HW97k pierwsze strzelanie i pierwsze rozczarowanie.

Tematy dotyczące wiatrówek

Moderator: Moderatorzy wiatrówkowi

bruno_Hof
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 497
Rejestracja: 02 lutego 2023, 21:43
Tematy: 6
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: HW97k pierwsze strzelanie i pierwsze rozczarowanie.

Post autor: bruno_Hof »

Wini pisze: 12 marca 2023, 11:45 ze trzeba doprowadzic do ladu. Nie ma co bic piany.
W sumie to wyszło pięć stron bicia piany,ale przynajmniej nabiłeś sobie postów :-D.
Wiatrówki sprężynowe,to mechanika połączona z fizyką.Masz np. uszkodzoną uszczelkę /a na pewno masz/,to przekłada się na prędkość,uderzenia tłoka w cylinder i siewnik na tarczy.
HW95K HW50S
Wini
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 32
Rejestracja: 12 marca 2019, 19:57
Tematy: 3
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: HW97k pierwsze strzelanie i pierwsze rozczarowanie.

Post autor: Wini »

No nie powiedzialbym, ze 5 stron to samo bicie piany. Duzo przydatnych informacji dla poczatkujacych. Jak karabinek bedzie po tuningu i pogoda dopisze to wtedy bedzie ciag dalszy...
Awatar użytkownika
witboj
R.I.P
R.I.P
Reactions:
Posty: 6036
Rejestracja: 02 sierpnia 2007, 22:12
Tematy: 158
Lokalizacja: Łódź
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: HW97k pierwsze strzelanie i pierwsze rozczarowanie.

Post autor: witboj »

A ja stawiam na wady lufy - korony lub portu ładowania.
bruno_Hof
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 497
Rejestracja: 02 lutego 2023, 21:43
Tematy: 6
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: HW97k pierwsze strzelanie i pierwsze rozczarowanie.

Post autor: bruno_Hof »

Wini pisze: 11 marca 2023, 23:13 Jednak zauwazylem, ze HW lubi korodowac bo gdy go dostalem nowego ze sklepu na oksydzie znalazlem slady korozji.
Może to "bumerang",ktoś postrzelał i oddał.Miałem trzy Weihrauch-y , w tym dwa używane i nigdzie nie było śladów rdzy.
HW95K HW50S
Awatar użytkownika
Dexter
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 2018
Rejestracja: 11 lutego 2006, 18:00
Tematy: 8
Lokalizacja: Kraków
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: HW97k pierwsze strzelanie i pierwsze rozczarowanie.

Post autor: Dexter »

Powinni to zdanie umieścić na każdej osi strzeleckiej. Oczywistość, a nikt nie zauważa.
Bo panuje pewien kult "żodyn sprzęt nie zastąpi lat treningu!" co jest oczywistym kłamstwem bo jest sprzęt lepszy i gorszy a nawet sztuki lepsze i gorsze. Ale wyskocz z tym na forum to Cie prawie zjedzą (bo szwagier wujka znajomego to z łucznika skopał dupę bogolom z Waltherami LP500 na zawodach w Koziej Wólce w 1992 roku ale nie mamy ani zdjęć ani komunikatu). I jak jakiś nowy setny raz przeczyta, że nie liczy się sprzęt tylko strzelec to będzie szukał winy w strzelcu nawet, jeśli sprzęt mu sieje
Awatar użytkownika
Ultra3000
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 954
Rejestracja: 31 marca 2019, 22:34
Tematy: 30
Lokalizacja: Waw
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: HW97k pierwsze strzelanie i pierwsze rozczarowanie.

Post autor: Ultra3000 »

Słaby strzelec nie strzeli dobrze ani z dobrego sprzętu ani tym bardziej z kulawego. Za to dobry strzelec zrobi dobry wynik i z takiego i z takiego...
Z pustego to i Salomon nie strzeli...
Awatar użytkownika
Dexter
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 2018
Rejestracja: 11 lutego 2006, 18:00
Tematy: 8
Lokalizacja: Kraków
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: HW97k pierwsze strzelanie i pierwsze rozczarowanie.

Post autor: Dexter »

Z "całom pewnościom".
Awatar użytkownika
61gaw
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 1053
Rejestracja: 24 czerwca 2004, 14:22
Tematy: 33
Lokalizacja: Trudno powiedzieć
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: HW97k pierwsze strzelanie i pierwsze rozczarowanie.

Post autor: 61gaw »

Jak widzę tarcze na 50 m ze sprężyny np. od kol. Ultra3000 to jakoś nie do końca dowierzam, bo mając D48 po przeróbkach nigdy nie udało mi się takiego wyniku osiągnąć ( może słabo się przykładałem) ale nawet z Daystate na 50m jest to wyzwanie by skupienie mieściło się w 10mm. Jakoś na zawodach nie zauważyłem by zawodnicy ze sprężynami brylowali w czołówce najlepszych wyników.
Nie każda próba kończy się sukcesem
Awatar użytkownika
Dexter
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 2018
Rejestracja: 11 lutego 2006, 18:00
Tematy: 8
Lokalizacja: Kraków
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: HW97k pierwsze strzelanie i pierwsze rozczarowanie.

