Czy ktoś zna RAINSON EDGE-X

Tematy dotyczące wiatrówek

Moderator: Moderatorzy wiatrówkowi

excar
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 138
Rejestracja: 07 marca 2012, 02:06
Tematy: 20
Lokalizacja: Podkarpacie
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Czy ktoś zna RAINSON EDGE-X

Post autor: excar »

Cokolwiek o tym sprzęcie. Oraz druga sztuka z takim magicznym pokrętłem Evanix Max-Ml . Obydwa u jednego sprzedawcy
Może nie umiem szukać ale nic nie znalazłem oprócz testu jakiegoś typa z GB na YT . Jednak takie testy a opinie użytkowników to zupełnie 2światy
coś tam jest
Awatar użytkownika
wichura
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 554
Rejestracja: 01 lutego 2019, 18:03
Tematy: 10
Lokalizacja: Kielce i okolice
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Czy ktoś zna RAINSON EDGE-X

Post autor: wichura »

Poczytaj i pomyśl czy turecka jakość nagle się poprawiła?
viewtopic.php?t=203170
.177, .22, .25, .30, .44
Awatar użytkownika
Zapp
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 1034
Rejestracja: 19 marca 2007, 17:21
Tematy: 13
Lokalizacja: ze wsi (OPO)
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Czy ktoś zna RAINSON EDGE-X

Post autor: Zapp »

Jakość tureckich sprzętów taka sam jak innych rarytasów z podobnej półki cenowej. Ja w tamtym przykładzie widzę jeden oczywisty fakap: coś luźnego w środku, co trzeba było skręcić. Reszta tych wykonanych prac: wymiana butli na większą, wymiana lufy, "dopracowanie spustu", regulatora itd. to rzeczy spotykane także w innych podobnych sprzętach, i wykonywane wedle upodobań właściciela.

U mnie w RPA nic nie lata i nie wylata, skręcony jest porządnie, krawędzie ładnie obrobione. Lufy ani kartusza na pewno wymieniać nie będę, może spust wyreguluję. Można ew. powymieniać sprężynki na bardziej odpowiednie - ale to wedle upodobań.
Zbijak wymagał polerki, w manometrze widać jakiś wiór ( ;laughing: ), magazynki warto było doszlifować żeby pracowały bez zacięć, poza tym jest git. Normalne w takich sprzętach. (IMO jego ogólna jakość jest lepsza, niż średnia w tym zakresie cen, ale nie zaryzykuję kolejnej dziwnej dyskusji 8-) - więc niech będzie, że podobna).
Może ew. się szarpnę na jakąś porządną wkładkę 1-strzałową, bo ta z kpl. to raczej żart. Ale jak zauważyłem, to miłośnicy tych cudeniek preferują raczej magazynki, więc pewnie im to tak nie przeszkadza.
Przy cenie nowego ok. 1/6 ceny LP50 nie oczekuję, że będzie taki sam :-D (właściwie to wyniósł mnie przeliczeniowo mniej niż 1/4 kwoty, jaką dostałem za sprzedanego niedawno LP50, ale to wiązana transakcja była). Na razie zostaje.
Różne alu-sprzęty :)
excar
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 138
Rejestracja: 07 marca 2012, 02:06
Tematy: 20
Lokalizacja: Podkarpacie
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Czy ktoś zna RAINSON EDGE-X

Post autor: excar »

Dzięki za to co jest. Miałem tylko jedno PCP ba bazie pistoletu CP1 jako projekt gościa Leszczu62 ale kupiłem od następnego właściciela ,który przysłał mi to z pełną butlą, pompką ,chrono i coś tam jeszcze. Wystrzelałem butlę i rozsprzedałem. Krótka przyjaźń. Nawet specjalnie się nie rozczytywałem o PCP .
A o koreańskich Evanixach ktoś coś wie? Okrutnie mnie intryguje to kółko :) Widziałem ten filmik z strzelania na 118m bez tabel balistycznych moździerza...
coś tam jest
excar
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 138
Rejestracja: 07 marca 2012, 02:06
Tematy: 20
Lokalizacja: Podkarpacie
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Czy ktoś zna RAINSON EDGE-X

Post autor: excar »

Poczytałem dzisiaj sporo opinii ogólnie o całej gamie taniej produkcji PCP. Generalnie zniechęcająca. Przy braku szczęścia trzeba sporo dołożyć a jak się znudzi to odsprzedanie graniczy z cudem lub spora strata. O ile tego Rainsona można odpuścić to ciągle pozostaje pytanie o koreańczyka. Skoro KIM z północy potrafi robić ciekawe rzeczy latające setki kilometrów z głowicą nuklearną to południowcy są bardzo techniczni. W wielu dziedzinach liderują. Pytanie tylko czy to koreański producent czy dystrybutor czyjejś taniej produkcji?
coś tam jest
Awatar użytkownika
wichura
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 554
Rejestracja: 01 lutego 2019, 18:03
Tematy: 10
Lokalizacja: Kielce i okolice
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Czy ktoś zna RAINSON EDGE-X

Post autor: wichura »

Mam Evanixa Max ML 5,5, z pewnością nie jest to karabinek do punktowania na zawodach, w Polskim limicie raczej się nie sprawdza. Jest dość celny, ale jednak przy wyższych prędkościach śrutu (FAC). Czy prosto z pudełka strzela? nie wiem, jestem przynajmniej trzecim właścicielem, nie wiem co było w nim robione. Jakość materiałów i wykonania OK, oksydy i drewienko bez zarzutów. Dźwignia przeładowania nie pracuje tak delikatnie i płynnie jak w FX, ale jest we właściwym miejscu, czyli nie za uchem :wink:. Do zabawy z wiatrówkami jaką ja preferuję (rozwałka), to bardzo poręczne i składne strzeladło, w cenie 3-3,5 tysia godne polecenia. Jedyne co może być irytujące to to że osada do systemu montowana jest tylko jedną śrubką (blisko stopki), co przy luźnym spasowaniu żelaza z drewnem może powodować "latanie" jednego w drugim. U mnie tego nie ma, ale kolega z tego powodu po zakupie odesłał.
.177, .22, .25, .30, .44
excar
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 138
Rejestracja: 07 marca 2012, 02:06
Tematy: 20
Lokalizacja: Podkarpacie
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Czy ktoś zna RAINSON EDGE-X

Post autor: excar »

No to jest jakiś konkret. Dzięki kolego że się odezwałeś. O inne rzeczy nie będę pytał bo na forum o nich można rozmawiać jak Smoleń z Laskowikiem o wiodącej roli PZPR :103:
Mam to szczęście że mam dystrybutora takich karabinków 10km od siebie. Chyba podjadę pooglądać. Na wszelki wypadek nie wezmę kasy aby na gorąco jakiegoś głupstwa nie zrobić.
coś tam jest
Awatar użytkownika
wichura
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 554
Rejestracja: 01 lutego 2019, 18:03
Tematy: 10
Lokalizacja: Kielce i okolice
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Czy ktoś zna RAINSON EDGE-X

Post autor: wichura »

Jeśli wybierasz się do Dawida to możesz jechać bez kasy, na raty też sprzedaje :-D
.177, .22, .25, .30, .44
excar
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 138
Rejestracja: 07 marca 2012, 02:06
Tematy: 20
Lokalizacja: Podkarpacie
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Czy ktoś zna RAINSON EDGE-X

Post autor: excar »

Miejscowość Tarnowiec ...
coś tam jest
ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Wiatrówki”