Białe Błota i okolice - strzela ktoś z wiatrówki?

Moderator: Moderatorzy wiatrówkowi

Awatar użytkownika
goniu pl
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 236
Rejestracja: 02 stycznia 2009, 23:12
Tematy: 0
Lokalizacja: Bydgoszcz
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Białe Błota i okolice - strzela ktoś z wiatrówki?

Post autor: goniu pl »

Z automatu włączyło mi się street view🤦. Dopiero jak przełączyłem na widok satelitarny zobaczyłem to miejsce, dzięki za podpowiedź
Liczy się tylko dobra zabawa !
Grupa Bydgoska
Hatsan TG AirTact + Vogler Optik 3-9x40
Beeman QB78 1085
Diana Chaser
cinek-pfds
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik
Reactions:
Posty: 0
Rejestracja: 03 stycznia 2023, 12:13
Tematy: 1
Lokalizacja: Murowaniec
Grupa: Nowo zarejestrowani użytkownicy

Re: Białe Błota i okolice - strzela ktoś z wiatrówki?

Post autor: cinek-pfds »

Cześć,

Udało mi się porozmawiać z miejscowym leśniczym z Turu, Panem Przemkiem. Bardzo miło nam się rozmawiało bo okazuje się, ze jest on myśliwym, instruktorem strzelectwa i w dodatku miał w planach przygotowanie strzelnicy na swoim terenie :-) Jest jak najbardziej za, ale żeby to miało ręce i nogi to trzeba przejść drogę formalną.
Zobowiązał się porozmawiać ze swoim przełożonym nadleśniczym w tym tygodniu, bo to od niego zależy czy będzie można legalnie coś takiego zorganizować na terenie Lasów Państwowych. Poprosił, żeby poczekać na wyniki tych rozmów i potem spotkać się żeby opracować jakiś dalszy plan.
Teraz pytanie do Was i ew. innych zainteresowanych czy znajdzie się tyle zapału żeby pociągnąć taki temat razem. Jeśli by się udało stworzyć takie miejsce do legalnego strzelania niedaleko Bydgoszczy i ze wsparciem instruktora-leśniczego to mogło by być super sprawa!
Wpisujcie swoje przemyślenia. Ja będę informował o sytuacji.

pzdr

Cinek
Weihrauch hw97
Awatar użytkownika
goniu pl
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 236
Rejestracja: 02 stycznia 2009, 23:12
Tematy: 0
Lokalizacja: Bydgoszcz
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Białe Błota i okolice - strzela ktoś z wiatrówki?

Post autor: goniu pl »

WOW 😲! Widzę że z prostego miejsca do utylizacji śrutu może wyjść coś całkiem poważnego, ale czemu by nie. Warto było by mieć takie miejsce nie daleko Bydgoszczy. Jeśli będę mógł się jakoś przydać to na pewno pomogę (raczej w kwestiach prac fizycznych). A jak pan leśniczy się zapatruje na strzelectwo pneumatyczne ? Bo rozumiem że on bardziej się obraca w kręgach broni ostrej, i może mu bardziej chodzi o strzelnicę do czegoś poważniejszego niż wiatrówki ?
Liczy się tylko dobra zabawa !
Grupa Bydgoska
Hatsan TG AirTact + Vogler Optik 3-9x40
Beeman QB78 1085
Diana Chaser
cinek-pfds
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik
Reactions:
Posty: 0
Rejestracja: 03 stycznia 2023, 12:13
Tematy: 1
Lokalizacja: Murowaniec
Grupa: Nowo zarejestrowani użytkownicy

Re: Białe Błota i okolice - strzela ktoś z wiatrówki?

Post autor: cinek-pfds »

Strzelectwo pneumatyczne na tak. Wspomniałem też o wytyczeniu toru do FT/HFT i spodobało mu się to. Myślę że ostateczny wygląd miejsca i co tam będziemy robić będzie zależeć od naszych pomysłów i zaangażowania, bo z tego co widzę to człowiek jest bardzo otwarty i mocno wkręcony w temat strzelectwa w ogóle. Mam wrażenie, że jeśli udało by się zbudować wokół tego jakaś fajną ekipę to można by dużo zrobić.
Chyba się podjarałem ;-)

Cinek
Weihrauch hw97
Awatar użytkownika
goniu pl
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 236
Rejestracja: 02 stycznia 2009, 23:12
Tematy: 0
Lokalizacja: Bydgoszcz
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Białe Błota i okolice - strzela ktoś z wiatrówki?

