Legitymacja prowadzącego strzelanie.

Moderator: Moderatorzy CP

Awatar użytkownika
Prince i Bowie
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 276
Rejestracja: 17 października 2019, 14:15
Tematy: 3
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Legitymacja prowadzącego strzelanie.

Post autor: Prince i Bowie »

U nas wprowadzili taki wymóg, bo na strzelnicę zaczęli przychodzić ludzie z rewolwerami z Lidla i robili jakieś durne rzeczy. Żaden z naszych prowadzących nie chce brac za takich odpowiedzialności.
Mateusz70
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 1129
Rejestracja: 17 marca 2019, 10:45
Tematy: 12
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Legitymacja prowadzącego strzelanie.

Post autor: Mateusz70 »

LARPAK pisze: 04 lipca 2023, 11:28 @Mateusz70:
nie znamy szczegółów, ale na strzelnicach, z których korzystam i jestem tam sam (zupełnie sam czy ze znajomymi) to zawsze musi być ktoś kto ma PS.
To właśnie miałem na względzie. Kiedy obsługa jest nieliczna, może się zdarzyć, że nie mogliby na którąś oś wpuścić ludzi, lecz wymyślili, że da się bez nadzoru własnego prowadzącego strzelanie, pod warunkiem posiadania przez klienta uprawnień prowadzącego strzelanie.

Wizytę na strzelnicy i tak bym doradzał. Zawsze można coś się dowiedzieć na miejscu.
Awatar użytkownika
MarcinKr
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 958
Rejestracja: 20 lipca 2016, 13:13
Tematy: 1
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Legitymacja prowadzącego strzelanie.

Post autor: MarcinKr »

Co to znaczy że nie mogliby na 'ktoras os' wpuścić ludzi? Chyba na żadną jeśli nie ma prowadzącego. A jeśli jest jeden to wystarczy.
LARPAK
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 7512
Rejestracja: 05 grudnia 2011, 16:26
Tematy: 63
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Legitymacja prowadzącego strzelanie.

Post autor: LARPAK »

@MarcinKr:
temat już wałkowany wiele razy.

Jeden prowadzący nie jest w stanie ogarnąć strzelnicy, która ma wiele odległych od siebie osi to raz.
Dwa to, że w razie wypadku prokurator zapyta, gdzie "na osi był PS" = więc obecność PS na każdej z osi, który odpowiada za bezpieczeństwo na tej konkretnej osi jest dupochronem i praktyką stosowaną.
Awatar użytkownika
MarcinKr
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 958
Rejestracja: 20 lipca 2016, 13:13
Tematy: 1
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Legitymacja prowadzącego strzelanie.

Post autor: MarcinKr »

A widziałeś już pytającego prokuratora czy tylko gdybasz?
Mateusz70
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 1129
Rejestracja: 17 marca 2019, 10:45
Tematy: 12
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Legitymacja prowadzącego strzelanie.

Post autor: Mateusz70 »

MarcinKr pisze: 04 lipca 2023, 22:33 Co to znaczy że nie mogliby na 'ktoras os' wpuścić ludzi? Chyba na żadną jeśli nie ma prowadzącego. A jeśli jest jeden to wystarczy.
A przeczytaj całą wypowiedź, bo wiesz, można litery powybierać i poskładać ...
LARPAK też Ci tłumaczy. Co tam znowu nie gra MarcinKr? Jest pewna praktyka strzelnicowa i raczej nie wykracza poza przepisy. Jakoś nie dotarły do mnie informacje, by prokuratura się czepiała z powodu wspomagania się większą liczbą niż jeden prowadzących strzelanie. Co najwyżej może być problem, że jakiś samozwańczy prowadzący czy instruktor coś namąci. Dlatego nie wszędzie chcą pomocy kogokolwiek spoza grona zatrudnionych.
LARPAK
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 7512
Rejestracja: 05 grudnia 2011, 16:26
Tematy: 63
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Legitymacja prowadzącego strzelanie.

Post autor: LARPAK »

MarcinKr pisze: 04 lipca 2023, 23:16 A widziałeś już pytającego prokuratora czy tylko gdybasz?
A słyszałeś komendy prowadzącego będąc na osi 300 m, a prowadzący na innej osi oddalonej o kilkaset metrów od Ciebie?

Odróżnij przepis od praktyki bo patrząc ściśle na przepisy to niemalże nikt by nie postrzelał bo jak będę chciał iść do tarczy na osi 300 m to ci na 25 usytuowanej w innym kierunku by czekali jak wrócę ze spaceru, a mogliby nawet komend nie usłyszeć.

