Puchar Zimowy 2023

Moderatorzy: Moderatorzy wiatrówkowi, Moderator informacji o zawodach

jorgen
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik
Reactions:
Posty: 5
Rejestracja: 16 października 2021, 21:48
Tematy: 0
Grupa: Nowo zarejestrowani użytkownicy

Re: Puchar Zimowy 2023

Post autor: jorgen »

szambi pisze: 04 stycznia 2023, 22:37 Jurek, przecież nikt nie wykluczył strzelców FT z PZ, wykluczono jedynie dodatkowe figurki pow 42m, klasyfikację generalną FT i miejsca na podium, natomiast udział zawodników FT jak również opłaty startowe pozostają bez zmian ;laughing:
Indick very funny :cry:
HW97K, Diana 75HV, Anschutz 8002 S2 + T36,
Steyr LG100 + Votrex DB 4-16x44
Awatar użytkownika
kłapek
Ekspert Wiatrówki
Ekspert Wiatrówki
Reactions:
Posty: 1741
Rejestracja: 20 lutego 2006, 18:22
Tematy: 40
Lokalizacja: Grodków
Grupa: Ekspert Wiatrówki

Re: Puchar Zimowy 2023

Post autor: kłapek »

Nie wnikając w animozje - oddelegujcie jednego kolegę (max 2) znającego temat toru FT, niech przyjedzie dzień wcześniej przed zawodami, dostawi tych kilka dalszych figurek, przy okazji sprawdzi pozostałe stanowiska pod katem widoczności. Myślę, że nikt go nie wygoni ani się nie obrazi za dodatkowe ręce do pracy.

Zamiast eskalować problem i wylewać żale na forum może lepiej się zastanowić jak go rozwiązać?
Mój nowy terapeuta na imię ma can-am :-D
Awatar użytkownika
joker-os
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 52
Rejestracja: 31 lipca 2016, 21:40
Tematy: 22
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Puchar Zimowy 2023

Post autor: joker-os »

Miałem się w tym temacie nie wypowiadać więcej bo mam wrażenie, że to pogarsza sprawę podzielenia, a nie na tym moje posty miały na celu…
kłapek pisze: 05 stycznia 2023, 08:39 Nie wnikając w animozje - oddelegujcie jednego kolegę (max 2) znającego temat toru FT, niech przyjedzie dzień wcześniej przed zawodami, dostawi tych kilka dalszych figurek, przy okazji sprawdzi pozostałe stanowiska pod katem widoczności. Myślę, że nikt go nie wygoni ani się nie obrazi za dodatkowe ręce do pracy.

Zamiast eskalować problem i wylewać żale na forum może lepiej się zastanowić jak go rozwiązać?
To ja klapek odwróce kota ogonem ;)

Jeśli dla innych grup to problem to nigdy nie odmówiłem, a wręcz sam proponowałem chęć pomocy w organizacji wspólnych zawodów i sprawdzenia toru/bramek/figurek pod względem FT.
Na ostatnich MP Hunterzy zgłosili się do Pawła o pomoc, ja Krzyskowi na PW oraz paru osobom mówiłem lub pisałem na FB, że w razie problemów lub po prostu braku sił przerobowych chętnie pomogę i zawsze to mowię, że jestem chętny do pomocy jeśli są tory rozstawiane dzień wcześniej i akurat jestem na miejscu. Tak samo super inicjatywą była sprawa zawodów u Jury dla 10 lub 15 strzelców FT gdzie Jura rozłożyła tor, a wszyscy strzelamy złożyli tor w niecałą godzinę z rozwaleniem ogniska i kiełbaską na drogę powrotną :piwo: i zrobienie 600 km w dwie strony nie były problemem tylko szczere chęci.

