Uszkodzenie broni a gwarancja.

Moderator: Moderatorzy WBP

Krzysztof60
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 107
Rejestracja: 11 maja 2017, 14:55
Tematy: 31
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Uszkodzenie broni a gwarancja.

Post autor: Krzysztof60 »

Witajcie. Jak wygląda sprawa reklamacji uszkodzonej broni. Pracownik sklepu porobił zdjęcia (uszkodzony bolt catch) w AR-9. Oddał karabinek i po 2 tygodniach żadnej informacji. Dzisiaj dzwoniłem , ale pani miała przekazać bardzo zajętemu pracownikowi moje pytanie czy "bolt" płynie z Australi i echo. Mój błąd było zabranie broni do domu i nic na "papierku". Teraz to się wyprą co do terminu załatwienia części. Tak myślę ja. A jakie są procedury to pytam szanownych kolegów. Ja bym to ogarnął w 15min , ale czemu ja mam wymieniać część jak broń jest na gwarancji. Chyba moja wina bo mogłem jechać po fakturę i było by na " papierku" a nie na gebe. Teraz to czekaj se chłopie.
Ostatnio zmieniony 20 czerwca 2023, 13:15 przez Krzysztof60, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Dexter
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 2022
Rejestracja: 11 lutego 2006, 18:00
Tematy: 7
Lokalizacja: Kraków
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Uszkodzenie broni a gwarancja.

Post autor: Dexter »

Nic z twojego posta nie zrozumiałem.
Krzysztof60
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 107
Rejestracja: 11 maja 2017, 14:55
Tematy: 31
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Uszkodzenie broni a gwarancja.

Post autor: Krzysztof60 »

Dexter chodzi krótko oto, że uszkodzony karabinek mam w domu a zrobili w sklepie fotki ( jest na gwarancji) i do tej pory nie ma odzewu. Nie miałem faktury ( bo uszkodzenie było na strzelnicy przy strzelaniu) i załatwione na gębę bez śladu na piśmie. Sklep jest przy strzelnicy. Minęło 2tyg i cisza. I mądry po szkodzie, że nic na gębę.
Awatar użytkownika
Dexter
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 2022
Rejestracja: 11 lutego 2006, 18:00
Tematy: 7
Lokalizacja: Kraków
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Uszkodzenie broni a gwarancja.

Post autor: Dexter »

No ale w czym jest problem? Napisz normalne pismo w którym zgłaszasz reklamację, jako dowód zakupu dołącz ksero faktury bo przecież ją masz i zawieź im broń, na swojej kopii pisma poproś o potwierdzenie przyjęcia z datą, pieczątką i podpisem i tyle. Zaznacz w piśmie, że oczekujesz odpowiedzi pisemnej, pamiętaj aby był adres do korespondencji z Tobą, żeby wiedzieli gdzie wysłać odpowiedź. Sprawa reklamacji broni wygląda jak każda inna sprawa reklamacji roweru, zegarka czy innych butów albo czajnika. Nie mieszaj sprawy gwarancji z reklamacją, zwykle nie ma najmniejszego sensu korzystania z gwarancji bo w 90% przypadków gwarancja daje mniej uprawnień niż Kodeks Cywilny.
wujo1
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 417
Rejestracja: 25 sierpnia 2022, 07:59
Tematy: 5
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Uszkodzenie broni a gwarancja.

Post autor: wujo1 »

Myślisz, że na forum załatwisz sprawę sprawniej niż w sklepie? Czy może uważasz, że znamy warunki gwarancji Twojej broni, nie znając nawet modelu i marki? Czy może uważasz, że KC przewiduje inne procedury dla broni niż np. dla ekspresów do kawy?

Jakie konkretnie jest pytanie? Bo słów dużo, a sens wyłapać ciężko.
Krzysztof60
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 107
Rejestracja: 11 maja 2017, 14:55
Tematy: 31
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Uszkodzenie broni a gwarancja.

Post autor: Krzysztof60 »

Dzięki koledzy zrobię w/d kol.Dextera. I sorry za zaśmiecenie forum byle g,,,,em.
ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Prawo i broń - WBP”