AEA Zeus .72 Cal. Gen II 1000J FAC

Czyli wiatrówki o energii powyżej 17 J

Moderatorzy: Moderatorzy WBP, Moderatorzy wiatrówkowi, Moderatorzy CP

Awatar użytkownika
adnikauto
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 2546
Rejestracja: 20 sierpnia 2013, 19:26
Tematy: 214
Lokalizacja: Wschodnie Wybrzeze
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: AEA Zeus .72 Cal. Gen II 1000J FAC

Post autor: adnikauto »

Przyszedl kompresorek z PyramydAir... :piwo:
https://www.pyramydair.com/product/air- ... +the+order!

Obrazek
Obrazek

Akurat byl sale/obnizka na Labor Day, jak znalazl... :one:

Hamulec na lufe juz wyslany notabene z Kanady a adapter tez w drodze... moze uda sie wszystko poskaldac w nastepnym tygodniu i wziac wiatroweczke na strzelnice, coby troszke ludzi skonfundowac...

..."Hello, przyszedlem postrzelac z wiatroweczki, mam wlasne tarcze i srucik tez"... :-D

Kolo domu obawiam sie rykoszetow i sploszenia kur "somsiadowi"... :027:

Ponizej, co z czym i do czego....

Guns have two enemies politicians and rust. :502: Not sure, which is worst...
Awatar użytkownika
Leon83
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 483
Rejestracja: 28 listopada 2014, 21:24
Tematy: 1
Lokalizacja: WLKP
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: AEA Zeus .72 Cal. Gen II 1000J FAC

Post autor: Leon83 »

Trzecia strona tematu, pełno pierdół nakupowane i ani jednego wstrzału…

Leshiy I Razor HD LHT
FX Panthera Mini Stryker HD
Awatar użytkownika
wichura
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 593
Rejestracja: 01 lutego 2019, 18:03
Tematy: 5
Lokalizacja: Kielce i okolice
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: AEA Zeus .72 Cal. Gen II 1000J FAC

Post autor: wichura »

A .58 przetestowane, blisko 1000J wygenerowało 8-).
.177, .22, .25, .30, .44
Awatar użytkownika
slepe_oko
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 1027
Rejestracja: 30 maja 2013, 12:54
Tematy: 6
Lokalizacja: Między Łodzią a Warszawą
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy
Kontakt:

Re: AEA Zeus .72 Cal. Gen II 1000J FAC

Post autor: slepe_oko »

Leon83 pisze: 11 września 2023, 21:14 Trzecia strona tematu, pełno pierdół nakupowane i ani jednego wstrzału…
Sie czepiasz. Ja tam czekam, może beda gołe baby. ;laughing: Temat fajny. Poka jak rzutki strzela.
:512:
Awatar użytkownika
Dexter
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 2022
Rejestracja: 11 lutego 2006, 18:00
Tematy: 7
Lokalizacja: Kraków
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: AEA Zeus .72 Cal. Gen II 1000J FAC

Post autor: Dexter »

Ja tam jestem zdania, że kupowanie pi***ol czasami jest fajniejsze niż ich późniejsze używanie :D.
Awatar użytkownika
wichura
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 593
Rejestracja: 01 lutego 2019, 18:03
Tematy: 5
Lokalizacja: Kielce i okolice
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: AEA Zeus .72 Cal. Gen II 1000J FAC

Post autor: wichura »

Jeżeli chodzi o AEA i ogólnie FAC, więcej dowiesz się na zielonym. Tam kupują, strzelają, użycza jeden drugiemu, i nawet gołej baby nie musi pod zastaw dostać :wink:. Generalnie AEA robią niemiłosierną rozwałkę, czy to .45 czy .58. Jak będą w PL dostępne .72 też zaraz ktoś przetestuje. Na chwilę obecną musimy czekać na info z USA, zgodnie z obietnicą niebawem się doczekamy :piwo:
Z innego forum wycięte:
"No to trochę na ... potestowaliśmy produkty AEA od dobrodzieja D.... Generalnie są to ładne, solidnie i dokładnie wykonane karabinki i jeden w jeden z energetycznym potencjałem. Ja już sobie zamówiłem elementa w wersji super light."
To są takie pierwsze wrażenia ad-choc, z ubiegłego weekendu. Ale cały czas oczekujemy na info jak się to sprawuje za wielką wodą :516:
Od siebie dodam, że nawet .45 wymaga ochronników słuchu. Przy nim strzał z .308 to jest pierdnięcie :052:
.177, .22, .25, .30, .44
Awatar użytkownika
adnikauto
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 2546
Rejestracja: 20 sierpnia 2013, 19:26
Tematy: 214
Lokalizacja: Wschodnie Wybrzeze
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: AEA Zeus .72 Cal. Gen II 1000J FAC

Post autor: adnikauto »

Witam wszystkich!


