Licencje i patenty

Moderator: Moderatorzy CP

Awatar użytkownika
Darlon
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 883
Rejestracja: 31 grudnia 2009, 19:04
Tematy: 0
Lokalizacja: Kraków
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Korespondencyjne Mistrzostwa Europy

Post autor: Darlon »

właśnie nie wiem po co...

wpisowe do braterstwa - 0 zł
składka członkowska roczna - 10 zł
egzamin na patent standard ustawowy
lekarz do patentu - przeważnie jest na egzaminie i tylko się podpisuje pod papierem - cena ok 100
licencja - 50 zł

benefity? no ja na ten przykład chodzę sobie strzelać na prywatną strzelnicę za darmo pierwszą godzinę - następne bodaj 5 zł. co prawda z cp nie postrzelasz ale trening zawsze jest jakiś
do tego zniżki w wielu sklepach itd

do lokalnego klubu też należę bo chcę i mam znowu zniżki na strzelnice lokalne, dostęp do zawodów które mi się podobają itp

a jak ci ktoś za licencje każe płacić 70 zł to zmień klub bo cię okrada.
Investarm Hawken .45"
P-H Enfield 1858
Awatar użytkownika
variag
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 10179
Rejestracja: 15 kwietnia 2003, 20:34
Tematy: 192
Lokalizacja: Bełchatów
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy
Kontakt:

Re: Korespondencyjne Mistrzostwa Europy

Post autor: variag »

a jak ci ktoś za licencje każe płacić 70 zł to zmień klub bo cię okrada.
Nawet czasem i 75 zł. Opłacając licencję na rok kalendarzowy w kwocie 50 zł wojewódzki związek (i to nie jeden) życzy sobie dodatkową składkę uchwaloną na Walnym na dany rok w kwocie 20-25 zł. Jedynie licencja pneumatyczna idzie poza WZSS i wynosi 50 zł bez dodatkowych opłat (pomijam lekarza).
Jeżeli masz licencję w KS AMATOR Wrocław też płacisz myto na wojewódzki związek.
Zbyt często pragnienie tego czego nie mamy
nie pozwala nam się cieszyć tym co posiadamy.
Awatar użytkownika
Darlon
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 883
Rejestracja: 31 grudnia 2009, 19:04
Tematy: 0
Lokalizacja: Kraków
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Korespondencyjne Mistrzostwa Europy

Post autor: Darlon »

nie, licencje mam lokalnie
Investarm Hawken .45"
P-H Enfield 1858
irek_39
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 177
Rejestracja: 19 lipca 2015, 20:33
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Korespondencyjne Mistrzostwa Europy

Post autor: irek_39 »

@Darlon Nie każdy ma tak jak Ty, że ma strzelnicę za free i zwraca się koszt papierów kilka razy. Koszt rzeczywisty utrzymania normalnej licencji to przynajmniej 300-500 zł (z zawodami i amunicją) - dużo czy mało, to jest nieistotne. Pytanie jest następujące: po co przy strzelaniu hobbystycznym CP ładować się w to?
Awatar użytkownika
Dexter
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 2018
Rejestracja: 11 lutego 2006, 18:00
Tematy: 7
Lokalizacja: Kraków
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Korespondencyjne Mistrzostwa Europy

Post autor: Dexter »

Żeby reprezentować Polskę na zawodach międzynarodowych. Po to. Jak chcesz strzelać hobbystycznie to sobie strzelaj bez licencji, w czym tkwi problem?
Chyba, że chcesz hobbystycznie i rekreacyjnie reprezentować kraj na Mistrzostwach Europy... Albo rybki albo pipki. Nie da się zeżreć ciastka i mieć ciastka.
irek_39
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 177
Rejestracja: 19 lipca 2015, 20:33
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Korespondencyjne Mistrzostwa Europy

Post autor: irek_39 »

