Licencje i patenty

Moderator: Moderatorzy CP

Awatar użytkownika
marekp
Moderator
Moderator
Reactions:
Posty: 7302
Rejestracja: 06 stycznia 2003, 20:13
Tematy: 294
Lokalizacja: Warszawa
Grupa: Moderatorzy CP

Re: Licencje i patenty

Post autor: marekp »

Przypmne a raczej wyjasnie zapis ustawowy. Monopol na wyznaczenie reprezantacji Polski maja Polskie Zwiazki Sportowe. Nikt inny. Wiec trudno sie obejść bez PZSS z racji jego monopolu. To jest zle zapewne choc nie bylbym w 100% tego pewnien. Ale nic nie stoi na przeszkodzie żeby znowelizowac prawo o sporcie.

MarekP
irek_39
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 177
Rejestracja: 19 lipca 2015, 20:33
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Licencje i patenty

Post autor: irek_39 »

Marku, to proszę wytłumacz dlaczego w latach poprzednich było inaczej i nikt na to nie zwracał uwagi? Jeśli chcemy być w zgodzie z jedynym narodowym związkiem, to również powinniśmy przestrzegać jego reguł. Przeczytaj proszę zasady powoływania do kadry narodowej ( https://www.pzss.org.pl/assets/files/me ... j-2014.pdf ) i zestaw je ze środowiskiem CP. Te zasady w żaden sposób nie przystają do nas. CP nie jest sportem powszechnym oraz olimpijskim. Kiedyś PZSS nie mieszał się do zawodów CP i czy nie byłoby lepiej, gdyby tak zostało?
Podkreślę: obecnie nie ma możliwości zrobienia nowej licencji i w ten sposób wykluczacie bardzo dobrych zawodników! Ktoś (nie wiadomo kto) narzuca nowe wymagania i tym samym usuwa z zawodów część osób! To wyniki na tarczy powinny decydować i to najlepsi powinni nas reprezentować.
Kto należy do grona (jakiejś szanownej komisji?) określającej warunki uczestnictwa zawodników z naszego kraju?
Po kilku naradach ustaliliśmy, że w Polsce edycja korespondencyjnych ME odbędzie się

Czy mógłby ktoś napisać kto ustalił? Skoro nie ma utworzonego żadnego oficjalnego organu, to kto to ustalił? Jeśli chcecie się bawić w formalizm i biurokrację zgodną z Ustawą o sporcie, to róbcie to rzetelnie od początku do końca.
Czy mógłby w tej sprawie wypowiedzieć się przedstawiciel MLAIC na Polskę? Tomek prawdopodobnie czyta to forum, bo zabrał lakoniczny głos na początku.
Dlaczego nie chcecie się odnieść do merytorycznych pytań i wątpliwości z nimi związanych?
SAYR
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 127
Rejestracja: 20 maja 2020, 18:32
Tematy: 1
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Licencje i patenty

Post autor: SAYR »

Tylko zwrócę uwagę, że linkowany regulamin powoływania kadry narodowej dotyczy strzelectwa sportowego, którego wg zbioru regulaminów PZSS, strzelectwo czarnoprochowe nie jest elementem.
Awatar użytkownika
variag
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 10179
Rejestracja: 15 kwietnia 2003, 20:34
Tematy: 192
Lokalizacja: Bełchatów
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy
Kontakt:

Re: Licencje i patenty

Post autor: variag »

Strzelectwem czarnoprochowym przy PZSS zajmuje się Komisja Konkurencji Strzeleckich nie objętych przepisami ISSF.
Tam trzeba szukać odpowiedzi.
Zbyt często pragnienie tego czego nie mamy
nie pozwala nam się cieszyć tym co posiadamy.
Marek-
Moderator
Moderator
Reactions:
Posty: 4420
Rejestracja: 03 czerwca 2005, 09:00
Tematy: 87
Lokalizacja: Gliwice
Grupa: Moderatorzy CP

Re: Licencje i patenty

Post autor: Marek- »