Post autor: goniu pl »

No właśnie "grupa" , jak na razie my dwaj jesteśmy aktywni w tym temacie. Trochę mnie to martwi :-/
Liczy się tylko dobra zabawa !
Grupa Bydgoska
Hatsan TG AirTact + Vogler Optik 3-9x40
Beeman QB78 1085
Diana Chaser
Awatar użytkownika
Bizun
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 663
Rejestracja: 30 grudnia 2006, 00:28
Tematy: 1
Lokalizacja: Bydgoszcz
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Białe Błota i okolice - strzela ktoś z wiatrówki?

Post autor: Bizun »

Brawo, brawo. Dobry początek. Tak trzymać. Na pewno strzelców będzie więcej, przynajmniej z Kujawsko Pomorskiej Grupy Strzeleckiej, której działalność przycichła po wyłączeniu Koronowa. :516:
Awatar użytkownika
janusz22551
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 24
Rejestracja: 09 grudnia 2014, 12:10
Tematy: 0
Lokalizacja: Parchanie
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Białe Błota i okolice - strzela ktoś z wiatrówki?

Post autor: janusz22551 »

goniu pl pisze: 13 stycznia 2023, 22:53 No właśnie "grupa" , jak na razie my dwaj jesteśmy aktywni w tym temacie. Trochę mnie to martwi :-/
Głosu nie zabierają, ale obserwują z uwagą :-D
Welther LGU
HW 97
Awatar użytkownika
goniu pl
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 236
Rejestracja: 02 stycznia 2009, 23:12
Tematy: 0
Lokalizacja: Bydgoszcz
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Białe Błota i okolice - strzela ktoś z wiatrówki?

Post autor: goniu pl »

Rozumiem że jak będzie miejsce to znajdą się :502: ?
Liczy się tylko dobra zabawa !
Grupa Bydgoska
Hatsan TG AirTact + Vogler Optik 3-9x40
Beeman QB78 1085
Diana Chaser
Awatar użytkownika
goniu pl
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 236
Rejestracja: 02 stycznia 2009, 23:12
Tematy: 0
Lokalizacja: Bydgoszcz
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Białe Błota i okolice - strzela ktoś z wiatrówki?

Post autor: goniu pl »

Witam, czy coś się ruszyło w temacie ?
Liczy się tylko dobra zabawa !
Grupa Bydgoska
Hatsan TG AirTact + Vogler Optik 3-9x40
Beeman QB78 1085
Diana Chaser
cinek-pfds
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik
Reactions:
Posty: 0
Rejestracja: 03 stycznia 2023, 12:13
Tematy: 1
Lokalizacja: Murowaniec
Grupa: Nowo zarejestrowani użytkownicy

Re: Białe Błota i okolice - strzela ktoś z wiatrówki?

Post autor: cinek-pfds »

Witam,

Niestety odpowiedź z nadleśnictwa jest negatywna. Nie zgadzają się na urządzenie strzelnicy na terenie leśnym :-(
Ale nie poddawajmy się. Pan leśniczy obiecał mi podesłać namiary na żwirownie w okolicy. Jak tylko dostanę info to ruszam w teren na oględziny.
A swoją drogą, jeśli macie jakieś inne pomysły, to dawajcie znać.

Cinek
Weihrauch hw97
Awatar użytkownika
TwardyHans
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 21
Rejestracja: 01 marca 2022, 19:28
Tematy: 3
Lokalizacja: Zgorzelec
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Białe Błota i okolice - strzela ktoś z wiatrówki?

Post autor: TwardyHans »

Zbieg okoliczności, mam kolegę Marcina który też ma ksywę Cinek hehe tylko zaginął w akcji jakiś czas temu :wink:
3 dni przed zawodami zawsze coś nawala…
Awatar użytkownika
goniu pl
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 236
Rejestracja: 02 stycznia 2009, 23:12
Tematy: 0
Lokalizacja: Bydgoszcz
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Białe Błota i okolice - strzela ktoś z wiatrówki?

Post autor: goniu pl »

cinek-pfds pisze: 01 lutego 2023, 14:38 Witam,

Niestety odpowiedź z nadleśnictwa jest negatywna. Nie zgadzają się na urządzenie strzelnicy na terenie leśnym :-(
Ale nie poddawajmy się. Pan leśniczy obiecał mi podesłać namiary na żwirownie w okolicy. Jak tylko dostanę info to ruszam w teren na oględziny.
A swoją drogą, jeśli macie jakieś inne pomysły, to dawajcie znać.
Cinek

Wielka szkoda że się nie udało. Jak czas i pogoda pozwoli to chcę się wybrać na tereny byłego Zachemu (jak już kiedyś wspomniałem), mam wytypowanych kilka lokalizacji i chcę zobaczyć na żywo jak tam wygląda, na google map wygląda obiecująco.
Liczy się tylko dobra zabawa !
Grupa Bydgoska
Hatsan TG AirTact + Vogler Optik 3-9x40
Beeman QB78 1085
Diana Chaser
cinek-pfds
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik
Reactions:
Posty: 0
Rejestracja: 03 stycznia 2023, 12:13
Tematy: 1
Lokalizacja: Murowaniec
Grupa: Nowo zarejestrowani użytkownicy

Re: Białe Błota i okolice - strzela ktoś z wiatrówki?

