kula czy pocisk - karabinek remington kal. 44 18"

Moderator: Moderatorzy CP

irokrom
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 22
Rejestracja: 23 stycznia 2022, 11:07
Tematy: 7
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

kula czy pocisk - karabinek remington kal. 44 18"

Post autor: irokrom »

cześć koledzy mam do Was pytanie, co ma lepszą celność w karabinku remington kaliber 44 długość lufy 18 cali,
różne słyszałem opinie a pytam dlatego bo chce kupić kokile a nie wiem czy lepsza kula czy pocisk i jak może doradzić jakiej firmy kokila najlepsza ? i jaki model ? 8-)
Zbigniew Rybka
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 924
Rejestracja: 07 października 2011, 11:40
Tematy: 19
Lokalizacja: Radzików, Mazowsze
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: kula czy pocisk - karabinek remington kal. 44 18"

Post autor: Zbigniew Rybka »

Czy mówisz o karabinku rewolwerowym? Jakiej firmy? Jeżeli Pietta, to kula kal. 451, jeżeli Uberti to 454. Ale i tak warto najpierw sprawdzić, bo to, co napisane na lufie nie zawsze zgadza się z rzeczywistością. Poza tym są różne indywidualne preferencje, zależne np. od skupienia jakie chce się uzyskać, ilości i rodzaju prochu, użytego smaru i wielu innych czynników. Każda lufa to indywidualny przypadek i trzeba go rozgryźć. Raczej spróbuj kupić/zdobyć próbki różnych kalibrów kul (najpopularniejsze to 451, 454 i 457, te ostatnie rzadko używane), najlepiej od jednego producenta i testuj, testuj, testuj. Jeżeli dopiero zaczynasz przygodę z CP, uzbrój się w cierpliwość i skup się na skupieniu :-D , a nie na trafianiu. Jak będziesz miał skupienie, testuj, ..itd. Powodzenia! Aha, z pociskami nie mam doświadczenia, nikt z moich znajomych strzelców ich nie używa, pewnie nie bez powodu... A o kokilach myśl dopiero po zrobieniu testów i nauczeniu się trafiania, bo wcześniej możesz się zniechęcić i kokila Ci się już nie przyda.
W. Moore .36 Bondini/L. Renzo, C. Moore Pedersoli .46 skałka, Colt Army 1860 Pietta, Mortimer .36 Bondini/L. Renzo, Alamo Rifle Pedersoli .50 skałka, Walther CPM 1, FWB C60.
irokrom
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 22
Rejestracja: 23 stycznia 2022, 11:07
Tematy: 7
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: kula czy pocisk - karabinek remington kal. 44 18"

Post autor: irokrom »

Dziekibza odpowiedz, jezeli chodzi o firme karabinku to jest uberti kupilem go w saguaro-arms, a co doswiadczenia to roznie strzelam z dubeltowki, remingtona 44 uberti 8 cali do tego zaczolem zabawe z sharpsem. Jezeli chodzi o strzelanie oczywiscie zalezy mi na skupieniu i powtarzalnosci dlatego zadalem to pytanie czy pocisk i czy kula, a chce zaczac sam odlewac pociski i kule dlatego tez zapytalem sie o firme kokili jakie polecacoe zeby byla na lata i jak juz wydac kase to raz a pprzadnie bo rozne sa opinie o lee, pedersoli czy lyman ? Czy cos innego proponujecie ?
muczacz
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 629
Rejestracja: 27 września 2020, 03:45
Tematy: 5
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: kula czy pocisk - karabinek remington kal. 44 18"

Post autor: muczacz »

strzelałem z conicali z Remingtona 8" , powiem tragedia pocisk tarczę potrafił przebić bokiem na 25 m , teraz strzelam z kul i problemu nie ma , kup na próbę z 20 pocisków i wypróbuj , ale myślę że celności z tego nie będzie , no chyba że w długiej lufie jakoś pocisk będzie miał lepszą rotację i będzie celniejszy ale w to wątpię
Zbigniew Rybka
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 924
Rejestracja: 07 października 2011, 11:40
Tematy: 19
Lokalizacja: Radzików, Mazowsze
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: kula czy pocisk - karabinek remington kal. 44 18"

Post autor: Zbigniew Rybka »

Kokile Lyman, Pedersoli i Hensel są stalowe, wytrzymają przy prawidłowym użytkowaniu co najmniej kilkadziesiąt tysięcy kul, aluminiowe Lee są o wiele delikatniejsze i mają problemy z zawijaniem się krawędzi od strony noża, ale przy miękkim ołowiu co najmniej kilka tysięcy kul da się odlać. Różnica w cenie około trzykrotna. Natomiast po samym karabinku cudów celności nie oczekuj. Dlatego wspomniałem o sugestii kupienia kokili dopiero po przestrzelaniu kupnymi kulami - może nie być potrzebna...
W. Moore .36 Bondini/L. Renzo, C. Moore Pedersoli .46 skałka, Colt Army 1860 Pietta, Mortimer .36 Bondini/L. Renzo, Alamo Rifle Pedersoli .50 skałka, Walther CPM 1, FWB C60.
irokrom
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 22
Rejestracja: 23 stycznia 2022, 11:07
Tematy: 7
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: kula czy pocisk - karabinek remington kal. 44 18"

Post autor: irokrom »

No to wszystko jasne zostane przy kulach a jakiej firmy polecacie kokile stalowe czy te trzy firmy co wymienilem to jest ta sama jakosc ?
Zbigniew Rybka
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 924
Rejestracja: 07 października 2011, 11:40
Tematy: 19
Lokalizacja: Radzików, Mazowsze
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: kula czy pocisk - karabinek remington kal. 44 18"

Post autor: Zbigniew Rybka »

Lyman, najtańszy z nich, starczy ci do końca życia, a jakość potwierdzają wyniki. Różnice między tymi trzema stalowymi są pomijalne, Lee, jak mówiłem, do końca życia ci nie wystarczy. Ale parę tysięcy kul wytrzyma.
W. Moore .36 Bondini/L. Renzo, C. Moore Pedersoli .46 skałka, Colt Army 1860 Pietta, Mortimer .36 Bondini/L. Renzo, Alamo Rifle Pedersoli .50 skałka, Walther CPM 1, FWB C60.
muczacz
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 629
Rejestracja: 27 września 2020, 03:45
Tematy: 5
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: kula czy pocisk - karabinek remington kal. 44 18"

Post autor: muczacz »

takie małe pytanie ile kulek masz zamiar wystrzelać powiedzmy w miesiącu? , ja na dwa Remingtony wywalam jakieś 600 szt , więc kokilkę zrobiłem sam , jeżeli 200-300 nie opłaca się kupować kokili , musisz pozyskać dobry ołów , mieć w czym go wytopić , obtoczyć bo z tych kokili to raczej kulki wychodzą nie równe , więc obtaczarka też będzie potrzebna , koszty rosną i czy będzie skórka warta wyprawki?
ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Amunicja - CP”