Sig p320 lub wybór innego

Moderator: Moderatorzy WBP

avars
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik
Reactions:
Posty: 8
Rejestracja: 26 września 2022, 21:56
Tematy: 3
Grupa: Nowo zarejestrowani użytkownicy

Sig p320 lub wybór innego

Post autor: avars »

Witam, wpadł mi w oko sig p320, pistolet kupuję, gdyż glock 17 wkrótce uda się do krainy wiecznych łowów. W/w pistolet mi się mocno podoba, jednakże problem pojawia się, że nigdzie nie mogę znaleźć z gwintem do wytłumienia, a jedyna wersja która posiada, kosztuje ponad 8tyś zł. Co niestety mocno przerasta mój budżet. Czy istnieje jakakolwiek opcja zdobycia full size bądź zrobienia jakoś sensownie gwintu na tłumik? Jeśli nie to byłbym wdzięczny za polecenie innych firm i modeli w przedziale około 2800-4500zł około. Pistolet powinien być względnie duży, gdyż niestety mam wielkie dłonie. Pistolet będzie głównie do mania i zabawy, jednakże zarazem aby był przyjemny w użytkowaniu no i może oczywistość dość celny :D. Jakiś montaż na latarkę czy laser mile widziany. Z góry dziękuję za sugestię.

PS. Z pistoletami od naszych południowych sąsiadów niestety bardzo się nie lubię więc tak na prawdę wszystko od CZ odpada
PS2. Rozpatruję też berettę apx
Awatar użytkownika
Bergarowicz
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 89
Rejestracja: 05 lipca 2022, 18:38
Tematy: 2
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Sig p320 lub wybór innego

Post autor: Bergarowicz »

Nie czeskie z gwintem na lufie do 4,5k zł to trochę ciężko będzie, popatrz na caniki albo poczekaj z miesiac dwa bo na mspo w Kielcach ogłaszali ze jakiś duży turecki producent b.krotkiej ma wejść napolski rynek
Ewentualnie w granicach budżetu popatrz na Waltera pdp
Awatar użytkownika
Hoplofob
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 835
Rejestracja: 01 lutego 2016, 21:23
Tematy: 13
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Sig p320 lub wybór innego

Post autor: Hoplofob »

Taniej może być?

https://garand.com.pl/category/pistolety?filter=1

Forty za 1999 PLN - ukraińskie wariacje na temat CZ-75.

XD

...znaczy xDM też.
Nie obawiam się idiotów głoszących oczywiste prorosyjskie bzdury, boję się tych, którzy pracują dla kacapów ukrywając swoje prorosyjskie poglądy
Józef Piłsudski
DingKong
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 117
Rejestracja: 26 września 2019, 16:03
Tematy: 3
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Sig p320 lub wybór innego

Post autor: DingKong »

Jesli masz i lubisz glocka to w tej cenie kolega wyzej ma racje proponujac rozwazenie XDM - dobra, sprawdzona konstrukcja i podobnie z Glockiem w rece leza. W Sigu masz znacznie wyzej punkt ciezkosci co przynajmniej mnie nie odpowiada. Arexy oraz HS Produkt sa takze chyba w budzecie ale nie strzelalem wiec nie mam zdania.
avars
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik
Reactions:
Posty: 8
Rejestracja: 26 września 2022, 21:56
Tematy: 3
Grupa: Nowo zarejestrowani użytkownicy

Re: Sig p320 lub wybór innego

Post autor: avars »

Propozycja wydaje się ciekawa. A coś o hk sfp9 może się orientujesz? Lub ogólnie coś z tej rodziny
avars
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik
Reactions:
Posty: 8
Rejestracja: 26 września 2022, 21:56
Tematy: 3
Grupa: Nowo zarejestrowani użytkownicy

Re: Sig p320 lub wybór innego

Post autor: avars »

Propozycja wydaje się ciekawa. A coś o hk sfp9 może się orientujesz? Lub ogólnie coś z tej rodziny
DingKong
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 117
Rejestracja: 26 września 2019, 16:03
Tematy: 3
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Sig p320 lub wybór innego

Post autor: DingKong »

HK sfp9 to juz inna polka cenowa ale najważniejsze to kup co Tobie sie podoba. O ile nie jedziesz na Ukrainę to przyjemności z patrzenia jest równie ważna jak ze strzelania :)
Nie mam większego doswiadczeńia z SFP9. W podobnych pieniądzach rozważyłbym Waltera, Ppq match jesli polimer lub tez, jesli wolisz cięższa klamkę w dłoni, PDP z krótsza lub dłuższa lufa w zależności od preferencji. Obydwa Walther maja znacznie przyjemniejszy spust niz Glock oraz (szczególnie PDP) ładniej wyglądają pod katem jakości wykonania.
piciu
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 105
Rejestracja: 27 listopada 2016, 20:12
Tematy: 11
Lokalizacja: Poznań
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Sig p320 lub wybór innego

