FX Panthera - Precision Slug LR Competition Rifle

Czyli wiatrówki o energii powyżej 17 J

Moderatorzy: Moderatorzy WBP, Moderatorzy wiatrówkowi, Moderatorzy CP

Awatar użytkownika
Kacper_Potocki
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 1367
Rejestracja: 05 listopada 2022, 00:18
Tematy: 28
Lokalizacja: Kęty
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy
Kontakt:

Re: FX Panthera - Precision Slug LR Competition Rifle

Post autor: Kacper_Potocki »

wichura pisze: 23 grudnia 2022, 23:47 Przecież całkiem niedawno rozwiązania takie jak w M3 też były nowością, kto to widział takie fanaberie jak 2 regi w jednym karabinku :wink:
Wymyslają nowości, bo firma musi iść do przodu (rozwijać się, zarabiać, nie stać w miejscu). Podobnie jest z Apple. Ja używam modelu SE2020 i jest super wystarczający, aż za bardzo do moich potrzeb, ale wyszedł już nowszy model 12, 13 i 14. Co roku wychodzą nowe modele, szybsze, poprawione. Kogo stać i kto chcę nowinki to kupuje, a kto nie chce, to zostaje jak ja z 11 Pro :) A wiekszość wiesza psy na Apple, że co rok wypuszcza niewiele poprawione modele. Mogliby co 3 lata i też by sie nic nie stało :)

Myślę, że tam w FX dobrze wiedzą jak rozwijac firmę. Jeśli nie (w sensie mylą się), to zobaczymy to niebawem. No ale tyle możemy co cobie popsioczyć. Ja to rozumiem, szanuję i decyduje portfelem.
Grupa BESKID TARGET
--------------------------------------------------------------------
LG400 HFT | LG400 BR | LGM-2 PCA | LG200 PCP | P17
Awatar użytkownika
kłapek
Ekspert Wiatrówki
Ekspert Wiatrówki
Reactions:
Posty: 1740
Rejestracja: 20 lutego 2006, 18:22
Tematy: 39
Lokalizacja: Grodków
Grupa: Ekspert Wiatrówki

Re: FX Panthera - Precision Slug LR Competition Rifle

Post autor: kłapek »

Kacper_Potocki pisze: 26 grudnia 2022, 09:12 ...
Myślę, że tam w FX dobrze wiedzą jak rozwijac firmę. Jeśli nie (w sensie mylą się), to zobaczymy to niebawem. No ale tyle możemy co cobie popsioczyć. Ja to rozumiem, szanuję i decyduje portfelem.
Na biznesie i marketingu znają się jak żadna firma wiatrówkowa. Nawet Daystate ze swoimi limitowanymi seriami nie dorasta im do pięt.
Sponsorują ludzi z zasięgami, co odwalają za nich czarną i niewdzięczną robotę marketingową. Było o tym sporo na zachodnich forach. Taki marketing czyimiś rękami - bez ponoszenia konsekwencji mówienia nieprawdy.

Sam sprzęt w kalibrze 4,5 i 5,5 w naszym limicie, to w mojej ocenie absolutne nieporozumienie. Patrząc pod kątem olbrzymiego rynku USA, większych kalibrów, destrukcji, taktycznego wyglądu i pomysłu posiadania czegoś wyjatkowego - FX może mieć zwolenników.

W mojej opini ich wiatrówki są dokładnie jak ich lufy "smooth twist". Nie mają być lepsze w strzelaniu tylko tańsze w produkcji. Pieniądze mają zostać w firmie, a opakowanie i umiejętnie dorobiona teoria wyjątkowego sprzętu ma zrekompensować olbrzymie niedostatki.

Dla jasności - jestem jednym z tych, co dał się nabrać na ten marketingowy bełkot. Swoją drogą najlepiej przygotowany w naszej wiatrówkowej branży. Można się uczyć :-D
Mój nowy terapeuta na imię ma can-am :-D
Awatar użytkownika
Leon83
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 483
Rejestracja: 28 listopada 2014, 21:24
Tematy: 1
Lokalizacja: WLKP
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: FX Panthera - Precision Slug LR Competition Rifle

Post autor: Leon83 »

kłapek pisze: 26 grudnia 2022, 12:00 Dla jasności - jestem jednym z tych, co dał się nabrać na ten marketingowy bełkot. Swoją drogą najlepiej przygotowany w naszej wiatrówkowej branży. Można się uczyć :-D
Jeden Impact, który Ci nie przypasował wiosny nie czyni. W Steyr’ach/Walther’ach/Anschutz’ach ludzie lufy wymieniają bo nie spełniają ich wymagań, może trzeba było to zrobić w FX’ie.