Post autor: cinek-pfds »

Super, obadaj ten Zachem. Ja dostałem dwie pinezki (na google) od leśniczego z zaznaczonymi żwirowniami na prywatnym terenie.
Jak się pogoda poprawi to pojade obejrzeć i we. spróbuję się skontaktować z właścicialami terenu.

Cinek
Weihrauch hw97
Awatar użytkownika
Łysy
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 611
Rejestracja: 22 kwietnia 2008, 21:00
Tematy: 18
Lokalizacja: Ciechocinek
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Białe Błota i okolice - strzela ktoś z wiatrówki?

Post autor: Łysy »

Tak naprawdę to do strzelania z wiatrówek limitowych do 17 juli nie potrzeba robić strzelnicy, obwałowań czy innej infrastruktury wyłapującej śrut. Wystarczy zwykła polana z dobrą widocznością, zapewniającą zachowanie zasad bezpieczeństwa, ewentualnie taśmowanie dróg dojazdowych do polanki, żeby nikt niespodziewanie nie wtargnął. Bo to, że wlezie to pewne, już takie mamy społeczeństwo, że jak tylko zobaczą taśmę grodzącą to wlezą od razu żeby zobaczyć po co ta taśma wisi.
Leśnicy dobrze o tym wiedzą ale nie są nam przychylni bo nie mamy mocy prawnej a nie lubią jak im się ktoś po terenie kręci i podgląda co oni tam robią.
Znalezienie terenu prywatnego byłoby lepsze ale trzeba się liczyć z opłatą za korzystanie. I jest to zrozumiałe pod warunkiem, że opłata będzie uczciwa i adekwatna do możliwości osób zainteresowanych.
Według mnie najważniejsze jest aby to miejsce nie było bardzo daleko bo łatwiej i częściej można się zebrać do miejsca co jest oddalone o 10 km niż o 30 km.
Ja do Zachemu mam ok 65 km i chętnie bym tam podjechał ze swoim sprzętem ale do tej lokalizacji którą wcześniej kolega pokazał mam już ponad stówkę i tam już nie będzie tak łatwo.
Liczę, że ten Zachem przyniesie jakieś rozwiązanie dobre dla wszystkich zainteresowanych.

Co do żwirowni to jeśli chodzi o bezpieczeństwo to są super, bo przeważnie mają naturalne obwałowania ale jeśli chodzi o nasz delikatny sprzęt (który nie spełnia standardów kałasznikowa) to z własnego doświadczenia wiem, że żwirownia i wiatr = gruntowne czyszczenie karabinka i lunety a jak jeszcze do tego zdarzy się mały deszczyk no to już nawet gruntowne czyszczenie nie zawsze pomaga.
Steyr z krzywą lufą + Vortex PST I
Awatar użytkownika
goniu pl
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 236
Rejestracja: 02 stycznia 2009, 23:12
Tematy: 0
Lokalizacja: Bydgoszcz
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Białe Błota i okolice - strzela ktoś z wiatrówki?

Post autor: goniu pl »

W zeszłą niedzielę obejrzałem kilka miejsc na Zachemie, tak na prawdę jak ktoś chce postrzelać rekraacyjnie to miejsc do tego jest mnóstwo. Zaczynając od kilku betonowych placyków kończąc na różnych polanach (mniejszych lub większych) otoczonych zagajnikami lub na ogromnym otwartym terenie. Chcę jeszcze sprawdzić kilka opuszczonych budynków przy ulicy Edmunda Matuszewskiego (również na terenach byłego Zachemu). W zeszłym tygodniu nie dałem rady tam dojechać samochodem bo drogi były całe pokryte lodem. Dużo miejsc jest tam uczęszczana przez miłośników ASG (idzie poznać po setkach kulek na ziemi) ale myślę że nie jest to problem. Niestety Google map ma bardzo nie aktualne zdjęcia na street wiew i nie mogę wam pokazać placyków, ale opuszczone budynki przy ul. Edmunda Matuszewskiego powinny być widoczne.
Liczy się tylko dobra zabawa !
Grupa Bydgoska
Hatsan TG AirTact + Vogler Optik 3-9x40
Beeman QB78 1085
Diana Chaser
ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Kujawsko-Pomorska Grupa Strzelecka”