Pistolet RIA TAC Ultra FS HC kal. 9x19

Moderator: Moderatorzy WBP

amotorhead
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 33
Rejestracja: 27 stycznia 2015, 19:22
Tematy: 8
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Pistolet RIA TAC Ultra FS HC kal. 9x19

Post autor: amotorhead »

Zamierzam dokonać modyfikacji w zakresie zmniejszenia siły spustu, powiększenia przycisku zrzutu magazynka. Czy ktoś już przerabiał ten temat i ma jakieś doświadczenia? Chodzi mi o to do jakich modeli 1911 szukać, co będzie pasowało i gdzie można to u nas kupić.
Pozdrawiam,
Amotorhead
zoom2
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 1406
Rejestracja: 28 marca 2017, 17:30
Tematy: 117
Lokalizacja: Warszawa
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Pistolet RIA TAC Ultra FS HC kal. 9x19

Post autor: zoom2 »

Pudło, napisałem i skasowałem post, ale wskazanie było na "jednorzędowca" a ty masz "prawie 2011". Poddaję się.
Uderz do Halinki. Sprzedają Emmanna. I tam występują części do 2011.
https://ipsc4you.com/product/gm-magazine-catch-botton/
hubu79
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 125
Rejestracja: 02 lutego 2018, 11:49
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Pistolet RIA TAC Ultra FS HC kal. 9x19

Post autor: hubu79 »

amotorhead pisze: 06 grudnia 2022, 23:29 Zamierzam dokonać modyfikacji w zakresie zmniejszenia siły spustu, powiększenia przycisku zrzutu magazynka. Czy ktoś już przerabiał ten temat i ma jakieś doświadczenia? Chodzi mi o to do jakich modeli 1911 szukać, co będzie pasowało i gdzie można to u nas kupić.
Powiększony zrzut magazynka pasuje z Para Ordnance (niezmiernie trudno to dostać, bo już nie produkują akcesoriów). Czasem można go dostać w USA.
Próbowałbym jeszcze sprawdzić BUL i SPS (być może pasują).
Jeżeli chodzi o spust to można kilka rzeczy wymienić z 1911 (nie uda się z trigger bow, bo jest specyficzny dla dwurzędowych 1911 w wersji Para Ordnance). Można zmienić sprężynki, zaczep kurka, sprężyna zaczepu kurka i sam kurek (eemann od Halinki jest dobrą drogą).
Trzeba mieć świadomość, że zaczep kurka i kurek mogą wymagać lekkiego dopasowania jak to w każdej 1911.
Awatar użytkownika
MarcinKr
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 958
Rejestracja: 20 lipca 2016, 13:13
Tematy: 1
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Pistolet RIA TAC Ultra FS HC kal. 9x19

Post autor: MarcinKr »

Kup sprężynę trojpalczasta od BUL, są naprawdę niezle i żadne tuningowe nie dają już prawie nic więcej. Defaultowo są niezłe przygięte, zakładasz i masz.
Wyjmij spust i zrób na lustro szyny - obie boczne i tył. Powinno być znacznie znacznie lepiej, tzn to jest zazwyczaj źródło chropowatości.
Jak się nie znasz to kurka i zaczepu nie szlifuj, bo to grozi tragedia.
amotorhead
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 33
Rejestracja: 27 stycznia 2015, 19:22
Tematy: 8
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Pistolet RIA TAC Ultra FS HC kal. 9x19

Post autor: amotorhead »