Pomimo, ze nic nie napisalem to czytam Wasze wypowiedzi. Dziekuje za Wasze opinie zarowno pozytywne jak i negatywne oraz te "zniecierpliwione" czekaniem na strzelanie...!
Obiecalem i slowa dotrzymam.

Po kolei:

Dzisiaj przezylem zaskoczenie i to jest bardzo lagodne okreslenie... a w sumie to dwa "zaskoczenia"...

Zaskoczenie nr 1.

Przyszedl customowy adapter od DonnyFL zrobiony specjalnie dla Zeusa Gen. II z 16'' /calowa/ lufa
Po dokreceniu na lufe to jesli ktos nie wie to sie nie pozna, ze tam na koncu siedzi kawalek dotoczonego zelaza...

Po zwrocie orginalnego- Donny dotoczyl, pooksydowal i wzial ode mnie 5 zl tutejszych $ czyli "zielonych" na wysylke...
W czasach kiedy kazdy walczy o maksymalny zarobek, klaniam sie nisko Donnemu bo takich ludzi to szukac ze swieca...


Sami zobaczcie:

Obrazek
Obrazek

Nakretka ochronna gwintu jest z orginalnej lufy, wiec wyglada jak wyglada....

Obrazek
Obrazek



OK, czas na zaskoczenie nr 2.
Caly czas pisalem, ze kupilem Zeusa z 16 calowa lufa, otoz - sklamalem :roll: :651:

Od poczatku lufy nie mierzylem bo w sumie i po co... adapter pierwotnie nie pasowal- nie bylo co mierzyc...
Dzisiaj, po zalozeniu adaptera mysle sobie ..... noo, to teraz bedzie przynajmniej 18 cali plus dojdzie hamulec to calosc nie bedzie wygladac jak ... "obrzyn" :roll: :shock:

Calowke w lape i mierze i mierze i sam sobie nie moge sie nadziwic... za cholerke nie ma tyle ile byc powinno bo jest.... MNIEJ :651:
What a f...k ???

Nie wiem ale wychodzi na to, ze lufa moze miec maksymalnie 15 inczy dlugosci...
Dlaczego tak ?

Zmierzylem dlugosc calkowita od poczatku adaptera od DonnyFl do poczatku komory nabojowej - czyli tam gdzie wkladamy srut do lufy
/szybko zrobilo sie ciemno/ ale obejrze dokladnie z latarka w lufie bo nie chce mi sie wierzyc, ze lufa zaczyna sie dokladnie w komorze nabojowej/... i dlugosc calkowita to jest 17.5 in minus 2.5 in. dlugosc adaptera to zostaje rowne 15 in. dlugosci lufy...

Albo calkiem oszalalem albo tak jest faktycznie, niech mnie ktos poprawi...

Tak to wyglada...

Obrazek
Obrazek
Obrazek


Wasze opinie... ??? Smialo prosze....


BTW- kolega @Wichura

Wlasnie tak zamierzalem zrobic:
- wziasc na strzelnice mojego Mossberga MVP w .308 16'' lufa plus hamulec
- oraz po nim postrzelac z Zeusa, zeby miec porownanie do czegos w miare porownywalnego
- strzelnica jest kryta i mozna tam strzelac tylko do kalibru .308 wiec nie bede darl ryja, ze sie pcham z .72- powiem, ze z wiatrowki pare srutow chce puscic... i tyle

BTW 2- hamulec "idzie" z Kanady- powinien byc na koniec biezacego tygodnia lub poczatek przyszlego u mnie...

Na razie tyle w temacie... ta skrocona lufa dala mi do myslenia.... :027:


Guns have two enemies politicians and rust. :502: Not sure, which is worst...
Awatar użytkownika
adnikauto
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 2546
Rejestracja: 20 sierpnia 2013, 19:26
Tematy: 214
Lokalizacja: Wschodnie Wybrzeze
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: AEA Zeus .72 Cal. Gen II 1000J FAC

Post autor: adnikauto »

Przyszedl hamulec. Zamontowalem. Wypoziomowalem tez /kto slyszal zeby poziomowac hamulec... jpdl/ chyba poruszam sie w oparach absurdu... :)

Pada jak piorun- nie dalo rady zrobic zdjec jak nalezy... tylko w domu pare pogladowych.

