Prawo nie dla każdego

Moderator: Moderatorzy WBP

BISKUPKING61
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 1348
Rejestracja: 19 grudnia 2004, 00:07
Tematy: 110
Lokalizacja: POZNAŃ
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Prawo nie dla każdego

Post autor: BISKUPKING61 »

Od dawna mówi się, że najwięcej kłusowników jest wśród myśliwych. Ale tu zbiega się kilka innych aspektów związanych z myślistwem, etyką, prawem, układami...
https://www.onet.pl/informacje/onetwiad ... 5,79cfc278
Awatar użytkownika
Hoz85
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 626
Rejestracja: 26 czerwca 2018, 22:33
Tematy: 10
Lokalizacja: Gdańsk
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Prawo nie dla każdego

Post autor: Hoz85 »

Oglądałem materiał Superwizjera o tej sprawie.
Gościu to śmieć nie zasługujący na rozkoszowanie się wolnością.

Jeżeli myśliwi chcą wyjść z tej sytuacji z twarzą, niech doprowadzą do usunięcia tego doktorka-profesorka z szeregów PZŁ. Przynajmniej ustanie dla niego istotny powód posiadania broni. Zróbcie coś z tym Panowie. Chlanie podczas polowań (na dodatek nielegalnych, twających w czasie okresu ochronnego) i znęcanie się nad postrzelonymi zwierzętami nie powinno być ignorowane i zamiatane pod dywan...potwierdzacie tylko panujące stereotypy o was, które nie tylko krążą w środowisku strzeleckim ale także w opinii publicznej.

Swoją drogą - coś niewyobrażalnego żeby ktoś poinformował Policję, że myśliwy jest pod wpływem i strzela z broni, Policja przyjeżdża i po odmowie poddania się badaniu alkomatem przez podejrzanego, Policja stwierdza, że nic nie może już zrobić. Jak to zobaczyłem to szczena spadła mi na podłogę i nadal jej tam szukam.
JAC72
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 759
Rejestracja: 11 września 2009, 20:36
Tematy: 5
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Prawo nie dla każdego

Post autor: JAC72 »

Ten gnój to po prostu prymitywnie bydlę, przestępca, co gorsze, nomen omen, podlany fałszywą religijnością ( ten znak krzyża, gdy mija kapliczkę). On nie zasługuje na miano kłusownika. Podwoziłem kiedyś młodego podleśniczego z Białowieży. Stwierdził, że najgorszą zarazą są myśliwi, a nie klusownicy, bo oni po pierwsze, nie strzelają w okresie ochronnym no bo co im zostanie w lesie za rok czy za dwa, a po drugie, gdy strzelą, to dochodzą zwierzynę, bo gdy nie odnajdą jej, to przecież strata dla nich. No i oczywiście nie napierd.. ją w kierunku zabudowań. Ledwo zdołałem pooglądać reportaż do końca. Skala zbydlęcenia, sadyzmu, pijaństwa z bronią w ręku, a na koniec nieudolność patrolu, rozłożyła mnie na łopatki.
JAC72
Awatar użytkownika
arconi
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 116
Rejestracja: 29 grudnia 2021, 18:12
Tematy: 6
Lokalizacja: Azja Zachodnia
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Prawo nie dla każdego

Post autor: arconi »

Z przesłania p. "Prezesa" AD 2019:
"Prawdziwymi ekologami jesteśmy MY i zamierzam zrobić wszystko, aby już wkrótce wiedzieli o tym mieszkańcy naszego kraju."
I zrobił.
Hoz85 pisze: 12 marca 2023, 21:58 Zróbcie coś z tym Panowie.
Uwierz mi - niejeden chciałby zrobić porządki, tylko że to oznaczałoby zmiany na miarę rewolucji.
W mojej ocenie środowisko nie jest jeszcze na to gotowe.
...na świat patrzył za mnie mannlicher. (W. Broniewski)
Awatar użytkownika
bezduszny
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 3655
Rejestracja: 06 stycznia 2017, 20:42
Tematy: 79
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Prawo nie dla każdego

Post autor: bezduszny »

arconi pisze: 13 marca 2023, 07:40 W mojej ocenie środowisko nie jest jeszcze na to gotowe.
I raczej nigdy nie będzie.
Są pogrzeby o których mówi cały świat i jest taki, na który czeka cały naród.
autor nieznany
Walkiria 3006
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik
Reactions:
Posty: 10
Rejestracja: 14 października 2020, 17:56
Tematy: 1
Grupa: Nowo zarejestrowani użytkownicy

Re: Prawo nie dla każdego

Post autor: Walkiria 3006 »

Środowisko myśliwych bardzo chciałoby pozbyć się takich ludzi, niestety jest pewien problem. Mają bardzo mocne plecy w polityce i klerze. Dlaczego nie zbadano trzeźwości wspomnianego doktorka? Policjanci wiedzieli jak taka interwencja dla nich się skończy....
BISKUPKING61
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 1348
Rejestracja: 19 grudnia 2004, 00:07
Tematy: 110
Lokalizacja: POZNAŃ
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Prawo nie dla każdego

Post autor: BISKUPKING61 »

No i chyba nie wszystkim pasuje utożsamianie z z patologią.
https://wildmen.pl/wiadomosci/fala-rezygnacji/
Awatar użytkownika
arconi
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 116
Rejestracja: 29 grudnia 2021, 18:12
Tematy: 6
Lokalizacja: Azja Zachodnia
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Prawo nie dla każdego