Przed modyfikacjami spust miał wagę 2 kg z niewielkim okładem. Wymieniłem sprężynę główną EEMANN 15 lbs, zaczep kurka EEMANN, sprężynę trójpalczastą EEMANN. Spolerowałem obręcz spustu. Po wykonaniu tych modyfikacji jestem bardzo zawiedziony. Waga spustu praktycznie nie uległa zmianie, nawet odrobinę się zwiększyła. Charakterystyka natomiast uległa pogorszeniu, stał się bardziej "gumowy". Ostatecznie metodą prób i błędów zostawiłem tylko zmienioną sprężynę główną. Trójpalczasta i zaczep kurka wróciły oryginalne. Efekt jest taki, że charakterystyka spustu wróciła, a waga nieznacznie się zmniejszyła. Teraz 1,9 do 2 kg. Czyli praktycznie "nic" w sensie obniżenia wagi względem oryginalnej. Zachciało mi się przesiadki do IPSC Standard na tego "Ryja", a tu taka niemiła niespodzianka. Sądziłem, że chociaż zbliżę się do ustawień mojej Shadow. Tutaj mam spust jak dla mnie idealny, z wagą 700 gramów. Nie mam pomysłów czego jeszcze spróbować, może jednak kurek też powinien pójść EEMANN...
Pozdrawiam,
Amotorhead
amotorhead
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 33
Rejestracja: 27 stycznia 2015, 19:22
Tematy: 8
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Pistolet RIA TAC Ultra FS HC kal. 9x19

Post autor: amotorhead »

Zapomniałem dodać, że 2 kg to mam w swoich Glockach, w 1911 liczyłem na zbliżenie się do 1 kg.
Pozdrawiam,
Amotorhead
Awatar użytkownika
MarcinKr
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 958
Rejestracja: 20 lipca 2016, 13:13
Tematy: 1
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Pistolet RIA TAC Ultra FS HC kal. 9x19

Post autor: MarcinKr »

Hmm... pytasz o porady, a potem robisz losowe zmiany. Dostałeś więc losowe efekty, dokładnie takich jak po zakupionych częściach i zrobionych modach powinieneś się spodziewać.
amotorhead
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 33
Rejestracja: 27 stycznia 2015, 19:22
Tematy: 8
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Pistolet RIA TAC Ultra FS HC kal. 9x19

Post autor: amotorhead »

Człowiek uczy się całe życie :) Pisałem, że to nowa dla mnie platforma. Do tej pory nie używałem 911'ek.
W radach był również EEMANN. Sam też w CZ stosowałem z powodzeniem te sprężyny. O efekcie pisałem. Poza tym do Twojej rady (polerka obręczy spustu) też się zastosowałem.
Efekt końcowy po wprowadzeniu pewnej niezbędnej modyfikacji i powrocie do Ryja sprężyny trójpalczastej oraz zaczepu kurka EEMANN:

Obrazek
Pozdrawiam,
Amotorhead
Awatar użytkownika
MarcinKr
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 958
Rejestracja: 20 lipca 2016, 13:13
Tematy: 1
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Pistolet RIA TAC Ultra FS HC kal. 9x19

Post autor: MarcinKr »

Za wagę spustu w 1911 odpowiada w 80% sprężyna trojpalczasta. Można giąć twarda, ale wtedy jest bardzo lekkoz albo bardzo twardo. Dlatego najlepiej kupić trochę miększa i ewentualnie troszkę podgiac, choć jak pisze matchowe BUL i STI są niezłe już takie jakie są. EEMAN są takie sobie, raczej jak stockowe tylko aftermarket. Są też różne super wynalazki pocienione itp, ale moim zdaniem trochę przerost formy nad treścią (jestem również mądrzejszy o jakieś 300 PLN).
Następnie są kąty zaczepu i kurka oraz ich gładkość - gładkość wyczuwalna jest jako takie 'okraglejsze' przełamanie, kąty za krótsze.
Chropowatość szyny spustu jest wyczuwalna w ruchu jałowym.
Dwa palce sprężyny to odpowiednio opór ruchu jałowego (ten sobie można śmielej wyginać), drugi to siła docisku zaczepu do kurka i ten również można przyciąć i odelzyc spust, ale z małym doświadczeniem to najlepiej lekko odginać składać i próbować, i tak aż się osiągnie zamierzony efekt.
Sprężyny zamka lepiej nie zmieniać, bo za lekka powoduje walenie zamkiem, a każda inna nie wnosi nic oprócz potencjalnych problemów z zacięciami.
Weź pod uwagę, że pazur w 1911 to też kawałek wygiętej stali i jak zamek nie będzie pracował z odpowiednią siłą to będziesz miał problemy jak nie teraz to za chwilę.
amotorhead
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 33
Rejestracja: 27 stycznia 2015, 19:22
Tematy: 8
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Pistolet RIA TAC Ultra FS HC kal. 9x19