Dla jasności - jestem jednym z byłych posiadaczy FX T12 (lufa ST), FX Royale (lufa CZ), FX Impact (MKI z lufą ST) i wszystkie 3 były wzorowe pod względem celności. Impakt’owi trzeba było poświecić najwiecej czasu, żeby dobrze go zestroić a z perspektywy czasu żałuję, że sprzedałem FX Royale. Dlatego nie negowałbym wszystkiego co nieznane - to zabija postęp. Tak na marginesie to FX zrezygnował już jakieś 5 lat temu z luf ST, co pokazuje na jakim okresie kolega skończył swoją przygodę z FX-ami. Nie rozumiem także stwierdzenia, że kalibry 4.5mm i 5.5mm to nieporozumienie w naszym limicie. Dlaczego sprzęt projektowany na większe energie nie ma się sprawdzić u nas? Sam posiadam 2 karabinki projektowane jako FAC i po odpowiednim zestrojeniu do naszego limitu są celne, powtarzalne i bezawaryjnie.

Leshiy I Razor HD LHT
FX Panthera Mini Stryker HD
Awatar użytkownika
kłapek
Ekspert Wiatrówki
Ekspert Wiatrówki
Reactions:
Posty: 1740
Rejestracja: 20 lutego 2006, 18:22
Tematy: 39
Lokalizacja: Grodków
Grupa: Ekspert Wiatrówki

Re: FX Panthera - Precision Slug LR Competition Rifle

Post autor: kłapek »

Rzeczywiście nie śledzę tego, co robi FX.

Jeżeli chodzi o lufy, to wydawało mi się, że tą samą badziewną rurkę zacisnęli na całej długości, nazwali trochę inaczej i... ot cała zmiana na lepsze. W mojej ocenie kolejny zabieg marketingowy wymuszony sytuacją. Sporo ludzi na forach zaczęło oficjalnie pisać, że smooth twist, to przysłowiowy "paździerz".

Podobna akcja z historyjką o wadliwej i niedopracowanej partii karabinów wyprodukowanych przy przenoszeniu fabryki do nowo wybudowanego zakładu. Pojawił się wysyp niepochlebnych opinii, to na poczekaniu wymyślono powyższe usprawiedliwienie.

Mój Impact nie był jedynym FXem jaki pojawił się na benchreście w Głogówku. Obserwowałem ludzi i ich wyniki. Moje zdanie na temat FXa nie jest oparte tylko na filmikach z youtuba, bo pewnie byłoby zupełnie inne. Z karabinem spędziłem wiele godzin przy benchrestowym stoliku. Niestety karabin nie chciał współpracować zarówno w domu jak na zawodach. Ostatnią szansą miało być dobieranie śrutu w Bohuminie - niestety nie pomogło. Tematu budowy, wykonania, niepotrzebnych regulacji nawet nie chcę poruszać – szkoda czasu.

Tak jak napisał Anonymous - nie wzdychać tylko kupić, przetestować, pojechać na 1,2,3 zawody i podzielić się wrażeniami oraz wynikami. Ja jednego FXa miałem i do drugiego nikt nigdy już mnie nie namówi ;laughing:

Do reklam i filmików reklamowych należy podchodzić z rezerwą. Je często nagrywają "klakierzy" których firma w jakimś tam stopniu sponsoruje. Dosyć głośny temat i nie jestem pewien czy powinienem go zaczynać. Było głośno w środowisku wiatrówkowym na zachodzie. Kasowanie tematów na forach i grożenie sądami - niestety biznes :(
Mój nowy terapeuta na imię ma can-am :-D
Awatar użytkownika
Leon83
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 483
Rejestracja: 28 listopada 2014, 21:24
Tematy: 1
Lokalizacja: WLKP
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: FX Panthera - Precision Slug LR Competition Rifle

Post autor: Leon83 »

