Powrót do strzelectwa

Wiatrówki chińskie i inny sprzęt na tym poziomie

Moderator: Moderatorzy wiatrówkowi

tgnn
Reactions:
Posty: 10
Rejestracja: 04 grudnia 2007, 21:32
Tematy: 3
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Powrót do strzelectwa

Post autor: tgnn »

Witam
Postanowiłem wrócić do strzelectwa po kilku latach

Wszedłem już w posiadanie Diany 75 - jest do matchu
Mam również HW 57 - do rekreacyjnego strzelania z otwartych

Moje pytanie. Co polecacie do strzelania z optyki, blisko limitu, czegoś niedrogiego i z tłumikiem?

Moja pierwsza wiatrówka był hatsan 80, którego w miarę możliwości stuningowalem sam. Do obcięcia lufy i zamontowania tłumika został wysłany do rusznikarza. Do rekreacyjnego strzelania z optyki nadawał się jak najbardziej. Siedział na nim Leapers na jednoczęściowym montażu. Tak się składa, że wszedłem w posiadanie Leapersa i zastanawiam się nad kupnem tuningowanego Hatsana 55. Co o tym sądzicie? Jakie mielibyście alternatywne propozycje w budżecie do 1000 zł, ew ciut wiecej
Pozdrawiam
Awatar użytkownika
Yurko
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 1400
Rejestracja: 21 czerwca 2018, 20:36
Tematy: 33
Lokalizacja: Warszawa
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Powrót do strzelectwa

Post autor: Yurko »

Cześć!

To co piszesz, to po prostu wbrew naturze. Miałeś już Hatsan-a i chcesz kupować następnego? Oczywiście, tureckie wiatrówki nie są złe. Niektórzy ludzie to urodzeni majsterkowicze i przerabianie i naprawiane sprzętu daje im taką samą albo nawet większą radochę niż samo strzelanie. Miałeś Hatsan-a, to powinieneś wiedzieć jak to działa. Poza tym, ludzie tak nie działają. Najpierw kupują sobie na próbę coś taniego. (Albo dostają w prezencie) Później, widząc że wiatrówka za 300zł to jednak nie to, kupują taką za 500... itd. A Ty doszedłeś już do HW57 - podobno dobra wiatrówka (ja miałem jeszcze niedawno HW77) i teraz chcesz się cofać?

Ja to widzę tak - albo:powinieneś konsekwentnie, kierując się swoim doświadczeniem, szukać czegoś czego Ci zabrakło w tym co już miałeś lub masz, i to będzie wymagało większego budżetu.
- albo: szukać czegoś zupełnie nowego. Np. PCP... I tu też bez większych wydatków nie obejdzie. Ale może np. jakiś "tani" pistolet?

Pozdr.

Obrazek Diana Bandit + Venox 2-7x32
"Nie ma nic bardziej praktycznego niż dobra teoria" Ludwig Eduard Boltzmann (1844–1906)
tgnn
Reactions:
Posty: 10
Rejestracja: 04 grudnia 2007, 21:32
Tematy: 3
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Powrót do strzelectwa

Post autor: tgnn »

Mam tego Leapersa i nie wiem co z tym zrobić. Przecież nie założę Leapersa do HW albo Prosporta, bo najchętniej zaopatrzyłbym się w któregoś z nich.
Szukam czegoś pod limit do optyki

Te Hatsany które miałem nie były takie straszne. Fajnie się strzelało i jeszcze lepiej tuningowało. Chyba mam sentyment
tgnn
Reactions:
Posty: 10
Rejestracja: 04 grudnia 2007, 21:32
Tematy: 3
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Powrót do strzelectwa

Post autor: tgnn »

Dobra, miałem trochę czasu i wszystko sobie przemyślałem. Będzie pcp. To będzie nowy kierunek, który jest mi obcy. Co polecacie na początek qb 78 będzie ok? Jest na Olx gościu, który sprzedaje zestawy tuningowe do przeróbki na pcp
Awatar użytkownika
wichura
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 551
Rejestracja: 01 lutego 2019, 18:03
Tematy: 8
Lokalizacja: Kielce i okolice
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Powrót do strzelectwa

Post autor: wichura »

Tak wygląda "zestaw tuningowy"
Obrazek

A tak "po tuningu"
Obrazek

Krótko mówiąc, wystarczy w korek kartusza wkręcić złączkę z zaworkiem zwrotnym, i możesz strzelać z co2 (bombiczki/gaśnica), jak i z powietrza.
Tylko "tankując" powietrze bierz pod uwagę ciśnienie, bo bardzo łatwo zrobić sobie "kuku" 8-), kartusz Qb (przynajmniej teoretycznie) nie jest przystosowany do takich ciśnień jak "rasowe" pcp. Następna sprawa to "opłacalność", kupując qb, dokupując zestaw z olx wyjdzie Ci drożej niż pr900w/diana stormrider .
.177, .22, .25, .30, .44
ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „"Najlepsze, najszybsze, najtańsze"”