Zmiany w UoBiA

Moderator: Moderatorzy WBP

Bolo1
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 138
Rejestracja: 22 listopada 2019, 17:15
Tematy: 1
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Zmiany w UoBiA

Post autor: Bolo1 »

VIS pisze: 23 sierpnia 2023, 10:54 To bardzo proste.

Broń jak każde urządzenie czasami wymaga naprawy lub serwisu. Osoba która potrzebuje broni do ochrony osobistej po oddaniu broni do rusznikarza jakiś czas jest bez urządzenia zwiększającego bezpieczeństwo. Drugi egzemplarz zmniejsza znacznie takie ryzyko. Oddajesz jedną klamkę do rusznikarza to masz do dyspozycji drugą. Oczywiście mogą się zepsuć jednocześnie dwie, ale taki zbieg okoliczności podejrzewam że będzie o wiele rzadszy niż ryzyko bycia w okolicznościach uzasadniających potrzebę użycia lub wykorzystania broni.
A jak się zepsuje druga a pierwsza będzie jeszcze w naprawie?
Ciekawi mnie jedno, jakie trzeba wskazać zagrożenia aby starać się o pozwolenie na broń do oo?
Awatar użytkownika
kulfon
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 223
Rejestracja: 04 września 2017, 17:43
Tematy: 7
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Zmiany w UoBiA

Post autor: kulfon »

flinta pisze: 23 sierpnia 2023, 16:54
kulfon pisze: 23 sierpnia 2023, 08:41 Poznan OO i OOiM po jednej sztuce
A co dał na OOiM?Krótką?
Wnioskowałem o więcej niż jedną sztukę i sam byłem ciekaw co i jak. Dostałem telefon od Pani z WPA aby zawnioskować o jedną sztukę więc zmienilem wniosek na jedną. Na OOiM albo krotka albo strzelba. Wybrałem krótką no i czekam
Na OO też jedną sztuka.
9x19 9x18 7.62x39 8x57 7.62x25 45acp 223rem
aDa(M)
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 93
Rejestracja: 21 marca 2017, 19:08
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Zmiany w UoBiA

Post autor: aDa(M) »

Raczej łatwiej jest wydawać decyzję zgodnie z wnioskiem strony, dlatego funkcjusze z WPA dzwonią po ludziach i proszą o zmianę prośby, nawet w formie jednego zdania wysłanego na maila. Wnioskowałem o trzy, poproszono żebym zmienił na jedną, to zmieniłem. Mógłbym nie zmieniać ale nie gwarantuje to, że dostałbym decyzję zgodnie z wnioskiem. Możliwe, że proszony bym był o uzupełnienie wniosku z dokładniejszym uzasadnieniem czemu tyle, wyznaczane by były nowe terminy załatwienia sprawy itd. Nie zależało mi aż tak bardzo. A w sumie zawsze można później wnioskować o rozszerzenie o dodatkowe sztuki :wink:
Awatar użytkownika
VIS
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 1146
Rejestracja: 01 czerwca 2003, 21:28
Tematy: 21
Lokalizacja: Hufiec ZHP Braniewo
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Zmiany w UoBiA

Post autor: VIS »

bezduszny pisze: 23 sierpnia 2023, 12:03
VIS pisze: 23 sierpnia 2023, 10:54 Osoba która potrzebuje broni do ochrony osobistej po oddaniu broni do rusznikarza jakiś czas jest bez urządzenia zwiększającego bezpieczeństwo.
Podejrzewam...
że jeżeli uzasadnisz REALNE istnienie takiej sytuacji zagrożenia to dostaniesz na drugą :)

... bo jak będzie to tylko "korzystanie z dobrodziejstwa ustawy" to zapomnij.
Jeżeli deklaruję chęć wzmocnienia potencjału obronnego kraju to też będzie miało sens. Bo jak najedzie nas armia Związku Zdradzieckiego, a ja mam akurat broń u rusznikarza to nie będę miał w takim kluczowym momencie możliwości wzmocnienia potencjału obronnego kraju.
9x19 CZ 75B; Anschutz 1907, Hammerli 215, TOZ-35; kbk AK; Taurus PT-51 6,35 Br.; Carl Gustafs 6,5x55 SE; Ruger GP 100 357 mag; 12GA( Augusto Francotte, TOZ-34, Mossberg 500, Francolin Pomarina); TT wz.33; CZ 557 Varmint, SA 24 VZ. 48; Astra 44mag;
Awatar użytkownika
VIS
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 1146
Rejestracja: 01 czerwca 2003, 21:28
Tematy: 21
Lokalizacja: Hufiec ZHP Braniewo
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Zmiany w UoBiA

Post autor: VIS »

Bolo1 pisze: 23 sierpnia 2023, 17:27
VIS pisze: 23 sierpnia 2023, 10:54 To bardzo proste.

