Jaka optyka do zorakiego hp01 ultra

Celowniki, montaże, trajektorie, ustawianie

Moderator: Moderatorzy wiatrówkowi

nneluu
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik
Reactions:
Posty: 4
Rejestracja: 14 listopada 2022, 07:27
Tematy: 2
Grupa: Nowo zarejestrowani użytkownicy

Jaka optyka do zorakiego hp01 ultra

Post autor: nneluu »

Witam wszystkich. Szukam jakiejś lunety pistoletowej do zoraka i nie mogę znaleźć. Posiadam walthera 2x20 ale szukam z większym przyblizeniem. Szukam jakis tańszych lunet, o ile takie są. Jak byście mogli podesłać jakieś modele. Dzięki za pomoc
Ostatnio zmieniony 14 listopada 2022, 11:40 przez nneluu, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Kacper_Potocki
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 1334
Rejestracja: 05 listopada 2022, 00:18
Tematy: 33
Lokalizacja: Kęty
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy
Kontakt:

Re: Optyka do zorakiego hp01 ultra

Post autor: Kacper_Potocki »

Poczekaj chwilę, ja kupiłem dwie tanie optyki 4x32 i 1,5-5x35 i czekam aż przyjadą. Pierwsza kosztowała 250zł, druga 450zł. Tata ma zorakiego ultra i będę mógł to od razu założyć i przetestować. Skąd jesteś? Bo jak niedaleko, to sam byś mógł sobie przetestować.
Grupa BESKID TARGET
----------------------------------------------------------------------------------------------
Walther LG400 HFT | Walther LG400 BR | Walther LGM-2 PCA | Beeman P17
nneluu
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik
Reactions:
Posty: 4
Rejestracja: 14 listopada 2022, 07:27
Tematy: 2
Grupa: Nowo zarejestrowani użytkownicy

Re: Optyka do zorakiego hp01 ultra

Post autor: nneluu »

Jestem z Osieka, także koło Kęt, napisałem PW
spoxgun
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 23
Rejestracja: 31 października 2022, 14:04
Tematy: 1
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Optyka do zorakiego hp01 ultra

Post autor: spoxgun »

do Zoraki chyba trzeba lepiej kupić pistoletową tzw longeye , chyba ze dorabiacie kolby i używacie jako karabinki .
widziałem cos takiego
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
nneluu
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik
Reactions:
Posty: 4
Rejestracja: 14 listopada 2022, 07:27
Tematy: 2
Grupa: Nowo zarejestrowani użytkownicy

Re: Optyka do zorakiego hp01 ultra

Post autor: nneluu »

Dokładnie taka ma ale ona ma powiększenie 2x a szukam lunety z większym powiekszeniem
spoxgun
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 23
Rejestracja: 31 października 2022, 14:04
Tematy: 1
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Optyka do zorakiego hp01 ultra

Post autor: spoxgun »

U jednego kolegi tu na forum albo naFB widziałem to chyba 2-6x32 ale nie jestem pewien (fotki z neta)
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
Pablo22
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 30
Rejestracja: 09 sierpnia 2020, 14:16
Tematy: 1
Lokalizacja: Wschowa
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Optyka do zorakiego hp01 ultra

Post autor: Pablo22 »

W kolegi powyżej jest ta BSA lub Fake BSA :
https://pl.aliexpress.com/item/10050040 ... pt=glo2pol

O dziwo bardzo fajnie to lezy w wersji z kolba , idealnie pod te ok 30cm od oka , miałem jakiś czas temu taki zestaw i była ok.
Edgun Leshiy // FX Dreamline // AirArms S410F//2 x HW30s //HW50s // AEA SF Compact
spoxgun
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 23
Rejestracja: 31 października 2022, 14:04
Tematy: 1
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Jaka optyka do zorakiego hp01 ultra

Post autor: spoxgun »