Przepis dobry na strzelnicę z jedną osią i kilkoma stanowiskami, gdzie strzela się statykę.
Awatar użytkownika
MarcinKr
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 958
Rejestracja: 20 lipca 2016, 13:13
Tematy: 1
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Legitymacja prowadzącego strzelanie.

Post autor: MarcinKr »

LARPAK, tak myślałem, że to są takie twoje wyobrażenia na temat tego o co może pytać policja czy prokuratura. Jest jakaś konkretna budowa strzelnicy czy odległości osi pomagające obliczyć liczbę prowadzących czy to też się na chłopski rozum wyznacza?

Mateusz70, a znasz przypadek wypadku na strzelnicy gdzie był więcej niż jeden prowadzący strzelanie i jakie było stanowisko prokuratury czy orzeczenie sądu? Bo twierdzisz, że prokuratura nic do takiej praktyki nie ma, więc jak rozumiem masz jakieś podstawy.
LARPAK
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 7512
Rejestracja: 05 grudnia 2011, 16:26
Tematy: 63
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Legitymacja prowadzącego strzelanie.

Post autor: LARPAK »

@MarcinKr:
pisałeś już, że korzystasz ze strzelnicy sam i nie ma prowadzącego strzelanie to nie wymyślaj głupot.

Praktyka, a przepis to dwie różne rzeczy.

W poprzednim temacie jak ognia unikałeś odpowiedzi na pytanie jak mam usłyszeć komendy będąc 300 metrów od PS przy kilku osiach.

Więc teraz odpowiedz na proste pytanie czy przerywasz strzelanie na osi 25 m jeżeli PS na osi 300 m oddalonej od tej krótszej osi i usytuowanej w innym kierunku, poda komendę do tarcz?

Dlaczego na zawodach jedne osie strzelają, a na drugich idą do tarcz skoro powinien być jeden PS?

Masz jakąś dziwną wizję rozumienia przepisu, a praktyki raczej mało i to właśnie ze względu na takich jak ty niektóre strzelnice wymagają, aby ludzie mieli jakieś udokumentowane przeszkolenie.

Co do pytań prokuratora i policji to jeden z kolegów miał zatrzymaną broń związaną z wypadkiem na strzelnicy i dokładnie o wszystko go wypytali.
Nie pamiętam, ale chyba to nawet opisał na jednym forum.

Tak czy inaczej trzepią wszystko.
Awatar użytkownika
MarcinKr
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 958
Rejestracja: 20 lipca 2016, 13:13
Tematy: 1
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Legitymacja prowadzącego strzelanie.

Post autor: MarcinKr »

LARPAK,
Gdzie pisałem, że strzelam jak nie ma prowadzącego? Chętnie zobaczę cytat, chyba że zmyślasz.

To mi się za to podoba: 'Praktyka, a przepis to dwie różne rzeczy.'. Rozumiem, więc że ustaliłes praktykę, która jest wykładnia i obowiązującym prawem gdyż przepisy uważasz za nieodpowiednie. I teraz nawet sądy będą się do niej stosowały. Dobre.

Ja nie unikam żadnych odpowiedzi jak mam cokolwiek usłyszeć, bo to nie jest mój problem do rozwiązania. Nie ja ustaliłem nieżyciowy przepis, ale on niestety obowiązuje choćbyś się tutaj rozpłakał.

A to na zawodach nie mogą być inne komendy dla różnych osi? Do tego żeby je wydać trzeba 8 prowadzących i 12 pomocników?

Ach, no ty masz doświadczenie z bieganiem po lesie z karabinem na plastikowe kulki, więc na pewno jesteś odpowiednią osobą żeby oceniać moje.

No tak się spodziewałem, jeden z kolegów miał postępowanie, coś go pytali i chyba coś opisał ale nie pamiętasz. Dobre podsumowanie całości.
LARPAK
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 7512
Rejestracja: 05 grudnia 2011, 16:26
Tematy: 63
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Legitymacja prowadzącego strzelanie.

Post autor: LARPAK »

@MarcinKr:
o ile dobrze pamiętam to ty się tak wypowiadałeś na forum w tym kontekście jeszcze kilka miesięcy temu - będę przy komputerze to znajdę czy to ty czy nie bo podobnie bajdurzących jak ty jest tutaj kilku. Jest jeszcze kwestia tego czy posty nie poleciały w niebyt przy czyazczeniu wątku.

