Nowelizacja ustawy antyprzemocowej i zmiany w UoBiA

Moderatorzy: Dariusz DC, Navigare, montrala, Jka

Ax80
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 96
Rejestracja: 16 sierpnia 2017, 18:51
Tematy: 22
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Nowelizacja ustawy antyprzemocowej i zmiany w UoBiA

Post autor: Ax80 »

Mam do Was pytanie bo jestem w nieciekawej sytuacji a nie rozumiem tej noweli.Jakieś dwa lata temu wstąpiłem do klubu ,szybko zrobiłem patent i licencję.Na początku miałem odbębniać tylko starty ale wkręciłem się w te sport dość mocno.Zacząłem jeździć po różnych miejscach na zawody.Nawet kilkukrotnie byłem na podium.Nie wspomnę nawet ile kasy wydałem już na zabawki.Tak po krótce,bardzo mnie wciągnęło to hobby.

Jakieś pół roku temu u mojej żony zaczęły nasilać się pewne objawy (nie będę wchodził w szczegóły)Nie leczy się,chodzi tylko do psychologa.Pewnego dnia zrobiła awanturę o nic i chciała mnie nastraszyć rozwodem.Dla świętego spokoju wyprowadziłem się a ona poszła do prawnika aby założyć sprawę rozwodową.Prawnik podobno kazał jej założyć mi niebieską kartę aby rozwód poszedł gładko a ta głupia też tak zrobiła i polazła do mopsu to zgłosić.Zadzwoniła do mnie policja ale nie mieszkaliśmy już razem więc olali temat.Nikt więcej już w tej sprawie ze mną się nie kontaktował.Tylko żona chodziła i nawijała na mnie.
.Zgłosiłem do wpa zmianę zamieszkania i nowe miejsce gdzie przechowuję zabawki.
Wracając do związku.Po pół roku daliśmy sobie jeszcze raz szansę,tzn.prosiła abym wrócił.Wycofała sprawę rozwodową a NK podobno wygasła.Przepraszała mnie, twierdzi że zrobiła to z bezsilności ,a celem było abym nie odchodził(kurtyna).


...
Mija miesiąc,policja przychodzi na kontrol broni i wywiad jak przy pozwoleniu.Niby wszystko.ok,ale zna sprawę i mówi że napiszę w notce do wpa o tym że NK była.

Co teraz mam zrobić? Jest sposób aby wyjść z tego czy muszę się pożegnać ze strzelectwem?
LARPAK
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 7512
Rejestracja: 05 grudnia 2011, 16:26
Tematy: 63
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Nowelizacja ustawy antyprzemocowej i zmiany w UoBiA

Post autor: LARPAK »

Po pierwsze to zmiany jeszcze nie weszły.
Po drugie to jeżeli mieliby zabrać to już by zabrali.
Po trzecie nie ufaj jej.
Po czwarte, a w sumie to i pierwsze - nie trzymaj broni w domu.
Po piąte jeżeli odwala takie akcje a wróciłeś do niej to lepiej albo sprzedaj zabawki albo się rozwiedź i żyjcie w wolnym związku bo nie wiesz kiedy kolejny raz jej odwali i znowu się obudzisz z niebieską kartą, ale już po wejściu w życie tych zmian.
Awatar użytkownika
Mumin_
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 1209
Rejestracja: 24 marca 2019, 16:15
Tematy: 12
Lokalizacja: między Polską a Czechami
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Nowelizacja ustawy antyprzemocowej i zmiany w UoBiA

Post autor: Mumin_ »

Ax80 pisze: 02 kwietnia 2023, 17:26Wracając do związku.Po pół roku daliśmy sobie jeszcze raz szansę,tzn.prosiła abym wrócił.
Brawo! Szacun, gratulacje i trzymam kciuki, żeby się udało.
Ax80 pisze: 02 kwietnia 2023, 17:26 Co teraz mam zrobić? Jest sposób aby wyjść z tego czy muszę się pożegnać ze strzelectwem?
Nic. Te zmiany nawet jeszcze nie weszły.
My od lat już gawędzimy o Maryni i to nawet - szczerze mówiąc - nie o całej