Post autor: piciu »

1. Zawsze możesz spróbować zamówić dowolnego SIGa i lufę z gwintem zgodną numerycznie. Kwestia długiego czasu oczekiwania.
2. Jeśli nie masz kasy na Xcarry Legion, to może po prostu lepiej zrezygnować z tłumika.
makak
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 68
Rejestracja: 24 sierpnia 2022, 11:42
Tematy: 3
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Sig p320 lub wybór innego

Post autor: makak »

avars pisze: 27 września 2022, 13:47 Propozycja wydaje się ciekawa. A coś o hk sfp9 może się orientujesz? Lub ogólnie coś z tej rodziny
Dużo nie pomogę, bo napiszę "musisz sam zobaczyć". Mam, kupiłem sercem, idealnie leży w ręku, gęba się cieszy jak na niego patrzę, tylko taki mały detal że kompletnie nie umiem z niego strzelać, Glock 17 to przy nim w moich rękach niedościgniony ideał celności. Ale ponieważ problem zdecydowanie leży w strzelcu a nie w pistolecie, to broni bym nie skreślał.
avars
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik
Reactions:
Posty: 8
Rejestracja: 26 września 2022, 21:56
Tematy: 3
Grupa: Nowo zarejestrowani użytkownicy

Re: Sig p320 lub wybór innego

Post autor: avars »

DingKong pisze: 27 września 2022, 17:46 HK sfp9 to juz inna polka cenowa ale najważniejsze to kup co Tobie sie podoba. O ile nie jedziesz na Ukrainę to przyjemności z patrzenia jest równie ważna jak ze strzelania :)
Nie mam większego doswiadczeńia z SFP9. W podobnych pieniądzach rozważyłbym Waltera, Ppq match jesli polimer lub tez, jesli wolisz cięższa klamkę w dłoni, PDP z krótsza lub dłuższa lufa w zależności od preferencji. Obydwa Walther maja znacznie przyjemniejszy spust niz Glock oraz (szczególnie PDP) ładniej wyglądają pod katem jakości wykonania.
Waltera to ja już mam służbowego i z całego serca go nienawidzę :p. a co do patrzenia to też się zgadzam, też chcę żeby się podobał
avars
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik
Reactions:
Posty: 8
Rejestracja: 26 września 2022, 21:56
Tematy: 3
Grupa: Nowo zarejestrowani użytkownicy

Re: Sig p320 lub wybór innego

Post autor: avars »

piciu pisze: 27 września 2022, 20:19 1. Zawsze możesz spróbować zamówić dowolnego SIGa i lufę z gwintem zgodną numerycznie. Kwestia długiego czasu oczekiwania.
2. Jeśli nie masz kasy na Xcarry Legion, to może po prostu lepiej zrezygnować z tłumika.
a jak w takim wypadku sig się sprawuje, jak przyjemność ze strzelania itp?
Awatar użytkownika
Ultra3000
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 955
Rejestracja: 31 marca 2019, 22:34
Tematy: 30
Lokalizacja: Waw
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Sig p320 lub wybór innego

Post autor: Ultra3000 »

PDP. Jest mega.
Z pustego to i Salomon nie strzeli...
piciu
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 105
Rejestracja: 27 listopada 2016, 20:12
Tematy: 11
Lokalizacja: Poznań
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Sig p320 lub wybór innego

Post autor: piciu »

avars pisze: 29 września 2022, 17:59
piciu pisze: 27 września 2022, 20:19 1. Zawsze możesz spróbować zamówić dowolnego SIGa i lufę z gwintem zgodną numerycznie. Kwestia długiego czasu oczekiwania.
2. Jeśli nie masz kasy na Xcarry Legion, to może po prostu lepiej zrezygnować z tłumika.
a jak w takim wypadku sig się sprawuje, jak przyjemność ze strzelania itp?
Właściwie przywraca frajdę ze strzelania bo łatwiej trafiać. Za to przez wysoki bore axis trudniej nad nim zapanować, ale to kwestia wybrania się na zajęcia do kogoś, kto dobrze tłumaczy takie rzeczy.

Polecam ten pistolet szczególnie do dużych dłoni. Do mniejszych lepiej wziąć coś z chwytem AXG albo Wilson Combat.
ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Broń i amunicja - WBP”