Irek zgłosiłeś się ?
Jesteś zainteresowany to się zgłoś.
Jeszcze raz ale ostatni.
Tomasz.78 pisze: 03 kwietnia 2021, 11:21 Nie dyskutuje się o rzeczach oczywistych. Uznanym przez MLAIC partnerem w Polsce jest PZSS, tak jak w przypadku innych krajów są uznawane odpowiednie krajowe związki strzelectwa sportowego.
W Polsce przy organizacji tej rangi zawodów obowiązują zasady PZSS, bo nie MLAIC to organizuje a PZSS, MLAIC tylko policzy z kilku państw punkty i skasuje po 9 €.
A u nas zasady PZSS, składki do MLAIC płaci Pzss, sędziowie międzynarodowi i niższego szczebla PZSS, obiekt PZSS delegat MLAIC przy PZSS, organizator PZSS, kierownik zawodów który za to odpowiada z PZSS, obserwator lub delegat z PZSS.
O czymś zapomiałem ?
Załóż Irku tą alternatywną organizacje, bo to naprawdę wkurzające, jesteś młody prężny i przyszłość w Waszych rękach, nam się nie udało.
Zawsze udawało mi się namówić oragnizatora, żeby MP miały formułę otwartą, po tych atakach może być tylko łatwiej :-/

Odniosę się w dwóch zdaniach do pierdół, które wypisuje jątrzyciel na forum jeleni, niedawno próbował zniszczyć niebieskie forum, sądami straszył że chce być zapomniany, a sam nie pozwala na to. Teraz jątrzy swoimi wymysłami próbując dyskredytować Kierownika Reprezentacji i udawać dobrego wujka dla Krzyska, a że tak przypomnę jak próbował Krzyskowi podebrać rok temu w kwietniu medal na pucharze śląska którego organizatorem był klub do którego należy, pewnie by się udało bo wyniki już wyświetlał zmienione i dopiero po proteście pisemnym ojca, delegat PZSS (gość z klasą) pokazał mu jego miejsce, fałsz i obłuda, już kiedyś mu napisałem, że zachowuje się niczym faryzeusze. Nie lubi dzieci bo to kolejny wyskok, po Emilce.
Żeby jechać na ME sam zrobił paten i licencje Pzss, więc niech nie pierniczy głupot bo robi z siebie większego wariata niż się wydaje.
Co do zgłoszeń i wyboru reprezentacji nie było żadnych wyborów bo zgłosiło się tylu chętnych, że możemy kilka miejsc oddać Czechom ;laughing: praktycznie wszyscy by się zmieścili i to łącznie z tymi bez licencji. Wiec jest czasu jeszcze trochę jak ktoś zdąży zrobić licencje to miejsca jeszcze są. Cena startowego robi swoje.
Stangret jeśli idzie o ścisłość bo było take pytanie już kilka tygodni temu zrezygnował z przyczyn niezwiązanych, w jego wypadku to spore wyzwanie logistyczne, ma patent, do odnowienia licencji miał przystąpić do egzaminu sprawdzającego, ale życie pisze swoje scenariusze i zrezygnował wcześniej niż jatrzycieli pobudziło wiosenne słonko.
Sam namówiłem dwie osoby, które mnie pytały czy mają się po co zgłaszać bo brakuje im ważnej licencji do wysłania zgłoszenia, było to gdy sprawa jeszcze nie była jasna, bo w sumie nic nie tracą prócz e-maila. To pierwsza taka covodowa impreza i wiedza o organizacji ME dopiero na nas spłynie.
irek_39
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 177
Rejestracja: 19 lipca 2015, 20:33
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Licencje i patenty

Post autor: irek_39 »

