandrake »

Frogulus pisze: 16 września 2023, 18:25
Strzelba - Mosberg Maverick 88.
Karabinek - CZ 457 (do konkurencji przeziernik)
Pistolet PSP - SW 22 Victory (myślałem o Sig 322, ale ta awaryjność...)
Pistolet PCZ - Glock 17
Jako doświadczony ignorant dam Ci taką radę - kup, co uważasz, bo broń musi pasować do posiadacza (choć oczywiście uważnie czytaj rady doświadczonych i mądrych kolegów). Bardzo solidne i fachowe badania rynku samochodowego mówią, że jak ludzie przymierzają się do kupna samochodu, to sprawdzają szczegółowe parametry, czytają na forach, porównują tabele, a na koniec kupują to, co im w duszy najlepiej zagra. Z bronią jest podobnie. Jesteś świeżakiem prosto po egzaminie, więc twoja lista, to jedynie pewien punkt wyjścia. Ja stworzyłem taką samą z rozpiską zakupową na 5 lat naprzód i przynajmniej raz do roku solidnie ją modyfikuję, a z wersji pierwotnej nie zostało prawie nic ;laughing: Z tego, co już kupiłem z pełnym i absolutnym przekonaniem parę lat temu, już dwie sztuki bym wymienił na coś innego.
Przede wszystkim - NIE SPIESZ SIĘ !!! Promesy się nie przeterminują. I nie kupuj niczego, czego nie miałeś kilka razy w ręku.

P.S. CZ 457 to dobry wybór, a część modeli doskonale nadaje się pod przeziernik, tylko musisz go dokupić za całkiem konkretną kasę. Może na początek rozważ kupno "za grosze" starego TOZ-a lub Suhla z gotowym zestawem przyrządów. Ja tak zrobiłem, wymiany za CZ-kę dokonałem dopiero po paru latach (też miał być pierwszy wybór), a na "staruszka" już mam kolejkę chętnych i wciąż nie wiem, czy chcę się go pozbyć :wink:
PanZodiak
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 20
Rejestracja: 18 lutego 2023, 19:36
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Czas zacząć zakupy

Post autor: PanZodiak »

Frogulus pisze: 22 września 2023, 15:12 Czy znacie sklepy w Płn.Wsch Polsce, w których można przed zakupem strzelić na strzelnicy kilka razy z danego modelu?
Obawiam się, że nie ma takiego sklepu. Jedyny sklep jaki znam że strzelnicą, to Leśny Rynek w Suwałkach. Nie pytałem o możliwość przetestowania broni przed zakupem ale myślę, że chwaliliby się tym gdyby było można. Ze swojej strony polecam zakupy u nich.
Awatar użytkownika
bezduszny
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 3762
Rejestracja: 06 stycznia 2017, 20:42
Tematy: 79
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Czas zacząć zakupy

Post autor: bezduszny »

Mex Armory ma przez ścianę strzelnicę i broń demo
Są pogrzeby o których mówi cały świat i jest taki, na który czeka cały naród.
autor nieznany
PanZodiak
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 20
Rejestracja: 18 lutego 2023, 19:36
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Czas zacząć zakupy

Post autor: PanZodiak »

Ale Ząbki, to chyba nie Polska płn wsch? Czy spałem na geografii?
Awatar użytkownika
bezduszny
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 3762
Rejestracja: 06 stycznia 2017, 20:42
Tematy: 79
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Czas zacząć zakupy

Post autor: bezduszny »

No pewnie, że nie.
Ale jak się ma takie wymagania, że i dobrze zaopatrzony sklep... i możliwość postrzelania z czego się chcę.. to trzeba ruszyć dupę.
Są pogrzeby o których mówi cały świat i jest taki, na który czeka cały naród.
autor nieznany
Frogulus
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 28
Rejestracja: 25 czerwca 2018, 18:05
Tematy: 7
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Czas zacząć zakupy

Post autor: Frogulus »