Post autor: Dexter »

Są dwie drogi. Albo "trenuj ciężej, dłużej, lepiej!" albo... kup PCP i przestań się kopać ze sprężyną. Sprzęt ma znaczenie. Kluczowe. Żadnymi umiejętnościami nie przeskoczysz wrednego sprzętu i tyle. To są bajki. Nie wiem czy powielane ze złośliwości, żeby konkurent nie osiągnął dobrych wyników, czy w dobrej wierze "bo ja tak zaczynałem to każdy musi" czy też "nie stać mnie na pcp to się pocieszę sprężyną" (bo aspekt finansowy istnieje i jest nie bez znaczenia). To jest jak doradzanie Margolina do psp :D. Epoka strzelania łupanego. Okłamywanie "nowych" jest moim zdaniem pewnym bucostwem.
Awatar użytkownika
Ultra3000
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 954
Rejestracja: 31 marca 2019, 22:34
Tematy: 30
Lokalizacja: Waw
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: HW97k pierwsze strzelanie i pierwsze rozczarowanie.

Post autor: Ultra3000 »

Ja myślę że jeśli ktoś dobrze strzela że sprężyny to w przypadku PCP może być tylko lepiej a niektórzy lubią wyzwania 8-)
Z pustego to i Salomon nie strzeli...
Awatar użytkownika
Dexter
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 2018
Rejestracja: 11 lutego 2006, 18:00
Tematy: 8
Lokalizacja: Kraków
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: HW97k pierwsze strzelanie i pierwsze rozczarowanie.

Post autor: Dexter »

Oczywiście staram się rozumieć obie drogi. Jedni lubią strzelać a inni lubią trafiać. Sam też w pewnych dziedzinach lubię strzelać a gdzie trafiam mnie mniej interesuje...
Awatar użytkownika
Ultra3000
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 954
Rejestracja: 31 marca 2019, 22:34
Tematy: 30
Lokalizacja: Waw
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: HW97k pierwsze strzelanie i pierwsze rozczarowanie.

Post autor: Ultra3000 »

61gaw pisze: 12 marca 2023, 20:10 Jak widzę tarcze na 50 m ze sprężyny np. od kol. Ultra3000 to jakoś nie do końca dowierzam, bo mając D48 po przeróbkach nigdy nie udało mi się takiego wyniku osiągnąć ( może słabo się przykładałem) ale nawet z Daystate na 50m jest to wyzwanie by skupienie mieściło się w 10mm. Jakoś na zawodach nie zauważyłem by zawodnicy ze sprężynami brylowali w czołówce najlepszych wyników.
Wiara jest indywidualna sprawa każdego człowieka... Na pocieszenie napisze że to moja życiową tarcza i nigdy lepszej nie strzeliłem na tym dystansie. Raczej coś bliżej tego osiagam:

Obrazek
Z pustego to i Salomon nie strzeli...
Awatar użytkownika
61gaw
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 1053
Rejestracja: 24 czerwca 2004, 14:22
Tematy: 33
Lokalizacja: Trudno powiedzieć
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: HW97k pierwsze strzelanie i pierwsze rozczarowanie.

Post autor: 61gaw »

Dexter- nie jest problemem kto z czego strzela, tylko przekłamywanie wyników tego strzelania, jak kupiłem D48 to trafienie w kapsla na 50m było jak złapanie Pana Boga za nogi, ale nie było to trafianie w jednogroszówkę raz za razem, dopiero PCP mi to umożliwiło (i nie też ze 100% powtarzalnością), więc pastwienie się nad HW, że nie potrafi czegoś tam i za razem wrzucaniem obrazków tarcz z super wynikami, może kogoś zniechęcić do tak fajnego sprzętu jakim są wiatrówki sprężynowe.
Nie każda próba kończy się sukcesem
Awatar użytkownika
Ultra3000
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 954
Rejestracja: 31 marca 2019, 22:34
Tematy: 30
Lokalizacja: Waw
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: HW97k pierwsze strzelanie i pierwsze rozczarowanie.

Post autor: Ultra3000 »

Sugerujesz że moje tarcze nie są prawdziwe bo miałeś problem z trafieniem w kapsla na 50 m? 8-) jeśli ma Ci to jakoś pomoc to mogę poszukać jakiś słabych tarcz z początków moje przygody ze strzelectwem.
Z pustego to i Salomon nie strzeli...
Awatar użytkownika
Kacper_Potocki
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 1355
Rejestracja: 05 listopada 2022, 00:18
Tematy: 28
Lokalizacja: Kęty
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy
Kontakt:

Re: HW97k pierwsze strzelanie i pierwsze rozczarowanie.

Post autor: Kacper_Potocki »

Te słabe tarczki to dla mnie, poproszę, może być tutaj, może być na priv. Zaczynam dopiero i chcę zrobić wszystko aby mieć wyniki - lubię się bawić w puszkobicie w ogrodzie, sprawia mi to frajdę, strzelać dla samego strzelania. Ale moim głównym celem to chcę być "mega dziurkaczem do papieru". Po tylu tygodniach wiem, że to mi się najbardziej podoba i na to będę miał czas i miejsce - trafiać śrut w śrut.

Jutro ma wpaść znajomy z pcp - KalibrGun Cricket II, pożyczy mi ją na jeden wieczór i zobaczę co to potrafi. Tak sobie myślę jaką przewagę ma ten karabinek nad sprężyną i oprócz ilości J to przychodzą mi do głowy dwa elementy:

1. Regulator, aby za każdym razem osiągana była ta sama prędkość.
2. Nie będę musiał odrywać się od złożenia, tylko delikatnie przesunę dzwigienkę i będę dalej w swoim złożeniu.

PS. Te słabe tarczki to ja poproszę, bo dziś siedzę sobie w pracy, strzelam i strzelam i za nic nie wychodzi. Na pocieszenie dla mnie poproszę :)
Grupa BESKID TARGET
--------------------------------------------------------------------
LG400 HFT | LG400 BR | LGM-2 PCA | LG200 PCP | P17
ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Wiatrówki”