Dziękuję Marku, za szersze opisanie i wytłumaczenie sytuacji.
Nie czuję się na tyle dobry, żeby startować w tak prestiżowej imprezie - sporo pracy przede mną.
Będzie wspaniale, jeśli w Mistrzostwach wystąpią rzeczywiście najlepsi z nas. Smutno mi, że z powodu wirusa i zablokowanych możliwości zdobycia patentu (następnie licencji) są usuwanie tacy zawodnicy, jak Krzysiek M., który mógłby wystąpić w kategoriach juniorskich. To nie jest jego wina, że przez ostatni rok większość egzaminów powypadała. Wspominałeś, że w latach poprzednich wystarczyło miejsc nawet dla tych bez licencji - może uda się coś jeszcze zdziałać. Ewentualna chwała i tak spłynie z jedyny narodowy związek strzelecki, którego Krzysiek jest członkiem i który mógłby reprezentować.
Marek-
Moderator
Moderator
Reactions:
Posty: 4420
Rejestracja: 03 czerwca 2005, 09:00
Tematy: 87
Lokalizacja: Gliwice
Grupa: Moderatorzy CP

Re: Licencje i patenty

Post autor: Marek- »

Nic nie wspominałem o latach poprzednich i braku licencji. Co masz na myśli ?
Zgłosili się nie tylko najlepsi, różny jest przekrój umiejętności, na całe szczęście nie było problemów ilościowych i jedynie te nieszczęsne licencje sa dla kilku z nas hamulcem, jednak jak to było ... taki mamy klimat :(
Wkurza mnie to szukanie na siłę sensacji i złej woli, pokazuje to punkt odniesienia osoby który tak myśli, bo oczywiście każdy ocenia według siebie, oszust ciagle czuje się oszukany, złodziej okradany, jedynie do głupka to nie pasuje bo on nie wie, że jest głupi z nim się nie polemizuje i trzeba mieć empatię wytrzymać przynajmniej do czau gdy nie robi zbyt dużo szkód.
irek_39
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 177
Rejestracja: 19 lipca 2015, 20:33
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Licencje i patenty

Post autor: irek_39 »

Marku, z tymi licencjami to chodziło o to, że w poprzednich latach podobno niektórzy ich nie mieli i nie stanowiło to problemu.
Podkreślę, że nie chodzi o walkę z kimkolwiek (z mojej przynajmniej strony), tylko o sytuację polegającą na dodawaniu wymogów formalnych i rosnącej biurokracji mających udowadniać, że jesteśmy godni brać udział we współzawodnictwie. CP nie jest jeszcze tak sformalizowane, jak strzelectwo sportowe nitro, ale chyba właśnie do tego zmierzamy... Może jestem przewrażliwiony na tym punkcie ;) Natomiast przykre są personalne wycieczki względem innych osób. Osobiście staram się skupić na problemie, a nie na tym czy kogoś lubię, czy też nie. Dobrze byłoby spotkać się na zawodach w przyjacielskiej atmosferze, pomimo różnic światopoglądowych, ponieważ wszystkich nas łączy wspólna pasja.
Ostatnio zmieniony 09 kwietnia 2021, 14:23 przez irek_39, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Darlon
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 883
Rejestracja: 31 grudnia 2009, 19:04
Tematy: 0
Lokalizacja: Kraków
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Licencje i patenty

Post autor: Darlon »

Marku, to jeszcze nie zamknęliście list do reprezentacji?
może bym jednak coś strzelił... :-D tyle że trenować nie ma gdzie za bardzo
Investarm Hawken .45"
P-H Enfield 1858
jorge
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 366
Rejestracja: 03 lutego 2007, 19:38
Tematy: 14
Lokalizacja: Cieszyn
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Licencje i patenty

Post autor: jorge »

Są miejsca? Bo bym się zapisał na Marmulade :-D i Minie oryginał. Kwity mam.
user
casull
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 22
Rejestracja: 18 września 2011, 21:59
Tematy: 0
Lokalizacja: Starachowice/Skarżysko
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Licencje i patenty

Post autor: casull »

Czytam na forum jednym, drugim, trzecim i nie mogę się nadziwić takiej zaciętości.
Z mojej strony jako Prezesa ŚZSS oraz Klubu Sportowego ŚWIT oczekuję aby zawodnicy uczestniczący w zawodach MP posiadali licencje zawodnicze PZSS również i z tego powodu, że jest to dla mnie oraz naszego Kolegium Sędziów pewne zapewnienie bezpieczeństwa i standardów podczas zawodach.
Po ostatnich Mistrzostwach Polski CP nie mogłem doliczyć się dziur w elementach konstrukcyjnych pawilonu 50 m. Niektóre przestrzeliny po pociskach (kilkanaście szt !!!) były oddalone ponad 150 cm od rejonu tarczy !!!! Oczywiście rozumiem, iż pojedynczy strzał może zostać zerwany ale te były wysoko nad tarczami i w przesłonach poprzecznych. Nie chciałem weryfikować kto i dlaczego tego dokonał tłumacząc sobie dopuszczeniem do zawodów osób które rozpoczynają swoją przygodę ze strzelectwem.