Слава Україні!
Ax80
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 96
Rejestracja: 16 sierpnia 2017, 18:51
Tematy: 22
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Nowelizacja ustawy antyprzemocowej i zmiany w UoBiA

Post autor: Ax80 »

Dzięki.Trochę mnie uspokoiliście
Awatar użytkownika
VIS
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 1142
Rejestracja: 01 czerwca 2003, 21:28
Tematy: 21
Lokalizacja: Hufiec ZHP Braniewo
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Nowelizacja ustawy antyprzemocowej i zmiany w UoBiA

Post autor: VIS »

LARPAK pisze: 02 kwietnia 2023, 17:33 ... sprzedaj zabawki albo się rozwiedź i żyjcie w wolnym związku bo nie wiesz kiedy kolejny raz jej odwali i znowu się obudzisz z niebieską kartą, ale już po wejściu w życie tych zmian.
Obawiam się że rozwód nic nie zmieni. "Ofiarą przemocy" może być też osoba pozostająca we wspólnym pożyciu.
9x19 CZ 75B; Anschutz 1907, Hammerli 215, TOZ-35; kbk AK; Taurus PT-51 6,35 Br.; Carl Gustafs 6,5x55 SE; Ruger GP 100 357 mag; 12GA( Augusto Francotte, TOZ-34, Mossberg 500, Francolin Pomarina); TT wz.33; CZ 557 Varmint, SA 24 VZ. 48; Astra 44mag;
LARPAK
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 7512
Rejestracja: 05 grudnia 2011, 16:26
Tematy: 63
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Nowelizacja ustawy antyprzemocowej i zmiany w UoBiA

Post autor: LARPAK »

@VIS:
tym gorzej.

Niestety wydziały postępowań administracyjnych już przewidują nawał pracy związanej z deponowaniem broni poprzez tą nowelizację bo teraz będzie to szło z automatu, a jak pokazuje chociażby ten temat (i nie tylko) to niebieska karta jest doradzana przez adwokatów byle by mieć punkt zaczepienia w rozwodzie.
Awatar użytkownika
VIS
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 1142
Rejestracja: 01 czerwca 2003, 21:28
Tematy: 21
Lokalizacja: Hufiec ZHP Braniewo
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Nowelizacja ustawy antyprzemocowej i zmiany w UoBiA

Post autor: VIS »

Tak jak wcześniej wspominałem. Broń już jest deponowana na Policji na podstawie NK.
9x19 CZ 75B; Anschutz 1907, Hammerli 215, TOZ-35; kbk AK; Taurus PT-51 6,35 Br.; Carl Gustafs 6,5x55 SE; Ruger GP 100 357 mag; 12GA( Augusto Francotte, TOZ-34, Mossberg 500, Francolin Pomarina); TT wz.33; CZ 557 Varmint, SA 24 VZ. 48; Astra 44mag;
Awatar użytkownika
biper
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 3252
Rejestracja: 20 stycznia 2015, 09:28
Tematy: 18
Lokalizacja: okolice 3city
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Nowelizacja ustawy antyprzemocowej i zmiany w UoBiA

Post autor: biper »

Ja jako dupochron, chyba spróbowałbym w rozmowie ja sprowokować do przyznania, że to adwokat ja namówił i założyła NK bez realnej przyczyny i to nagrał..
Niby nie może to posłużyć za dowód, ale jakiś punkt zaczepeinia może być. Choćby argument na jej adwokata i rozwód bez orzekania o winie, wycofanie karty itp.
SKS Ardea || Pomorskie Stowarzyszenie Strzelecko-Kolekcjonerskie "DO BRONI"
Awatar użytkownika
r2d2
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 1053
Rejestracja: 24 czerwca 2003, 00:49
Tematy: 20
Lokalizacja: z okolicy
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Nowelizacja ustawy antyprzemocowej i zmiany w UoBiA

Post autor: r2d2 »

Kiedyś rozmawiałem z adwokatem w zupełnie innego typu sprawie i on powiedział mi że nagrania ukryte mikrofony czy kamerki w sprawach cywilnych są normą. Wymienił tu wyraźnie rozwody.
"quidquid Latine dictum sit, altum videtur"
https://rumble.com/ :-D https://gab.com/home :052:
ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Legislacja o broni”