Broń jak każde urządzenie czasami wymaga naprawy lub serwisu. Osoba która potrzebuje broni do ochrony osobistej po oddaniu broni do rusznikarza jakiś czas jest bez urządzenia zwiększającego bezpieczeństwo. Drugi egzemplarz zmniejsza znacznie takie ryzyko. Oddajesz jedną klamkę do rusznikarza to masz do dyspozycji drugą. Oczywiście mogą się zepsuć jednocześnie dwie, ale taki zbieg okoliczności podejrzewam że będzie o wiele rzadszy niż ryzyko bycia w okolicznościach uzasadniających potrzebę użycia lub wykorzystania broni.
A jak się zepsuje druga a pierwsza będzie jeszcze w naprawie?
Ciekawi mnie jedno, jakie trzeba wskazać zagrożenia aby starać się o pozwolenie na broń do oo?
To podobna sytuacja jak w ostatnim zdaniu mojej wypowiedzi. Obie będą miały awarię, co jest mniej prawdopodobne niż zalezienie się w sytuacji kiedy takiej broni możemy użyć lub ją wykorzystać. Powoli wchodzimy w rozpatrywanie sytuacji typu "a gdyby tu powstało przedszkole przyszłości i wasz synek szedłby do szkoły ...".
9x19 CZ 75B; Anschutz 1907, Hammerli 215, TOZ-35; kbk AK; Taurus PT-51 6,35 Br.; Carl Gustafs 6,5x55 SE; Ruger GP 100 357 mag; 12GA( Augusto Francotte, TOZ-34, Mossberg 500, Francolin Pomarina); TT wz.33; CZ 557 Varmint, SA 24 VZ. 48; Astra 44mag;
nowy_strzelec
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 15
Rejestracja: 15 marca 2021, 10:35
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Zmiany w UoBiA

Post autor: nowy_strzelec »

Jakieś nowe wieści z Waszych WPA ?
Awatar użytkownika
bezduszny
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 3784
Rejestracja: 06 stycznia 2017, 20:42
Tematy: 80
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Zmiany w UoBiA

Post autor: bezduszny »

VIS pisze: 24 sierpnia 2023, 01:19 Jeżeli deklaruję chęć wzmocnienia potencjału obronnego kraju to też będzie miało sens. /.../
Weź ... ;laughing:
Są pogrzeby o których mówi cały świat i jest taki, na który czeka cały naród.
autor nieznany
Jakubek40
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik
Reactions:
Posty: 3
Rejestracja: 01 października 2023, 17:01
Tematy: 0
Grupa: Nowo zarejestrowani użytkownicy

Re: Zmiany w UoBiA

Post autor: Jakubek40 »

Czy ktoś już próbował, albo ma wiedzę na temat uzyskania pozwolenia dla funkcjonariusza z art.3a zarówno dla OOiM jaki i OO tak aby posiadać pozwolenie na 2 sztuki?
Awatar użytkownika
VIS
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 1146
Rejestracja: 01 czerwca 2003, 21:28
Tematy: 21
Lokalizacja: Hufiec ZHP Braniewo
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Zmiany w UoBiA

Post autor: VIS »

Jak składałem wniosek o pozwolenie do celów OO to składałem o dwa egzemplarze. Stwierdziłem, że w najgorszym przypadku jak nie dadzą mi na dwa egzemplarze, to przynajmniej powinienem dostać pozwolenie na jedną sztukę.

Dwa tygodnie temu dostałem decyzję. Jak wnioskowałem - tak dostałem (czyli na dwa egzemplarze).