Wracając do licencji.
Większość uczestników tego i innego forum traktuje strzelectwo czarnoprochowe jako sport strzelecki. Chce i uczestniczy w rywalizacji sportowej w zawodach ujętych w kalenarzach PZSS lub WZSS, wykonuje polecenia i respektuje decyzje składów sędziowskich PZSS .... itd.
PZSS od kilku lat również przypisuje strzelectwo czarnoprochowe do sportu strzeleckiego przyznając w autoryzowany sposób terminy zawodów czarnoprochowych. Oczywistym jest fakt, że PZSS strzelectwo czarnoprochowe określa jako konkurencją Strzelecką nie objętą przepisami ISSF lecz technicznymi MLAIC.
https://www.pzss.org.pl/pzss/charakterystyka

Co do Krzysia i jego taty Sławka nie będę wracał do przytoczonych wcześniej moich wypowiedzi. Jeśli zostało przez Nich zawalone złożenie w zeszłym roku wystąpienie o licencję zawodniczą dla niepełnoletniego to teraz jest na tyle dużo czasu aby przystąpić do patentu i wystąpić o licencję. To strzelanie z klawiatury i bujanie łódką robi więcej złego jak dobrego dla środowiska.


Większość strzelców oczekuje aby wystartować w zawodach rangi PP, MP i zdobyć np. tytuł Mistrza Polski. Warunkiem takim jest posiadanie licencji zawodniczej PZSS gdyż jak mi się wydaje ustawodawca określił w drodze ustawy Kompetencje zastrzeżone dla polskiego związku sportowego w tym przypadku PZSS w zakresie:
Dz.U.2020.0.1133 t.j. - Ustawa z dnia 25 czerwca 2010 r. o sporcie
Art. 13. sport
Kompetencje zastrzeżone dla polskiego związku sportowego
1.
Polski związek sportowy ma wyłączne prawo do:
1)
organizowania i prowadzenia współzawodnictwa sportowego o tytuł Mistrza Polski oraz o Puchar Polski w danym sporcie;
2)
ustanawiania i realizacji reguł sportowych, organizacyjnych i dyscyplinarnych we współzawodnictwie sportowym organizowanym przez związek, z wyjątkiem reguł dyscyplinarnych dotyczących dopingu w sporcie;
3)
powołania kadry narodowej oraz przygotowania jej do igrzysk olimpijskich, igrzysk paraolimpijskich, igrzysk głuchych, mistrzostw świata lub mistrzostw Europy;
4)
reprezentowania tego sportu w międzynarodowych organizacjach sportowych.
2.
Polski związek sportowy, Polski Komitet Olimpijski i Polski Komitet Paraolimpijski umieszczają, odpowiednio, na stroju reprezentacji kraju, na stroju reprezentacji olimpijskiej oraz na stroju reprezentacji paraolimpijskiej godło Rzeczypospolitej Polskiej, chyba że przepisy międzynarodowej organizacji sportowej działającej w danym sporcie, do której należy polski związek sportowy, przepisy Międzynarodowego Komitetu Olimpijskiego lub przepisy Międzynarodowego Komitetu Paraolimpijskiego stanowią inaczej.
3.
(uchylony)
4.
Polski związek sportowy, Polski Komitet Olimpijski i Polski Komitet Paraolimpijski mają prawo do wykorzystania do swoich celów gospodarczych przedmiotów będących odwzorowaniem, odpowiednio, stroju reprezentacji kraju, stroju reprezentacji olimpijskiej lub stroju reprezentacji paraolimpijskiej, w zakresie wyznaczonym przez przepisy polskiego związku sportowego, przepisy międzynarodowej organizacji sportowej działającej w danym sporcie, do której należy polski związek sportowy, przepisy Międzynarodowego Komitetu Olimpijskiego lub przepisy Międzynarodowego Komitetu Paraolimpijskiego.
5.
Polski związek sportowy uznaje i respektuje reguły, o których mowa w art. 5 ust. 1 pkt 2 ustawy z dnia 21 kwietnia 2017 r. o zwalczaniu dopingu w sporcie (Dz. U. z 2019 r. poz. 1872). Polska Agencja Antydopingowa ma wyłączne prawo do realizacji tych reguł.