Napisałem tylko, żeby nie negować nowości. Testerzy jak Anonymous zweryfikują czy sprzęt jest wart grzechu.
a marketing FX owy jest jaki jest, był moment, że sami sobie tym w stopę strzelili bo gdzie się człowiek nie obejrzał tam albo FX albo Lewandowscy. Zresztą nie o tym pisałem i nie do tego się odnosiłem. Fajnie byłoby wyjaśnić dlaczego te złe FX-y nie nadają się do naszego limitu? Oprócz rynku USofA jest jeszcze rynek GB, którego FX nigdy nie podarował. Szwedzki limit to 10J więc jeszcze mniej… Dodałeś o niepotrzebnej regulacji - może trzeba było wiele godzin spędzić nad tą niepotrzebną regulacją żeby karabinek strzelał jak należy. Skoro to był MKI to z racji statusu nowości nie każdy umiał go ustawić. Nie każdy zresztą ma czas, umiejętności i narzędzia, żeby te godziny poświecić. Może stąd ta niechęć do FX’a. Tylko po jednym karabinku nie powinnismy wyrabiać sobie opinii.
Nie odbieraj tego jak czepianie się tylko jako dyskusję na argumenty. Świeżaki czytają i wyrabiają sobie opinię, że jak PCP tylko HW100 (koloryzuję). Mało tu opisów marek - to tak jakby ktoś w 1997 r. zadecydował, że na tym forum rozmawiamy o 3 markach a inne sa na cenzurowanym…

Leshiy I Razor HD LHT
FX Panthera Mini Stryker HD
Awatar użytkownika
Święty
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 53
Rejestracja: 22 marca 2009, 15:06
Tematy: 1
Lokalizacja: Zabrze
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: FX Panthera - Precision Slug LR Competition Rifle

Post autor: Święty »

Anonymous napisz gdzie zamawiałeś w incorsa ?
Ile wynosi czas oczekiwania?
hw 97 kt
Awatar użytkownika
Święty
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 53
Rejestracja: 22 marca 2009, 15:06
Tematy: 1
Lokalizacja: Zabrze
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: FX Panthera - Precision Slug LR Competition Rifle

Post autor: Święty »

Nie wiem nie znam się, ze wsi jestem. Mam nadzieję że się podzielisz informacjami jak przyjdzie.
hw 97 kt
Awatar użytkownika
wichura
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 593
Rejestracja: 01 lutego 2019, 18:03
Tematy: 5
Lokalizacja: Kielce i okolice
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: FX Panthera - Precision Slug LR Competition Rifle

Post autor: wichura »

Święty pisze: 26 grudnia 2022, 21:45 Nie wiem nie znam się, ze wsi jestem. Mam nadzieję że się podzielisz informacjami jak przyjdzie.
Jak ze wsi, znaczy się proekologiczny = zielony... Stawiaj na ekologię :-D
.177, .22, .25, .30, .44
Awatar użytkownika
Święty
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 53
Rejestracja: 22 marca 2009, 15:06
Tematy: 1
Lokalizacja: Zabrze
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: FX Panthera - Precision Slug LR Competition Rifle

Post autor: Święty »

Ty się nie śmiej, jest u mnie jeszcze dwa granaty w świątecznym odzieniu,
A czy zielony.,?
W zakresie FX - ów, napewno
W zakresie zakupów za granicą- jak najbardziej zielony.
Czy proekologiczyny- nie wiem, grzeję gazem
Miałem HW 100, walthera LGM i kilka sprężyn ale ten sznyt wojskowy w fx mi się podoba . Tak mi zostało ze służby w zamierzchłych czasach. Może w niewłaściwym dziale podejmuję dyskusję, bo jestem do 17J, ale jak narazie tylko tu omawiany jest ten karabin.
Wesołych Świąt.
hw 97 kt
Awatar użytkownika
Święty
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 53
Rejestracja: 22 marca 2009, 15:06
Tematy: 1
Lokalizacja: Zabrze
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: FX Panthera - Precision Slug LR Competition Rifle

Post autor: Święty »

Cześć. Trochę wody w rzekach upłynęło, są jakieś nowe wieści ?
hw 97 kt
Awatar użytkownika
wichura
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 593
Rejestracja: 01 lutego 2019, 18:03
Tematy: 5
Lokalizacja: Kielce i okolice
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: FX Panthera - Precision Slug LR Competition Rifle

Post autor: wichura »

Pisząc "zielony" miałem na myśli proekologiczne "zielone" forum. Tam jest więcej info o mocnych strzeladłach, ale w kwestii Panthery - cisza. Jeśli zaś mowa o naprawdę energetycznych karabinkach, to AEA jest teraz na topie. Coraz więcej ludzi kupuje te karabinki i dzielą sie wrażeniami ze strzelania, a nie tylko fotkami zakupionych gadżetów :wink:
.177, .22, .25, .30, .44
damian.trzoslo
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik
Reactions:
Posty: 1
Rejestracja: 24 czerwca 2018, 17:01
Tematy: 0
Grupa: Nowo zarejestrowani użytkownicy

Re: FX Panthera - Precision Slug LR Competition Rifle

Post autor: damian.trzoslo »

Co do AEA to czytałem na Amerykańskim forum ,że rozszczelniają się kartusze ponoć...
ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „FAC”