Co do pozwoleń do celów OOiM się nie wypowiem, bo nie składałem takiego wniosku. Ale jak nie złożysz podania to raczej się nie dowiemy co dają do celów OOiM ani czy w ogóle dają takie pozwolenia.
9x19 CZ 75B; Anschutz 1907, Hammerli 215, TOZ-35; kbk AK; Taurus PT-51 6,35 Br.; Carl Gustafs 6,5x55 SE; Ruger GP 100 357 mag; 12GA( Augusto Francotte, TOZ-34, Mossberg 500, Francolin Pomarina); TT wz.33; CZ 557 Varmint, SA 24 VZ. 48; Astra 44mag;
Jakubek40
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik
Reactions:
Posty: 3
Rejestracja: 01 października 2023, 17:01
Tematy: 0
Grupa: Nowo zarejestrowani użytkownicy

Re: Zmiany w UoBiA

Post autor: Jakubek40 »

Złożyłem do celów OOiM na dwie sztuki, ale po sugestii WPA że i tak na dwie sztuki nie dostanę zmieniłem na jeden egzemplarz.
nzpetter
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 215
Rejestracja: 08 października 2016, 02:00
Tematy: 10
Lokalizacja: Elbląg
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Zmiany w UoBiA

Post autor: nzpetter »

Jakubek40 pisze: 01 października 2023, 17:04 Czy ktoś już próbował, albo ma wiedzę na temat uzyskania pozwolenia dla funkcjonariusza z art.3a zarówno dla OOiM jaki i OO tak aby posiadać pozwolenie na 2 sztuki?
Panowie którzy robią oo i ooim - wiecie, że trzeba będzie robić badania co 5 lat? Art. 15 ust. 4 uobia.
Nie wiem czy mi by się chciało. Jak się na to zapatrujecie?
-----------------------------------------
Obrazek
Awatar użytkownika
kulfon
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 223
Rejestracja: 04 września 2017, 17:43
Tematy: 7
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Zmiany w UoBiA

Post autor: kulfon »

Co do TSW. Badania raz na piec lat to niewielki koszt a masz coś co nie mogą mieć inni. A co się zmieni za 5 lat i czy na lepsze czy gorsze tego nikt nie wie. Tak ja zapatruje

Dla mnie problematyczne bardziej niż te badania to udział w śmiesznych zawodach. Wolę już zostawić sobie kolekcjonerkę i takie OO niż biegać po zawodach. Na strzelnice wolę biegać jak mam czas i ochotę. I zamiast płacić za zawody i członkostwo to wtedy jadę gdzie chce i kiedy chce a co zapłacę to tyle samo albo I mniej niż te zawody i członkowe
Ostatnio zmieniony 03 października 2023, 20:25 przez kulfon, łącznie zmieniany 1 raz.
9x19 9x18 7.62x39 8x57 7.62x25 45acp 223rem
Jakubek40
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik
Reactions:
Posty: 3
Rejestracja: 01 października 2023, 17:01
Tematy: 0
Grupa: Nowo zarejestrowani użytkownicy

Re: Zmiany w UoBiA

Post autor: Jakubek40 »

nzpetter pisze: 03 października 2023, 19:14
Jakubek40 pisze: 01 października 2023, 17:04 Czy ktoś już próbował, albo ma wiedzę na temat uzyskania pozwolenia dla funkcjonariusza z art.3a zarówno dla OOiM jaki i OO tak aby posiadać pozwolenie na 2 sztuki?
Panowie którzy robią oo i ooim - wiecie, że trzeba będzie robić badania co 5 lat? Art. 15 ust. 4 uobia.
Nie wiem czy mi by się chciało. Jak się na to zapatrujecie?
Zgodnie z art. 15 ust. 6 funkcjonariusze nie muszą robić badan
nzpetter
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 215
Rejestracja: 08 października 2016, 02:00
Tematy: 10
Lokalizacja: Elbląg
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Zmiany w UoBiA

Post autor: nzpetter »

Racja, nie doczytałem.
-----------------------------------------
Obrazek
Awatar użytkownika
Mumin_
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 1216
Rejestracja: 24 marca 2019, 16:15
Tematy: 12
Lokalizacja: między Polską a Czechami
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Zmiany w UoBiA

Post autor: Mumin_ »

kulfon pisze: 03 października 2023, 19:31 masz coś co nie mogą mieć inni.
Czyli co? Bo kolekcjonerzy mogą mieć wszystko :)
My od lat już gawędzimy o Maryni i to nawet - szczerze mówiąc - nie o całej

Слава Україні!
ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Prawo i broń - WBP”