Pistolet TT wz. 1933 w LWP/WP - wyposażenie - elementy składowe kolekcji.

Forum poświęcone wszelkim tematom związanym z bronią posiadaną na pozwolenie kolekcjonerskie

Moderator: Moderatorzy WBP

Bolo1
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 137
Rejestracja: 22 listopada 2019, 17:15
Tematy: 1
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Pistolet TT wz. 1933 w LWP/WP - wyposażenie - elementy składowe kolekcji.

Post autor: Bolo1 »

krzychu22lr pisze: 13 stycznia 2024, 19:47 Więc albo tę wyjątkową konwersję stosowano tylko dla numerów seryjnych, albo... po prostu pochodzi ona z czasów, kiedy wpływ Rosji (i rosyjskiego języka) na polskie wojsko osłabł.
bren pisze: 12 stycznia 2024, 22:38 Czyli dwie różne rosyjskie Э i З piszemy jako (Z), bo tak jest w przepisach.
Nie wg tego co wrzucił Bolo - tam Э zapisuje się jako "(E)". Oczywiście pytanie na ile osoba spisująca te numery jest w stanie odróżnić oba znaki cyrylicy (no dobra, grażdanki :-D).
Z tego co wiem, jest stosowana tylko i wyłącznie do transliteracji serii numerów fabrycznych, niczego więcej. Znaki З i Э na broni są bardzo łatwe do rozróżnienia.
rokada
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 1392
Rejestracja: 04 stycznia 2018, 20:55
Tematy: 0
Lokalizacja: Warszawa
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Pistolet TT wz. 1933 w LWP/WP - wyposażenie - elementy składowe kolekcji.

Post autor: rokada »

Bolo1 pisze: 14 stycznia 2024, 18:27 Znaki З i Э na broni są bardzo łatwe do rozróżnienia.
Podobnie jest z A i Д. Oczywiście przy założeniu, że ten, kto miałby rozróżniać, jest świadom, że istnieje nie tylko Э, ale także З,i nie tylko A, ale także Д.
A jak - przynajmniej czasami - wygląda to w praktyce, opisałem na przykładzie mojego TOZ-a...
LARPAK
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 7512
Rejestracja: 05 grudnia 2011, 16:26
Tematy: 63
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Pistolet TT wz. 1933 w LWP/WP - wyposażenie - elementy składowe kolekcji.

Post autor: LARPAK »

@rokada:
tylko ta "praktyka", o której napisałeś to jednostkowy przypadek, a jak już to z pewnością promil broni, która jest wpisana nie tak jak Ty podyktowałeś urzędnikowi w WPA, ale transkrypcji/transliteracji bo pamiętaj, że książeczka i to co jest na broni to jedno, a jest jeszcze umowa (to możesz wpisać sam), ale też system jakim dysponuje Policja oraz sklep ma to zaksięgowane u siebie.

Co z tego, że w legitymacji posiadacza broni masz ruską bukwę jak w systemie jest łacińska litera.

Nie masz legitymacji i posługujesz się fakturą/umową k-s oraz decyzją i co masz tam wpisane, a co wyskoczy policjantowi w systemie?
Jak będzie chciał robić problemy to i tak mu się nie będzie zgadzało co i jak.
krzychu22lr
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 1077
Rejestracja: 25 maja 2013, 19:41
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Pistolet TT wz. 1933 w LWP/WP - wyposażenie - elementy składowe kolekcji.

Post autor: krzychu22lr »

Bolo1 pisze: 14 stycznia 2024, 18:27 Z tego co wiem, jest stosowana tylko i wyłącznie do transliteracji serii numerów fabrycznych, niczego więcej.
Masz może jakieś informacje, albo przypuszczenia, kiedy pierwszy raz zaczęto stosować tę konwersję?
LARPAK pisze: 14 stycznia 2024, 21:55 @rokada:
tylko ta "praktyka", o której napisałeś to jednostkowy przypadek, a jak już to z pewnością promil broni
W każdym razie problem jest, o czym świadczy nie tylko TOZ Rokady, ale też wspomniany przez PMB "wykazowy" TT z nieistniejącej serii "ZW" ("(Z)B" w wykazie, chociaż powinno być "(E)B" czyli "EW").
Szpieg ze Stumilowego Lasu.
Bolo1
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 137
Rejestracja: 22 listopada 2019, 17:15
Tematy: 1
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Pistolet TT wz. 1933 w LWP/WP - wyposażenie - elementy składowe kolekcji.

Post autor: Bolo1 »

Niestety, nie mam wiedzy.
ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Kolekcjonerzy”