Ja mam wrażenie, że tutaj chodzi o jakieś chore ambicje kogoś lub urażoną dumę, za którą płacą niewinni…

Jako gówniarz brałem udział w zawodach zapaśniczych w klubach gdzie był problem z ogarnięciem organizacji zawodów i nie raz jechało się do kogoś dzień wcześniej pomagaliśmy w organizacji i w zamian organizator ogarniał za free spanie i jakiś poczęstunek i to były najlepsze czasy bo w biednych klubach spało się w śpiworze na macie i jadło na ławeczkach ale to były czasy :033:

Może to jest ta droga? Może jak są duże zawody to wystarczy poprosić o pomoc i np zaoferować nocleg na tę noc? Sądzę, że obie strony będą zadowolone. Organizator bo są dodatkowe ręce do pracy i dobrze zrobiona robota, a zawodnicy bo są figurki i tor jak trzeba.

Ludzie łączmy, a nie dzielmy…
_____FT____ :502:
Awatar użytkownika
Łysy
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 615
Rejestracja: 22 kwietnia 2008, 21:00
Tematy: 20
Lokalizacja: Ciechocinek
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Puchar Zimowy 2023

Post autor: Łysy »

DrA pisze: 04 stycznia 2023, 22:11

A do Poznania może, dawno nie byłem w rodzinnym mieście.
Marcinie Zapraszamy Serdecznie, jakiś karabinek ci wyskrobiemy bo Ty i w FT i HFT dawałeś sobie radę.
Już w tą niedzielę spotykamy się na forcie a ma być ciepło i wiaterek tylko jakieś 30-40 km/h ;laughing:
Steyr z krzywą lufą + Vortex PST I
Awatar użytkownika
mrpgxx
Moderator inf. o zawodach
Moderator inf. o zawodach
Reactions:
Posty: 2203
Rejestracja: 26 lipca 2010, 19:32
Tematy: 161
Lokalizacja: Kraków / KSP Jura
Grupa: Moderatorzy PFTA
Kontakt:

Re: Puchar Zimowy 2023

Post autor: mrpgxx »

kłapek pisze: 05 stycznia 2023, 08:39 Nie wnikając w animozje - oddelegujcie jednego kolegę (max 2) znającego temat toru FT, niech przyjedzie dzień wcześniej przed zawodami, dostawi tych kilka dalszych figurek, przy okazji sprawdzi pozostałe stanowiska pod katem widoczności. Myślę, że nikt go nie wygoni ani się nie obrazi za dodatkowe ręce do pracy.
Ja deleguje Piotra. Z Gdańska. Piotr tylko nie zapomnij jeszcze wziąć dla kolegów organizatorów ciepłej herbaty i kawy. Może jakieś przekąski też by wypadało z grzeczności wziąć. Wiesz, głupio tak z pustymi rękami...

Ale na poważnie - przez lata ktoś coś umiał zrobić, teraz nagle nie potrafi / nie chce mu się / wydaje mu się, że komuś robi karę / whatever. Myślenie, że rozwiązaniem problemu jest wyręczenie go, jest myśleniem błędnym. To jest kwestia do rozwiązania przez kluby, które tak postąpiły - nie uczestników. Dodam, że utrzymanie stanowiska też jest jakimś rozwiązaniem.
red5555 pisze: 01 stycznia 2023, 18:27 (...)
Nie zmieni faktu to, że pojedynczy klub dostawi figurki FT - tegoroczny Puchar Zimowy wykluczył FT z konkurencji zimowej i przejdzie tym do 10-cio letniej "historii" tego cyklu.
(...)
Nie myl tego cyklu z tamtym cyklem, a w którym przez blisko 10 lat m.in ja uczestniczyłem jako organizator. Tamten, który był cyklem FT i HFT jest wciąż zawieszony. To, że koledzy sobie nazwali ten swój jak nazwali - no cóż: nie jednemu psu burek jak widać.
joker-os pisze: 05 stycznia 2023, 13:01 Miałem się w tym temacie nie wypowiadać (...)
Też miałem taki zamiar i wchodzę sobie tutaj do niego raz na jakiś czas, żeby odznaczyć posty, ale chciałem przy tej okazji zwrócić Wasza uwagę, że piszecie sami do siebie, bez umyślnego udziału organizatorów tego zimowego czegoś. Przestańmy trolować samych siebie :piwo: Na szczęście jest jeszcze taki jeden ogólnopolski Puchar i tam każdy znajdzie coś dla siebie.