Nie, nie ja ustaliłem przepis tylko jest to praktyka, którą widziałem na strzelnicach, które mają kilka osi bo jakoś nie wyobrażam sobie jak mam usłyszeć komendę będąc kilkaset metrów od PS.

Więc jeżeli chcesz odpowiadać za kogoś kto jest od ciebie kilkaset metrów dalej to proszę bardzo i jestem ciekaw jak się jako PS będziesz tłumaczył, że ktoś wszedł na przedpole, a ty nie zareagowałeś bo przecież przepis jasno stanowi co i jak.
I wtedy te swoje mądrości będziesz mógł przetestować.

Skąd bierzesz informacje, że mam doświadczenie z biegania po lesie z karabinem na plastikowe kulki?
To ty możesz oceniać mnie a ja nie mogę ciebie?
Otóż mogę, ale różnica jest taka, że ja nie dopisuję o tobie czegoś czego nie wiem jak ty o mnie, a odnoszę się do twoich dyrdymałów.

Kolega jest tutaj na forum, a sprawa miała miejsce kilka już lat temu.
Sprawa dotyczyła jego i kolegi, którego zabrał na strzelanie przed patentem. Jego kolega dostał rykoszetem od stali w brzuch i wylądował w szpitalu, broń w depozyt i sprawdzanie wszystkiego.

A dokładniej poczytasz sobie tutaj:
https://061.com.pl/FORUM/index.php?topic=37.15
Awatar użytkownika
MarcinKr
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 958
Rejestracja: 20 lipca 2016, 13:13
Tematy: 1
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Legitymacja prowadzącego strzelanie.

Post autor: MarcinKr »

@LARPAK
No już nie wynajduj sobie usprawiedliwień z góry, dlaczego to jednak nie ja albo posty zostały usunięte klamczuszku. Dajesz cytat albo miej cojones i przeproś za zmyślanie.

Ja za nic nie chce odpowiadac i zazwyczaj nie prowadzę strzelania, więc to nie mój problem. Prawo to jednak prawo. Pytanie można odwrócić - na jakiej podstawie pozwoliłeś osobie iść do tarcz jeśli jesteś jakimś tam - według twojej nomenklatury - pomocnikiem prowadzącego strzelanie. Albo 7 prowadzącym. ?

Czy to ważne skąd biorę informacje o tobie? Ważne że są prawdziwe. Może się mylę? Różnica jest taka że moj post jest jedynie odpowiedzią na twoje ataki personalne. Nie atakuj to nie będziesz atakowany. Ja nie napisałem nieprawdy, biegałeś jeszcze niedawno z plastikowymi karabinami po błocie.

No i gdzie w tym poście wielu prowadzących strzelanie?
LARPAK
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 7512
Rejestracja: 05 grudnia 2011, 16:26
Tematy: 63
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Legitymacja prowadzącego strzelanie.

Post autor: LARPAK »

MarcinKr pisze: 05 lipca 2023, 11:14 @LARPAK
No już nie wynajduj sobie usprawiedliwień z góry, dlaczego to jednak nie ja albo posty zostały usunięte klamczuszku. Dajesz cytat albo miej cojones i przeproś za zmyślanie.
No to kłamco zacznij czytać ze zrozumieniem - napisałem, że jak będę przy komputerze to poszukam i wtedy ci wkleję, ale widzę, że już żółć ci na oczy zachodzi byle by się pr***ebać.

Poczekaj w kolejce.
MarcinKr pisze: 05 lipca 2023, 11:14 Ja za nic nie chce odpowiadac i zazwyczaj nie prowadzę strzelania, więc to nie mój problem. Prawo to jednak prawo. Pytanie można odwrócić - na jakiej podstawie pozwoliłeś osobie iść do tarcz jeśli jesteś jakimś tam - według twojej nomenklatury - pomocnikiem prowadzącego strzelanie. Albo 7 prowadzącym. ?
Więc jak nie prowadzisz strzelania to po co się wypowiadasz o czymś o czym nie masz pojęcia?

