Co byście zmienili w UOBIA

Moderator: Moderatorzy WBP

Awatar użytkownika
rawla
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 179
Rejestracja: 24 sierpnia 2023, 12:47
Tematy: 2
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Co byście zmienili w UOBIA

Post autor: rawla »

Mumin_ pisze: 30 sierpnia 2023, 15:06
rawla pisze: 29 sierpnia 2023, 13:31z jakich merytorycznych powodów strzelcy mogą nosić broń, a kolekcjonerzy i jeszcze paru innych już nie?
Na szczęście ustawodawca zdecydował się na ostatnią opcję. A czemu kolekcjonerzy i pamiątkarze nie? Przecież w ramach ówczesnej wykładni oni w ogóle nie mogli kupować amunicji, to co mieliby nosić?
O, wreszcie coś sensownego. Przemawia to do mnie. Dziś jednak mamy sytuację taką że, kolekcjonerzy mogą kupować amunicję, ba wielu z nich przemieszcza więcej broni niż strzelcy na dodatek z różnorodną amunicją. Ale to już temat na inną rozmowę. Niemniej powtórzę raz jeszcze Twój argument jest sensowny chociaż już nieaktualny, bo kolekcjonerzy mogą już. kupować amunicję Czas więc usunąć wspomniany artykuł ustawy. Raz jeszcze dzięki. A do pozostałych adwersarzy, można sensownie odpowiedzieć? Jak wiać można.
Awatar użytkownika
Abad
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 211
Rejestracja: 19 grudnia 2017, 22:08
Tematy: 6
Lokalizacja: ELE
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Co byście zmienili w UOBIA

Post autor: Abad »

rawla pisze: 31 sierpnia 2023, 15:43 ...A do pozostałych adwersarzy, można sensownie odpowiedzieć? Jak wiać można.
Nie wiem dlaczego zacząłeś swoje wypowiedzi z nastawieniem, że inni uczestnicy dyskusji to adwersarze - i potem dziwisz się, że nie uzyskałeś satysfakcjonującej odpowiedzi. Forum nie istnieje po to by spełniać twoje zachcianki tylko po to by dyskutować.
Ale fajnie, że jesteś zadowolony z odpowiedzi kol. Mumin.
Dobrze czasem postrzelać...
Awatar użytkownika
bezduszny
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 3765
Rejestracja: 06 stycznia 2017, 20:42
Tematy: 79
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Co byście zmienili w UOBIA

Post autor: bezduszny »

Paweł Mateńczuk "Naval" startuje do sejmu ....
Może jak się dostanie to będzie "motorem" jakiś pozytywnych zmian w ustawie ?
Są pogrzeby o których mówi cały świat i jest taki, na który czeka cały naród.
autor nieznany
Awatar użytkownika
mar_kow
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 311
Rejestracja: 23 września 2012, 11:11
Tematy: 4
Lokalizacja: Mazury
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Co byście zmienili w UOBIA

Post autor: mar_kow »

bezduszny pisze: 29 sierpnia 2023, 14:20 Paweł Mateńczuk "Naval" startuje do sejmu ....
Może jak się dostanie to będzie "motorem" jakiś pozytywnych zmian w ustawie ?
A Moszner ciągnie w drugą stronę...

https://wiadomosci.onet.pl/opinie/w-pol ... ia/fgve16d
Awatar użytkownika
rawla
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 179
Rejestracja: 24 sierpnia 2023, 12:47
Tematy: 2
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Co byście zmienili w UOBIA

Post autor: rawla »

mar_kow pisze: 02 września 2023, 17:29
bezduszny pisze: 29 sierpnia 2023, 14:20 Paweł Mateńczuk "Naval" startuje do sejmu ....
Może jak się dostanie to będzie "motorem" jakiś pozytywnych zmian w ustawie ?
A Moszner ciągnie w drugą stronę...