Kupione w Chinach na Ale pewnie większość to podróby. Nie wiem czy BSA nie jest w ogóle teraz tylko chińskie .
Ta luneta podobno taka sobie
Awatar użytkownika
Yurko
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 1400
Rejestracja: 21 czerwca 2018, 20:36
Tematy: 33
Lokalizacja: Warszawa
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Jaka optyka do zorakiego hp01 ultra

Post autor: Yurko »

Chyba wszystkie lunety BSA są chińskie. Problem jest z tym, że te złe BSA to nie tylko zwykłe podróbki. Jest jeszcze amerykańska firma: https://bsaoptics.com/ , która z brytyjskim BSA ma prawie jeden wspólny model: https://bsaguns.co.uk/optics/sweet-17-22/
Jeśli się trochę poprzegląda europejską stronę, to widać, że nie ma tam wielu modeli BSA które funkcjonują na naszym rynku. Dotyczy to też tej lunety pistoletowej... :-/
"Nie ma nic bardziej praktycznego niż dobra teoria" Ludwig Eduard Boltzmann (1844–1906)
Awatar użytkownika
Wydra
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 86
Rejestracja: 02 lutego 2021, 22:38
Tematy: 6
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Jaka optyka do zorakiego hp01 ultra

Post autor: Wydra »

Jestem posiadaczem zarówno lunety BSA EDGE 2-7x32, jak również Walther 2x20 (a właściwie byłem).
Obu lunet używałem zarówno na Zoraki HP-01, jak również na HW45. Różnica jest taka, że Walther jest dużo lżejszy (dla mnie zaleta), mniejszy (dla mnie zaleta), ma gorszy obraz i zdecydowanie gorszą jakość, gdyż na HW45 niewytrzymała nawet paczki śrutu. Na Zorakim sprawowała się dobrze.
Luneta BSA EDGE 2-7x32 jest cięższa niż Walther’a (dla mnie wada), większa (dla mnie wada), ma lepszy obraz i zdecydowanie lepszą jakość – na razie wytrzymała ponad 4 paczki śrutu na HW45 i nie widzę żadnych niepokojących objawów, więc na Zorakim tym bardziej nie powinno być problemów. Krótką dyskusję na temat tej lunety możesz znaleźć w zakładce "Optyka z Aliexpress".
Po zamontowaniu lunety dość niewygodnie wykonuje się zamykanie pistoletu, gdyż zajmuje ona całą jego długość. W tym wypadku preferuję wysoki montaż, aby znalazło się miejsce na rękę. Proszę zwrócić uwagę, że Zoraki na tylko jedną szczelinę montażową na górze i żeby zamontować lunetę oba montaże muszą być poza tą szczeliną, aby były na tej samej wysokości. Trzeba więc wcześniej sprawdzić, czy przy danym typie montażu umieszczenie poza szczeliną niespowoduje zbyt łatwego odłączenia od korpusu.
Innym rozwiązaniem, na ułatwienie zamykania, jest dorobienie „przedłużki”, której wykonanie, wraz z wymiarami opisał któryś z kolegów gdzieś na tym forum (Januszpelle???).
W przypadku Zoraki HP-01 osobiście preferuję kolimator Leapers UTG DS3039W, który praktycznie już na stałe zagościł na moim pistolecie. Używam go do odległości maksimum 20 metrów. Można też go szybko odłączyć i powtarzalnie ponownie przyłączyć, aby postrzelać np. „z otwartych” lub zamontować inną optykę.
https://allegro.pl/oferta/kolimator-lea ... 0755713479
Ma mocowanie poprzez szybkozłącze właśnie na tym jednym wycięciu, ostrą i regulowaną plamkę w dwóch kolorach, a pistolet zamyka się wygodnie. Usunąłem jedynie opcjonalne podwyższenie, aby zmniejszyć jego wagę. Zestaw wygląda tak:
IMG_7437.JPG
Główny problem to jego cena – w ubiegłym roku kosztował ok. 320 zł, a teraz ok. 550 zł, nie mówiąc o Zorakim, który podrożał w ciągu roku o ponad 500 zł (ach ta inflacja).
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
Przyjdą takie czasy, że ludzie będą szaleni i gdy zobaczą kogoś przy zdrowych zmysłach, powstaną przeciw niemu mówiąc: Jesteś szalony, bo nie jesteś do nas podobny.
Awatar użytkownika
Kacper_Potocki
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 1334
Rejestracja: 05 listopada 2022, 00:18
Tematy: 33
Lokalizacja: Kęty
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy
Kontakt:

Re: Jaka optyka do zorakiego hp01 ultra

Post autor: Kacper_Potocki »

Zrobiłem małe rozeznanie i obecnie na rynku dostępne są dwie. Nic innego nie znalazłem. Niestety w Polsce nie do kupienia, trzeba z Aliexpress ściągać lub z ebaya. - Pistol Scope BSA 2-7x32 i Simmons Pistol 2-7x32.
Grupa BESKID TARGET
----------------------------------------------------------------------------------------------
Walther LG400 HFT | Walther LG400 BR | Walther LGM-2 PCA | Beeman P17
Awatar użytkownika
Yurko
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 1400
Rejestracja: 21 czerwca 2018, 20:36
Tematy: 33
Lokalizacja: Warszawa
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Jaka optyka do zorakiego hp01 ultra

Post autor: Yurko »

Simmons to chyba 2-6x...

Obrazek

Ale to i tak mało ważne. Moim zdaniem, w lunecie pistoletowej największe powiększenie które może mieć jakiś sens to góra 4x. Najczęściej używałem minimalnego powiększenia 2x. Teraz w zasadzie nie mam żadnej takiej lunety. Tzn. ostatnią lunetkę Weihrauch 2x20 oddałem dzieciom do zabawy razem ze sprężynowym pistoletem:

Obrazek

Taki Weihrauch jest bardzo podobny do popularnej lunetki Walther, tylko jest chyba trochę lżejszy (188g) Tak, czy inaczej, jedno i drugie (i trzecie) jest "Made in China". :wink:
"Nie ma nic bardziej praktycznego niż dobra teoria" Ludwig Eduard Boltzmann (1844–1906)
Awatar użytkownika
Kacper_Potocki
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 1334
Rejestracja: 05 listopada 2022, 00:18
Tematy: 33
Lokalizacja: Kęty
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy
Kontakt:

Re: Jaka optyka do zorakiego hp01 ultra

Post autor: Kacper_Potocki »

Ja nie znam się na aliexpress, ale moja żoneczka jest ekspertką i pomogła mi kupić dwie lunety BSA pisoletowe 2-7x32. Mają dojechać w styczniu, więc dam znać jak się sprawują.
Grupa BESKID TARGET
----------------------------------------------------------------------------------------------
Walther LG400 HFT | Walther LG400 BR | Walther LGM-2 PCA | Beeman P17
Awatar użytkownika
Yurko
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 1400
Rejestracja: 21 czerwca 2018, 20:36
Tematy: 33
Lokalizacja: Warszawa
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Jaka optyka do zorakiego hp01 ultra

Post autor: Yurko »

Czyli już za późno...

Czy widziałeś wcześniej tę lunetkę: viewtopic.php?p=1987776#p1987776 ?
Obrazek
"Nie ma nic bardziej praktycznego niż dobra teoria" Ludwig Eduard Boltzmann (1844–1906)
Awatar użytkownika
Kacper_Potocki
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 1334
Rejestracja: 05 listopada 2022, 00:18
Tematy: 33
Lokalizacja: Kęty
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy
Kontakt:

Re: Jaka optyka do zorakiego hp01 ultra

Post autor: Kacper_Potocki »

Niestety niedostepna, a może chciałbyś się pozbyć? Kupiłbym i potestował, a jak przyjdą chińczyki to wybrałbym tę lepszą.
Grupa BESKID TARGET
----------------------------------------------------------------------------------------------
Walther LG400 HFT | Walther LG400 BR | Walther LGM-2 PCA | Beeman P17
ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Optyka”