I wszystkiego dobrego z okazji Nowego Roku! ;)

PS - gdybym był strzelcem HFT i nie przeszkadzałoby mi strzelanie w zimę to bym jeździł na takie dedykowane zawody, gdyby były na odpowiednim poziomie. Tak samo jako strzelec FT, gdybym miał wybór pomiędzy dedykowanymi zawodami FT a takimi łączonymi FT i HFT, to sorry, ale wybrałbym dedykowane do swojej kategorii. Z tym, że... takie puchary nie powinny być dedykowane. Ale każdemu wg. potrzeb.
Walther Dominator + SIII / FWB P70 + SIII
www.kspjura.pl
www.pfta.pl
Awatar użytkownika
AndyOO
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 1183
Rejestracja: 13 września 2008, 15:08
Tematy: 15
Lokalizacja: Kielce
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Puchar Zimowy 2023

Post autor: AndyOO »

Hmm, też miałem się nie wypowiadać, ale...
Jeżeli połączone zawody FT i HFT, to taki rarytas, to czemu w tym roku MP są robione jednak oddzielnie :?: :?: :?: :!: :!: :!:
Czyżby różnice pomiędzy konkurencjami powodowały, że aby je (te różnice) wydobyć, jednak należy robić osobne zawody :idea:
SQ7OO
I żeby nie było, ja świetnie strzelam, tylko rzadko trafiam :502:
Awatar użytkownika
szambi
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 2875
Rejestracja: 01 maja 2005, 22:03
Tematy: 27
Lokalizacja: Celestynów Pogorzel
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Puchar Zimowy 2023

Post autor: szambi »

Osobne zawody? Jak najbardziej są, ale w Wielkiej Brytanii gdzie przy torach HFT 30x1 na udział w każdej lokalnej lidze przyjeżdża co najmniej kilkudziesięciu strzelców a zawody FT w formule 25x2 muszą być dzielone na sesje poranne i popołudniowe żeby pomieścić wszystkich chętnych zawodników. W sytuacji gdzie mamy kilkudziesięciu wszystkich strzelców łącznie dwie osobne ligi nie mają racji bytu.
Air Arms EV2
Awatar użytkownika
TOMEK K
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 1317
Rejestracja: 13 sierpnia 2008, 19:39
Tematy: 110
Lokalizacja: KRAKÓW
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Puchar Zimowy 2023

Post autor: TOMEK K »

mrpgxx,
Niepowtarzalny klimat i historię Pucharu Zimowego tworzą od lat kluby go organizujące i strzelcy biorący w nim udział - to jest całe nasze środowisko strzeleckie, a nie pojedyncze osoby, bez względu na ich osobiste ambicje czy zasługi. Miałem kiedyś okazję być jednym z organizatorów, to było dobre czasy, ale minęły. Podobnie Ty już od lat do tego zacnego grona nie należysz i pogódź się z tym faktem, tak jak ja się pogodziłem. Gdybyś jeździł na zawody PZ wiedziałbyś o czy mówię. Wiedziałbyś też jak bardzo zawody PZ 2022 w Łazach odbiegały od obecnych standardów i to nie pozytywnie.
szambi,
Zgadzam się z Tobą w 100%. Jest nas za mało aby dzielić.
Ale dlaczego wieszacie psy na klubach. Tylko dzięki nim, my wszyscy, mamy w ogóle możliwość spotkania się i wspólnego postrzelania.
Przecież to nie poszczególne kluby, a Zarząd PFTA wskazuje "kierunek rozwoju" strzelectwa terenowego w Polsce, a właściwie jak to zostało nazwane w innym temacie "reformacji". To jest wizja Zarządu, który ma "co do tego zupełnie odmienne uczucia" i którą krok po kroku realizuje, zgodnie z innym cytatem " każdemu wg. potrzeb".
Awatar użytkownika
Artkor
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 1612
Rejestracja: 27 lutego 2007, 10:47
Tematy: 25
Lokalizacja: Ostrowite
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Puchar Zimowy 2023