Oczywiście, że można bez licencji strzelać - w innych krajach mają zawodnicy po kilka związków sportowych i nie ma z problemu.
Zobacz proszę link: https://www.pzss.org.pl/aktualnosci/28- ... nstadt-872 - jestem pewien, że niektórzy uczestnicy Mistrzostw nie posiadali licencji i w niczym to nie przeszkadzało!
Awatar użytkownika
Dexter
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 2018
Rejestracja: 11 lutego 2006, 18:00
Tematy: 7
Lokalizacja: Kraków
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Licencje i patenty

Post autor: Dexter »

I jesteś pewien, że są wśród nich zawodnicy bez licencji PZSS. Rozumiem. Nie będę tego weryfikował. Ale ja taki pewien nie jestem.
Awatar użytkownika
variag
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 10179
Rejestracja: 15 kwietnia 2003, 20:34
Tematy: 192
Lokalizacja: Bełchatów
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy
Kontakt:

Re: Licencje i patenty

Post autor: variag »

Podstawą do tych wszytkich dywagacji jest zapewne regulamin powołania reprezentacji Polski na Mistrzostwa Europy i Świata MLAIC. Lub jakieś ustalenia i zasady dotyczące tej kwestii a zawarte pomiedzy PSSH i PZSS. Zapytajcie więc: na jakich zasadach powołuje się reprezentacje?
Od tego powinniście zacząć taką dyskusję.
Zbyt często pragnienie tego czego nie mamy
nie pozwala nam się cieszyć tym co posiadamy.
SAYR
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 127
Rejestracja: 20 maja 2020, 18:32
Tematy: 1
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Korespondencyjne Mistrzostwa Europy

Post autor: SAYR »

Darlon pisze: 08 kwietnia 2021, 09:47wpisowe do braterstwa - 0 zł
składka członkowska roczna - 10 zł
egzamin na patent standard ustawowy
lekarz do patentu - przeważnie jest na egzaminie i tylko się podpisuje pod papierem - cena ok 100
licencja - 50 zł
Trochę mieszasz lub celowo pomijasz.
Jeśli chcesz mieć licencje z KS Amator, to składka nie jest 10 zł, a 60 zł. Jest wpisowe (chyba, że masz już patent) i licencja kosztuje 70 zł (50+20 na WZSS). Nadal to bardzo mało w skali kraju.
Jeśli chcesz mieć licencję poza KS Amator, to podaj jakie koszty (wpisowe, składka) ponosisz w swoim klubie.
Awatar użytkownika
stangret
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 1676
Rejestracja: 15 lutego 2010, 15:07
Tematy: 37
Lokalizacja: Wielka Brytwanna
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Licencje i patenty

Post autor: stangret »

variag pisze: 08 kwietnia 2021, 12:38 Lub jakieś ustalenia i zasady dotyczące tej kwestii a zawarte pomiedzy PSSH i PZSS.
To PSSH dalej istnieje :shock:
"And don't forget. That isn't your Martini you have. It belonged to others before you and will belong to others after you are gone. Look after it, and pass it on with pride. It deserves it." Malcolm Cobb, The Martini Henry Note-book
Patryk1987
Reactions:
Posty: 2
Rejestracja: 17 stycznia 2021, 11:57
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Licencje i patenty

Post autor: Patryk1987 »

Warto
Ostatnio zmieniony 08 kwietnia 2021, 21:21 przez Patryk1987, łącznie zmieniany 2 razy.
jorge
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 366
Rejestracja: 03 lutego 2007, 19:38
Tematy: 14
Lokalizacja: Cieszyn
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Licencje i patenty

Post autor: jorge »

Ej, kto usunął post na który właśnie odpowiadałem ?
user
Awatar użytkownika
stangret
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 1676
Rejestracja: 15 lutego 2010, 15:07
Tematy: 37
Lokalizacja: Wielka Brytwanna
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Licencje i patenty

Post autor: stangret »