Wyglada - p r z e r a z a j a c o - :651:

Moj Mossberg .308 przy Zeusie wyglada jak HW 30 przy Texanie... :roll:
Od wtorku 26 wrzesnia zaczynam testowanie na strzelnicy....
Mam nadzieje, ze sprzet wytrzyma i obejdzie sie bez... collateral damage

Wiecej nie ma co pisac- czuje sie jakbym mial startowac w Kosmos... :516:

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek

Hamulec zaprojektowany orginalnie jako "custom" dla strzelby automatycznej UTAS XTR-12:
https://grizzlygunworks.com/product/def ... e-m23-x-1/

Guns have two enemies politicians and rust. :502: Not sure, which is worst...
Awatar użytkownika
adnikauto
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 2546
Rejestracja: 20 sierpnia 2013, 19:26
Tematy: 214
Lokalizacja: Wschodnie Wybrzeze
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: AEA Zeus .72 Cal. Gen II 1000J FAC

Post autor: adnikauto »

Zeus .72 vs. Mossberg MVP .308


Obrazek
Obrazek
Obrazek

Guns have two enemies politicians and rust. :502: Not sure, which is worst...
Awatar użytkownika
wichura
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 593
Rejestracja: 01 lutego 2019, 18:03
Tematy: 5
Lokalizacja: Kielce i okolice
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: AEA Zeus .72 Cal. Gen II 1000J FAC

Post autor: wichura »

Prawdę mówiąc liczyłem że na filmiku będzie porównanie ze strzelania, zawiodłem się :(. W tym tempie prędzej ze swojego biedniejszego postrzelam, niż zobaczę czym tam w jueseju się bawią 8-)
.177, .22, .25, .30, .44
Awatar użytkownika
sirsaw
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 56
Rejestracja: 27 stycznia 2017, 20:03
Tematy: 39
Lokalizacja: Kraków
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy
Kontakt:

Re: AEA Zeus .72 Cal. Gen II 1000J FAC

Post autor: sirsaw »

Spokojnie buduje napięcie ;laughing:
Małopolski Klub Strzelecki Dragon LOK
Awatar użytkownika
wichura
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 593
Rejestracja: 01 lutego 2019, 18:03
Tematy: 5
Lokalizacja: Kielce i okolice
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: AEA Zeus .72 Cal. Gen II 1000J FAC

Post autor: wichura »

Ja tam wolę "gołe baby", wyobraźnia już mi siada :wink:. Albo konkretne bzykanko, albo tv ogladać, gra wstępna to 5minut max (łącznie z prysznicem). Temat na razie odpuszczam, "Moda na sukces" i inne tego typu seriale zawsze wzbudzały we mnie pewne odruchy :roll:.
.177, .22, .25, .30, .44
Awatar użytkownika
adnikauto
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 2546
Rejestracja: 20 sierpnia 2013, 19:26
Tematy: 214
Lokalizacja: Wschodnie Wybrzeze
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: AEA Zeus .72 Cal. Gen II 1000J FAC

Post autor: adnikauto »

Bylem na strzelnicy. :-D
Wlaczylem kamerke ale zapomnialem wcisnac "Record" - guzik :621:

Przyjechalem do domu, sprawdzam, nic nie ma nagranego.... mam tylko tarcze oraz pierwsze wrazenia.

Obrazek

Tak czy inaczej bylem tak naladowany adrenalina, ze dopiero ochonelem po przyjezdzie do domu... :)
Do tego bylem na 8- lini i kazda byla zajeta, huk wystrzalow pomimo moich Sordinow byl znaczny.

Do niedzieli bede jeszce raz lub dwa razy - wtedy bede bardziej "swiadomy"... :-D

Najciezszy srut jaki mam 834 grains wchodzi do lufy z duuzym oporem i jest do 16 calowej lufy zbyt ciezki....
Najlepsze skupienie /prawy gorny rog/ dal najlzejszy srut 565 grain/

Optyka nie byla ustawiana do tego karabinu wiec nie wiedzialem czy sie w ogole zmieszcze w tarczy- tarcze ktore uzylem sa wydrukowane z naszego Forum... /przyklejone do kawalka tektury/.