https://wiadomosci.onet.pl/opinie/w-pol ... ia/fgve16d
Byłem jednym z tych, którzy na podstawie potocznych opinii raczej nieprzychylnie myślałem o tym człowieku. Ale w zdecydowanej większości złe opinie o Nim wygłaszane między innymi na tym forum skłoniły mnie do bliższego zapoznania się z wygłaszanymi pzrez Niego opiniami. Co mi wyszło?
1. Nie, Pan Moszner nie jest przeciwnikiem powszechnego dostępu do broni palnej w Polsce. Ba mało tego sam mówi o konieczności zniesienia ustawowego obowiązku przynależności kolekcjonera czy sportowca do jakiegokolwiek stowarzyszenia.
2. " Broń na strzelnicę, nie na ulicę" - to w mojej ocenie nie wymaga żadnego komentarza.
3. W kwestii noszenia broni - ma rację. (Oj teraz się będzie działo :-D :516: )
Rekapitulując - Pan Moszner mówi prawdę!
Ps. W kwestii Navala- na prawdę myślicie że On podejmie jakiekolwiek działa w obszarach Was interesujących? A może po prostu potrzebuje Waszych głosów i tyle?
perypetie
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 52
Rejestracja: 15 lipca 2021, 20:15
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Co byście zmienili w UOBIA

Post autor: perypetie »

Naval, tak samo zresztą jak moszner, nie ma zielonego pojęcia o przepisach dotyczących broni palnej w Polsce, co pokazuje cyklicznie w swoich materiałach na YouTube.

Najpierw należy wiedzieć co chce się zmienić, a potem można to zmieniać. Niestety niektórzy Panowie byli komandosi u nas w kraju nie znają tej zasady. Zaślepieni własną zajefajnaścią nie są chyba zdolni do nauki.

Moszner nie ma pojęcia czym jest broń na świadectwo, oraz nie ma świadomości istnienia podmiotów koncesjonowanych, gościu od lat wymyśla historię o muzealnikach prowadzących strzelania z broni samoczynnej, nie mając nawet świadomości na podstawie jakich przepisów działają strzelnice i dlaczego posiadają broń samoczynną.
Ego mosznera nie pozwala mu na odejście w cień i pogodzenie się z faktem, że nie jest już atrakcyjny na rynku szkoleń strzeleckich, a jego certyfikaty NATO i kariera wojskowa nie robią na nikim wrażenia.
Awatar użytkownika
Krolik
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 485
Rejestracja: 12 września 2021, 10:00
Tematy: 3
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Co byście zmienili w UOBIA

Post autor: Krolik »

rawla pisze: 02 września 2023, 18:58 3. W kwestii noszenia broni - ma rację. (Oj teraz się będzie działo :-D :516: )
Jakieś uzasadnienie?
zoom2
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 1415
Rejestracja: 28 marca 2017, 17:30
Tematy: 118
Lokalizacja: Warszawa
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Co byście zmienili w UOBIA

Post autor: zoom2 »

Zgaście trola jak peta.
Awatar użytkownika
bezduszny
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 3765
Rejestracja: 06 stycznia 2017, 20:42
Tematy: 79
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Co byście zmienili w UOBIA

Post autor: bezduszny »

mar_kow pisze: 02 września 2023, 17:29 A Moszner ciągnie w drugą stronę...
A kto to jest Morszner ?
Gdyby nie grupa osób wiecznie o nim pisząca i żyjąca w zasadzie tylko tym co on napisze.... to spora rzesza ludzi by go nie znała.
A facetowi z Gunblog to chyba płaci za reklamę tego co napisze na wszystkich grupach o broni jakie są na FB
Są pogrzeby o których mówi cały świat i jest taki, na który czeka cały naród.
autor nieznany
Awatar użytkownika
Dexter
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 2026
Rejestracja: 11 lutego 2006, 18:00
Tematy: 7
Lokalizacja: Kraków
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Co byście zmienili w UOBIA

Post autor: Dexter »

Ja nie wiem. Nazwisko znam tylko z tego forum :D.
Awatar użytkownika
rawla
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 179
Rejestracja: 24 sierpnia 2023, 12:47
Tematy: 2
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Co byście zmienili w UOBIA

Post autor: rawla »

Krolik pisze: 02 września 2023, 21:44
rawla pisze: 02 września 2023, 18:58 3. W kwestii noszenia broni - ma rację. (Oj teraz się będzie działo :-D :516: )
Jakieś uzasadnienie?
Sugeruję przenieść taką dyskusje do innego tematu, bo w tym znacząco odbiegła by od pytania : Co byście zmienili w UOBIA?
Ps. Zdaje się, ze to kolega w swoim czasie chwalił się że brał udział w dyskusji na wysokim szczeblu o zmianach w UOIA i co kolega zmienił? Grzecznie odpowiem NIC!!!! A jakież to wywody kolegi można było wysłuchać na Jego kanale w tym temacie.
Wracając do Twojego pytania : Zanim bym odpowiedział zapytałbym : A dlaczego Ty nosisz broń?
Awatar użytkownika
bezduszny
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 3765
Rejestracja: 06 stycznia 2017, 20:42
Tematy: 79
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Co byście zmienili w UOBIA

Post autor: bezduszny »

rawla pisze: 03 września 2023, 09:27 Sugeruję przenieść taką dyskusje do innego tematu, bo w tym znacząco odbiegła by od pytania : Co byście zmienili w UOBIA?
Dano temu pisałem w bardziej poważnym temacie, że żadnych zmian do wyborów nie będzie.. i uzasadniałem dlaczego.
Moderator to kasował ze dwa razy...