Post autor: amotorhead »

Właśnie to jest modyfikacja, o której wspomniałem. Nie mając doświadczenia, włożyłem sprężynę trójpalczastą bez jej dopasowania. Teraz rozpoznałem jak ją dostroić i to pozwoliło mi ustawić spust. Na tę chwilę osiągnąłem to co chciałem w tej kwestii. Zobaczymy jak w praktyce się sprawdzi. Dzięki za wszelkie informacje.
Pomyślałem, że zamiast bulić 3,5 stówy za zrzut magazynka z powiększonym przyciskiem, można nawiercić dziurkę w standardowym, nagwintować i dołożyć płytkę przykręcając odpowiednią śrubą. Tu jednak z uwagi na brak odpowiednich precyzyjnych narzędzi, zastanowiłbym się nad zamówieniem tej usługi. Co o tym myślicie? Ewentualnie macie jakiś namiar na kogoś kto mógłby się tym zająć?
Pozdrawiam,
Amotorhead
Awatar użytkownika
Dexter
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 1944
Rejestracja: 11 lutego 2006, 18:00
Tematy: 8
Lokalizacja: Kraków
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Pistolet RIA TAC Ultra FS HC kal. 9x19

Post autor: Dexter »

Pokaż co masz i co chcesz z tego zrobić, rzucę okiem.
Awatar użytkownika
strk
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 3000
Rejestracja: 16 lipca 2014, 17:37
Tematy: 52
Lokalizacja: 3miasto
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Pistolet RIA TAC Ultra FS HC kal. 9x19

Post autor: strk »

amotorhead pisze: 14 grudnia 2022, 21:44 .
Pomyślałem, że zamiast bulić 3,5 stówy za zrzut magazynka z powiększonym przyciskiem, można nawiercić dziurkę w standardowym, nagwintować i dołożyć płytkę przykręcając odpowiednią śrubą. Tu jednak z uwagi na brak odpowiednich precyzyjnych narzędzi, zastanowiłbym się nad zamówieniem tej usługi. Co o tym myślicie? Ewentualnie macie jakiś namiar na kogoś kto mógłby się tym zająć?
To się tak robi. 4gun ma takie płytki, ale zapewniam cię że taka sama kupiona w sklepie ASG też działa, a kosztuje 1/3.
Źródło: miałem taką.
PSSK-DB vice-president
LOK Certified Range Officer
Obrazek
[evil laugh]Kto nie elaboruje ten przegrał życie. Taniej już było[/evil laugh]
amotorhead
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 33
Rejestracja: 27 stycznia 2015, 19:22
Tematy: 8
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Pistolet RIA TAC Ultra FS HC kal. 9x19

Post autor: amotorhead »

Dexter pisze: 14 grudnia 2022, 22:14 Pokaż co masz i co chcesz z tego zrobić, rzucę okiem.
Takie coś chciałbym zrobić:
https://hayescustomguns.com/extended-li ... se-button/

Do CZ'ki mam coś takiego i podobny chciałbym wykonać do 1911:
https://www.halinka-arms.pl/cz/1138-pow ... hmate.html
Pozdrawiam,
Amotorhead
amotorhead
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 33
Rejestracja: 27 stycznia 2015, 19:22
Tematy: 8
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Pistolet RIA TAC Ultra FS HC kal. 9x19

Post autor: amotorhead »

strk pisze: 14 grudnia 2022, 22:53
To się tak robi. 4gun ma takie płytki, ale zapewniam cię że taka sama kupiona w sklepie ASG też działa, a kosztuje 1/3.
Źródło: miałem taką.
Podrzucisz odnośnik?
Pozdrawiam,
Amotorhead
Awatar użytkownika
Dexter
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 1944
Rejestracja: 11 lutego 2006, 18:00
Tematy: 8
Lokalizacja: Kraków
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Pistolet RIA TAC Ultra FS HC kal. 9x19

Post autor: Dexter »

Wygląda prosto do zrobienia.
ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Broń i amunicja - WBP”