Odrzut jest- troche mniejszy niz 12 gauge shotgun, cos pomiedzy 20 a 12 gauge.
Strzelalem z karbonowego trojnoga Bushnella z uchwytem gabkowym mojej produkcji.
/z tego samego co na zdjeciach/

Musze pare rzeczy jak np. mocowanie kamerki potraktowac Loctite bo wszystko zaczelo latac...
Glosnosc- mnie nie przeszkadza/lo ale z boku jest na poziomie 12g shotgun.

Napompuje karabin butle i za dzien, dwa znowu pojade tym razem bede juz pamietac, ze musze nacisnac dwa przycski nie jeden w kamerce.... :shame: :roll:
Guns have two enemies politicians and rust. :502: Not sure, which is worst...
Awatar użytkownika
adnikauto
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 2546
Rejestracja: 20 sierpnia 2013, 19:26
Tematy: 214
Lokalizacja: Wschodnie Wybrzeze
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: AEA Zeus .72 Cal. Gen II 1000J FAC

Post autor: adnikauto »

Jeszcze pare wieczornych refleksji - po przemysleniu dzisiejszej sesji na strzelnicy.

- kazdy z Was ktory stanie sie posiadaczem Zeusa czy to w .58 czy .72 prosze niech wyrobi sobie nawyk sprawdzania sprzetu
tak, jak po strzelaniu z nitro na drugi czy trzeci dzien bron sie czysci to w przypadku Big Bore Airgun warto i goraco polecam usiasc w spokoju i sprawdzic kluczami wszystkie polaczenia, sruby, nakretki, mocowanie optyki, etc.

- np. osada do tzw. "action" czyli bloku jest przykrecana solidna ale jedna sruba !!!
Nie trzeba miec szczegolnej wyobrazni by uzmyslowic sobie co sie moze stac w przypadku odkrecenia sie bloku od osady w trakcie strzelania...
Nie chce tam wlewac Loctite ale... jesli to sie powtorzy to tak zrobie...

Tak jak stalowe obejmy Warne mocujace optyke nie drgnely nawet o milimetr to o dziwo, adapter od DonnyFL do ktorego jest zamocowany hamulec wylotowy odkrecil sie o ok. 2 obroty gwintu... jak, kiedy - przeciez chyba wlalem tam Blue Loctite ???

Jesli to sie powtorzy, to zaleje to polaczenie Red Loctite - niech sie zlaczy na stale z lufa... gwizdze na to...
Hamulec do adaptera jest mocowany na dwie sruby oraz wkrecany na gwint i siedzi jak nalezy...

Energie sa naprawde duze /szkoda cholera jasna, ze nie mam filmu/.... i warto i nalezy miec wszystko pod kontrola.


- Wiatrowka wzbudza ogromne zainteresowanie na strzelnicy, dzieki aktywnym Sordinom slysze za plecami jak ludzie z sasiednich osi pytaja sie Range Officer ... "z czego ten gosc strzela???"
Odpowiedz jest taka: to jest airgun, byli tutaj tacy z .58 cal ale on ma cal .72 z takim jeszcze nikogo nie bylo...

Pozniej w przerwie prosza o pokazanie srutu... no i po ich oczach i mninach widac, ze sa w szoku, zreszta na tarczy w kazda z przestrzelin spokojnie mozna wlozyc palec...

Nie moge sobie darowac tego "babola" z kamera... jak sie wyrobie to chyba jutro /w czwartek/ pojade znowu bo sam chce zobaczyc jak to wyglada - jak strzelam to widze wycinkowo.

Tak po prawdzie, stary jestem i czesto nie uzywam "action camera" to i nie mam odpowiednich nawykow ale spokojnie... koncze projekt budowy All-Terrain Electric Trike to i kamerka bedzie czesciej w uzyciu....

Na razie tyle...
Pozdrawiam
Guns have two enemies politicians and rust. :502: Not sure, which is worst...
Awatar użytkownika
adnikauto
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 2546
Rejestracja: 20 sierpnia 2013, 19:26
Tematy: 214
Lokalizacja: Wschodnie Wybrzeze
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: AEA Zeus .72 Cal. Gen II 1000J FAC

Post autor: adnikauto »

Psiakrew! Kompresor nie pompuje. Dziala ale nie wytwarza zadnego cisnienia. Mozna odkrecac bleed valve, zdejmowac wezyk w trakcie pompowania- nic sie nie dzieje. Nici ze strzelania...
Przykre... :-/



Zobaczymy jakie support od PyramydAir... ???
Guns have two enemies politicians and rust. :502: Not sure, which is worst...
ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „FAC”