Patryk1987 pisze: 08 kwietnia 2021, 20:01 Może jeden króliczek ,jest za wielkiej wody ,a drugi z Warszawy?
Widzę, że skala wodogłowia pewnej grupy pod wodzą orędownika demokracji rodem z UB zaczyna przekraczać rzeczywistość :shock:
Ciśnie mi się na usta kilka dosadnych i niekulturalnych słów, ale jednak proponuje Wam ... szklankę zimnej wody :516:
Widzę Patryku, czy jak Ci tam Ryśku 8-) , że pijesz do mnie, ale... jak masz zamiar dokonywać takich płytkich insynuacji to najpierw kolego sprawdż czy nie popełnisz gafy i falstartu. To po pierwsze.
To, że się zgłosiłem, nie oznacza, że wezmę udział, bo w przeciwieństwie do co niektórych nie mam takiego parcia na wynik. Kilku z pod siebie by zjadło byle tylko wynik, wynik.
Zanim zaczniecie pierniczyc dalej i insynuować, że cokolwiek mogło być robione abym wystartował to Wam idioci powiem: Gońcie się i najpierw sprawdżcie fakty takie jak: czy mam licencję i czy wogóle przyjadę, bo obrażacie kilku ludzi próbując insynuować jakies machlojki. ŻENUJĄCE
Do Ubeka napiszę tytaj wprost. Bez treningu Ci dupsko skopałem cieniasie :103: A ty ćwicz godzinami i się napinaj. Zwisa mi to :516:
Macie pytania? Piszcie
ps. jaki był luz, relaks i atmosfera w środowisku CP, zanim pojawiły się osoby z mentalnością najgorszych koszmarów UB. Wielkiego konkwistadora i zbawcy na miarę czasów. Wszystkowiedzącego demokratę, który jak piąta kolumna rozdziera to hobby od środka. Straszne to :-?
"And don't forget. That isn't your Martini you have. It belonged to others before you and will belong to others after you are gone. Look after it, and pass it on with pride. It deserves it." Malcolm Cobb, The Martini Henry Note-book
Jędrek_10
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 666
Rejestracja: 11 lutego 2005, 07:12
Tematy: 18
Lokalizacja: Zabrze
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Licencje i patenty

Post autor: Jędrek_10 »

no i mamy stare, dobre polskie piekiełko
a potem będzie płacz, że nie ma zawodów, nikt nie chce zająć się organizacją, poświęcać swój wolny czas
Za to podziękowania za trud w postaci wiadra pomyj i gromady ujadających piesków pewne jak w banku.
Ile razy ja to już w życiu przeżywałem, i zawodowo i prywatnie
Awatar użytkownika
marekp
Moderator
Moderator
Reactions:
Posty: 7302
Rejestracja: 06 stycznia 2003, 20:13
Tematy: 294
Lokalizacja: Warszawa
Grupa: Moderatorzy CP

Re: Licencje i patenty

Post autor: marekp »

Moze takie cos pomoze zrozumiec co niktorym:

Podstawa prawną Regulaminu Powoływania do Reprezentacji Polski jest Ustawa o Sporcie (Tekst Jednolity Dz.U.2018 poz.1263), która w Art. 13. 1. ustęp 3 stanowi:
„Polski związek sportowy ma wyłączne prawo do powołania kadry narodowej oraz przygotowania jej do igrzysk olimpijskich, igrzysk paraolimpijskich, igrzysk głuchych, mistrzostw świata lub mistrzostw Europy”

Ja wiem ze niektorzy po przejsciu bezobjawowo COVIDa maja zaburzenia neurologicznie. Ale niech i oni zwroca uwaga na slowo WYLACZNIE. To nie jest o PZSS ale o związkach sportowych PZPN. PZPS czy inne PZ. Tylko oni moga powolac reprezentacje na ME czy MS. To moze ułatwi zakonczenie dyskusji o licencjach itp.

MarekP
ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Prawo CP”