Post autor: Artkor »

„Kierunek (niedo)rozwoju”… w historii PFTA często sprzeczaliśmy się o jakieś regulaminowe detale, i żeby nie wiem jak burzliwe to były kłótnie w internecie, to potem potrafiliśmy spotkać się na zawodach i normalnie rozmawiać. Nie przypominam sobie aby kiedykolwiek zawodnikom HFT przeszkadzali ci z FT i odwrotnie (poza może dwoma osobami, za to dość głośnymi). To, w jakim kierunku idą dzisiejsze „reformy” i działania to droga bez powrotu. Jeśli raz damy się podzielić jakimś kilku pajacom w imię ich chorych ambicji to już nigdy nie będzie jak kiedyś.
Posłuchajcie Tomka K, i zamiast psioczyć jedni na drugich zwróćcie się wspólnie przeciw naprawdę winnym tej sytuacji.
————————————————————————
Teraz z innej beczki:

4 grudnia Krzysiek założył temat o Pucharze Zimowym, a 20 grudnia na oficjalnej stronie Pucharu Zimowego pojawiła się informacja że został on bezterminowo zawieszony. O CO CHODZI?
Ktoś opatentował nazwę czy też niewłaściwa osoba administruje stronę?

Edycja:
...Dzień później, czyli 21 grudnia pojawia się ten wpis:
Ygreg pisze: 21 grudnia 2022, 21:02 ...nowo sformowanego zacnego grona któremu się wydaje, że organizuje cykl zawodów w ramach "Pucharu Zimowego" - "...wszelkie podobieństwa do idei i zasad PZ są zupełnie przypadkowe...."...
Więc chyba już mam odpowiedź na swoje pytanie. Wstyd Panowie Grabowscy, naprawdę chcecie aby to szło w tym kierunku?
Ostatnio zmieniony 06 stycznia 2023, 13:16 przez Artkor, łącznie zmieniany 2 razy.
.177 .22LR .32S&W .38Spec .357Mag 12/76 .45ACP 9x19 7.62x39 .223REM
Awatar użytkownika
Łysy
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 615
Rejestracja: 22 kwietnia 2008, 21:00
Tematy: 20
Lokalizacja: Ciechocinek
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Puchar Zimowy 2023

Post autor: Łysy »