Do przemyślenia. Zawsze można powołać swoje stowarzyszenie i uczestniczyć w zawodach bez licencji PZSS, wygrywać i nazywać się Mistrzem .... .

Ważne:
Przykrym dla mnie jest to, iż jak widzę w środowisku czarnoprochowym następują/nastąpiły podziały. Nie wiem czy Darek uwzględnił mnie jako uczestnika tzw okrągłego stoliczka, ale jeśli tak to czuję się zaszczycony być w tak zacnym towarzystwie. Jeśli nie to poproszę Cię Darku o delegację do stoliczka do tych co robią tak wiele dla CP za tak niewiele.
PS do Darka - jeśli masz takie możliwości to przeedytuj zamieszczone posty na zielonym forum gdyż zawartych jest tam kilka bzdur które nie licują z powagą posiadania licencji zawodniczej PZSS. Pozdrawiam Darku.

Serdecznie pozdrawiam wszystkich zawodników strzelectwa CP służąc pomocą.
Klub Sportowy ŚWIT
Strzelnica CASUL'L LONG RANGE
ŚZSS
strzelnica@onet.pl
irek_39
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 177
Rejestracja: 19 lipca 2015, 20:33
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Licencje i patenty

Post autor: irek_39 »

@casull Super, że napisałeś post i wyjaśniłeś wiele spraw.
Czyli widać, że strzelectwo czarnoprochowe zmierza ku sportowi zawodowemu z nastawieniem na wyniki (w przypadku ogólnokrajowych imprez) i nie jest traktowane, jako towarzyskie hobby.
Czy mógłbyś jeszcze napisać, dlaczego pomimo obowiązywania Ustawy o sporcie od ponad 10 lat dopiero teraz zakazuje się uczestnictwa ludzi bez licencji w Mistrzostwach CP? Czy Mistrzostwa CP PZSS i Otwarte Mistrzostwa Polski to jest jedna czy dwie imprezy? Ostatnie pytanie dotyczące bezpośrednio Ustawy: "3) powołania kadry narodowej oraz przygotowania jej do igrzysk olimpijskich, (...) mistrzostw świata lub mistrzostw Europy;" - w jaki sposób następuje powołanie do kadry w przypadku CP oraz kto za to odpowiada ze strony PZSS?
Pozdrawiam :-D
----
edit: jeszcze jedno pytanie: jak można zrobić nową licencję skoro nie ma egzaminów na patent?
casull
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 22
Rejestracja: 18 września 2011, 21:59
Tematy: 0
Lokalizacja: Starachowice/Skarżysko
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Licencje i patenty

Post autor: casull »

Do 2020 roku były to 2 równoległe mistrzostwa.
Co do Kadry Narodowej mógłbym napisać wiele ale nie chcę otwierać zbędnej dyskusji. Jedynie m.innymi migawkowo mogę stwierdzić, iż aby te ME mogły zostać ujęte w kalendarzu centralnym PZSS we wniosku muszę zawrzeć iż uczestnikami są osoby posiadające licencje zawodnicze. W większości krajów na świecie jest tylko po jednej federacji sportu w danej dyscyplinie a w tym przypadku w strzelectwie jest PZSS. W latach 2010-2011 podoba sytuacja była z IPSC region Polska (siedziba IPSC jest w Kanadzie). Zawodnicy IPSC doszukiwali się niewiadomego itd i doszło do tego, iż ich "przedstawicielem" w Polsce jest PZSS.
Krótko z mojej strony:
Kadrę Narodową tworzą zawodnicy reprezentujący najwyższy poziom sportowy, nienaganną postawę moralną posiadający wymaganą klasę sportową na okres powołania i legitymujący się postępem osiągnięć sportowych bądź stabilnymi wynikami na światowym poziomie.