PanZodiak pisze: 29 września 2023, 07:30
Frogulus pisze: 22 września 2023, 15:12 Czy znacie sklepy w Płn.Wsch Polsce, w których można przed zakupem strzelić na strzelnicy kilka razy z danego modelu?
Obawiam się, że nie ma takiego sklepu. Jedyny sklep jaki znam że strzelnicą, to Leśny Rynek w Suwałkach. Nie pytałem o możliwość przetestowania broni przed zakupem ale myślę, że chwaliliby się tym gdyby było można. Ze swojej strony polecam zakupy u nich.
Już 2 osoba o nim wspomina. Faktycznie duży wybór mają w sklepie internetowym... No to już wiem gdzie się udam z pierwszą promesą.
Sig Sauer P320 Full Size
Browning Buck Mark Plus Vision
PanZodiak
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 20
Rejestracja: 18 lutego 2023, 19:36
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Czas zacząć zakupy

Post autor: PanZodiak »

@Frogulus - weź pod rozwagę jeszcze jedną rzecz. Chodzi o ceny. U nich jest drożej niż np. w Warszawie. Za Canika TP9 EC zapłaciłem 200zł więcej niż w Garandzie. Ale... Jak coś się skasztani, to pamiętaj, że to nie mikser, że spakujesz i odeślesz. Trzeba dymać do Wa-wy dwa razy - zawieźć i odebrać. Pomijając koszty dorzuć jeszcze czas. Ja wybrałem drożej ale do sklepu mam 45 minut samochodem.
Awatar użytkownika
bezduszny
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 3762
Rejestracja: 06 stycznia 2017, 20:42
Tematy: 79
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Czas zacząć zakupy

Post autor: bezduszny »

A nie lepiej nie kupować jako pierwszą/główną broń jakiegoś gówna, które jest tylko kwestią czasu aż trafi na serwis ?
Są pogrzeby o których mówi cały świat i jest taki, na który czeka cały naród.
autor nieznany
PanZodiak
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 20
Rejestracja: 18 lutego 2023, 19:36
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Czas zacząć zakupy

Post autor: PanZodiak »

A kto powiedział, że nie będziesz musiał serwisować "niegówna"? Od którego momentu jest "niegówno"?
Krótko jestem na tym forum ale zdążyłem zauważyć, że na każdy temat masz coś do powiedzenia, niekoniecznie mądrego. Zupełnie jak moja teściowa.
Awatar użytkownika
mar_kow
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 311
Rejestracja: 23 września 2012, 11:11
Tematy: 4
Lokalizacja: Mazury
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Czas zacząć zakupy

Post autor: mar_kow »

bezduszny pisze: 02 października 2023, 07:43 A nie lepiej nie kupować jako pierwszą/główną broń jakiegoś gówna, które jest tylko kwestią czasu aż trafi na serwis ?
Nie ma znaczenia - widziałem CZ TS 2 Deep Bronze za ponad 11 "kawałków" idącą do serwisu po kilku strzelaniach. Wróciła po wymianie lufy...
nzpetter
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 212
Rejestracja: 08 października 2016, 02:00
Tematy: 10
Lokalizacja: Elbląg
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Czas zacząć zakupy

Post autor: nzpetter »

Powiem tak:

tutaj u nas tacy "sportowcy" że nikt nie kupuje na start broni sportowej na .22lr, każdy kupuje pistolet centralnego zapłonu a potem kałacha albo AR-a.

Generalnie porada jest taka. Zamiast planować że kupisz taki czy inny sprzęt, przejdź się na strzelnicę i zobacz sobie X różnych karabinów
i pistoletów. Twoi kumple w klubie na pewno też mają od wuja przez "ch" klamotów i po cenie amunicji dadzą Ci z tego postrzelać.

Jedyna uwaga to do klocka 17 - to jest klocek dla służb, przeznaczony do noszenia na zewnątrz. Jeśli myślisz o CCW to kup sobie 43x albo 19. Ewentualnie 45 tak jak ja. Polecam wersję MOS.

a potem to już do woli ;)

Pzdr ;)
-----------------------------------------
Obrazek
ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Broń i amunicja - WBP”