W tym temacie padło kilka mądrych i pozytywnych stwierdzeń.
Również przychylam się do zdania, że dzielenie naszego środowiska które właściwie już jest tak małe, że szkoda gadać spowoduje tylko i wyłącznie więcej złego niż dobrego.
Ktoś podjął decyzję o organizacji PZ na zasadach HFT, ale nie była to decyzja jednogłośna bo jednak nie wszyscy się do niej przyłączyli.
Może warto wysłuchać wypowiedzi i strzelców FT i HFT i zmienić tą decyzję.
Dostawienie tych 4-5 figurek wymaga trochę pracy ale przy całej organizacji nie stanowi już większego problemu.
A strzelcy FT obiecają, że będą trochę bardziej elastyczni i nie będą czepiać się drobiazgów technicznych na torze bo o to chyba głownie poszło.
Kochani strzelcy i to zarówno HFT i FT spotykamy się na zawodach wiele lat, wielu z was są dla siebie serdecznymi kolegami i lubią spędzać ze sobą czas na torach. Dlatego na ten nowy rok życzę nam wszystkim więcej przyjemności ze strzelania ale i większej wyrozumiałości dla organizatorów wszelkich zawodów.
A organizatorów Pucharu Zimowego bardzo proszę o ponowne, wspólne przedyskutowanie tej decyzji bo może warto ją zmienić dla ogólnego dobra naszej nielicznej formacji.
A dla strzelców taka mała uwaga, często a może najczęściej tor stawiają strzelcy HFT którzy nie zawsze pamiętają wszelkie niuanse techniczne toru FT i nieświadomie popełniają błędy. Na pewno nie robią tego świadomie czy nie daj Boże specjalnie.
Dlatego MOŻE warto czasem zwrócić im uwagę ale w formie nauki na kolejne zawody a nie w formie pretensji.
Wiecie, jest takie stare mądre przysłowie - " Pokorne ciele dwie matki ssie" i ono tu idealnie pasuje.
Postarajmy się aby nasze wszelkie działania służyły łączeniu naszego środowiska a nie dzieleniu.
Steyr z krzywą lufą + Vortex PST I
Awatar użytkownika
szambi
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 2875
Rejestracja: 01 maja 2005, 22:03
Tematy: 27
Lokalizacja: Celestynów Pogorzel
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Puchar Zimowy 2023

Post autor: szambi »

Hilary 22
Dobrze gada, w górę dziada :-D
Air Arms EV2
ODS
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 112
Rejestracja: 25 marca 2009, 10:50
Tematy: 1
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Puchar Zimowy 2023

Post autor: ODS »

Arturze-lubię Cię bo mądry z Ciebie gość. Ale za te Pajace to długo musisz nadrabiać. :027: .
Awatar użytkownika
Artkor
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 1612
Rejestracja: 27 lutego 2007, 10:47
Tematy: 25
Lokalizacja: Ostrowite
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Puchar Zimowy 2023

Post autor: Artkor »

ODS, przepraszam, wymsknęło się w ferworze walki. Poza tym nawet mi przez myśl nie przeszło żeby kierować to do Ciebie... może z czasem uda się nadrobić. :piwo: :piwo:
Mimo że od tego roku nie jestem w PFTA to organizacja jest mi bardzo bliska i niegodne postępowanie jej członków wzbudza negatywne emocje. Przy okazji przypominam członkom PFTA że mają instytucję Sądu Koleżeńskiego i zachęcam do zgłaszania tam osób działających na szkodę PFTA.
.177 .22LR .32S&W .38Spec .357Mag 12/76 .45ACP 9x19 7.62x39 .223REM
Awatar użytkownika
krzysztofk
Sponsor Forum
Sponsor Forum
Reactions:
Posty: 62
Rejestracja: 12 października 2013, 20:57
Tematy: 88
Lokalizacja: Bytom
Grupa: Sponsor Forum
Kontakt:

Re: Puchar Zimowy 2023

Post autor: krzysztofk »

W imieniu organizatorów chciałbym poinformować, że po wewnętrznej dyskusji zdecydowaliśmy, że na Pucharze Zimowym 2023 będzie prowadzona klasyfikacja FT, a na torach pojawią się cele powyżej 42m.
Chcemy jednak zaznaczyć, że w dalszym ciągu będą to zawody głównie HFT i zastrzegamy, że część stanowisk może nie być idealnie wygodna dla zawodników FT.
Mamy również nadzieję, że dyskusja wywołana w tym wątku będzie miała pozytywny wpływ na nasze środowisko.
Awatar użytkownika
Artkor
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 1612
Rejestracja: 27 lutego 2007, 10:47
Tematy: 25
Lokalizacja: Ostrowite
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Puchar Zimowy 2023

Post autor: Artkor »

Brawo, dziękuję, świetna decyzja.
.177 .22LR .32S&W .38Spec .357Mag 12/76 .45ACP 9x19 7.62x39 .223REM
ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Tablica ogłoszeń - zawody, imprezy, zloty, spotkania”