https://www.pzss.org.pl/assets/files/ko ... chowym.pdf

Co do egzaminów - liczmy na to iż zostaną uwolnione po 18.04.2021. Wiele osób pisze - Ale jest tylko 50 miejsc - odpowiadam - Właściwy WZSS z bezpośrednim organizatorem/organizatorami egzaminów może wystąpić do PZSS o kilka terminów egzaminów na patent nawet dzień po dniu/tydzień po tygodniu i to rozładuje korki. To zależy od operatywności sekretarza i członków komisji.

Pozdrawiam
Karol
Klub Sportowy ŚWIT
Strzelnica CASUL'L LONG RANGE
ŚZSS
strzelnica@onet.pl
Awatar użytkownika
variag
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 10179
Rejestracja: 15 kwietnia 2003, 20:34
Tematy: 192
Lokalizacja: Bełchatów
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy
Kontakt:

Re: Licencje i patenty

Post autor: variag »

casull pisze:Przykrym dla mnie jest to, iż jak widzę w środowisku czarnoprochowym następują/nastąpiły podziały. Nie wiem czy Darek uwzględnił mnie jako uczestnika tzw okrągłego stoliczka, ale jeśli tak to czuję się zaszczycony być w tak zacnym towarzystwie. Jeśli nie to poproszę Cię Darku o delegację do stoliczka do tych co robią tak wiele dla CP za tak niewiele.
Ja bym zaproponował Okrągły Stół.
Do wszytskich:
w sytauacji gdy jedna ze stron nie może się dyskutować tylko odpowiada na innym forum można wysnuć pozytywny wniosek że chce rozmów. A że wygląda to na zabawę w głuchy telefon jest to zwyczajnie żenujące - bo rozmawiają przecież dorośli ludzie.

Odblokujcie konta Darka, Ryśka i kogo tam jeszcze trzeba i zacznijcie rozmawiać, choćby w temacie ukrytym przed gawiedzią spoza CP. Żeby dyskusja miała jakieś zasady warto by zablokować sobie "guziczki".
Rysiek prosił mnie o zamieszczenie w jego imieniu odpowiedzi, jest wyważona, ale myślę, że zasadniejsze będzie gdy sam to uczyni.
Zbyt często pragnienie tego czego nie mamy
nie pozwala nam się cieszyć tym co posiadamy.
Awatar użytkownika
mar_kow
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 305
Rejestracja: 23 września 2012, 11:11
Tematy: 4
Lokalizacja: Mazury
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Licencje i patenty

Post autor: mar_kow »

irek_39 pisze: 10 kwietnia 2021, 00:10 [...]
Czy mógłbyś jeszcze napisać, dlaczego pomimo obowiązywania Ustawy o sporcie od ponad 10 lat dopiero teraz zakazuje się uczestnictwa ludzi bez licencji w Mistrzostwach CP? [...]
Jak nie wiadomo o co chodzi to pewnie chodzi o pieniądze... ;laughing:
Dodatkowe wydatki w większości przypadków to nie jest główny problem tylko sytuacja że w dobie pandemii ciężko tak szybko zdobyć patent. Gdyby zapowiedź zmian była ogłoszona wcześniej to ludzie by się dopasowali. Po prostu brak transparentności zasad...
variag pisze: 10 kwietnia 2021, 09:23 [...]
Odblokujcie konta Darka, Ryśka i kogo tam jeszcze trzeba i zacznijcie rozmawiać, choćby w temacie ukrytym przed gawiedzią spoza CP. Żeby dyskusja miała jakieś zasady warto by zablokować sobie "guziczki".
[...]
Dokładnie tak :piwo:
ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Prawo CP”