Awaria HW 95? Co z tym fantem?

Tematy dotyczące wiatrówek

Moderator: Moderatorzy wiatrówkowi

romanovpl
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 20
Rejestracja: 14 grudnia 2016, 17:57
Tematy: 2
Lokalizacja: Lubuskie
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Awaria HW 95? Co z tym fantem?

Post autor: romanovpl »

Witam Szanownych kolegów.
Daję tutaj ale może powinno być w Warsztacie. Do rzeczy:
strzelam sobie dzisiaj z mojej HW 95 i za którymś razem po złamaniu lufy wyskoczyła mi jakiś cudem z dłoni. Oczywiście przed zapięciem spustu. Ponieważ nie było to na 100% złamania, jakieś 75 - 80% więc niby nie powinno walnąć z całą siłą napięcia sprężyny. Niby ... Już następny strzał poszedł 5 cm w górę. I następne też układają się tak samo. A zerowane było w środek celu. Założyłem lupkę - tak, dla przekonania i jest tak samo - bije w górę 5 cm. Czyli co? Lufa się "wygła"? Od tak banalnego machnięcia bo nie było z całą siłą sprężyny? A, i jeszcze w śrubie mocującej kostkę coś zaczęło trzeć niemiłosiernie. Nie ocierać o osadę tylko jakby kostka tarła o korpus. "Okiem" nic nie widać. Nie mam jak na razie rozkręcić tego, dopiero w poniedziałek ale dobrze by było wiedzieć czego należy się spodziewać. Przyłożyłem poziomicę do lufy bo to jedyne co mam w miarę proste ale nic nie widać, jakiegoś wyboczenia. Być może jest za małe ale znowu żeby na 12 metrach 5 cm w górę biło to banan powinien być widoczny gołym okiem wydaje mi się ... Prędzej w kostce coś się przesunęło albo śruby mocowania się przygięły. Miał ktoś kiedyś coś takiego?
HW 95 LUX, Walther Terrus, Walther Classus, Hatsan 95, Hatsan Airtact
Awatar użytkownika
Senio
Moderator globalny
Moderator globalny
Reactions:
Posty: 9730
Rejestracja: 16 października 2004, 00:39
Tematy: 310
Lokalizacja: Koło.wlkp
Grupa: Moderatorzy globalni

Re: Awaria HW 95? Co z tym fantem?

Post autor: Senio »

Klasyka gatunku. Lufa banan do prostowania. A przy okazji zobaczyć co tam trze. Może śruba zawiasu się skrzywiła.
ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Wiatrówki”