Gdzie ja pisałem kłamco coś o jakimś pomocniku?
A może odnosisz się do innego tematu, gdzie właśnie pisałeś co i jak i to z niego domagasz się cytatów?
No i jak kłamco?
Nie udawaj głupszego niż jesteś.
MarcinKr pisze: 05 lipca 2023, 11:14 Czy to ważne skąd biorę informacje o tobie? Ważne że są prawdziwe. Może się mylę? Różnica jest taka że moj post jest jedynie odpowiedzią na twoje ataki personalne. Nie atakuj to nie będziesz atakowany. Ja nie napisałem nieprawdy, biegałeś jeszcze niedawno z plastikowymi karabinami po błocie.
Tak ważne bo chyba albo mylisz mnie z kimś albo ktoś mnie z inną osobą.

Od ataków personalnych zacząłeś znowu ty i ponownie próbujesz odwrócić kota ogonem.

Niedawno to znaczy kiedy?
Bo jak masz na myśli jakieś 15 lat temu albo 6 miesięcy temu czy wczoraj to ciężko powiedzieć do czego się odnosisz.

Chyba ktoś ci kity wciska na mój temat albo próbujesz swoje kłamstwa na mój temat przykryć niby jakąś wiedzą i tym, że mnie znasz.

Psa sobie kup, a nie kolegów szukaj.
MarcinKr pisze: 05 lipca 2023, 11:14 No i gdzie w tym poście wielu prowadzących strzelanie?
A gdzie ja napisałem, że tam ich było wielu?

Pytałeś o to co robi prokurator - może przestań zmieniać pytania w trakcie bo robisz się chaotyczny.
LARPAK
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 7512
Rejestracja: 05 grudnia 2011, 16:26
Tematy: 63
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Legitymacja prowadzącego strzelanie.

Post autor: LARPAK »

Niestety zacytować cię @marcinkr nie mogę, ale w tym wątku, ale wkleję link do dyskusji bo na telefonie to jeszcze wyszukiwarka forum ogarnęła:
viewtopic.php?t=188576&hilit=Osiach&start=45

Tam też coś bełkotałeś o plastikowych kuleczkach i jak to czytam to chyba ktoś ci fałszywe informacje sprzedaje albo jesteś perfidnym kłamcą, który dodatkowo nie odróżnia personalnych wycieczek od odmiennego zdania.

Masz ty jakieś uprawnienia w ogóle?
Prowadzącego strzelanie, patent, licencję, pozwolenie na broń?
Czy może tylko pozwolenie od mamy na plastikowe kuleczki?
Awatar użytkownika
MarcinKr
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 958
Rejestracja: 20 lipca 2016, 13:13
Tematy: 1
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Legitymacja prowadzącego strzelanie.

Post autor: MarcinKr »

LARPAK,
Serce ci wysiądzie z nerwów.

Czekam, ale widzę że nim siadles do komputera to już wynajdujesz potencjalne usprawiedliwienia. Czekam, czekam, mam nadzieję że do wieczora wystarczy.

Czyli nigdy po lasach z plastikowym karabinem nie biegałeś? Napisz wprost, że nie i sprawa z głowy.

Rozróżniam, dwa posty wyżej napisałeś personalna wycieczkę dotycząca mojego braku doświadczenia i w związku z tym nie powinienem się wypowiadać w temacie. Więc otrzymałeś ocenę twojego doświadczenia w zamian.

Mam pozwolenie od babci na uganianie się za tobą po lesie. Czy to przekreśla moje możliwości komentowania na forum?

I jeszcze raz - co ma moje prowadzenie strzelania (i twoje również) do przepisu mówiącego o prowadzącym strzelanie?

W takim razie po co wklejasz jakiś link to dyskusji, która nic w rzeczonym temacie nie wnosi? I to jako argument na poparcie swoich zmyslen? Słabe. Ja wiem co robi prokurator, pytanie było skad ty wiesz że pyta o wielu prowadzących i akceptuje taki stan rzeczy.

Sorry edytuje żeby dodać o tych pomocnikach, bo jak rozumiem to strzelający może być tylko jeden. I faktycznie termin wymyślił Mateusz70.

2023-02-16 00:40:
LARPAK: 'Kolejna zagadka: na jakiej podstawie na wynajmowany obiekcie, który miał 3 osie osoba zarządzająca strzelnicą wpisywała do książki osobnych PS na każdą oś - były to zawody strzeleckie jednego klubu, który wynajmował strzelnicę od można powiedzieć "leśnych dziadków", którzy żyli w poprzedniej epoce i wszystko tam się kręciło od lat.'
Ostatnio zmieniony 05 lipca 2023, 12:46 przez MarcinKr, łącznie zmieniany 1 raz.
Zablokowany Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Adresy strzelnic - Informacje”