Post autor: arconi »

BISKUPKING61 pisze: 16 marca 2023, 09:47 No i chyba nie wszystkim pasuje utożsamianie z z patologią.
Oczywiście że nie, tylko że odkręcenie wizerunku jednego "szkodnika" zajmie lata...
...na świat patrzył za mnie mannlicher. (W. Broniewski)
Awatar użytkownika
VIS
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 1129
Rejestracja: 01 czerwca 2003, 21:28
Tematy: 21
Lokalizacja: Hufiec ZHP Braniewo
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Prawo nie dla każdego

Post autor: VIS »

JAC72 pisze: 12 marca 2023, 22:14 Ten gnój to po prostu prymitywnie bydlę, przestępca, co gorsze, nomen omen, podlany fałszywą religijnością ( ten znak krzyża, gdy mija kapliczkę). On nie zasługuje na miano kłusownika. Podwoziłem kiedyś młodego podleśniczego z Białowieży. Stwierdził, że najgorszą zarazą są myśliwi, a nie klusownicy, bo oni po pierwsze, nie strzelają w okresie ochronnym no bo co im zostanie w lesie za rok czy za dwa, a po drugie, gdy strzelą, to dochodzą zwierzynę, bo gdy nie odnajdą jej, to przecież strata dla nich. No i oczywiście nie napierd.. ją w kierunku zabudowań. Ledwo zdołałem pooglądać reportaż do końca. Skala zbydlęcenia, sadyzmu, pijaństwa z bronią w ręku, a na koniec nieudolność patrolu, rozłożyła mnie na łopatki.
Tu problem jest trochę inny. Jak myśliwy skłusuje zwierzynę to robi to bronią palną. Mniej lub bardziej szybka śmierć. Jak taki "etyczny" kłusownik kłusuje to robi to najczęściej przy pomocy wnyków. Taki wnyk oznacza dzień lub kilka dni konania w maksymalnym stresie. Pętla na szyi. Nie można uciec, nie można pojeść, nie można nawet się napić.

Widzicie różnicę ???
9x19 CZ 75B; Anschutz 1907, Hammerli 215, TOZ-35; kbk AK; Taurus PT-51 6,35 Br.; Carl Gustafs 6,5x55 SE; Ruger GP 100 357 mag; 12GA( Augusto Francotte, TOZ-34, Mossberg 500, Francolin Pomarina); TT wz.33; CZ 557 Varmint, SA 24 VZ. 48; Astra 44mag;
Prezes
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 1580
Rejestracja: 28 listopada 2002, 10:33
Tematy: 147
Lokalizacja: Trójmiasto
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Prawo nie dla każdego

Post autor: Prezes »

Tego już nikt nie doczyta ..............

https://www.pzlow.pl/oswiadczenie-w-spr ... vn-player/
LARPAK
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 7495
Rejestracja: 05 grudnia 2011, 16:26
Tematy: 63
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Prawo nie dla każdego

Post autor: LARPAK »

Ciekawe są tam sformułowania "demokratycznie wybrany", a jednak z jego wyborem były nieścisłości, z którymi w sumie nic nie zrobiono.

Stanowisko potępiające bo wyszło wszystko do mediów. Gdyby nie to, to prwnie by nic nie napisali lub w stylu "sprawa jest w toku i wypowiemy się po jej zakończeniu aby nie potępiać niewinnego człowiekw".
Awatar użytkownika
bezduszny
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 3655
Rejestracja: 06 stycznia 2017, 20:42
Tematy: 79
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Prawo nie dla każdego

Post autor: bezduszny »

A co to zmienia ?
Czy po za słowami poszły jakieś wymierne działania ?

edit:
Jednak poszły jakieś działania...
https://tvn.pl/superwizjer/aktualnosci/ ... ra-6842350
Są pogrzeby o których mówi cały świat i jest taki, na który czeka cały naród.
autor nieznany
Gustaw61
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik
Reactions:
Posty: 3
Rejestracja: 12 marca 2023, 15:12
Tematy: 1
Grupa: Nowo zarejestrowani użytkownicy

Re: Prawo nie dla każdego

Post autor: Gustaw61 »

Widzicie różnicę ???

A Tobie się wydaje , że można kłusowników podzielić na lepszych i gorszych ?
Awatar użytkownika
VIS
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 1129
Rejestracja: 01 czerwca 2003, 21:28
Tematy: 21
Lokalizacja: Hufiec ZHP Braniewo
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Prawo nie dla każdego

Post autor: VIS »

Kłusownik zawsze będzie kłusownikiem. Ale tak. Da się podzielić na tych lepszych i gorszych. Śmierć zadana bronią palną z reguły jest szybka lub ekspresowa. Śmierć na wnyku zawsze oznacza bolesne i długotrwałe konanie.

Zwierzę drapieżne złapane za kończynę w potrzasku potrafi sobie odgryźć własną łapę. To chyba oddaje stres i cierpienie na jakie jest narażona zwierzyna na wnyku.
9x19 CZ 75B; Anschutz 1907, Hammerli 215, TOZ-35; kbk AK; Taurus PT-51 6,35 Br.; Carl Gustafs 6,5x55 SE; Ruger GP 100 357 mag; 12GA( Augusto Francotte, TOZ-34, Mossberg 500, Francolin Pomarina); TT wz.33; CZ 557 Varmint, SA 24 VZ. 48; Astra 44mag;
ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Prawo i broń - WBP”