Jak widać zmian nie ma i nie będzie.
Po wyborach ? Na pewno nie szybko....

A ten temat ? Jest takim gdybaniem i koncertem życzeń... więc właśnie takie wpisy są jak najbardziej na miejscu.
Są pogrzeby o których mówi cały świat i jest taki, na który czeka cały naród.
autor nieznany
Awatar użytkownika
rawla
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 179
Rejestracja: 24 sierpnia 2023, 12:47
Tematy: 2
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Co byście zmienili w UOBIA

Post autor: rawla »

Bezduszny, też tak uważam. Dlatego żałuję, że dałem się wciągnąć w tę dyskusję, a zamierzałem jedynie :
1 pokazać że jest co najmniej jedna decyzja Sądu w zakresie art 263 par.3 KK, a przy okazji 263 par 2 KK
2. Odpowiedzieć na pytanie postawianie w temacie wskazując, że w moim przekonaniu jest nierówność względem prawa w zakresie tzw, noszenia broni. Przy okazji: tak mam pozwolenie kolekcjonerskie i tylko takie ( inne mnie nie interesuje). nie. nie jestem zainteresowany noszeniem broni, to co oferuje mi obecna ustawa w tym zakresie w zupełności mi wystarczy. Niemniej są kolekcjonerzy, którzy zwracają uwagę na ta nierówność i w tym zakresie przyznaje im rację.
Awatar użytkownika
bezduszny
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 3765
Rejestracja: 06 stycznia 2017, 20:42
Tematy: 79
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Co byście zmienili w UOBIA

Post autor: bezduszny »

Po to jest forum od dyskusji i wymiany skrajnych poglądów.
Przy takich samych.. nie było by dyskusji.
Są pogrzeby o których mówi cały świat i jest taki, na który czeka cały naród.
autor nieznany
Awatar użytkownika
Krolik
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 485
Rejestracja: 12 września 2021, 10:00
Tematy: 3
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Co byście zmienili w UOBIA

Post autor: Krolik »

rawla pisze: 03 września 2023, 09:27 Sugeruję przenieść taką dyskusje do innego tematu, bo w tym znacząco odbiegła by od pytania : Co byście zmienili w UOBIA?
Dziwnie piszesz "nie mam żadnego argumentu, napisałem tezę z tyłka, bo tak".
Nie, nie odbiega - tak wygląda dyskusja. Stawiasz tezę (chcesz zmian w UoBiA zakazujących noszenia broni sportowcom), to przedstawiasz DOWÓD. Naucz się tego.
Ps. Zdaje się, ze to kolega w swoim czasie chwalił się że brał udział w dyskusji na wysokim szczeblu o zmianach w UOIA i co kolega zmienił? Grzecznie odpowiem NIC!!!! A jakież to wywody kolegi można było wysłuchać na Jego kanale w tym temacie.
Zdaje się, że nie ode mnie zależy wprowadzenie zmian, ale przynajmniej coś próbuję robić. I to odróżnia mnie od kolesia wypisującego dyrdymały w internecie, do tego bez żadnego uzasadnienia.
Gdybym mógł zmienić ustawę, to bym zmienił tak, jak mówiłem. Ale, powtarzam, ja przynajmniej coś próbuję, a Ty? Nie musisz odpowiadać. XD
Wracając do Twojego pytania : Zanim bym odpowiedział zapytałbym : A dlaczego Ty nosisz broń?
Pomijając to, że nie wiesz, czy noszę broń czy jej nie noszę, to nadal nie odpowiedziałeś na zadane pytanie o uzasadnienie, dlaczego zakazać noszenia.
Serio, jesteś tak naiwny, by wierzyć w to, ze taką prymitywną erystyczną sztuczką uda ci się uniknąć odpowiedzi na pytanie? No nie. Nie odpowiada się pytaniem na pytanie, a to nie jest gra w pomidora.
Więc jeszcze raz - uzasadnij, dlaczego chcesz zakazu noszenia broni.
ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Prawo i broń - WBP”